Σελ. 52 από 80 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 1191
  1. #766
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Υπάρχει και ο strawberry

    Εδώ είχε αναφερθεί και είναι clementine fork γιατί ο dev του clementine ήταν λίγο... "κάπως".
    Πάντως σε αντίθεση με τον clementine που έχει να βγάλει νέα εκδοση 3 χρόνια, ο strawberry είναι αρκετά ενεργός

    Για τον amarok τώρα, ναι κάποτε ήταν υπέροχος. Όπως και αρκετές Κ-εφαρμογές. Πλέον δεν έχει μείνει καμία να λες κάνει την διαφορά. Πλέον έχουν επικεντρωθεί στο DE μόνο. Για μένα θα μπορούσαν απλά να αφήσουν τις εφαρμογές, τσάμπα εργατοώρες χαλάνε και δεν πιστεύω ότι τις χρησιμοποιεί και πολύς κόσμος. Με τον konqueror πχ το έκαναν, τον παράτησαν και επίσημα

  2. #767
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και ο strawberry

    Εδώ είχε αναφερθεί και είναι clementine fork γιατί ο dev του clementine ήταν λίγο... "κάπως".
    Πάντως σε αντίθεση με τον clementine που έχει να βγάλει νέα εκδοση 3 χρόνια, ο strawberry είναι αρκετά ενεργός

    Για τον amarok τώρα, ναι κάποτε ήταν υπέροχος. Όπως και αρκετές Κ-εφαρμογές. Πλέον δεν έχει μείνει καμία να λες κάνει την διαφορά. Πλέον έχουν επικεντρωθεί στο DE μόνο. Για μένα θα μπορούσαν απλά να αφήσουν τις εφαρμογές, τσάμπα εργατοώρες χαλάνε και δεν πιστεύω ότι τις χρησιμοποιεί και πολύς κόσμος. Με τον konqueror πχ το έκαναν, τον παράτησαν και επίσημα
    Απ'ότι βλέπω στα screenshots, μοιάζει πολύ με τον amarok. Νομίζω θα μείνω στον clementine, είναι ότι πλησιέστερο στο foobar που δούλευα κάποτε στα windows.

    Αλλά θα τον τσεκάρω, for curiosity's sake.

    Προσωπικά, είμαι ευχαριστημένος με τα k-apps. Δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα. Konqueror ποτέ δεν χρησιμοποίησα για browsing. Εφόσον υπάρχει ο mozilla, δεν υπάρχει λόγος. Σαν file manager ήταν φοβερός μέχρι την έλευση του dolphin, ο οποίος είναι απ'τους πιο πλήρεις file managers στο linux, κατά τη γνώμη μου (μαζί με krusader).

    Γενικώς, θεωρώ πως παρά την τόσο χαμηλή δημοτικότητα του linux σε desktop χρήση, έχει ένα υπέροχα ώριμο DE (το KDE), μαζί με τα k-apps που σου κάνουν τη δουλειά και με το παραπάνω. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;
    Σε φρεσκοστημένo gentoo, όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα και με φοβερό integration σε android (kde connect, krfb, clementine remote).

    Μακάρι να ξαναπάρουν τα πάνω τους και να τελειοποιήσουν και το wayland.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #768
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.909
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Ο konqueror επί εποχής 3 ήταν πολύ μπροστά. Γενικά όλο το KDE ήταν.

  4. #769
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο konqueror επί εποχής 3 ήταν πολύ μπροστά. Γενικά όλο το KDE ήταν.
    Συγκίνηση και μόνο στην ανάμνηση. Το kde 3.5.10 ήταν ίσως η καλύτερη στιγμή του kde. Μπορεί να μην είχε τη συνοχή και το stability του kde 4 κι έπειτα, αλλά ήταν πούπουλο σε σχέση με το plasma.

    Νιώθω ευτυχία και μόνο που το έζησα, αν και κράτησε λίγο για μένα γιατί είχα μόλις 1-2 χρόνια που είχα ξεκινησει να εντρυφώ στο Linux (αν και έπεσα στα βαθειά στον 2ο χρόνο χρήσης, από Ubuntu σε Debian και στα καπάκια arch και τέλος Gentoo μέχρι και σήμερα)
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #770
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Προσωπικά, είμαι ευχαριστημένος με τα k-apps. Δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα. Konqueror ποτέ δεν χρησιμοποίησα για browsing. Εφόσον υπάρχει ο mozilla, δεν υπάρχει λόγος. Σαν file manager ήταν φοβερός μέχρι την έλευση του dolphin, ο οποίος είναι απ'τους πιο πλήρεις file managers στο linux, κατά τη γνώμη μου (μαζί με krusader).
    Αυτό είναι το θέμα. Κάποτε ο konqueror ήταν ίσος αν όχι καλύτερος από τον ff και μάλιστα τα περισσότερα τα έκανε χωρίς πρόσθετα. Μετά τον παράτησαν. Αντικαταστάθηκε με τον qupzilla a.k.a. Falcon, που ήταν one man project. Δεν μπορούσε το kde να συντηρήσει τον konqueror και κάποιος έγραψε browser from scratch.
    Ο dolphin είναι ίσως ο καλύτερος file manager, αλλά ουσιαστικά στον παλιό konqueror πατάει, τους διαχώρισαν για άλλους λόγους. Πάντως δεν έχει όλες τις δυνατότητες του file manager konqueror

    Όσων αφορά τα K-apps, εγώ δεν βλέπω τα πράγματα τόσο ρόδινα. Παλιά μπορούσα να κάνω δουλειά μόνο με K-apps -> απίστευτο integration, ομοιομορφία και ταχύτατο σύστημα. Τώρα όλες οι σοβαρές εφαρμογές έχουν εγκαταλειφθεί.

    Είχα kmail, απίστευτα πλήρης σουίτα. Την παράτησαν αφού την βάρυναν. Άρα τώρα thunderbird
    Ομοίως και ο Akregator, πήγα σε QuiteRSS
    O amarok έχει πεθάνει και δεν το παραδέχονται, μία bugfix έκδοση κάθε 3 χρόνια.
    To Gwenview δεν φτάνει ούτε στο παραμικρό τις παλιές του δυνατότητες, πλέον υπάρχουν πολύ πιο ελαφριές λύσεις
    Konqueror, browser πολυεργαλείο με απίστευτες δυνατότητες (fine manager, ftp client και τώρα άλλα με τα KIOs που είχε), πλέον νεκρός και επίσημα. Πήγα πίσω σε ff/filezilla
    KTorrent banned από τους περισσότερους trackers. Πήγα σε qtransmission
    Kaffeine, νεκρός. Πήγα σε smplayer

    Πάει το Intergration και η ομοιομορφία που διαφήμιζε τόσο το kde κάποτε.
    Ίσως υπάρχει έλλειψη devs και πόρων, δεν ξέρω. Κρίμα


    Τι χρησιμοποιείς εσύ; Πλέον εγώ χρησιμοποιώ μόνο dolphin (κορυφαίος file manager όπως είπα), okular (απλά επειδή ήρθε με το kde), konsole (κρατάει ακόμα ). Και 1-2 ακόμα μικροεφαρμογές


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικώς, θεωρώ πως παρά την τόσο χαμηλή δημοτικότητα του linux σε desktop χρήση, έχει ένα υπέροχα ώριμο DE (το KDE), μαζί με τα k-apps που σου κάνουν τη δουλειά και με το παραπάνω. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;
    Σε φρεσκοστημένo gentoo, όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα και με φοβερό integration σε android (kde connect, krfb, clementine remote).
    Το clementine δεν είναι Κ-app
    Στο krfb έβαλαν επιτέλους file transfer;

  6. #771
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το θέμα. Κάποτε ο konqueror ήταν ίσος αν όχι καλύτερος από τον ff και μάλιστα τα περισσότερα τα έκανε χωρίς πρόσθετα. Μετά τον παράτησαν. Αντικαταστάθηκε με τον qupzilla a.k.a. Falcon, που ήταν one man project. Δεν μπορούσε το kde να συντηρήσει τον konqueror και κάποιος έγραψε browser from scratch.
    Ο dolphin είναι ίσως ο καλύτερος file manager, αλλά ουσιαστικά στον παλιό konqueror πατάει, τους διαχώρισαν για άλλους λόγους. Πάντως δεν έχει όλες τις δυνατότητες του file manager konqueror

    Όσων αφορά τα K-apps, εγώ δεν βλέπω τα πράγματα τόσο ρόδινα. Παλιά μπορούσα να κάνω δουλειά μόνο με K-apps -> απίστευτο integration, ομοιομορφία και ταχύτατο σύστημα. Τώρα όλες οι σοβαρές εφαρμογές έχουν εγκαταλειφθεί.

    Είχα kmail, απίστευτα πλήρης σουίτα. Την παράτησαν αφού την βάρυναν. Άρα τώρα thunderbird
    Ομοίως και ο Akregator, πήγα σε QuiteRSS
    O amarok έχει πεθάνει και δεν το παραδέχονται, μία bugfix έκδοση κάθε 3 χρόνια.
    To Gwenview δεν φτάνει ούτε στο παραμικρό τις παλιές του δυνατότητες, πλέον υπάρχουν πολύ πιο ελαφριές λύσεις
    Konqueror, browser πολυεργαλείο με απίστευτες δυνατότητες (fine manager, ftp client και τώρα άλλα με τα KIOs που είχε), πλέον νεκρός και επίσημα. Πήγα πίσω σε ff/filezilla
    KTorrent banned από τους περισσότερους trackers. Πήγα σε qtransmission
    Kaffeine, νεκρός. Πήγα σε smplayer
    Πολύ δυστοπικά τα περιγράφεις τα πράγματα. Εγώ προσωπικά, απείχα απ'τα του linux desktop για καμιά 5ετία λόγω εργασιακών υποχρεώσεων και έχει κανά 6μηνο που ξαναγύρισα, αλλά δεν βλέπω μεγάλες διαφορές από τότε που το άφησα, ίσα-ίσα μπορώ να πω πως το
    kde έγινε πιο stable.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει το Intergration και η ομοιομορφία που διαφήμιζε τόσο το kde κάποτε.
    Ίσως υπάρχει έλλειψη devs και πόρων, δεν ξέρω. Κρίμα
    Εντάξει, δεν είναι απαραίτητο να είναι όλα k-apps στο σύστημα. Και με gtk εφαρμογές κάνω τη δουλειά μια χαρά χωρίς μεγάλες αισθητικές αποκλίσεις.


    [QUOTE=ranger;6668254]Τι χρησιμοποιείς εσύ; Πλέον εγώ χρησιμοποιώ μόνο dolphin (κορυφαίος file manager όπως είπα), okular (απλά επειδή ήρθε με το kde), konsole (κρατάει ακόμα ). Και 1-2 ακόμα μικροεφαρμογές

    Dolphin για file manager, konsole εννοείται δεν το αλλάζω, kate για editor, PhotoQt για images γιατί ανοίγει ταχύτερα απ'το gwenview και θυμίζει πολύ faststone που είχα στα win, vlc και dragon για videos, clementine για audio, okular για pdf.

    Γενικώς, δεν προβληματίζομαι για το ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω. Χρησιμοποιώ ότι με βολεύει περισσότερο και είναι πιο αποδοτικό.
    Σίγουρα θα ήθελα να υπάρχει η ομοιομορφία που περιγράφεις, αλλά με τον απίστευτο κατακερματισμό των projects στην linux κοινότητα, δεν περιμένω κάτι περισσότερο.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το clementine δεν είναι Κ-app
    Το γνωρίζω, αλλιώς θα το έλεγαν Klementine (πλάκα-πλάκα, πιο ωραίο θα ήταν, αλλά...)
    Απλά το αναφέρω σαν μέρος του πακέτου, εφόσον δεν χρησιμοποιώ amarok.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο krfb έβαλαν επιτέλους file transfer;
    Χμμ, να σου πω δεν γνωρίζω, για file transfer χρησιμοποιώ το kde connect και sftp μεταξύ κινητού και pc, αλλιώς nfs μεταξύ pc και home nas.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #772
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Πλάκα πλάκα, και εσύ τις ίδιες k-apps χρησιμοποιείς. Είπα και εγώ, πως μπορείς να λες ότι είσαι ευχαριστημένος


    Το θέμα πάντως δεν είναι μόνο οπτικό. Ήταν το Integration. Λέγαμε ΟΚ, φορτώνουμε τις βιβλιοθήκες του kde αλλά αν έτρεχες Κ-apps ήταν όλα ένα. πχ τράβαγες το Mp3 από την λίστα του amarok και το πέταγες στο k3b ή στον konqueror και ήταν σαν να το είχες τραβήξει από τον file manager. Τραβούσες το rss feed από τον akregator, το πετούσες στο ktorrent και ξεκινούσε το κατέβασμα. Αυτά δεν υπήρχαν πουθενά τότε και δεν τα έχω δει και πουθενά αλλού (δεν ξέρω τι παίζει με macOS μόνο).
    Και επειδή οι βιβλιοθήκες ήταν κοινές, δεν ήθελες 8GB RAM για να τα τρέξεις.

    Και όταν έχεις όλες αυτές τις εφαρμογές που ήταν καλύτερες ή ισάξιες των ανταγωνιστών, για ποιο λόγο να τις σκοτώσεις; Δεν πιστεύω ότι όλος αυτός ο κατακερματισμός (plasma, apps, framework κάθε λίγο άλλαξαν ονόματα) έδωσε περισσότερα απ ότι χάσαμε. Κάποια πράγματα που έκανα με τις kde3 apps δεν έχω βρει ακόμα πως γίνονται.

  8. #773
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.909
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι μόνο οπτικό. Ήταν το Integration. Λέγαμε ΟΚ, φορτώνουμε τις βιβλιοθήκες του kde αλλά αν έτρεχες Κ-apps ήταν όλα ένα. πχ τράβαγες το Mp3 από την λίστα του amarok και το πέταγες στο k3b ή στον konqueror και ήταν σαν να το είχες τραβήξει από τον file manager. Τραβούσες το rss feed από τον akregator, το πετούσες στο ktorrent και ξεκινούσε το κατέβασμα. Αυτά δεν υπήρχαν πουθενά τότε και δεν τα έχω δει και πουθενά αλλού (δεν ξέρω τι παίζει με macOS μόνο).
    Και επειδή οι βιβλιοθήκες ήταν κοινές, δεν ήθελες 8GB RAM για να τα τρέξεις.

    Και όταν έχεις όλες αυτές τις εφαρμογές που ήταν καλύτερες ή ισάξιες των ανταγωνιστών, για ποιο λόγο να τις σκοτώσεις; Δεν πιστεύω ότι όλος αυτός ο κατακερματισμός (plasma, apps, framework κάθε λίγο άλλαξαν ονόματα) έδωσε περισσότερα απ ότι χάσαμε. Κάποια πράγματα που έκανα με τις kde3 apps δεν έχω βρει ακόμα πως γίνονται
    Έτσι. Ίσως θα έπρεπε να ακολουθήσουν άλλο μοντέλο με την 4. Και κάτι λογικές με φασιστικές αποφάσεις σίγουρα διώξανε developers.

  9. #774
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι λογικές με φασιστικές αποφάσεις σίγουρα διώξανε developers.
    Αυτό.
    πχ baloo.
    Και κάποιοι τους δικαιολογούσαν

  10. #775
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.909
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό.
    πχ baloo.
    Και κάποιοι τους δικαιολογούσαν
    Και για να ξαναθυμηθούμε λίγο.

    https://www.freehackers.org/thomas/2...h-with-others/

  11. #776
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα πλάκα, και εσύ τις ίδιες k-apps χρησιμοποιείς. Είπα και εγώ, πως μπορείς να λες ότι είσαι ευχαριστημένος


    Το θέμα πάντως δεν είναι μόνο οπτικό. Ήταν το Integration. Λέγαμε ΟΚ, φορτώνουμε τις βιβλιοθήκες του kde αλλά αν έτρεχες Κ-apps ήταν όλα ένα. πχ τράβαγες το Mp3 από την λίστα του amarok και το πέταγες στο k3b ή στον konqueror και ήταν σαν να το είχες τραβήξει από τον file manager. Τραβούσες το rss feed από τον akregator, το πετούσες στο ktorrent και ξεκινούσε το κατέβασμα. Αυτά δεν υπήρχαν πουθενά τότε και δεν τα έχω δει και πουθενά αλλού (δεν ξέρω τι παίζει με macOS μόνο).
    Και επειδή οι βιβλιοθήκες ήταν κοινές, δεν ήθελες 8GB RAM για να τα τρέξεις.

    Και όταν έχεις όλες αυτές τις εφαρμογές που ήταν καλύτερες ή ισάξιες των ανταγωνιστών, για ποιο λόγο να τις σκοτώσεις; Δεν πιστεύω ότι όλος αυτός ο κατακερματισμός (plasma, apps, framework κάθε λίγο άλλαξαν ονόματα) έδωσε περισσότερα απ ότι χάσαμε. Κάποια πράγματα που έκανα με τις kde3 apps δεν έχω βρει ακόμα πως γίνονται.
    Εγώ πάντως και με τον clementine μια χαρά κάνω drag n drop τα κομμάτια της playlists και τα πετάω στον φάκελο του κινητού μέσω του dolphin.

    Για τον firefox έχει ένα addon που δίνει ένα ψευτο-integration αλλά έπαψε να λειτουργεί το τελευταίο δίμηνο λολ.

    Όπως και να 'χει, κι εγώ πιστεύω πως την εποχή του kde 3 ήμασταν αρκετά καλά, αλλά αποφάσισαν να ξαναεφεύρουν τον τροχό...

    Γενικώς με χαλάει και η φάση με το pusleaudio (το οποίο το έχω απενεργοποιήσει και έχω κάτι ψιλοθέματα με σκέτη την alsa), με το systemd (ευτυχώς στο gentoo παίζεις μπάλα με init αν θέλεις), με το grub2 που από εκεί που είχες ένα απλό grub.cfg τώρα μπλέκεις με ένα κατεβατό.

    Η δύναμη του linux είναι η απλότητα (KISS), και επιλέγουν εδώ και μια 10ετία περίπου την πολυπλοκότητα με σημαία την βελτίωση, κάτι που στην πράξη δεν το διαπιστώνεις.

    Έχω την εντύπωση πως όλα αυτά ξεκίνησαν απ'την canonical και υιοθετήθηκαν - κακώς - απ'τις υπόλοιπες διανομές για να γίνουν πιο δελεαστικές; Ποιός ξέρει...

    Αυτό που ξέρω όμως, είναι πως αν δεν υπήρχαν διανομές όπως το gentoo ή το arch, ίσως να μη χρησιμοποιούσα linux αυτή τη στιγμη.

    Κατάφεραν και έκαναν το linux περισσότερο for dummies (ubuntu, mint, κλπ) απ'ότι η ms με τα windows.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #777
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    KDE Kills Off The ‘Cashew’, Replaces It With Something Less Nutty
    https://www.omgubuntu.co.uk/2019/10/...p-toolbox-icon
    ديميتريس

  13. #778
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    KDE Kills Off The ‘Cashew’, Replaces It With Something Less Nutty
    https://www.omgubuntu.co.uk/2019/10/...p-toolbox-icon
    In other news, KDE 5 Plasma is released.

    Pointless article is pointless.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #779
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    COVID-19 Cases Plasmoid
    https://github.com/kacpi2442/plasma-applet-covid-19

    Ποσο αρρωστος στο μυαλο μπορει να εινια καποιος για να κανει κατι τετοιο? Ελεος δηλαδη!
    ديميتريس

  15. #780
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ξερει κανιες αν το kde neon εχει snap apps οπως το ubuntu που ερχεται με 4-5 snaps, που δεν θα επρεπε καν να εχουν λογο υπαρξης, προεγκατεστημενα?
    ديميتريس

Σελ. 52 από 80 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας