Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 74
  1. #31
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.590
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, η μετάβαση στη τελευταία έκδοση ενός OS σημαίνει επιδιόρθωση σημαντικών και μη bugs, νέα features είτε ως προς το λειτουργικό το ίδιο είτε ως προς υπηρεσίες για το χρήστη και τέλος support από 3rd party εφαρμογές που μπορεί να έχουν ως προαπαιτούμενο τη τάδε έκδοση λογισμικού. Αυτά δεν παραβλέπονται, έτσι δεν είναι;

    Στο κάτω κάτω σε αυτό το forum πόσες φορές μιλάμε για τις τελευταίες εκδόσεις σε OS (mobile ή/και PC) και προγράμματα ώστε να απολαμβάνουμε όλα όσα έγραψα παραπάνω συν την ασφάλεια από ιούς και διάφορα -ware (αν και έως τώρα το mobile κομμάτι δεν έχει τόσο κίνδυνο)..;

    Κακό είναι λοιπόν το να ζητάει ο κάθε χρήστης που ξέρει πως έχει ένα smartphone, τα latest features που δυστυχώς έρχονται με το latest OS;

    Εδώ Lewton κάθεσαι και λες πως για σένα είναι προτεραιότητα η ύπαρξη καλής κάμερας. ΟΚ. Στο ICS αν δε κάνω λάθος, η Google ουσιαστικά βελτίωσε τους χρόνους λήψης μιας φωτογραφίας συν ότι έδωσε (..και πάλι αν δε κάνω λάθος) ορισμένα features. Δηλαδή, αυτό δε το θες; (..αν το έχεις ήδη ή όχι δεν έχει σημασία, στο σκεπτικό αναφέρομαι..).
    1. Φυσικά και το θέλω.
    2. Δεν πρόκειται να κάτσω με Android 2.3 για τα επόμενα 3 χρόνια. Αυτή τη στιγμή όμως, με το >50% των χρηστών Android να είναι σε 2.3, δεν έχω κανένα πρόβλημα υποστήριξης από εφαρμογές.

    Και εννοείται ότι αν κάποια στιγμή η LG αξιωθεί να μου δώσει Android 4.0 στο Optimus 2X θα χαρώ πάρα πολύ (επειδή θα βγει σχεδόν αμέσως σταθερή CM10 και θα βρεθώ με Android 4.1). Η τελική αξιολόγηση είναι πολύπλοκη εξίσωση και το να βγάζετε συμπέρασμα ότι ένα συγκεκριμένο κριτήριο είναι το απόλυτο κριτήριο για όλους τους χρήστες είναι τρομερά απλουστευτικό.

  2. #32
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @lewton
    Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που λες ως προς τι προτεραιότητες. Εσύ όμως δεν το θεωρείς κοροϊδία από την LG να έχεις δώσει τα ωραιότατα λεφτουδάκια σου να πάρεις ένα αξιολογότατο κινητό και να μην στο υποστηρίζει? Προφανώς και κανένας δεν θα σου πει τι θα κάνεις τα λεφτά σου, αλλά το update σε τελευταία version δεν είναι "θέμα τιμής" όπως λες (ή τουλάχιστον όχι με την έννοια που το λες ), αλλά θέμα υποστήριξης της ίδιας της συσκευής, που την έχεις προπληρώσει. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι smartphone. Γιατί εξελίσσεται μαζί με τον χρήστη αλλά και με την εποχή και σου δίνει νέες δυνατότητες. Αλλιώς φαντάζομαι κι ένα κλασικό Sony Ericsson (την εποχή που πούλαγαν 8αρες κάμερες σαν στραγάλια) θα σου έκανε.

    Προσωπικά και σε αντιστοιχία το βλέπω ως εξής: Αγοράζεις ένα νέο υπολογιστή με i5/i7 και έχει προ-εγκατεστημένα τα Windows XP. Ξέρεις και σου έχουν πει και υποσχεθεί ότι δικαιούσαι αναβάθμιση σε Windows 7, και το μηχάνημα σου δεν θα έχει καμία σχέση μετά, αλλά στην πορεία τελικά ποτέ δεν στα δίνουν ή στα δίνουν αφού βγουν τα Windows 8. Εμένα αυτή η κατάσταση μου την δίνει, και χαρά στο κουράγιο σου αν εσένα δεν είναι από τα πρώτα θέματά σου.

    Ή μήπως υποστήριξη για σένα είναι μόνο το service και η αντικατάσταση αν πάθει κάτι? Γιατί συγγνώμη, αλλά παρακαλάω να μην πάθει τίποτα οποιαδήποτε συσκευή μου με τα service που υπάρχουν στην Ελλάδα.
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  3. #33
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.590
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lewton
    Καταλαβαίνω απολύτως αυτό που λες ως προς τι προτεραιότητες. Εσύ όμως δεν το θεωρείς κοροϊδία από την LG να έχεις δώσει τα ωραιότατα λεφτουδάκια σου να πάρεις ένα αξιολογότατο κινητό και να μην στο υποστηρίζει? Προφανώς και κανένας δεν θα σου πει τι θα κάνεις τα λεφτά σου, αλλά το update σε τελευταία version δεν είναι "θέμα τιμής" όπως λες (ή τουλάχιστον όχι με την έννοια που το λες ), αλλά θέμα υποστήριξης της ίδιας της συσκευής, που την έχεις προπληρώσει. Αυτός είναι και ο λόγος που είναι smartphone. Γιατί εξελίσσεται μαζί με τον χρήστη αλλά και με την εποχή και σου δίνει νέες δυνατότητες. Αλλιώς φαντάζομαι κι ένα κλασικό Sony Ericsson (την εποχή που πούλαγαν 8αρες κάμερες σαν στραγάλια) θα σου έκανε.

    Προσωπικά και σε αντιστοιχία το βλέπω ως εξής: Αγοράζεις ένα νέο υπολογιστή με i5/i7 και έχει προ-εγκατεστημένα τα Windows XP. Ξέρεις και σου έχουν πει και υποσχεθεί ότι δικαιούσαι αναβάθμιση σε Windows 7, και το μηχάνημα σου δεν θα έχει καμία σχέση μετά, αλλά στην πορεία τελικά ποτέ δεν στα δίνουν ή στα δίνουν αφού βγουν τα Windows 8. Εμένα αυτή η κατάσταση μου την δίνει, και χαρά στο κουράγιο σου αν εσένα δεν είναι από τα πρώτα θέματά σου.

    Ή μήπως υποστήριξη για σένα είναι μόνο το service και η αντικατάσταση αν πάθει κάτι? Γιατί συγγνώμη, αλλά παρακαλάω να μην πάθει τίποτα οποιαδήποτε συσκευή μου με τα service που υπάρχουν στην Ελλάδα.
    Πιο πολύ κοροϊδία θεωρώ το να κρατάει τους drivers κρυφούς η Nvidia σαν να είναι η παρθενιά της και την κρατάει για την πρώτη νύχτα του γάμου της.
    Τα LG έχουν ένα καλό: είναι πρακτικά αδύνατο να τα μπρικάρεις. Μπαίνει CWM πανεύκολα και μετά άντε γεια. Kαι το service δεν έχει πρόβλημα να σου επισκευάσει προβληματικό hardware αν η συσκευή είναι ρουταρισμένη.
    Αλλά η Nvidia κρατάει τους drivers κρυφούς με αποτέλεσμα να μη μπορεί να βγει σταθερή CM9/CM10.

    Από εμένα λοιπόν από την εμπειρία με το O2X το άκυρο θα το φάει η Nvidia και δε θα ξαναπάρω συσκευή με επεξεργαστή της. LG θα ξανααγόραζα αν κάλυπτε τα κριτήριά μου και την υποστήριζαν οι developpers του XDA.

  4. #34
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    νταξ,η nvidia αποδειχθηκε τραγικη και σε αυτη τη περιπτωση...
    VAMOS ARIS

  5. #35
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όπως και να έχει εσύ αγόρασες μια υλοποίηση που γράφει πάνω "LG". Πολύ καλό το να υπάρχει ανεξάρτητη υποστήριξη από xda, αλλά η ίδια η LG πιστεύω θα όφειλε να έχει νωρίτερα δική της version ICS. Αν και η LG δεν μπορεί να πάρει τον driver αυτό απλά σημαίνει ότι δεν έχει κλείσει σωστή συμφωνία ή δεν ξέρει να επιλέγει συνεργάτες, κάνοντας εσένα και πολλούς άλλους πειραματόζωα.
    To tablet Nexus 7 που έχει τον Tegra 3 πιστεύεις θα σταματήσει να έχει υποστήριξη της google επειδή η nVidia πιθανότατα θα κρατήσει ίδια πολιτική?
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  6. #36
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    απο τη μια εχουμε μια ψιλοαδιαφορη εταιρεια κ απο την αλλη τον δημιουργο της σειρας..οποτε..
    VAMOS ARIS

  7. #37
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.590
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και να έχει εσύ αγόρασες μια υλοποίηση που γράφει πάνω "LG". Πολύ καλό το να υπάρχει ανεξάρτητη υποστήριξη από xda, αλλά η ίδια η LG πιστεύω θα όφειλε να έχει νωρίτερα δική της version ICS. Αν και η LG δεν μπορεί να πάρει τον driver αυτό απλά σημαίνει ότι δεν έχει κλείσει σωστή συμφωνία ή δεν ξέρει να επιλέγει συνεργάτες, κάνοντας εσένα και πολλούς άλλους πειραματόζωα.
    To tablet Nexus 7 που έχει τον Tegra 3 πιστεύεις θα σταματήσει να έχει υποστήριξη της google επειδή η nVidia πιθανότατα θα κρατήσει ίδια πολιτική?
    Συμπεραίνεις πράγματα που δεν είπα (ότι η Nvidia δε δίνει τους drivers στην LG) και βαριέμαι να συνεχίσω το off-topic.

  8. #38
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κανένα συμπέρασμα. ΑΝ δεν μπορεί να πάρει τον driver είπα. Whatever...
    AdvancedRM: Κι άλλο ένα Router Traffic Monitor
    PCMon: Monitoring Utility για HDD activity, CPU usage, memory usage...

  9. #39
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.628
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπεραίνεις πράγματα που δεν είπα (ότι η Nvidia δε δίνει τους drivers στην LG) και βαριέμαι να συνεχίσω το off-topic.
    Ξέχασες τα [OFFTOPIC][/OFFTOPIC..]

  10. #40
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.548
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Σχόλιο σε λάθος συζήτηση! Αποσύρεται.
    Μάθε τις ειδήσεις για την τεχνολογία πρώτος καθε μέρα.

  11. #41
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή πάλι πάμε στα άκρα κανείς δεν ζήτησε την τελευταία έκδοση του λειτουργικού αμέσως αλλά σε ένα λογικό χρονικό διάστημα.

    Και φυσικά το πιο σημαντικό να μην υπάρχει η κοροϊδία ότι "δεν επαρκεί το hardware"....ας πουν τουλάχιστον ότι είναι για λόγους μάρκετινγκ (αγοράστε το καινούργιο, κλέφτες θέλετε να γίνουμε...).

    Προσωπικά επειδή το SII είναι διαφορετικό κινητό με το ICS από ότι ήταν με το GB δίνω αρκετή σημασία, περισσότερη από την κάμερα (που σε όλα τα κινητά είναι μέτρια ή απλά κακή). Στο θέμα μπαταρίας δεν ξέρω αν ανήκει στην ίδια κατηγορία αφού όλα το κινητά έχουν παρόμοιο πρόβλημα.


  12. #42
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Και γω αυτην την στιγμη εχω το χ10. Απογοητευμενος αρκετα με την σονυ, αλλα νταξει, θελει να πουλησει τις συσκευες της και κεινη. Αλλα και παλι δεν ειναι σταση αυτη απο την σονυ. Γιατι να βαζουν στοπ οποτε εκεινες θελουν? Αφου το παιρνει με custom ics rom, το παιρνει το ρημαδι. Γιαυτο και γω θελω το επομενο κινητο μου να ειναι ≠Sony (μακρια!) και ισως Samsung (εχει καλυτερη υποστηριξη πιστευω).

    Οπως καποιοι λενε δεν τους ενδιαφερει το OS, κανουν λαθος, γιατι οι εφαρμογες αρχιζουν και αναπτυσσονται σε πιο μεγαλες android version (π.χ θα δειτε 2.2+) και γω που εχω το 2.3 αρχιζω και ιδρωνω (οπως με την εφαρμογη youtube 2.5 για τις παλιες version, 4.0 για android 4.0+)
    Εγω προτιμω το ics γιατι το περιβαλλον του ειναι πιο φιλικο, εχει περισσοτερα χαρακτηριστικα (μικρα μεν αλλα που κανουν την ζωη πιο ευκολη), καλυτερο το περιβαλλον σε πολλες εφαρμογες κτλ.

    Το επομενο κινητο μου θα ηταν το Nexus ή το SIII, για προφανεις λογους και οπως ειπα απο πανω. Δεν με ενδιαφερει αν ειναι 5 ή 8mp. To ιδιο καλα βγαζουν, και μια χαρα φαινονται στην οθονη του κινητου και του υπολογιστη μου. Δεν προκειται να τις δω σε 40αρα ή 70αρα οθονη/tv (δεν υπαρχει λογος). Αν ηταν θεμα θα αγοραζα το PureView.

    Edit: 8mp camera και εβγαζε θολες φωτο και βιντεο. Πολυ εκνευριστικο οπως επισης και η αδυναμια του autofocus (βγαινανε ψιλοκουνημενες, αλλου εστιαζε (εκανε "blur" το αντικειμενο που εστιαζα και εστιαζε κατι αλλο απο πισω του, ή απο διπλα). Λυση? Εβγαλα το plastic cover της cam με ενα μαχαιρακι και ειχα μεινει.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Μετα.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  401,1 KB 
ID: 107966Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Πριν.jpg 
Εμφανίσεις:  7 
Μέγεθος:  283,5 KB 
ID: 107967
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnPro : 21-08-12 στις 04:07.

  13. #43
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Μηνύματα
    537
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    131.072/5.120
    ISP
    Unitymedia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paspro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο Nexus συσκευές συμφέρει κάποιον να αγοράζει απο Android. Έχει συνέχεια και αμέσως upgrades στο λειτουργικό, βλέπει το original user interface και η συσκευή του δεν έχει bloatware.
    Μην μπλέκεις τον "κάποιον" εδώ με τον "κάποιον" εκεί έξω. Το συντριπτικό ποσοστό χρηστών Android (και όλων των άλλων λειτουργικών) είναι αυτό που λέμε "μέσος χρήστης" που αγοράζει το τηλέφωνο και το χρησιμοποιεί όπως είναι και για όσο θα είναι. Δεν το συνδέει ούτε μια φορά στον υπολογιστή για updates, δεν ξέρει τι σημαίνει ΟΤΑ, δεν αλλάζει καν launcher από τον default που έχει το κινητό. Απόδειξη ότι ενώ όλες σχεδόν οι εταιρίες έχουν βγάλει αναβαθμίσεις σε ICS, πριν 2 μήνες το ποσοστό της ICS ήταν κάτω από 5% και τώρα μόλις έφτασε στο 15% (μεγάλο μέρος του οποίου είναι νέα κινητά που έρχονται με το ICS ήδη προεγκατεστημένο).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πολύ κοροϊδία θεωρώ το να κρατάει τους drivers κρυφούς η Nvidia σαν να είναι η παρθενιά της και την κρατάει για την πρώτη νύχτα του γάμου της. Από εμένα λοιπόν από την εμπειρία με το O2X το άκυρο θα το φάει η Nvidia και δε θα ξαναπάρω συσκευή με επεξεργαστή της. LG θα ξανααγόραζα αν κάλυπτε τα κριτήριά μου και την υποστήριζαν οι developpers του XDA.
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Ακόμα και να συμφωνήσω ότι η Nvidia φταίει που το Optimus 2X δεν έχει πάρει ακόμα την ICS, ποιά είναι η δικαιολογία της LG που δεν έχει δώσει ακόμα την ICS στα Optimus 3D και Black που δεν έχουν Nvidia; Η LG κατασκευάζει κινητά με καταπληκτικό hardware, ποιότητα και design (κατά το προσωπικό μου γούστο) αλλά αν δεν αναβαθμίσει και επανδρώσει αποτελεσματικά το τμήμα software, θα έχει μεγάλο πρόβλημα πολύ σύντομα. Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν το σύνολο των κατόχων LG δεν πρόκειται να ξαναπάρει LG και το ίδιο προτρέπει τον κύκλο του.

  14. #44
    Εγγραφή
    03-11-2011
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Να το πιστέψεις, να το πιστέψεις, έρχεται.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κάνω do-release-upgrade και στο android και να μην το πιστέψω

  15. #45
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.590
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnPro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως καποιοι λενε δεν τους ενδιαφερει το OS, κανουν λαθος, γιατι οι εφαρμογες αρχιζουν και αναπτυσσονται σε πιο μεγαλες android version (π.χ θα δειτε 2.2+) και γω που εχω το 2.3 αρχιζω και ιδρωνω (οπως με την εφαρμογη youtube 2.5 για τις παλιες version, 4.0 για android 4.0+)
    Είπα ότι δεν είναι ο ένας και μοναδικός παράγοντας, δεν είπα ότι δε με ενδιαφέρει.
    Μάθετε να διαβάζετε Ελληνικά.
    Επίσης, η σειρά X10 της Sony που λες ότι έχεις είχε μείνει για ένα τεράστιο διάστημα κολλημένη σε Android 2.1 αν θυμάμαι καλά και χωρίς pinch-to-zoom. Σε αυτήν την περίπτωση προφανώς η αναβάθμιση είναι επιτακτικότατη ανάγκη.


    Στα του θέματος τώρα, αν λειτουργήσει καλά το όλο πείραμα, το Xperia S αποκτάει ξαφνικά τεράστιο ενδιαφέρον ως κινητό γιατί έχει αρκετά καλό hardware και το συνοδεύει από εξαιρετική κάμερα και οθόνη (1280x720 σε 4,3 ίντσες => retina kiss my @#$).
    Μακάρι να καλύπτεται και το Xperia Acro S από το ίδιο πείραμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Ακόμα και να συμφωνήσω ότι η Nvidia φταίει που το Optimus 2X δεν έχει πάρει ακόμα την ICS, ποιά είναι η δικαιολογία της LG που δεν έχει δώσει ακόμα την ICS στα Optimus 3D και Black που δεν έχουν Nvidia; Η LG κατασκευάζει κινητά με καταπληκτικό hardware, ποιότητα και design (κατά το προσωπικό μου γούστο) αλλά αν δεν αναβαθμίσει και επανδρώσει αποτελεσματικά το τμήμα software, θα έχει μεγάλο πρόβλημα πολύ σύντομα. Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν το σύνολο των κατόχων LG δεν πρόκειται να ξαναπάρει LG και το ίδιο προτρέπει τον κύκλο του.
    Απόλυτα σωστό.
    Προσωπικά χαίρομαι να διαβάζω τα νέα νούμερα πωλήσεων και να την βλέπω ακόμα πιο κάτω (για να στρώσει ).
    Δε συνιστώ LG σε κανέναν γνωστό, αλλά για εμένα (που ξέρω να αλλάζω ROMs) δε θα είχα πρόβλημα να ξαναπάρω κινητό της εφόσον είχε hardware που να επέτρεπε στους XDA να με υποστηρίξουν. Και αυτό γιατί μου αρέσει πολύ το design συγκεκριμένων συσκευών της.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-12, 12:48
  2. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-12, 21:00
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-11, 01:49
  4. Vodafone Bluetooth GPS για όλες τις συσκευές
    Από God στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-11, 16:33
  5. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-09, 13:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας