Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    02-01-2004
    Μηνύματα
    802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Otenet, Forthnet, Tellas
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή άκουσα χτες σε κατάστημα διάλογο μεταξύ πελάτη-πωλητή όσον αφορά την αγορά laptop ήθελα να πω ότι προσωπικά θεωρώ ότι κάποιος που θέλει

    1) desktop replacement -> κάνει χοντρή βλακεία να πάρει φορητό χωρίς την Ati Mobile Radeon 9700

    2) αυτονομία -> κάνει επίσης βλακεία να μην πάρει Centrino platform

    3) αν απλώς θέλει κάποιος να κάνει browsing ή word/excel κτλ, με το φθηνότερο κάνει τη δουλειά του άνετα ή με κάποιο πολύ φθηνό (<300 ευρώ) μεταχειρισμένο (P2/3) επίσης.

    4) χωρίς να τα έχω δοκιμάσει βλέπω να πωλούν laptop Turbo-X και Multirama και κάτι τέτοια. Πείτε με προκατελημένο στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που βρήκαν έτσι ξαφνικά την τεχνογνωσία οι ελληνικές εταιρίες αυτές και φτιάχνουν laptop. Εδώ εταιρίες κολοσσοί με χρόνια στο χώρο και ακόμα κάνουν κατασκευαστικά λάθη, πόσο μάλλον εταιρίες που μάλλον αντιγράφουν απλώς. Οπως είπα, δεν τα έχω χρησιμοποιήσει, αλλά δεν θα έπαιρνα ποτέ χωρίς να τα δοκιμάσω πρώτα εξαντλητικά.
    Εγκυρη ενημέρωση για την Ομοιοπαθητική, από γιατρούς, στο http://www.homeopathy.gr

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.760
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επιδή έχω notebook της multirama(mobile centrino),δεν είναι δικιά τους κατασκευή.

    τα αγοράζουν φασόν και βάζουν απλά επάνω τους το λογότυπό τους.

    απλά προσθέτουν/αναβαθμίζουν κάποια εξαρτήματα,μνήμη,σκληρό δίσκο,επεξεργαστή ανάλογα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
    όσοι από εμάς έχουν σκαλίσει ή συναρμολογήσει κάποιον υπολογιστή,ξέρουν πόσο απλό είναι αυτό.

    προς το παρρόν είμαι ευχαριστημένος μετά από 8 μήνες συμβίωσης
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    4) χωρίς να τα έχω δοκιμάσει βλέπω να πωλούν laptop Turbo-X και Multirama και κάτι τέτοια. Πείτε με προκατελημένο στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που βρήκαν έτσι ξαφνικά την τεχνογνωσία οι ελληνικές εταιρίες αυτές και φτιάχνουν laptop. Εδώ εταιρίες κολοσσοί με χρόνια στο χώρο και ακόμα κάνουν κατασκευαστικά λάθη, πόσο μάλλον εταιρίες που μάλλον αντιγράφουν απλώς. Οπως είπα, δεν τα έχω χρησιμοποιήσει, αλλά δεν θα έπαιρνα ποτέ χωρίς να τα δοκιμάσω πρώτα εξαντλητικά.
    _________________
    Αγοράζουν το σασι σαν ΟΕΜ απο εργοστάσια που φιάχνουν και το σασι των hp, toshiba κλπ, το καλό που έχουν είναι οτι υπάρχουν ανταλακτικά και σχετικά πιο φθηνα απο τα αντίστοιχα επώνυμα καθώς και το ότι δέχονται αναβαθμίσεις πιο έυκολα (δοκίμασε σε ένα compaq να αλλάξεις απο cd σε dvdr να καταλάβεις τι εννοώ), το κακό είναι αν κάποιο απο τα υλικά που θα βάλει απο πάνω το Multirama ή το πλαισιο αν είναι προβληματικό αλλά και πάλι υπάρχει η εγγύηση.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-09-2004
    Μηνύματα
    387
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να επαναφέρω το θέμα γιατί ενδιαφέρομαι. Απ΄ότι διάβασα στο 1ο μήνυμα του θέματος Centrino 1,4 Mhz =~ P4 2,4 Mhz δηλαδή γενικά μπορούμε να υπολογίζουμε οτι η ταχύτητες centrino αντιστοιχούν με 1,7 χ ταχύτητες desktop επεξεργαστών ή υπάρχουν και άλλα θέματα οσον αφορά την ταχύτητα;

    Κάρτες γραφικών τύπου ΑΤΙ ή nvidia για φορητούς πιστεύετε οτι θα παίζουν μεγάλο ρόλο στην συμβατότητα με συγχρονα παιχνίδια (στρατηγικής κυρίως) ή και με chip intel i852 θα είναι ΟΚ;

    Σε άλλο thread διάβασα προτροπές για αποφυγή ACER κ. Siemens ξέρετε κάτι;

    Αυτή την στιγμή έχω Compaq EVO N115 (AMD 1200, 256MB, 20GB) και σκέφτομαι αγορά άλλου με κόστος ~1000 €. Πιστευετε αξίζει τον κόπο έχετε κάτι να προτείνετε;

  5. #20
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    Σαν πας στη Καλαμάτα
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Θα ήθελα να σημειώσω ότι οι mobile επεξεργαστές είναι σχεδόν αθόρυβοι, ενώ ο P4 2.8GHz Acer 1604 LC που έχω βουίζει σαν αεροπλάνο!!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ετοιμάζεται η πλατφόρμα Centrino 2
    Από flamelab στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 11:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας