Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 58
  1. #31
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19.872/1.312
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    7,5(dB) / 20,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί είναι υπέρβαρο, μνημονοβόρο, γεμάτο bugs που τα βαφτίζουν features τόσο το Mo-Fo ή τα fanboys, γιατί είναι γεμάτο bugs που τα φορτώνουν τα fanboys σε άλλους (πχ το πρόσφατο με το flash της adobe), γιατί έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ και νομίζουν πως είναι η ιερή αγελάδα του oss, γιατί θεωρεί τους χρήστες του ιθαγενείς σαν τα fanboys του και τους πασάρει καθρεφτάκια (το τρέχον σύστημα αλα chrome) για χρυσάφι
    - no_logo Ευχαριστώ πολύ που με κάλυψες ! ^_^ και συγνώμη που άργησα τόσο να απαντήσω !
    Εχθές το βράδυ ξέθαψα και αυτό εδώ ονομάζεται Sleipnir και είναι ένα άλλος Browser βασισμένος στον Chrome βέβαια μπορούμε να μιλήσουμε για πολλά προγράμματα που είναι εκδόσεις τον πρωτότυπων αλλά αλλά προσωπικά δουλεύω τα πρωτότυπα όσο δημοφιλή η καλά και να είναι!
    Το θέμα είναι ότι ο IE 9 αναβαθμίστηκε προς το καλύτερο και αυτό δεν το αρνείται κανένας! , όπως επίσης ότι ο Firefox έχει πάρει την κάτω βόλτα.
    Τώρα ποιος θα επικρατήσει και πως προστατεύετε ο χρήστης στο διαδίκτυο γιατί εντάξει, όποιος πιστεύει ότι εάν δουλεύει Chrome στέλνει δεδομένα στην google και όποιος δουλεύει κάτι άλλο δεν στέλνει είναι λίγο νυχτωμένος !

  2. #32
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Προσωπικά, έχω (χωρίς υπερβολή) στενοχωρηθεί με όλο αυτό που γίνεται με την αλεπού.

    Διαβάζοντας όλο το κράξιμο (μαζί με το δικό μου) σφίχτηκα λίγο καθώς όπως και να το κάνουμε, κάποτε ο firefox ήταν όαση στην έρημο του ΙΕ. Και τότε δεν υπήρχε chrome.

    Δε θα μπορούσα να πιστέψω αυτό το thread πριν λίγα χρόνια. Εκεί στη Mozilla, κάτι έχουν κάνει λάθος.

    Sent from my HTC Desire using Forum Runner

  3. #33
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19.872/1.312
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    7,5(dB) / 20,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, έχω (χωρίς υπερβολή) στενοχωρηθεί με όλο αυτό που γίνεται με την αλεπού.

    Διαβάζοντας όλο το κράξιμο (μαζί με το δικό μου) σφίχτηκα λίγο καθώς όπως και να το κάνουμε, κάποτε ο firefox ήταν όαση στην έρημο του ΙΕ. Και τότε δεν υπήρχε chrome.

    Δε θα μπορούσα να πιστέψω αυτό το thread πριν λίγα χρόνια. Εκεί στη Mozilla, κάτι έχουν κάνει λάθος.

    Sent from my HTC Desire using Forum Runner
    Έτσι όπως το αναφέρει μου φαίνονται πολλά χρόνια πίσω ! εγώ σταμάτησα να δουλεύω την αλέπου στην 2.0.14 ή 17 εάν δεν κάνω λάθος βέβαια την έβαζα στον υπολογιστή μου για την τιμή τον όπλων πλέον δεν το κάνω ούτε αυτό.
    Εγώ για παράδειγμα θέλω ο Browser εκτός από την ταχύτητα που θα πρέπει να έχει θέλω να τα έχει όλα πάνω του με την Αλεπού και τον Chrome τους γέμιζα με πρόσθετα για να μπορώ να τους δουλέψω με τον Opera δεν είναι έτσι και δεν με ενοχλεί που δεν ακούγεται πολύ .
    Πάντως όσο και να αναβαθμιστεί ο ΙΕ και όπως και να λέγεται από την στιγμή που παλιότερα ήταν τόσο αίσχος δύσκολα θα κάτσω να τον δουλέψω όσα καλά στοιχεία και να μπορέσει να μαζέψει από τους υπόλοιπους Browser για μένα για πάντα θα είναι ο IE!

  4. #34
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Όντως η microsoft έχει κάνει ήδη πολλά βήματα αλλά δεν νομίζω να φτάσει ποτέ τους άλλους.Εάν δεν είχε και το "μονοπώλιο" στις προ εγκατεστημένες εφαρμογές θα ήταν πολύ πίσω.

  5. #35
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpetou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εγω εχω 100 tabs ανοιχτα τα εχω καπου 1-2 μηνες (χωρις reboot του υπολογιστη / μονο sleep) οπως και πολλοι χρηστες τα εχουνε...

    Εκει ο βασιλιας ειναι ο waterfox64 σε μεχρι 5-6 tabs ειναι ολοι το ιδιο αλλα οταν ζορισει το πραγμα οι αλλοι κλαταρουνε
    αφηστε που οι αλλοι δειχνουνε τις σελιδες οχι συμφωνα με τα standars
    ετσι εχουνε προκειψει τα css ie hacks και chrome hacks ωστε να κανουνε οι webmasters να δειχνουνε οι σελιδες το ιδιο και στους αλλους browsers.
    Ο browser αναφορας οπως και να το κανουμε ειναι ο ff
    Το να έχεις 100 tabs ανοικτά δεν λέει κάτι. Ο καθένας δουλευει με τον δικό του τρόπο, εσυ πχ. ισως γουστάρεις να έχεις 100 tabs φορτωμένα σε ένα browser και να ψάχνεις ανάμεσά τους (ενδιαφέρον , δεν λέω) , εγώ πχ πάνω από 3 δεν έχω σχεδον ποτέ. Το PC μου το έχω μόνιμα ανοικτο/hybernate σαν και σένα btw. Το history το δουλεύεις ;just saying...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #36
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να σημειώσω πάντως πως ο ΙΕ 9 στα 26 tabs που ανοίγουν ταυτόχρονα*, έχει δύο θέματα: καταρχήν μπορεί να μη φορτώσει ποτέ σωστά έως και 5 ιστοσελίδες (συνήθως οι ίδιες οπότε δε ξέρω αν είναι 100% ευθύνη του ΙΕ ή αν φταίει το περιεχόμενο των ιστοσελίδων, τα Plug-ins κλπ) ενώ μου έτυχε και ορισμένα tabs να crashάρουν. Ευτυχώς βέβαια που ο ΙΕ βλέπει κάθε tab ως ξεχωριστή διεργασία με αποτέλεσμα να μη χρειάζεται επαναφόρτωση των υπολοίπων.

    *κάθε πρωί ενημερώνομαι για την εργασία, τις εξελίξεις και τα χόμπυ μου από 26 διαφορετικές ιστοσελίδες, οπότε έχω φτιάξει ένα φάκελο και επιλέγω "open in tab group".

  7. #37
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να έχεις 100 tabs ανοικτά δεν λέει κάτι. Ο καθένας δουλευει με τον δικό του τρόπο, εσυ πχ. ισως γουστάρεις να έχεις 100 tabs φορτωμένα σε ένα browser και να ψάχνεις ανάμεσά τους (ενδιαφέρον , δεν λέω) , εγώ πχ πάνω από 3 δεν έχω σχεδον ποτέ. Το PC μου το έχω μόνιμα ανοικτο/hybernate σαν και σένα btw. Το history το δουλεύεις ;just saying...
    Επειδή λόγω δουλειάς ανοίγω δεκάδες tabs σε Firefox και Chrome πρέπει να πω ότι πρώτον, το history για τέτοια χρήση είναι μαζοχισμός και δεύτερον, μακράν καλύτερος ο Firefox από τον Chrome σε τέτοιες περιπτώσεις.

  8. #38
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19.872/1.312
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    7,5(dB) / 20,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή λόγω δουλειάς ανοίγω δεκάδες tabs σε Firefox και Chrome πρέπει να πω ότι πρώτον, το history για τέτοια χρήση είναι μαζοχισμός και δεύτερον, μακράν καλύτερος ο Firefox από τον Chrome σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποια η διαφορά ενός οικιακού χρήστη από έναν "επαγγελματία χρήστη". Πόσες δεκάδες χιλιάδες καρτέλες πρέπει να ανοίγει ο οικιακός χρήστης για να θεωρηθεί επαγγελματίας ;

    Επίσης θα ήθελε να αναφερθώ ότι ναι το να δουλεύεις τις καρτέλες σου και να μπαίνεις σε διάφορες ιστοσελίδες από το ιστορικό είναι χαζομάρα αλλά μήπως ο φίλος ο aroutis δεν ήθελε να πει ιστορικό και ήθελε να πει σελιδοδείκτες γιατί άλλη δουλειά το ένα και άλλη το άλλο.
    Με το ιστορικό βλέπουμε που πήγαμε και τι ανοίξαμε πριν ημέρες ενώ οι σελιδοδείκτες είναι τακτοποιημένες από τον χρήστη τοποθεσίες για να πάει εύκολα και να βρίσκει την σελίδα που τον ενδιαφέρει.

    Και για να πω και κάτι τελευταίο, σαν χρήστη του Opera , για μένα πλέον είδηση δεν θα είναι εάν ο ΙΕ θα περάσει τον Mozilla Firefox γιατί για μένα πέρασε η απηχήσει που είχε δημιουργήσει, για μένα είδηση θα είναι ο ΙΕ να περάσει τον Chrome . Και από ότι βλέπω με αυτά που κάνει η μαμά Microsft προσπαθεί να γίνει Θείος Google.

  9. #39
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το PC μου το έχω μόνιμα ανοικτο/hybernate...
    Κάκιστη-επικινδυνότατη πρακτική, καθώς filesystems δεν κλείνουν και δεν γίνονται unmount ποτέ.

  10. #40
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vumba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω ποια η διαφορά ενός οικιακού χρήστη από έναν "επαγγελματία χρήστη". Πόσες δεκάδες χιλιάδες καρτέλες πρέπει να ανοίγει ο οικιακός χρήστης για να θεωρηθεί επαγγελματίας ;
    Δεν είναι θέμα αριθμού καρτελών. Εγώ πχ τις ανοίγω γιατί μου χρειάζεται στην δουλειά. Κάποιος μπορεί να ανοίγει μερικές εκατοντάδες καρτέλες με τα αθλητικά.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, έχω (χωρίς υπερβολή) στενοχωρηθεί με όλο αυτό που γίνεται με την αλεπού.

    Διαβάζοντας όλο το κράξιμο (μαζί με το δικό μου) σφίχτηκα λίγο καθώς όπως και να το κάνουμε, κάποτε ο firefox ήταν όαση στην έρημο του ΙΕ. Και τότε δεν υπήρχε chrome.

    Δε θα μπορούσα να πιστέψω αυτό το thread πριν λίγα χρόνια. Εκεί στη Mozilla, κάτι έχουν κάνει λάθος.

    Sent from my HTC Desire using Forum Runner
    Πάντα υπήρχε κράξιμο στην αλεπού. Εδώ και κάτι αιώνες έχει την καλύτερη διαχείρηση μνήμης, αλλά η πιπίλα του μνημοβόρου υπέρβαρου, ακόμα κρατάει.
    Πρόσφατα ο opera πήγε να βγάλει στην πιάτσα το δικό του oopp (plugin wrapper) το οποίο είναι προβληματικό και προσπαθούν ακόμα να το φτιάξουν. Τα φαν-μπόις τουμπεκί ψιλοκομμένο, αλλά ο FF να χρεώνεται ακόμα και τα προβλήματα λογισμικού που αναπτύσσει η Adobe.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα υπήρχε κράξιμο στην αλεπού. Εδώ και κάτι αιώνες έχει την καλύτερη διαχείρηση μνήμης, αλλά η πιπίλα του μνημοβόρου υπέρβαρου, ακόμα κρατάει.
    Πρόσφατα ο opera πήγε να βγάλει στην πιάτσα το δικό του oopp (plugin wrapper) το οποίο είναι προβληματικό και προσπαθούν ακόμα να το φτιάξουν. Τα φαν-μπόις τουμπεκί ψιλοκομμένο, αλλά ο FF να χρεώνεται ακόμα και τα προβλήματα λογισμικού που αναπτύσσει η Adobe.


    δεν ξερω ενδελεχως τι νταουλι βαραει ο ανταγωνισμος γτ με βολευει ο FF (κυριως λογω των addons),αλλα οτι εχει γινει υπερβαρος,ειναι γεγονος,και αυτο με τσαντιζει. προσωπικα εχω σταματησει στην 12 εκδοση,ειναι το ψυχολογικο οριο λειτουργικοτητας/αποκρισιμοτητας για μενα,οι επομενες εκδοσεις ειναι για τ' αναθεμα...

    θα περιμενω να βγαλουν (που δεν προκειται) εκδοση που θα θυμιζει κτ απο τις παλιες καλες εποχες σε ταχυτητα.

  13. #43
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω ενδελεχως τι νταουλι βαραει ο ανταγωνισμος γτ με βολευει ο FF (κυριως λογω των addons),αλλα οτι εχει γινει υπερβαρος,ειναι γεγονος,και αυτο με τσαντιζει. προσωπικα εχω σταματησει στην 12 εκδοση,ειναι το ψυχολογικο οριο λειτουργικοτητας/αποκρισιμοτητας για μενα,οι επομενες εκδοσεις ειναι για τ' αναθεμα...

    θα περιμενω να βγαλουν (που δεν προκειται) εκδοση που θα θυμιζει κτ απο τις παλιες καλες εποχες σε ταχυτητα.
    Τι να σου πω... τόσα χρόνια τον χρησιμοποιώ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τα addons μου είναι μετρημένα... και ελαφριά κατά προτίμηση. Τώρα αν έχεις 15 addons πιθανόν με κάθε αναβάθμιση, κάποιο να μην "παίζει" καλά και να σου δημιουργεί πρόβλημα. Επίσης αν το προφίλ σου είναι πολύ παλιό (απο έκδοση 3,*** και πίσω), καλό θα ήταν να κάνεις ένα νέο, και να μεταφέρεις τα βασικά (bookmarks, passwords).
    Αυτό γίνεται πλέον αυτόματα πηγαίνοντας Help-->Troubleshooting-->Reset Firefox. Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τα προσθετα, και να τον ρυθμίσεις όπως θες.

  14. #44
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω... τόσα χρόνια τον χρησιμοποιώ, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τα addons μου είναι μετρημένα... και ελαφριά κατά προτίμηση. Τώρα αν έχεις 15 addons πιθανόν με κάθε αναβάθμιση, κάποιο να μην "παίζει" καλά και να σου δημιουργεί πρόβλημα. Επίσης αν το προφίλ σου είναι πολύ παλιό (απο έκδοση 3,*** και πίσω), καλό θα ήταν να κάνεις ένα νέο, και να μεταφέρεις τα βασικά (bookmarks, passwords).
    Αυτό γίνεται πλέον αυτόματα πηγαίνοντας Help-->Troubleshooting-->Reset Firefox. Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τα προσθετα, και να τον ρυθμίσεις όπως θες.
    οχι,μονο ABP,IDM,tab wheel scroll εχω.

    το προφιλ δεν ειναι παλιο.

    απλα η 12 ηταν η τελευταια καλουτσικη εκδοση,μετα το χαος.

  15. #45
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    15994/510
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    13(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ομως ειναι πολλοι που σερφαρουν ετσι... απλα ανοιγουμε τις σελιδες και τις αφηνουμε μεχρι να τις ξαναχρειαστουμε

    και τι κερδίζεις με αυτό.
    εγώ πχ για να ανοίξω (ισως για 10 φορά το www.adslgr.com) πατάω το τετράγωνο στο IE για να ανοίγει νεα καρτέλα, και πατάω ads αντε και καμιά φορά το l και μου ανοίγει η λίστα. ε μετά επιλέγω το site.
    απο το να έχω 100 καρτέλες ανοιχτές και να ψάνχω που είναι η αντίστοιχη για να της κάνω και refresh, δεν είναι πιο γρήγορα;

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα εκκίνησης Internet explorer ή mozilla
    Από giorgiosb στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-08, 15:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας