Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 34
  1. #16
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πάρα πολλοί καμμένοι στην πιάτσα. Δεν είναι τυχαίο που το ποδόσφαιρο χαρακτηρίζεται το "όπιο του λαού".

    Το θέμα είναι όντως το Ελληνικό πρωτάθλημα. Όλα τα άλλα είναι γαρνιτούρες όπως αναφέρθηκε. Δεν γνωρίζω άτομα να βλέπουν συστηματικά ξένο πρωτάθλημα. Αραιά και που κανένα ντέρμπι στυλ Real - Barcelona ή City - United. Όλα τα άλλα είναι απλώς να γεμίζουμε τον διαφημιστικό κατάλογο.

    Μόνο η SuperLeague και το CL.
    κι εγώ αυτή την εντύπωση έχω. πως μόνο το ελληνικό πρωτάθλημα καίει τον κόσμο, για να βλέπει την ομάδα του. αφού είμαστε οπαδοί, όχι φίλαθλοι
    καλύτερα Πλατανιάς κόντρα στη Βέροια παρά Tottenham Liverpool
    επομένως όλα τα άλλα πρωταθλήματα, έχουν τόση αξία όση οι 22873621 εφαρμογές του App Store της Apple, που απλά δε σε ενδιαφέρουν

    πάντως το κόστος συνδρομητικής τηλεόρασης την καθιστά πολυτέλεια για την ελληνική οικογένεια
    όσοι έχουν χρόνο δεν έχουνε λεφτά για να τη βάλουνε, ενώ όσοι έχουν λεφτά να τη βάλουν, απλά δουλεύουν όλη μέρα
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  2. #17
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πάρα πολλοί καμμένοι στην πιάτσα. Δεν είναι τυχαίο που το ποδόσφαιρο χαρακτηρίζεται το "όπιο του λαού".

    Το θέμα είναι όντως το Ελληνικό πρωτάθλημα. Όλα τα άλλα είναι γαρνιτούρες όπως αναφέρθηκε. Δεν γνωρίζω άτομα να βλέπουν συστηματικά ξένο πρωτάθλημα. Αραιά και που κανένα ντέρμπι στυλ Real - Barcelona ή City - United. Όλα τα άλλα είναι απλώς να γεμίζουμε τον διαφημιστικό κατάλογο.

    Μόνο η SuperLeague και το CL.
    νόμιζα πως η θρησκεία ονομαζόταν "όπιο του λαού"..τυχαίο? δεν νομίζω :P
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  3. #18
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καποιοι εχουν χασει τον υπνο τους....

    βεβαια θα μου πεις ποσοι απο τους "καμμενους" με τα αθλητικα εχουν λεφτα για συνδρομητικη τηλεοραση? θα μου πεις βεβαια δεν συγκρινονται οι τιμες του ενος με του αλλου

    θα δειξει

    καιρος ηταν να υπαρχει ανταγωνισμος

    θα συμφωνησω με κατι φιλους αν θελεις να δεις "δωρεαν" θα υπαρχει παντα τροπος.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Κάντζα πρέπει να έχει πέσει πολύ κλάμα
    Ναι, τι να σου πω... Κορόμηλο πάει το δάκρυ.

  5. #20
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναιιιι, αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα αυτό θεωρείται το "φιλέτο" στα τηλεοπτικά... Αν δεν ανέβει άμεσα σε συνδρομητές το OTE TV, πολύ φοβάμαι δεν θα αντέξει αυτά τα 3 χρόνια, που έχει χαλάσει μια περιουσία για να πάρει όλα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα
    Δεν το λες και μια περιουσία.Τα μισά σχεδόν δίνει ο Οτε για όλο το αθλητικό περιεχόμενο του από όσο πληρώνει η Nova την Superleague.Όσον αφορά Οτε και nova;κοντοζυγώνει η ώρα και για τους 2.Αφενός αν θα πραγματοποιηθεί επιτέλους η ΑΜΚ του forthnetgroup γιατί αλλιώς θα αντιμετωπίσει ακόμα πιο οξύ πρόβλημα ρευστότητας,αφετέρου για τον οτε η λήξη των 12μηνων συμβολαίων(μέσω δορυφόρου) στα μέσα Οκτώβρη θα δώσει το στίγμα για το μέλλον της ΟΤΕ TV.

  6. #21
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποιοι εχουν χασει τον υπνο τους....

    βεβαια θα μου πεις ποσοι απο τους "καμμενους" με τα αθλητικα εχουν λεφτα για συνδρομητικη τηλεοραση? θα μου πεις βεβαια δεν συγκρινονται οι τιμες του ενος με του αλλου

    θα δειξει

    καιρος ηταν να υπαρχει ανταγωνισμος

    θα συμφωνησω με κατι φιλους αν θελεις να δεις "δωρεαν" θα υπαρχει παντα τροπος.
    Πίστεψέ με υπάρχουν πολλοί καμμένοι που τρώνε μόνο ψωμί για να έχουν NOVA και να βλέπουν την Αστραπή Άνω Αετόπετρας που παίζει στο Ω τοπικό.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καποτε ημουν απο τους "καμμενους" που πληρωνα την NOVA φαντασου οτι ημουν συνδρομητης της απο την εποχη του FILMNET (Cablecrypt) μολις εχασα ομως την δουλεια μου το 2009 αποφασισα και την εκοψα με το που το εκανα αυτο χαλασε και ο δεκτης τους (panasat) και μου εμεινε ενα πιατο 1.2μ (σε πλαστικη συσκευασια με LNB αριστης ποιοτητας και καλωδιο) στην ταρατσα με το λογοτυπο της NOVA
    απο τοτε δεν εχω αξιωθει ουτε να παρω δεκτη να αξιοποιησω το πιατο ουτε να γραφτω στην ΟΤΕ TV καθως δεν με ενδιαφερει το αθλημα αυτο.

    οτι θελω να δω υπαρχει η συμβατικη τηλεοραση και το διαδικτυο για να το βρω ποιος ο λογος?

  8. #23
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Δεν πειράζει ας κρατάνε τη σαπιολιγκα με 1-2 καναλιά HD και ας συνεχίσουν να δίνουν το πακέτο στα 60+ euros ...
    Σε συνδρομητές Forthnet η τιμή είναι στα 49 .. Αυτοί που πληρώνουν 60 είναι λίγοι υπάρχουν πλέων από όσο ξέρω και φτηνότερα προγράμματα.

  9. #24
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποτε ημουν απο τους "καμμενους" που πληρωνα την NOVA φαντασου οτι ημουν συνδρομητης της απο την εποχη του FILMNET (Cablecrypt) μολις εχασα ομως την δουλεια μου το 2009 αποφασισα και την εκοψα με το που το εκανα αυτο χαλασε και ο δεκτης τους (panasat) και μου εμεινε ενα πιατο 1.2μ (σε πλαστικη συσκευασια με LNB αριστης ποιοτητας και καλωδιο) στην ταρατσα με το λογοτυπο της NOVA
    απο τοτε δεν εχω αξιωθει ουτε να παρω δεκτη να αξιοποιησω το πιατο ουτε να γραφτω στην ΟΤΕ TV καθως δεν με ενδιαφερει το αθλημα αυτο.

    οτι θελω να δω υπαρχει η συμβατικη τηλεοραση και το διαδικτυο για να το βρω ποιος ο λογος?
    αφου εισαι ευχαριστημενος με την απλη τβ πραφανως και δεν απευθυνεται η συνδρομητικη τβ σε σενα.

    οπως πχ εμενα μου ειναι για παραδειγμα τελιως αδιαφορες οι μοτοσυκλετες. και την πιο ακριβη να μου καναν δωρο θα ελεγα ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι.

    η μαλλον θα την πουλουσα για να πληρωνω την συνδρομητικη τβ.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου εισαι ευχαριστημενος με την απλη τβ πραφανως και δεν απευθυνεται η συνδρομητικη τβ σε σενα.

    οπως πχ εμενα μου ειναι για παραδειγμα τελιως αδιαφορες οι μοτοσυκλετες. και την πιο ακριβη να μου καναν δωρο θα ελεγα ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι.

    η μαλλον θα την πουλουσα για να πληρωνω την συνδρομητικη τβ.
    δεν μου ειναι αδιαφορη η συνδρομητικη τηλεοραση φιλε μου οπως αναφερα ημουν απο τους πρωτους πελατες της NOVA (μου εκαναν αρκετες προσφορες για να με κρατησουν πελατη τους)

    αλλα δεν μου περισσευουν χρηματα (καθως ειμαι ανεργος και δεν υπαρχει εισοδημα) για να πληρωνω συνδρομη με το μηνα ειτε ειναι ΟΤΕ ειτε ειναι NOVA αρα ερχεται σε δευτερη μοιρα αν τωρα αλλαξουν τα πραγματα το ξανασυζηταμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haniabal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συνδρομητές Forthnet η τιμή είναι στα 49 .. Αυτοί που πληρώνουν 60 είναι λίγοι υπάρχουν πλέων από όσο ξέρω και φτηνότερα προγράμματα.
    μπες στα αναλογα φορουμ με την τηλεοραση που εχουν βγει και θα μαθεις ποιοι και ποσοι...πληρωνουν τα 60αρια....

    ενας φιλος μου για αυτη την τιμη που λες τον δεσμευουν και δεν φευγει απο την FORTHnet γιατι θα χασει την NOVA καθως ειναι "καμμενος με την μπαλα και τον ολυμπιακο" και δεν τον νοιαζει που εχει "χαλια συνδεση με το διαδικτυο" τον νοιαζει μονο η NOVA.

  11. #26
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena

    μπες στα αναλογα φορουμ με την τηλεοραση που εχουν βγει και θα μαθεις ποιοι και ποσοι...πληρωνουν τα 60αρια....
    ενας φιλος μου για αυτη την τιμη που λες τον δεσμευουν και δεν φευγει απο την FORTHnet γιατι θα χασει την NOVA καθως ειναι "καμμενος με την μπαλα και τον ολυμπιακο" και δεν τον νοιαζει που εχει "χαλια συνδεση με το διαδικτυο" τον νοιαζει μονο η NOVA.

    Επειδή βλέπω πολύ κόσμο και στα φόρουμ να προτιμάει τις προσφορές για νόβα γι αυτό το σχολίασα. Όσο για την σύνδεση είναι υποκειμενικό γιατί παίζουν πολλά ρόλο όπως η απόσταση...

  12. #27
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου ειναι αδιαφορη η συνδρομητικη τηλεοραση φιλε μου οπως αναφερα ημουν απο τους πρωτους πελατες της NOVA (μου εκαναν αρκετες προσφορες για να με κρατησουν πελατη τους)

    αλλα δεν μου περισσευουν χρηματα (καθως ειμαι ανεργος και δεν υπαρχει εισοδημα) για να πληρωνω συνδρομη με το μηνα ειτε ειναι ΟΤΕ ειτε ειναι NOVA αρα ερχεται σε δευτερη μοιρα αν τωρα αλλαξουν τα πραγματα το ξανασυζηταμε...

    - - - Updated - - -



    μπες στα αναλογα φορουμ με την τηλεοραση που εχουν βγει και θα μαθεις ποιοι και ποσοι...πληρωνουν τα 60αρια....

    ενας φιλος μου για αυτη την τιμη που λες τον δεσμευουν και δεν φευγει απο την FORTHnet γιατι θα χασει την NOVA καθως ειναι "καμμενος με την μπαλα και τον ολυμπιακο" και δεν τον νοιαζει που εχει "χαλια συνδεση με το διαδικτυο" τον νοιαζει μονο η NOVA.
    και τι σε πειραζει να εχεις forthnet? ολες ιδιες ειναι πλεον και την ιδια υπηρεσια σου παρεχουν, ιντερνετ. τι κολληματα ειναι αυτα?

  13. #28
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τι σε πειραζει να εχεις forthnet? ολες ιδιες ειναι πλεον και την ιδια υπηρεσια σου παρεχουν, ιντερνετ. τι κολληματα ειναι αυτα?
    ανάλογα με τη θέση σου και με την ποιότητα του δικού σου dslam από τον κάθε πάροχο, θα έχεις διαφορές στην ποιότητα. το ποια εταιρεία είναι καλύτερη συνολικά δε μπορώ να το ξέρω, ούτε κι έχει σημασία άλλωστε για τον καθένα

    απλά θέλει φαντάζομαι να πει, πως η Forthnet, με το διαπραγματευτικό χαρτί της Nova κρατάει πολλούς συνδρομητές, κι ας μην τους ικανοποιεί με τις άλλες υπηρεσίες της
    εφόσον τους συμφέρει η προσφορά της με την τηλεόραση, δε βάζουν άλλο πάροχο για τηλεφωνία-internet και χωριστά nova
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  14. #29
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανάλογα με τη θέση σου και με την ποιότητα του δικού σου dslam από τον κάθε πάροχο, θα έχεις διαφορές στην ποιότητα. το ποια εταιρεία είναι καλύτερη συνολικά δε μπορώ να το ξέρω, ούτε κι έχει σημασία άλλωστε για τον καθένα

    απλά θέλει φαντάζομαι να πει, πως η Forthnet, με το διαπραγματευτικό χαρτί της Nova κρατάει πολλούς συνδρομητές, κι ας μην τους ικανοποιεί με τις άλλες υπηρεσίες της
    εφόσον τους συμφέρει η προσφορά της με την τηλεόραση, δε βάζουν άλλο πάροχο για τηλεφωνία-internet και χωριστά nova
    και ο οτε με το connx tv αυτο εκανε.

    επισης το triple play η ακομα και το quad play δεν ειναι ανακαλυψη της forthnet. γενικα οταν συνδιαζεις υπηρεσιες σου βγαινει πιο φθηνα. αν εσυ ντε και καλα θες πολλους παροχου για τους δικους σου λογουν τοτε να πληρωσεις και παραπανω για αυτην την επιλογη σου.

  15. #30
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ο οτε με το connx tv αυτο εκανε.

    επισης το triple play η ακομα και το quad play δεν ειναι ανακαλυψη της forthnet. γενικα οταν συνδιαζεις υπηρεσιες σου βγαινει πιο φθηνα. αν εσυ ντε και καλα θες πολλους παροχου για τους δικους σου λογουν τοτε να πληρωσεις και παραπανω για αυτην την επιλογη σου.
    δεν είπε κανείς το αντίθετο. οι πάροχοι τηλεπικοινωνιών ρίξανε λεφτά στη συνδρομητική τηλεόραση εφόσον οι υποδομές τους και ο νόμος τους το επιτρέπουν. καταθέτουν τις προσφορές τους κι οι πελάτες αποφασίζουν ανάλογα με τις απαιτήσεις τους. αν κάποια εταιρεία δεν έχει καλές υπηρεσίες σε κάποιο κόμβο και δυσαρεστεί ένα πελάτη της, μετά τη λήξη του συμβολαίου ή και πριν, υπό προϋποθέσεις, δεν το δεσμεύει να μείνει.

    πιο πριν, αναφέραμε και τη δυνατότητα δορυφορικής τηλεόρασης για τους fan της μπάλας χωρίς συνδρομή
    περί ορέξεως...
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Tο NBA ζωντανά και σε HD στην OTE TV
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-12, 08:35
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-12, 10:53
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-12, 17:49
  4. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-11, 02:49
  5. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 16:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας