Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-35 από 35
  1. #31
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    Minaroupolis Institute of Technology
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21622/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    US Robotics 9108
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Η ημιμάθεια μερικών ανθρώπων τους οδηγεί στις χειρότερες αποφάσεις. Μειώνοντας τον αριθμό των κεραιών σε μια περιοχή το μόνο που καταφέρνεις είναι να αναγκάζεις το κινητό σου να λειτουργεί στο φουλ για να βρει σήμα. Αποτέλεσμα? Η μπαταρία σου αδειάζει γρηγορότερα και η ακτινοβολία που δέχεσαι από το ίδιο το κινητό σου στο κατευθείαν στο κεφάλι σου καθώς μιλάς είναι κατά πολύ μεγαλύτερη... Αποφεύγεις την ήδη εξασθενημένη ακτινοβολία από τον σταθμό βάσης που απέχει πολλά μέτρα από το σώμα σου και παράλληλα ενισχύεις κατακόρυφα την ακτινοβολία από το κινητό που είναι κολλημένο στο κεφάλι σου...

  2. #32
    Εγγραφή
    15-07-2012
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AUGalos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ημιμάθεια μερικών ανθρώπων τους οδηγεί στις χειρότερες αποφάσεις. Μειώνοντας τον αριθμό των κεραιών σε μια περιοχή το μόνο που καταφέρνεις είναι να αναγκάζεις το κινητό σου να λειτουργεί στο φουλ για να βρει σήμα. Αποτέλεσμα? Η μπαταρία σου αδειάζει γρηγορότερα και η ακτινοβολία που δέχεσαι από το ίδιο το κινητό σου στο κατευθείαν στο κεφάλι σου καθώς μιλάς είναι κατά πολύ μεγαλύτερη... Αποφεύγεις την ήδη εξασθενημένη ακτινοβολία από τον σταθμό βάσης που απέχει πολλά μέτρα από το σώμα σου και παράλληλα ενισχύεις κατακόρυφα την ακτινοβολία από το κινητό που είναι κολλημένο στο κεφάλι σου...
    Δηλαδή εάν έχω 4 κεραίες 3G, 5 κεραίες 2G, και 1 κεραία 4G είναι καλύτερα που βρίσκονται γύρω μου; Είχα διαβάσει κάπου ότι όταν αναβαθμίζεις την τεχνολογία, πρέπει να υπάρχει ένα σχέδιο, μια μελέτη όπου θα στέκουν όλα και θα είναι μετρημένα. Στην ουσία εάν μπλέκεις πολλές τεχνολογίες μαζί, το αποτέλεσμα θα είναι να έχεις αδύναμα σήματα στις περισσότερες κεραίες και πολλές παρεμβολές μεταξύ τους και φυσικά πιο πολύ "ψήσιμο" στα κεφάλια μας. Προσωπικά πιστεύω ότι καλά είναι να αποσύρουν σιγά σιγά τις παλιές κεραίες οριστικά και μετά να πηγαίνουν στις νέες.

  3. #33
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Προς το παρον,κανουν μονον το πρωτο.

  4. #34
    Εγγραφή
    07-07-2008
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Εγώ πάντως έχω unlimited πακέτο της cosmote...μου έχει μείνει από παλιά αλλά μάλλον τον Σεπτέμβριο θα το ακυρώσω γιατί είναι ακριβό και δεν το χρησιμοποιώ και πολύ έξω από το σπίτι μου οπότε θα βάλω κανονικό

  5. #35
    Εγγραφή
    29-07-2005
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    239
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    OpenWRT
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από knight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εάν έχω 4 κεραίες 3G, 5 κεραίες 2G, και 1 κεραία 4G είναι καλύτερα που βρίσκονται γύρω μου; Είχα διαβάσει κάπου ότι όταν αναβαθμίζεις την τεχνολογία, πρέπει να υπάρχει ένα σχέδιο, μια μελέτη όπου θα στέκουν όλα και θα είναι μετρημένα. Στην ουσία εάν μπλέκεις πολλές τεχνολογίες μαζί, το αποτέλεσμα θα είναι να έχεις αδύναμα σήματα στις περισσότερες κεραίες και πολλές παρεμβολές μεταξύ τους και φυσικά πιο πολύ "ψήσιμο" στα κεφάλια μας. Προσωπικά πιστεύω ότι καλά είναι να αποσύρουν σιγά σιγά τις παλιές κεραίες οριστικά και μετά να πηγαίνουν στις νέες.
    Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, δεν παρεμβάλει η μία την άλλη.

    +1 @ AUGalos

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-08, 07:27
  2. Ερωτήσεις για ανάπτυξη δικτύου FTTN
    Από 1wraith1 στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-08, 14:12
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-07, 02:54
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-06, 23:45
  5. Ανάπτυξη του Δικτύου της Vivodi
    Από vfragos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-05, 03:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας