Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 159
  1. #16
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα σχετικο βιντεο


    και τα χαρακτηριστικά του
    iPhone 5: 15 most-wanted features
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  fail_logo.JPG 
Εμφανίσεις:  139 
Μέγεθος:  7,1 KB 
ID: 109099

  2. #17
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Η τεχνολογία για μια σημαντική πρωτοπορία (inductive charging, "ασύρματη φόρτιση") υπάρχει ήδη (Qi) και το μόνο που έχει να κάνει η Apple, είναι να πάρει άδεια για την χρήση της. Αν και φίλος των android τηλεφώνων, πολύ θα επιθυμούσα μια τέτοια κίνηση, που θα οδηγούσε στην διάδοση και καθιέρωση της τεχνολογίας αυτής (στο κάτω-κάτω είναι πάρα πολύ βολική και χρήσιμη). Δυστυχώς η apple δεν έχει και την καλύτερη σχέση με τα standards, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... ;-)

  3. #18
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις πωλήσεις τις έχει εξασφαλισμένες γιατι κάποιος που έχει το 3GS η ένα 4ρι έμεινε πολυ ικανοποιημένος απο το iPhone του.
    μα αυτό λέμε, ότι έχει τις πωλήσεις εξασφαλισμένες γιατί τα funboys που έχουν κινητό 1 χρόνου θα πάνε να ξανά αγοράσουν το ίδιο πράγμα....... χτες το μεσημέρι σκοτώθηκα με ένα φίλο που τα έχει πάρει με τη σειρά και το 4gs το πήρε πριν 9 μήνες νομίζω και τώρα ετοιμάζεται για το 5, και στην ερώτηση γιατί; τι νέο feature έχει ή τι πρόβλημα έχει το παλιό και θες να το αλλάξεις πήρα την απάντηση "μα είναι το νέο!"
    wtf dude.......
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  4. #19
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα αυτό λέμε, ότι έχει τις πωλήσεις εξασφαλισμένες γιατί τα funboys που έχουν κινητό 1 χρόνου θα πάνε να ξανά αγοράσουν το ίδιο πράγμα....... χτες το μεσημέρι σκοτώθηκα με ένα φίλο που τα έχει πάρει με τη σειρά και το 4gs το πήρε πριν 9 μήνες νομίζω και τώρα ετοιμάζεται για το 5, και στην ερώτηση γιατί; τι νέο feature έχει ή τι πρόβλημα έχει το παλιό και θες να το αλλάξεις πήρα την απάντηση "μα είναι το νέο!"
    wtf dude.......
    i) Το 4s εννοείς σίγουρα ε; (4gs δεν βγήκε... νομίζω)
    ii) Τελευταία φορά που πήρες καινούργιο παντελόνι (ρούχο γενικότερα) φαντάζομαι πως είχες ήδη ένα λίγο λιγότερο καινούργιο... anyway όχι πως συμφωνώ με τον φίλο σου αλλά νομίζω αυτή είναι η λογική γενικότερα σε αυτό που ζούμε στις μέρες μας νομίζω χαρακτηρίζεται "ελεύθερη οικονομία", ίσως κάνω και λάθος απλά νομίζω γενικότερα σε όλους τους τομείς μας πλασάρουν το "ίδιο πράμα αλλιώς"! Αυτοκίνητα, Ρούχα(-Μόδα), Ακίνητα, κλπ. κλπ. γιατί όχι σιγά σιγά και τα προϊοντα υψηλής τεχνολογίας.
    Επίσης πιστεύω πως (αν και σε μεγάλο βαθμό έγινε ήδη) σε λίγο τα προίόντα υψ. τεχνολογίας θα είναι όπως τα ρούχα εντελώς αναλώσιμα... Θα βρίσκεις ό,τι θες σε όποια μορφή και όποιον χρωματισμό ακόμα και για οιοδήποτε βαλάντιο...

  5. #20
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τεχνολογία για μια σημαντική πρωτοπορία (inductive charging, "ασύρματη φόρτιση") υπάρχει ήδη (Qi) και το μόνο που έχει να κάνει η Apple, είναι να πάρει άδεια για την χρήση της. Αν και φίλος των android τηλεφώνων, πολύ θα επιθυμούσα μια τέτοια κίνηση, που θα οδηγούσε στην διάδοση και καθιέρωση της τεχνολογίας αυτής (στο κάτω-κάτω είναι πάρα πολύ βολική και χρήσιμη). Δυστυχώς η apple δεν έχει και την καλύτερη σχέση με τα standards, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... ;-)
    Ένα μεγάλο θετικό των iPhone κατα τη γνώμη μου είναι ότι φορτίζουν πολυ ποιο γρήγορα απο των ανταγωνιστών ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις πωλήσεις τις έχει εξασφαλισμένες γιατι κάποιος που έχει το 3GS η ένα 4ρι έμεινε πολυ ικανοποιημένος απο το iPhone του.
    μα αυτό λέμε, ότι έχει τις πωλήσεις εξασφαλισμένες γιατί τα funboys που έχουν κινητό 1 χρόνου θα πάνε να ξανά αγοράσουν το ίδιο πράγμα....... χτες το μεσημέρι σκοτώθηκα με ένα φίλο που τα έχει πάρει με τη σειρά και το 4gs το πήρε πριν 9 μήνες νομίζω και τώρα ετοιμάζεται για το 5, και στην ερώτηση γιατί; τι νέο feature έχει ή τι πρόβλημα έχει το παλιό και θες να το αλλάξεις πήρα την απάντηση "μα είναι το νέο!"
    wtf dude.......
    Ο κόσμος κάνει αγορές για τον χ ψ λόγο πχ ένας φίλος είχε πάρει τηλεόραση 3000€ και με το που έλειξε η εγγύηση του χάλασε lol

    Πόσοι πάνε και αγοράζουν πανάκριβες smart tv 3d κλπ χωρίς να εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες τους;;

    Θεωρώ ότι απο 4S σε 5 δεν έχει τρομερές διαφορές.Εδώ έχω δει άτομο να αλλάζει κάθε τρεις μήνες smartphone...

    - - - Updated - - -

    Άλλο ένα μεγάλο θετικό στα iPhone και γενικότερα στις iOS συσκευές είναι ότι βρίσκεις προσφορές και εφαρμογές που ήταν επι πληρωμή δωρεάν ... Παράδειγμα σήμερα έχει το Temple Run Brave δωρεάν ενώ στο Google Play είναι μόνο με πληρωμή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 06-09-12 στις 09:07. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
    Posted from iOS app

  6. #21
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο ένα μεγάλο θετικό στα iPhone και γενικότερα στις iOS συσκευές είναι ότι βρίσκεις προσφορές και εφαρμογές που ήταν επι πληρωμή δωρεάν ... Παράδειγμα σήμερα έχει το Temple Run Brave δωρεάν ενώ στο Google Play είναι μόνο με πληρωμή.
    και το angry bird στο google είναι δωρεάν ενώ νομίζω το ios θέλει λεφτά, παλιά είμαι σίγουρος ότι ήθελε λεφτά στο ios...
    αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, για εμένα το θέμα είναι το πραγματικά funboy - victim base που έχει δημιουργήσει το marketing της apple, που βλέπεις άτομα που στην ουσία δεν έχουν να πληρώσουν το ενοίκιο τους αλλά το νέο iphone θα το αγοράσουν αξιωματικά ή ακόμα χειρότερα παιδιά στο σχολείο (συγγενικό παράδειγμα) όπου οι γονείς είναι άνεργοι αλλά το κωλόπαιδο κάνει ψυχολογικούς εκβιασμούς γιατί οι φίλοι του έχουν ήδη το 4something και δεν μπορεί να είναι με το 3something..... ε άι σιχτίρ δηλαδή.
    ε αυτό δεν το βλέπεις αλλού σε κανένα προϊόν.
    και βέβαια το ότι μπορεί να γλυτώσεις π.χ. 20 ευρό από εφαρμογές που θα πλήρωνες δεν είναι λόγος να πας να δώσεις 700 ευρό για να αποκτήσεις τη συσκευή που σου τις δίνει δωρεάν....λογικά και μόνο δεν είναι επιχείρημα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  7. #22
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  appletattoo.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  62,2 KB 
ID: 109104

    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #23
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο ένα μεγάλο θετικό στα iPhone και γενικότερα στις iOS συσκευές είναι ότι βρίσκεις προσφορές και εφαρμογές που ήταν επι πληρωμή δωρεάν ... Παράδειγμα σήμερα έχει το Temple Run Brave δωρεάν ενώ στο Google Play είναι μόνο με πληρωμή.
    και το angry bird στο google είναι δωρεάν ενώ νομίζω το ios θέλει λεφτά, παλιά είμαι σίγουρος ότι ήθελε λεφτά στο ios...
    αλλά δεν είναι αυτό το θέμα, για εμένα το θέμα είναι το πραγματικά funboy - victim base που έχει δημιουργήσει το marketing της apple, που βλέπεις άτομα που στην ουσία δεν έχουν να πληρώσουν το ενοίκιο τους αλλά το νέο iphone θα το αγοράσουν αξιωματικά ή ακόμα χειρότερα παιδιά στο σχολείο (συγγενικό παράδειγμα) όπου οι γονείς είναι άνεργοι αλλά το κωλόπαιδο κάνει ψυχολογικούς εκβιασμούς γιατί οι φίλοι του έχουν ήδη το 4something και δεν μπορεί να είναι με το 3something..... ε άι σιχτίρ δηλαδή.
    ε αυτό δεν το βλέπεις αλλού σε κανένα προϊόν.
    και βέβαια το ότι μπορεί να γλυτώσεις π.χ. 20 ευρό από εφαρμογές που θα πλήρωνες δεν είναι λόγος να πας να δώσεις 700 ευρό για να αποκτήσεις τη συσκευή που σου τις δίνει δωρεάν....λογικά και μόνο δεν είναι επιχείρημα.
    Εσύ μου λες για ένα παιχνίδι δωρεάν εγω σου λέω για ολόκληρη ενότητα σε φόρουμ και sites με δωρεάν εφαρμογές και προσφορές που αφορούν πληρωμένες εφαρμογές...
    700€ προσωπικά δε θα τα έδινα με την καμία.

    Λες για το παιδί, ανέφερα παράδειγμα με άλλο προϊόν πχ smart tv πόσοι πάνε και αγοράζουν τις 42αρες 3d κλπ ; Γίνεται και με άλλα προϊόντα αυτο, μάλιστα είπα ότι έχω δει άτομο να αλλάζει τα smartphone σα τα πουκάμισα. Ο funboyσμος γίνεται και με αλλα προϊόντα.
    Posted from iOS app

  9. #24
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Είναι μεγάλη επιτυχία της Samsung το ότι κατάφερε να ξεπεράσει σε πωλήσεις την Apple στην έδρα της, τις ΗΠΑ, έστω και σ' αυτή την μεταβατική φάση αναμονής του 5-ριού.

    Μιλάμε για Αμερικανούς, και τιμή αγοράς 500$, δωρεάν σε 2ετή συμβόλαια.

    Δεν εργάζονται 1 μήνα για να αποκτήσουν μια συσκευή όπως στην Ελλάδα, ούτε έχουν τις καταπληκτικές επιδοτήσεις των... 150 € !

  10. #25
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    δυστυχως στο εξωτερικο ειναι πολυ μπροστα στο θεμα αυτο κ σε πολλα αλλα τεχνολογικα θεματα..
    VAMOS ARIS

  11. #26
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ παίζουν δόσεις lol , πας και το αγοράζεις με δόσεις απο το oteshop και το πληρώνεις μέσω του λογαριασμού λίγο λίγο...
    Posted from iOS app

  12. #27
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    εδω γελαμε
    VAMOS ARIS

  13. #28
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ παίζουν δόσεις lol , πας και το αγοράζεις με δόσεις απο το oteshop και το πληρώνεις μέσω του λογαριασμού λίγο λίγο...
    Με τις τιμές που έχουν τις περισσότερες φορές πρέπει να έχεις εγκεφαλική βλάβη για να το πάρεις από εκεί.

  14. #29
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα σχετικο βιντεο


    και τα χαρακτηριστικά του
    iPhone 5: 15 most-wanted features

    Αν ειναι οντως εστω και παρομοιο με αυτο που παρουσιαζεται στο video, δεν φερνει τρομερα σε Galaxy Ace?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Luigi : 06-09-12 στις 15:17.

  15. #30
    Εγγραφή
    02-09-2005
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είναι άλλη κουβέντα, δεν δίνω 650€ για κινητό και άλλη η κουβέντα δεν δίνω 650€ για iphone.
    Το πρόβλημα κάποιων είναι το ποσό? Δηλαδή θα έδιναν 650€ για άλλο smartphone που είναι καλύτερο?

    Αν έχεις πάρει μια φορά ακριβό smartphone (iphone, samsung, HTC, etc) η αλλαγη του με ένα νέο μοντέλο νέας μάρκας κοστίζει λίγο.

    Εγώ κάθε χρόνο αλλάζω smartphone αφού πουλάω το παλιό στη μισή τιμή που το αγόρασα, προσθέτω την επιδότηση και πληρώνω και κάτι ψιλα.
    Από το iphone 4 πέρασα στο iphone 4s βάζοντας μονο 50€ από την τσέπη μου....

    Πήρα ένα ολοκαίνουργιο κινητό (χωρίς ουσιαστικη διαφορά από το προηγούμενο μοντέλο), αλλα με εγγύηση 1 έτους και να λάμπει.
    Πιθανά τώρα αφου λήξει το ετησιο συμβολαιο μου να πάρω Samsung ή μπορεί και το νέο iphone.
    Αν λήξει η εγγύηση και πάθει κάτι, τα κλαις τα 650€. Ενω έτσι με ένα 50ρικο/ χρόνο εξασφαλίζεις και νέο smartphone και εισαι και εξασφαλισμένος.

Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-10, 00:31
  2. Συνέντευξη τύπου Σ.Λουκάκου:Στο ΧΑ με νέο σχήμα η hellas online
    Από nm96027 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 22:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας