Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheridis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω για Gaming, διαθέτω γύρο στα; 850-900 ευρώ, δεν χριάζομαι πληκτρολόγιο, ποντίκι και ηχεία τα αλλά τα χριάζομαι. Κάποιο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη.


    EDIT: Αυτός ο υπολογιστής κάνει; http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10102734
    Με αυτό το μόνιτορ; http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10100804

    Έγω την κάρτα γραφικών του υπολογιστή δεν ξέρω αν είναι καλή εσείς τι λέτε;
    Μια ερωτηση μονο, γιατι θες να παρεις ετοιμο υπολογιστη??? Σε περιπτωση που φοβασαι / δεν ξερεις να στηνεις εναν μονο σου, απ τη στιγμη που ολα τα περιεχομενα ειναι απο 1 μαγαζι, λογικα υποθετω (μπορει και λανθασμενα) πως το Vision Studio θα μπορεσει να το συναρμολογησει αυτο για σενα...

    Με τη συνθεση του Cranky θα προτεινα ισως τα εξης : κουτι , ram (που βεβαια μιλαμε για 10 ευρω παραπανω αλλα για αρκετα μεγαλο κερδος) , cpu & mobo
    Επειδη ομως ξεφευγουμε αρκετα στα λεφτα (εκτος αν δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα για σενα), θα μπορουσες να κερδισεις αυτη τη διαφορα με αλλαγη τροφοδοτικου απο αυτο που προτεινε ο cranky σε αυτο.

    Δεν ξερω αν αξιζουν οι αλλαγες, οποτε περιμενω μια κριτικη απο τους υπολοιπους... Προτεινα μηπως και οντως αξιζουν οι αλλαγες

  2. #17
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    ADSL2+
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ObiGoSu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερωτηση μονο, γιατι θες να παρεις ετοιμο υπολογιστη??? Σε περιπτωση που φοβασαι / δεν ξερεις να στηνεις εναν μονο σου, απ τη στιγμη που ολα τα περιεχομενα ειναι απο 1 μαγαζι, λογικα υποθετω (μπορει και λανθασμενα) πως το Vision Studio θα μπορεσει να το συναρμολογησει αυτο για σενα...

    Με τη συνθεση του Cranky θα προτεινα ισως τα εξης : κουτι , ram (που βεβαια μιλαμε για 10 ευρω παραπανω αλλα για αρκετα μεγαλο κερδος) , cpu & mobo
    Επειδη ομως ξεφευγουμε αρκετα στα λεφτα (εκτος αν δεν ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα για σενα), θα μπορουσες να κερδισεις αυτη τη διαφορα με αλλαγη τροφοδοτικου απο αυτο που προτεινε ο cranky σε αυτο.

    Δεν ξερω αν αξιζουν οι αλλαγες, οποτε περιμενω μια κριτικη απο τους υπολοιπους... Προτεινα μηπως και οντως αξιζουν οι αλλαγες
    Στην ατχη ανησηχουσα αλλα μετα ακουσα πως ο πατερας μου εχει εναν φιλο που ξερει να συναρμολογει υπολογιστες κατι ξερει και ο πατερας μου βεβαια αλλα τεσπα... και για τα λιγα ευρώ παραπανω δεν είναι πολυ ίσως κατεβάσω την χωρητηκότητα του δισκου γιατί δεν μου είναι ΤΟΣΟ πολυ απαρέτητο το 1ΤΒ αλλα θα δω

    Thnx παντως

  3. #18
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Λες οτι δεν σου ειναι απαραιτητος ο 1τβ , αλλα μπορει ισως στο μελλον να τα χρειαστεις αυτην την παραπανω χωριτικοτητα... Ειτε για τις ταινιες σου, ειτε για κανα παιχνιδακι που θα κατεβασεις και θα θες να το κρατησεις...
    Αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη, αν εσυ εισαι σιγουρος οτι δε θα τα χρειαστεις μπορεις να πας και σε λιγοτερη χωριτικοτητα

  4. #19
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    ADSL2+
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ObiGoSu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες οτι δεν σου ειναι απαραιτητος ο 1τβ , αλλα μπορει ισως στο μελλον να τα χρειαστεις αυτην την παραπανω χωριτικοτητα... Ειτε για τις ταινιες σου, ειτε για κανα παιχνιδακι που θα κατεβασεις και θα θες να το κρατησεις...
    Αλλα αυτη ειναι η δικη μου γνωμη, αν εσυ εισαι σιγουρος οτι δε θα τα χρειαστεις μπορεις να πας και σε λιγοτερη χωριτικοτητα
    κοιταξε οτι εχει σχεση με ταινιες μουσικη και τετοια τα εχω σε εξωτερικους σκληρους (έχω πολλους) εγω φανταζομαι να θελω γυρο στα 750 GB οχι λιγοτερο ομως γιατι μπορει να τον θελω οπως λες...

    Και επειδη δεν ειμαι πολυ καλος με σχεση τα Hardware του υπολογιστη θελω να ξερω μερικα πραγματα που εδιξες για καλητερα ας πουμε το κουτι γιατι είναι καλητερο; και για τα υπολοιπα που έβαλες ας μουμε το RAM μπορει να έχει πιο καλή μνημη αλλα κατι χηρότερο μπορει να εχει γιαυτο να ειναι σχεδον ιδια τιμη και να μην το εβαλε ο Cranky

  5. #20
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    ΤΟ κουτι δεν εχει μεγαλες διαφορες, βασικα για την ακριβεια εχει μια θυρα USB 3.0 παραπανω απο το αλλο, τωρα δεν ξερω απο αποψη cable management αν αλλαζει κατι, αλλα πιστευω οτι πανω κατω ειναι τα ιδια... οποτε εκτος αν σου αρεσει απο αποψη εμφανισης του cranky τοτε θα μπορουσες να πας σε εκεινο και να γλυτωσεις τα 15€.

    Τωρα οσον αφορα τις μνημες, αυτες που προτεινω εγω, εχουν καλυτερη συχνοτητα(2133mhz vs 1600mhz) αλλα εχουν χαμηλοτερα timings, που ουσιαστικα πανω κατω ισοσταθμιζονται οι διαφορες... Τωρα απο κει και περα η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου.

    Ουσιαστικες αλλαγες στις εξης προτασεις δε θα δεις , απλως απο κει και περα μπαινει η αισθητικη , οσον αφορα το κουτι, και πιστευω πως (για μενα παντα, η προσωπικη μου γνωμη), ειναι οτι οι μνημες αξιζουν να ειναι τοσο ψηλα σε συχνοτητα, γιατι δε θα σε περιορισουν σε μελλοντικο overclock, αν το αποφασισεις ποτε...

  6. #21
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheridis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... και για τα υπολοιπα που έβαλες ας μουμε το RAM μπορει να έχει πιο καλή μνημη αλλα κατι χηρότερο μπορει να εχει γιαυτο να ειναι σχεδον ιδια τιμη και να μην το εβαλε ο Cranky
    Όταν ο cranky προτείνει μιά σύνθεση, είναι πάντα μέσα στο budget του χρήστη που την ζητάει.

    Το καλύτερο, όλοι το ξέρουμε, αλλα δεν είναι ίδιες όλες οι τσέπες.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #22
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Συγνωμη αν σε προσελαβα , δεν ειχα απολυτως καμια τετοια προθεση, απλως ειπα μηπως αντεχε η τσεπη του και ηθελε να παει ενα σκαλι παραπανω...
    Επαναλαμβανω πως δεν ειχα καμια προθεση να στην "πω" ή να φανω πιο ξερολας μιας και αυτο δεν ισχυει

  8. #23
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι, δεν με πρόσβαλες, αλλα νομίζω οτι αν το άντεχε η τσέπη του, θα είχε δώσει απ' την αρχή, μεγαλύτερο budget.

    Απλό.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #24
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    Router
    ADSL2+
    Path Level
    Fastpath
    Θα πάω με αυτο που λέει ο Cranky και μετα αμα νομιζω οτι το χριαζομαι και εχω λεφτα κανω μια αναβαθμηση.

    Thanks παντως για τις απωψεις σας

  10. #25
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς, μόλις μαζέψεις κανένα κατοστάρικο ακόμα, να βάλεις ένα ssd και ν' απογειωθεί το μηχάνημα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #26
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Και καλα θα κανεις Εγω απλως ειπα μηπως και τα διαθετεις , αλλα οπως σωστα εθεσε ο cranky θα εθετες απ την αρχη ενα μεγαλυτερο budget Ας πουμε λοιπον απο τωρα με 'γεια, και οταν το εχεις στα χερια σου, πες και εντυπωσεις αν λαχταρας

  12. #27
    Εγγραφή
    05-05-2007
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2 play
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ObiGoSu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τη συνθεση του Cranky θα προτεινα ισως τα εξης : [/URL] , ram (που βεβαια μιλαμε για 10 ευρω παραπανω αλλα για αρκετα μεγαλο κερδος)
    Δεν ξερω αν αξιζουν οι αλλαγες, οποτε περιμενω μια κριτικη απο τους υπολοιπους... Προτεινα μηπως και οντως αξιζουν οι αλλαγες
    εντελώς πληροφοριακά για την ραμ θα είχε νόημα να πάει σε τέτοιες συχνότητες αν είχε επιλέξει cpu Llano
    γιατί η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών θα απέδιδε καλύτερα σε σχέση με τις 1600

    Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
    1)ASUS P5Q INTEL Q9300 NVIDIA 8800 GT 512 4 GB RAM DUAL BOOT Snow Leopard 10.6.8(Vanilla Kernel 64)lion 10.7.5 WIN7 ULT 64 BIT
    2)turbo-x prime gmn 73-425 (clevo m765tu)dual boot snow leopard 10.6.8 (legacykernel) win 7 64bit
    3)asrock A780GM-LE/128M athlon x3 450 4 gb ram ati 4550 wd 250 gb win 7 64bit

  13. #28
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Απορια ο athlon 651 socket fm1 ειναι ξεκλειδωτος;
    Διοτι στο net τον εχει σαν 651κ ενω στο vs απλο 651.
    Καλο ειναι να ρωτησει, γιατι εαν στο μελλον ενδιαφερεται να κερδισει κατι παραπανω σε επιδοσεις να μην υπαρχει προβλημα.
    Βεβαια οπως και να εχει για να καταφερει να κουμανταρει την 6870 ενα κλοκαρισματακι καλλο ειναι να του ριξει.
    Οχι ομως τωρα, στο μελλον οταν θα εχει ξεπαρει και θα ξερει τι ειναι τι και τι κανει τι.


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  14. #29
    Εγγραφή
    05-05-2007
    Περιοχή
    thessaloniki
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2 play
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson 585 v8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 18(dB)
    μια λίστα με τους athlon 2 x 4
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/TY...20II%20X4.html

    αυτός που έχει το vs είναι ο απλός AD651XWNGXBOX
    ενω ο κ εχει AD651KWNGXBOX

    The fastest supported memory is DDR3-1866 κοινό και για τους 2
    όχι ότι με μεγαλύτερες σε συχνότητα μνήμες δεν θα δούλευε

    απλά στην σύνθεση που προτάθηκε ήταν ο 641

    Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά
    1)ASUS P5Q INTEL Q9300 NVIDIA 8800 GT 512 4 GB RAM DUAL BOOT Snow Leopard 10.6.8(Vanilla Kernel 64)lion 10.7.5 WIN7 ULT 64 BIT
    2)turbo-x prime gmn 73-425 (clevo m765tu)dual boot snow leopard 10.6.8 (legacykernel) win 7 64bit
    3)asrock A780GM-LE/128M athlon x3 450 4 gb ram ati 4550 wd 250 gb win 7 64bit

  15. #30
    Εγγραφή
    05-12-2008
    Μηνύματα
    2.854
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Not for public
    Καλη η συνθεση του φιλου cranky με μια αλλαγη:

    ATI Radeon HD6870 DirectCU 1GB DDR5 PCI-E Dual DVI Dual DP (Asus) (EAH6870 DC/2DI2S/1GD5)
    http://www.visionstudio.gr/prodinfo....&sort=3&step=4
    ΤΙΜΗ 166.89 €
    Ειναι και λιγο pre-overclocked στα 915MHz

    Το visionstudio.gr και το you.gr ανεβοκατεβαζουν τις τιμες σαν χρηματιστηρια και αυτο μεσα σε μια μερα. Εχω και παραδειγμα να δωσω.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-11, 00:44
  2. Είναι καλά????
    Από makis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-10, 10:50
  3. Turbo-X PL Slide ειναι συμβατο ?
    Από amnis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-10, 13:16
  4. Turbo-X PL Slide ειναι συμβατο ;
    Από amnis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-10, 22:34
  5. ειναι καλα τα στατιστικα?
    Από bill27 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-09, 21:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας