Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 7.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thomNikolaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το google+ νομίζω δεν έχει πετύχη στην Ελλάδα.
    Ενώ πέτυχε αλλού xP

  2. #32
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thomNikolaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το google+ νομίζω δεν έχει πετύχη στην Ελλάδα.
    Δεν νομίζω ότι έχει (γενικά) την ίδια στόχευση με το FB. Εχω δει πολλούς να το χρησιμοποιούν σαν κάτι ενδιάμεσο μεταξύ LinkedIn και FB, γενικότερα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #33
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To θέμα είναι ότι η google σου δίνει ένα dashboard με ρυθμίσεις για όλες τις υπηρεσίες που χρησιμοποιείς και από εκεί μπορείς να κάνεις Opt-out από όλα που θεωρείς ότι παραβιάζουν την ιδιωτικότητά σου. Για περαιτέρω ιδιωτηκότητα υπάρχει σε όλους τους browser πλεον τo DNT και επιπλέον extensions όπως τα ghostery, adblock και ότι άλλο θες ωστε να μην παρακολουθούν τις κινήσεις σου.

    Αρα λύσεις να προστατευτεί όποιος θέλει υπάρχουν και είναι πολύ πιο άμεσα υλοποιησιμες από το να περιμένεις την κάθε google, facebook να αλλάξουν την βασισμένη στην κερδοσκοπία πολιτική τους.

  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    και πως παρακολουθούμε κανα "reality" ???

  5. #35
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    "Αθήνα, 20 Αυγούστου 2012. Η Google εγκαινιάζει στην Ελλάδα τα Hangouts On Air"

    από χώρα σε χώρα διαφέρουν οι υπηρεσίες της google;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  6. #36
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Αθήνα, 20 Αυγούστου 2012. Η Google εγκαινιάζει στην Ελλάδα τα Hangouts On Air"

    από χώρα σε χώρα διαφέρουν οι υπηρεσίες της google;
    Ναι. 12

  7. #37
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Καχύποπτη με τη Google, η Ρωσία παρουσιάζει το δικό της tablet

    ρε τι πράγματα γίνονται στον κόσμο...
    Ούτε αυτοί εμπιστεύονται το νομικό department και δεν είναι σίγουροι ότι δεν υπάρχουν τρύπες που ενεργοποιούνται σε "ειδικές περιπτώσεις"

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο εγγυάται το privacy policy που είναι νομικά έγκυρη συμφωνία. Με άλλα λόγια, ακόμα και η Google να σε κοροιδεύει, τα δικαστήρια δεν τα κοροιδεύει κανείς. Αυτό που σου εξηγώ όμως, είναι ότι η Google δεν έχει κίνητρο να σε κοροιδευει ότι συλλέγει στοιχεία σου όταν σου λέει ότι δεν το κάνει, γιατί όπως έχει στήσει την μηχανή της, ακόμα και όταν δεν συλλέγει στοιχεία η απόδοση των διαφημίσεών της πάλι είναι πολύ καλύτερες από τα κλασσικά μέσα (πχ τηλεόραση).

    Το checkmate που έχουν κάνει σε αυτό το χώρο, χωρίς μάλιστα να χρειάζονται να καταφύγουν σε παράνομες πρακτικές, είναι από τα πιο επιχειρηματικά έξυπνα που έχω δει ποτέ.

    Δεν ανακατεύομαι με προσωπικές αποφάσεις. Απλά σου λέω πως έχει το πράγμα οικονομικά. Οικονομικά δεν υπάρχουν τα κίνητρα να σε καταχραστεί η Google. Δεν χρειάζεται να το κάνει.
    Δεκτό ότι υπάρχουν δικαστήρια και ότι μπορεί να γίνει ρόμπα η Google αν παραβιάσει αυτά που λέει. Πραγματικά όμως εκεί βασίζεσαι σε έλεγχο που κάνουν άλλοι σε μια εταιρία που υπόκειται σε αμερικάνικο δίκαιο.

    Το πιο λογικό για μένα είναι να κάτσεις σαν χρήστης και να μελετήσεις τι αποδέχεσαι, υπό ποιες προϋποθέσεις αυτό μπορεί να παρακαμφθεί (backdoors) με βάση το ισχύων νομικό πλαίσιο και πως μπορεί να αλλάξει η συμφωνία μονομερώς (π.χ. από τη μεριά της Google). Ειδικά τη στιγμή που η Google έχει/παίρνει τα δεδομένα σου και εσύ την "εμπιστεύεσαι" με ένα νομικό κείμενο. Ακόμα είναι ενδιαφέρον το τι γίνεται στην πραγματικότητα με δεδομένα που έχεις μετανιώσει που τους έδωσες.

    Επειδή ούτε νομικός είμαι, ούτε το χρόνο έχω να ασχοληθώ σε τόσο βάθος με την υπόθεση αλλά και επειδή ξεκινάμε στραβά (τους δίνω τα δεδομένα μου για "αξιοποίηση" και αποθηκεύονται στους δικούς τους servers και τους εμπιστεύομαι ότι θα πάρουν μόνο αυτά που έχουμε συμφωνήσει) απλά δεν συμμετέχω. Διαβεβαιώσεις για νομικά κείμενα αλλά και οικονομικά μοντέλα, αν και έχουν κάποιο βάρος, τις ακούω λίγο βερεσέ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς ειναι μια στοχευμένη ενέργεια. Δεν είναι μόνο αυτό που αναγράφεις.

    Για να ανακεφαλαιώσω, αυτό που κάνει η google (τελικά) ειναι το να μαζεύει big data και να τα αναλύει και μετά να τα αξιοποιεί για τη πραγματοποίηση στοχευμένων ενεργειών.
    πραγματικά δεν κατάλαβα που διαφωνείς και τι θες να πεις!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 01-09-12 στις 13:18.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #38
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ούτε νομικός είμαι, ούτε το χρόνο έχω να ασχοληθώ σε τόσο βάθος με την υπόθεση αλλά και επειδή ξεκινάμε στραβά (τους δίνω τα δεδομένα μου για "αξιοποίηση" και αποθηκεύονται στους δικούς τους servers και τους εμπιστεύομαι ότι θα πάρουν μόνο αυτά που έχουμε συμφωνήσει) απλά δεν συμμετέχω. Διαβεβαιώσεις για νομικά κείμενα αλλά και οικονομικά μοντέλα, αν και έχουν κάποιο βάρος, τις ακούω λίγο βερεσέ.
    Εδώ είναι το πρόβλημα στην συζήτηση. Δεν έχεις ασχοληθεί (όπως λες) και δεν θέλεις και να ακούσεις ανθρώπους που έχουν.

  9. #39
    Εγγραφή
    15-07-2007
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΖΙΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved

  10. #40
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Το δοκιμασα χτες.
    το μονο που χρειαζεται ειναι google+ και κατεβαζεις ενα plugin, σε 3 λεπτα ειχα τελειωσει το στησιμο και μιλουσα.
    Και σε Kubuntu, το ιδιο γρηγορα/απροβληματιστα εγινε η εγκατασταση.

    Πολυ περιεργο interface που θελει συνηθεια, αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο. Με αλλον εναν δοκιμασα μονο.

    Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι εχει echo, ακους τον εαυτο σου, το οποιο δεν το εχω στο skype. Οπτικα ειναι ιδιο, πολυ καλη ποιοτητα.
    Εχει ωραια 'εξτραδακια', πχ μπορεις να δεις απο κοινου youtube videos, να παιξεις 2-3 παιχνιδακια που εχει κλπ

    Αν βρω λυση στο ακουστικο θεμα, skype BYE BYE

    - - - Updated - - -

    Διαβασα επισης και ολα τα προηγουμενα post στο θεμα.

    ΕΛΕΟΣ, ΟΛΑ ειναι offtopic.

  11. #41
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δοκιμασα χτες.
    το μονο που χρειαζεται ειναι google+ και κατεβαζεις ενα plugin, σε 3 λεπτα ειχα τελειωσει το στησιμο και μιλουσα.
    Και σε Kubuntu, το ιδιο γρηγορα/απροβληματιστα εγινε η εγκατασταση.

    Πολυ περιεργο interface που θελει συνηθεια, αλλα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο. Με αλλον εναν δοκιμασα μονο.

    Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι εχει echo, ακους τον εαυτο σου, το οποιο δεν το εχω στο skype. Οπτικα ειναι ιδιο, πολυ καλη ποιοτητα.
    Εχει ωραια 'εξτραδακια', πχ μπορεις να δεις απο κοινου youtube videos, να παιξεις 2-3 παιχνιδακια που εχει κλπ

    Αν βρω λυση στο ακουστικο θεμα, skype BYE BYE

    - - - Updated - - -

    Διαβασα επισης και ολα τα προηγουμενα post στο θεμα.

    ΕΛΕΟΣ, ΟΛΑ ειναι offtopic.
    χμμ... περίεργο αυτό που λες με το echo... χρησιμοποιείς ηχεία ή headset? Το skype έχει προεπιλεγμένη την επιλογή για echo cancelation νομίζω. Ίσως να υπάρχει κάπου κάποια παρόμοια επιλογή για το hangouts. Δεν το έχω ψάξει γιατί δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και χρησιμοποιώ ηχεία + μικρόφωνο κάμερας να φανταστείς!

  12. #42
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Αυτην την επιλογη αν μπορεσω να βρω καπου.
    Και εγω το ιδιο κανω, και μαλιστα, την καμερα την εχω ακουμπημενη πανω στο μπροστινο ηχειο

  13. #43
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτην την επιλογη αν μπορεσω να βρω καπου.
    Και εγω το ιδιο κανω, και μαλιστα, την καμερα την εχω ακουμπημενη πανω στο μπροστινο ηχειο
    χαχαχα... θεός!

    Υποθέτω πως έχεις δοκιμάσει να την πάρεις λίγο πιο μακριά από το ηχείο ε?

  14. #44
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Δεν πολυσκοτιζομαι να κανω τετοια πραγματα, web-cam/ηχεια ειναι εκει που πρεπει, δεν θα αλλαξοπιστησω επειδη η Google δεν εχει σωστο Echo cancellation.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-07, 05:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας