Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OTE
    Δελτίο Τύπου:
    -Οι ζωντανές μεταδόσεις των NBA Finals της τρέχουσας σεζόν θα μεταδοθούν από την OTE TV ως μέρος πολυετούς συμφωνίας
    - H OTE TV από τη σεζόν 2012-2013 φιλοξενεί το ΝΒΑ κατ΄αποκλειστικότητα στην Ελλάδα.

    Πέμπτη 14 Ιουνίου 2012

    Ο φαντασμαγορικός κόσμος του κορυφαίου πρωταθλήματος μπάσκετ στον πλανήτη και οι εντυπωσιακοί του παίκτες, έρχονται από τον Ιούνιο 2012 στην ΟΤΕ TV!

    Η OTE TV εξασφάλισε για τα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport και OTE Sport HD, τη μετάδοση των αγώνων για την κατάκτηση του τίτλου της τρέχουσας περιόδου στο NBA, τα NBA Finals, με τη συμμετοχή των Oklahoma City Thunder και των Miami Heat.

    Με αφετηρία τη σεζόν 2012-2013, η συνδρομητική πλατφόρμα της OTE TV θα φιλοξενεί το ΝΒΑ κατ’ αποκλειστικότητα στην Ελλάδα, και οι μεταδόσεις της θα περιλαμβάνουν αγώνες από την NBA regular season, το NBA All-Star Game, τα NBA Playoffs και τα NBA Finals.

    Έως την ολοκλήρωση της φετινής περιόδου, τα αθλητικά κανάλια της ΟΤΕ TV θα μεταδίδουν την καθημερινή ζώνη διάρκειας 3-6 ωρών του καναλιού NBA TV, με ζωντανά παιχνίδια και άλλα προγράμματα για το NBA, αγώνες από την περίοδο των Playoffs 2012, όλους τους αγώνες από τα φετινά Finals, καθώς επίσης καθημερινά μαγκαζίνο και εβδομαδιαίες θεματικές εκπομπές.

    Από την σεζόν 2012-13, οι αγώνες του πρωταθλήματος NBA θα μεταδίδονται ζωντανά και σε High Definition από την ΟΤΕ TV.

    Ως μέρος της συμφωνίας, η OTE TV έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα μετάδοσης για τα εξής:
    • Καθημερινούς αγώνες κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου NBA Regular Season από το NBA TV
    • Επιπλέον αγώνες της Κυριακής κατά την διάρκεια της NBA Regular Season
    • Το σύνολο των αγώνων του Rising Star Exhibition
    • To All Star Saturday program και το All Star Game
    • Τους αγώνες του 1ου και 2ου γύρου των Play-offs
    • Τους αγώνες των Conference Finals series
    • Τους τελικούς αγώνες NBA Finals

    Επιπλέον, μόνο οι συνδρομητές της OTE TV θα απολαμβάνουν καθημερινά συναρπαστικές αναμετρήσεις σε ζωντανή μετάδοση, εντυπωσιακά καρφώματα που κόβουν την ανάσα, απίστευτα τρίποντα στην εκπνοή του χρόνου, όλη την ιστορία και όλη τη δράση με τους πανηγυρισμούς των νικητών, τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών και τις λεπτομέρειες ιστορικών αγώνων, μέσα από το πρόγραμμα του NBA TV, καθώς επίσης τις καθημερινές και εβδομαδιαίες εκπομπές ανασκόπησης, NBA LIVE και NBA Action.

    Και ο συναρπαστικός κόσμος του αμερικανικού μπάσκετ, ανοίγεται μπροστά σου στην ΟΤΕ TV!

    Οι συνδρομητές της OTE TV μπορούν να απολαμβάνουν το κορυφαίο πρωτάθλημα μπάσκετ στον πλανήτη, μέσω του πακέτου Full Pack, μόνο με 19,90 ευρώ το μήνα1 μαζί με περισσότερα από 50 κανάλια, τα 11 High Definition, και τα μεγάλα κανάλια εθνικής εμβέλειας.

    Η OTE *TV τώρα διατίθεται με δώρο τον αποκωδικοποιητή και το δορυφορικό πιάτο συνολικής αξίας 175 ευρώ2!
    Η τιμή των 19,90 ευρώ αφορά σε υφιστάμενους συνδρομητές ΟΤΕ. - 2 Η δωρεάν διάθεση δορυφορικού πιάτου αξίας 55€ ισχύει για εγκατάσταση με εξουσιοδοτημένο συνεργάτη ΟΤΕ και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

    Δ.Τ. ΟΤΕ

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Δυνατό πλήγμα στη Νόβα...

  3. #3
    Εγγραφή
    17-04-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7101/822
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    14(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυνατη κινηση, οντως!

  4. #4
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Μια ακόμα καλή κίνηση.

  5. #5
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Τωρα σκεφτομαι να το ξαναβαλω μιας και ειχα connxTV και το NBA ειναι απο τα αγαπημενα μου. Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο με βολευει το δορυφορικο, αλλα τα HD καναλια παιζουν μονο απο εκει κι εμενα μου αρεσαν και οι ευκολιες που ειχε το connx μεσω streaming απο το ιντερνετ. Δεν γινεται αραγε να εχεις και τα 2 παραλληλα χωρις να πληρωνεις δευτερη συνδρομη ?????

  6. #6
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα σκεφτομαι να το ξαναβαλω μιας και ειχα connxTV και το NBA ειναι απο τα αγαπημενα μου. Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο με βολευει το δορυφορικο, αλλα τα HD καναλια παιζουν μονο απο εκει κι εμενα μου αρεσαν και οι ευκολιες που ειχε το connx μεσω streaming απο το ιντερνετ. Δεν γινεται αραγε να εχεις και τα 2 παραλληλα χωρις να πληρωνεις δευτερη συνδρομη ?????
    οχι είναι 2 διαφορετικά προϊόντα..
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περιοχή
    VY Canis Majoris
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.664
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.90 Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    Τώρα για να μιλήσουμε ειλικρινά, σαν κίνηση φαίνεται πολύ δυνατή και όντως πλήγει την NOVA, αλλά αν το δούμε ρεαλιστικά πόσοι κάθονται να δουν αγώνα 2-3 τα ξημερώματα? Εξαίρεση αποτελούν αγώνες που προβάλλονται 7-8 το απόγευμα μόνο στην regular season. Επίσης, η NOVA δεν προέβαλε και πολλές Live μεταδόσεις ανά την χρονιά, παρά μόνο κάτι επαναληψούλες έδειχνε τα απογευματάκια-βραδάκια. Άρα, λόγω των λίγων μεταδόσεων και κατ'επέκταση του ακόμα λιγότερου τηλεθεατικού κοινού δεν νομίζω ότι θα πληγεί οικονομικά τόσο πια. Σαν "ξεσκαρτάρισμα του ρόστερ", μιλώντας αθλητικά, μου φάνηκε η δήθεν κίνηση να μην ανανεώσει τη σύμβαση με τα δικαιώματα για το ΝΒΑ.
    Πολύ απλά, οι της NOVA είπαν ότι θα κρατήσουν το ΝΒΑ με λιγότερα χρήματα αλλιώς θα το "αποχαιρετίσουν" διότι δεν είναι money machine(π.χ. Premierleague).

  8. #8
    Εγγραφή
    12-10-2008
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΛΙΑ
    Router
    TP LINK 100v
    Για μενα το nba ειναι μια καυτη πατατα που την πληρωνεις ενα καρο λεφτα για να παρεις τα διακιωματα αλλα τα βλεπει ελαχιστος κοσμος.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περιοχή
    VY Canis Majoris
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.664
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.90 Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    Τώρα για να μιλήσουμε ειλικρινά, σαν κίνηση φαίνεται πολύ δυνατή και όντως πλήγει την NOVA, αλλά αν το δούμε ρεαλιστικά πόσοι κάθονται να δουν αγώνα 2-3 τα ξημερώματα? Εξαίρεση αποτελούν αγώνες που προβάλλονται 7-8 το απόγευμα μόνο στην regular season. Επίσης, η NOVA δεν προέβαλε και πολλές Live μεταδόσεις ανά την χρονιά, παρά μόνο κάτι επαναληψούλες έδειχνε τα απογευματάκια-βραδάκια. Άρα, λόγω των λίγων μεταδόσεων και κατ'επέκταση του ακόμα λιγότερου τηλεθεατικού κοινού δεν νομίζω ότι θα πληγεί οικονομικά τόσο πια. Σαν "ξεσκαρτάρισμα του ρόστερ", μιλώντας αθλητικά, μου φάνηκε η δήθεν κίνηση να μην ανανεώσει τη σύμβαση με τα δικαιώματα για το ΝΒΑ.
    Πολύ απλά, οι της NOVA είπαν ότι θα κρατήσουν το ΝΒΑ με λιγότερα χρήματα αλλιώς θα το "αποχαιρετίσουν" διότι δεν είναι money machine(π.χ. Premierleague).
    So what... νομίζω ότι θα είναι η αντίδραση της NOVA.

    - - - Updated - - -

    Admin double post πάλι!!!!!
    Ποστ #7 και αυτό το offtopic παρακαλώ να σβηστούν.

  10. #10
    Εγγραφή
    27-05-2012
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κι εγω έτσι νομίζω. Καλη προσθήκη είναι, αρκετά καλη επικοινωνιακά σίγουρα, αλλα δε λες ότι είναι και το τρομερό πλήγμα για τη nova. Τουλάχιστον ελπίζω να δείχνουν διαφορετικούς αγώνες για να μπορει οποίος θέλει να τα βλέπει όλα

  11. #11
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είμαι φανατικός και ναι ξενυχτάω, τόσο εγώ όσο και οι περισσότεροι γνωστοί μου. Κάποιο αγόραζαν μέσω web από το επίσημο NBA να το βλέπουν, τώρα απλά θα βάλουν OTE TV και θα ξενοιάσουν. Τις τελευταίες 2 χρονιές το NBA είναι καταπληκτικό. Η Nova δεν μπορούσε ούτε σωστό 16:9 aspect να δείξει. Εδώ το έχεις και HD και με σωστό aspect. Χώρια ότι το ρετρό είναι καταπληκτικό. Να βλέπεις Dr J, Larry Bird, Magic Johnson και τόσους άλλους. Αυτά που ψάχναμε πλέον στο youtube τα έχεις στην τηλεόραση σου με την καλύτερη δυνατή εικόνα.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-06-2005
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Huawei Echolife HG520
    SNR / Attn
    18(dB) / 22(dB)
    Δεν βλέπω NBA και δεν θα έβαζα για αυτό αλλά είναι επιπλέον περιεχόμενο, δηλαδή εάν βάλω connxTV σίγουρα θα δω μερικούς αγώνες και θα το χαρώ τότε..
    Επίσης έχω 10 φίλους που θα βάλουν ΜΟΝΟ για το ΝΒΑ και δεν θα δουν τίποτα άλλο.. μην ξεχνάμε πως ΝΒΑ, F1 κλπ έχουν πολύ μικρό αλλά φανατικό κοινό.. που θέλουν να δουν όχι επανάληψη κάποιους αγώνες αλλά και το rising star και μετά να σε πρήζουν :P

  13. #13
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Βλέπω να με τρώει ο γιός μου που έχει τρέλα με το NBA να βάλουμε.

  14. #14
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από celarg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω έτσι νομίζω. Καλη προσθήκη είναι, αρκετά καλη επικοινωνιακά σίγουρα, αλλα δε λες ότι είναι και το τρομερό πλήγμα για τη nova. Τουλάχιστον ελπίζω να δείχνουν διαφορετικούς αγώνες για να μπορει οποίος θέλει να τα βλέπει όλα
    καλή κίνηση από οτε τη λές. πλήγμα για τη νόβα δε το λές αφού κι αυτή κρατάει τα δικαιώματα που είχε!

  15. #15
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lapetr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλή κίνηση από οτε τη λές. πλήγμα για τη νόβα δε το λές αφού κι αυτή κρατάει τα δικαιώματα που είχε!
    Τελικά τα πήρε αποκλειστικότητα ή όχι; O soccermania έγραψε αυτό.


    Μόνος του ο ΟΤΕ TV το ΝΒΑ!

    O OTE, με ανακοίνωση του επιβεβαίωσε το προχθεσινό αποκλειστικό ρεπορτάζ του sport-fm.gr για την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων του ΝΒΑ. Η διαφορά είναι πως ο ΟΤΕ θα έχει, απ' τη νέα σεζόν, αποκλειστικά τα δικαιώματα, καθώς η Nova πρροσπάθησε να μειώσει το κόστος των δικών του δικαιωμάτων, δεν τα κατάφερε και ο ΟΤΕ τα εξασφάλισε κατ' αποκλειστικότητα.
    Η ακριβής ανακοίνωση του ΟΤΕ αναφέρει: «Ο φαντασμαγορικός κόσμος του κορυφαίου πρωταθλήματος μπάσκετ στον πλανήτη και οι εντυπωσιακοί του παίκτες, έρχονται από τον Ιούνιο 2012 στην ΟΤΕ TV!
    Η OTE TV εξασφάλισε για τα αθλητικά κανάλια ΟΤΕ Sport και OTE Sport HD, τη μετάδοση των αγώνων για την κατάκτηση του τίτλου της τρέχουσας περιόδου στο NBA, τα NBA Finals, με τη συμμετοχή των Oklahoma City Thunder και των Miami Heat.
    Με αφετηρία τη σεζόν 2012-2013, η συνδρομητική πλατφόρμα της OTE TV θα φιλοξενεί το ΝΒΑ κατ’ αποκλειστικότητα στην Ελλάδα, και οι μεταδόσεις της θα περιλαμβάνουν αγώνες από την NBA regular season, το NBA All-Star Game, τα NBA Playoffs και τα NBA Finals.
    Έως την ολοκλήρωση της φετινής περιόδου, τα αθλητικά κανάλια της ΟΤΕ TV θα μεταδίδουν την καθημερινή ζώνη διάρκειας 3-6 ωρών του καναλιού NBA TV, με ζωντανά παιχνίδια και άλλα προγράμματα για το NBA, αγώνες από την περίοδο των Playoffs 2012, όλους τους αγώνες από τα φετινά Finals, καθώς επίσης καθημερινά μαγκαζίνο και εβδομαδιαίες θεματικές εκπομπές.
    Από την σεζόν 2012-13, οι αγώνες του πρωταθλήματος NBA θα μεταδίδονται ζωντανά και σε High Definition από την ΟΤΕ TV.
    Ως μέρος της συμφωνίας, η OTE TV έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα μετάδοσης για τα εξής:
    1) Καθημερινούς αγώνες κατά την διάρκεια της κανονικής περιόδου NBA Regular Season από το NBA TV
    2) Επιπλέον αγώνες της Κυριακής κατά την διάρκεια της NBA Regular Season
    3) Το σύνολο των αγώνων του Rising Star Exhibition
    4) To All Star Saturday program και το All Star Game
    5) Τους αγώνες του 1ου και 2ου γύρου των Play-offs
    6) Τους αγώνες των Conference Finals series
    7) Τους τελικούς αγώνες NBA Finals
    Επιπλέον, μόνο οι συνδρομητές της OTE TV θα απολαμβάνουν καθημερινά συναρπαστικές αναμετρήσεις σε ζωντανή μετάδοση, εντυπωσιακά καρφώματα που κόβουν την ανάσα, απίστευτα τρίποντα στην εκπνοή του χρόνου, όλη την ιστορία και όλη τη δράση με τους πανηγυρισμούς των νικητών, τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών και τις λεπτομέρειες ιστορικών αγώνων, μέσα από το πρόγραμμα του NBA TV, καθώς επίσης τις καθημερινές και εβδομαδιαίες εκπομπές ανασκόπησης, NBA LIVE και NBA Action.
    Και ο συναρπαστικός κόσμος του αμερικανικού μπάσκετ, ανοίγεται μπροστά σου στην ΟΤΕ TV!»

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πως μπορω να βιντεοσκοπω και να προβαλλεται ζωντανά απο τη σελιδα μου;
    Από PanossKouras στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-12, 11:01
  2. Το μέλλον nova και OTE TV στην Επιτροπή Ανταγωνισμού!
    Από vlad στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-12, 21:58
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-11, 12:15
  4. Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-11, 18:33
  5. Καταγγελία στην TELLAS και OTE
    Από cbarb στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-08, 22:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας