Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 158
  1. #16
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    R.I.P Bioware..... σε αγαπήσαμε για αυτά που έβγαλες κ θα σε θυμάμαι έτσι κ όχι με τις τελευταία.
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  2. #17
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίτλοι τέλους για τους ιδρυτές της Bioware οι οποίοι και αποσύρονται. Χωρίς τους Ray Muzyka και Greg Zeschuk αμφιβάλλω κατά πόσο η Bioware θα παραμείνει μεγάλη....full control στην ΕΑ.

    http://www.theverge.com/gaming/2012/...eschuck-retire
    Εντάξει. Με άλλα λόγια, δεν υπάρχει Bioware πια. Όπως είχα γράψει και στο φόρουμ της Ubisoft -Assassin's Creed- σε κάποιον που έλεγε ότι η Bioware είναι καλύτερη, η εταιρία πήγαινε για φούντο από τη στιγμή που αποφάσισε να τεθεί υπό την αιγίδα των EAtards. Ο Μίδας μετέτρεπε σε χρυσάφι οτιδήποτε άγγιζε. Η EA μετατρέπει σε στάχτη οποιονδήποτε τίτλο παίρνει, αφού κατέστρεψαν τους δικούς τους, όπως το Sim City και The Sims. Το τελευταίο Sim City ήταν κάτι παραπάνω από καταστροφικό, και το Sims 3 η καταστροφή της σειράς. [Βαρετό, χωρίς χιούμορ, αδιάφοροι Sims χωρίς συναισθήματα, rabbit holes αντί για κτίρια όπου να φτιάχνεις το μαγαζί σου, και τα περισσότερα απ' όσα συμβαίνουν τα μαθαίνεις από τα pop up texts! ]

    Ο τίτλος Inquisition παραπέμπει σ' εκείνη την bitch, τη Λιλιάνα - δεν σας φαίνεται κι εσάς ότι κάποιος ανέραστος στην EA τη βρίσκει ενδιαφέρουσα γκόμενα, οπότε θα την ξαναπασάρει; Yikes!
    Αμφιβάλλω κατά πόσο θα το πάρω. Εκτός κι αν το "δοκιμάσω" και μ' αρέσει. Αλλά, ύστερα από την extra ultra large πατάτα που λέγεται Dragon Age II δεν πιστεύω ότι θ' αξίζει, ούτε και ότι θα 'χω όρεξη να το δοκιμάσω.
    Σχετικά με το open world, το είχαν αναφέρει πριν από πάρα πολύ καιρό, και μάλιστα είχαν πει ότι ήθελαν να το κάνουν σαν το Skyrim, λόγω της μεγάλης του επιτυχίας.
    http://www.gameinformer.com/b/news/a...n-age-iii.aspx

    Όπως και να 'χει, όπου ανακατεύονται οι EAtards το "Fail!" είναι κάτι παραπάνω από πιθανό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Spoiler:
    Spoiler:
    * Διαβάζω ότι υπαρχει άμεση σύνδεση Flemeth <--> Old Gods <--> Παιδί του Hero of Ferelden. Μερικοί λένε ότι η Flemeth είναι unstained God και δεν εγινε archdemon
    Φλαμπέ...

    Spoiler:
    Spoiler:
    Spoiler:
    Untainted όχι unstained.


    @KLG
    Το expansion του DA:Origins δεν ήταν κακό, αλλά ούτε και κάτι το εξαιρετικό. Αλλά οι ηλίθιοι της ΕΑ θεώρησαν ότι απ' όλους του χαρακτήρες τους οποίους ο ήρωας συνάντησε στο Origins, ο πλέον κατάλληλος για να επιστρέψει και να συντροφεύσει τον ήρωα ήταν ... ποιος νομίζεις;


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  3. #18
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    @bhaal: Ναι σορρυ
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #19
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bhaal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει. Με άλλα λόγια, δεν υπάρχει Bioware πια. Όπως είχα γράψει και στο φόρουμ της Ubisoft -Assassin's Creed- σε κάποιον που έλεγε ότι η Bioware είναι καλύτερη, η εταιρία πήγαινε για φούντο από τη στιγμή που αποφάσισε να τεθεί υπό την αιγίδα των EAtards. Ο Μίδας μετέτρεπε σε χρυσάφι οτιδήποτε άγγιζε. Η EA μετατρέπει σε στάχτη οποιονδήποτε τίτλο παίρνει, αφού κατέστρεψαν τους δικούς τους, όπως το Sim City και The Sims. Το τελευταίο Sim City ήταν κάτι παραπάνω από καταστροφικό, και το Sims 3 η καταστροφή της σειράς. [Βαρετό, χωρίς χιούμορ, αδιάφοροι Sims χωρίς συναισθήματα, rabbit holes αντί για κτίρια όπου να φτιάχνεις το μαγαζί σου, και τα περισσότερα απ' όσα συμβαίνουν τα μαθαίνεις από τα pop up texts! ]

    Ο τίτλος Inquisition παραπέμπει σ' εκείνη την bitch, τη Λιλιάνα - δεν σας φαίνεται κι εσάς ότι κάποιος ανέραστος στην EA τη βρίσκει ενδιαφέρουσα γκόμενα, οπότε θα την ξαναπασάρει; Yikes!
    Αμφιβάλλω κατά πόσο θα το πάρω. Εκτός κι αν το "δοκιμάσω" και μ' αρέσει. Αλλά, ύστερα από την extra ultra large πατάτα που λέγεται Dragon Age II δεν πιστεύω ότι θ' αξίζει, ούτε και ότι θα 'χω όρεξη να το δοκιμάσω.
    Σχετικά με το open world, το είχαν αναφέρει πριν από πάρα πολύ καιρό, και μάλιστα είχαν πει ότι ήθελαν να το κάνουν σαν το Skyrim, λόγω της μεγάλης του επιτυχίας.
    http://www.gameinformer.com/b/news/a...n-age-iii.aspx

    Όπως και να 'χει, όπου ανακατεύονται οι EAtards το "Fail!" είναι κάτι παραπάνω από πιθανό.


    Φλαμπέ...

    Spoiler:
    Spoiler:
    Spoiler:
    Untainted όχι unstained.


    @KLG
    Το expansion του DA:Origins δεν ήταν κακό, αλλά ούτε και κάτι το εξαιρετικό. Αλλά οι ηλίθιοι της ΕΑ θεώρησαν ότι απ' όλους του χαρακτήρες τους οποίους ο ήρωας συνάντησε στο Origins, ο πλέον κατάλληλος για να επιστρέψει και να συντροφεύσει τον ήρωα ήταν ... ποιος νομίζεις;
    E ασε την Λιλιανα ησυχη.
    Γιατι τι σου εκανε και ειναι γαβ-γαβ;
    Το κοριτσι ηταν κλεισμενο μεσα σε μια εκκλησια ποσα χρονια.
    Φυσιολογικο ειναι να μην μπορει να προσαρμοστει ευκολα στον εξω κοσμο.
    Δεν λεω οτι μου αρεσει, αλλα σε σχεση με την Μοριγκαν (που btw ειναι κοκκαλο για σουπα ) καλυτερη βρισκω την Λιλιανα.


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Έχω και εγώ τεράστιες αμφιβολίες αλλά να συστήσω λιγάκι υπομονή έστω μέχρι να έχουμε πιο συγκεκριμένες λεπτομέρειες για το DA3 γιατί βλέπω εδώ μια πελώρια λαχτάρα για να τα χώνουμε στην ΕΑ γενικά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #21
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Επίσης να πω προσοχή στα λόγια σας για τη Λιλιάνα...

  7. #22
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να πω προσοχή στα λόγια σας για τη Λιλιάνα...
    Εγώ πάντως θα γούσταρα την Liliana για γυναίκα μου και να μου τραγουδάει και την Morgan για γκόμενα να κάνουμε τρελίτσες

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  8. #23
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FEFOS93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    E ασε την Λιλιανα ησυχη.
    Γιατι τι σου εκανε και ειναι γαβ-γαβ;
    Το κοριτσι ηταν κλεισμενο μεσα σε μια εκκλησια ποσα χρονια.
    Σιγά μην είναι και του Κατηχητικού. Βρήκε καταφύγιο στο μοναστήρι προσπαθώντας να κρυφτεί και να εξαφανίσει τα ίχνη της.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως θα γούσταρα την Liliana για γυναίκα μου και να μου τραγουδάει και την Morgan για γκόμενα να κάνουμε τρελίτσες
    Η Λιλιάνα είναι για να κλείνει σπίτια, όχι για ν' ανοίγει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και εγώ τεράστιες αμφιβολίες αλλά να συστήσω λιγάκι υπομονή έστω μέχρι να έχουμε πιο συγκεκριμένες λεπτομέρειες για το DA3 γιατί βλέπω εδώ μια πελώρια λαχτάρα για να τα χώνουμε στην ΕΑ γενικά
    Α, ναι! Δεν το κρύβω. Συμφωνώ απόλυτα μ' αυτό το βίντεο:
    https://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  9. #24
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Mια χαρα ήταν η Leliana

    Σε σχεση με υπερτατη bitchάρα την Morrigan, που δεν τολμούσα να πω τίποτα, δεν τολμούσα να αναπνεύσω, "Morrigan disapproves -5".

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  frabzfunny_9e12836cd7ec5bf4361e19a7430613fb.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  132,0 KB 
ID: 109667

    Και οι 2 αρκετα καλύτερες απο εκεινο το... απερίγραπτο πράγμα την Aveline [σημειωτεον, ειχα ξεχασει πως την λενε].

    Έναν Zevran ήθελε να της λεει για dark holes να γελάσει το χειλάκι μας
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #25
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Δεν φαντάζομαι να περιμένεις από έξυπνες γυναίκες σαν την Μόριγκαν να επικροτούν την κάθε βλακεία που τους λες, ε;
    Για την Λιλιάνα έχω δει πάμπολλες φορές στα φόρουμ μια φράση που περιγράφει τα συναισθήματα αρκετών παικτών: "I just want to stub her on the face." Σε DLC του Dragon Age II, εκείνο με τον Σεμπάστιαν νομίζω είναι, χτυπιόμουν επί μια ώρα που δεν είχα τη δυνατότητα να την σκοτώσω.
    Ο Ζέβραν είναι από τους πιο απολαυστικούς χαρακτήρες του DA.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  11. #26
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Η Morrigan ήταν σαν να βλέπω την Ρανια απο τους Singles... να ριχνει spells

    Χριστε μου βόηθα δηλαδη
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  12. #27
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Morrigan ftw! Αν και το inquisition νομίζω ότι περισσότερη σχέση έχει με την τύπισσα που ανέκρινε τον varric στο 2.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Morrigan ftw! Αν και το inquisition νομίζω ότι περισσότερη σχέση έχει με την τύπισσα που ανέκρινε τον varric στο 2.
    Η τύπισσα που ανέκρινε τον Βάρικ -ωραία ήταν, δεν μπορώ να πω- εκτελούσε εντολές της Λιλιάνα.
    Αν η Λιλιάνα εμφανιστεί στο ΙΙΙ, μόνο και μόνο για να την σκοτώσω, μπορεί και να το πάρω. Mwahahahaha.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

  14. #29
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bhaal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τύπισσα που ανέκρινε τον Βάρικ -ωραία ήταν, δεν μπορώ να πω- εκτελούσε εντολές της Λιλιάνα.
    Αν η Λιλιάνα εμφανιστεί στο ΙΙΙ, μόνο και μόνο για να την σκοτώσω, μπορεί και να το πάρω. Mwahahahaha.
    Φαντάσου πόση αίσθηση μου έκανε το da2 που ούτε το θυμόμουν αυτό που λες με τη λιλιάνα!

  15. #30
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Μηνύματα
    1.341
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου πόση αίσθηση μου έκανε το da2 που ούτε το θυμόμουν αυτό που λες με τη λιλιάνα!
    Εμφανίστηκε στο τέλος, όταν τελείωσε η ανάκριση του Βάρικ. Η τύπισσα με τα κοντά μαλλιά της παρέδωσε έναν τόμο, θυμάσαι; Η Λιλιάνα είχε υποστεί ένα ψιλο-λίφτινγκ, αλλά την αναγνώριζες από τη φωνή.
    To DA II ήταν κανονική πατάτα σε σχέση με το DA: Origins. Προσωπική άποψη πάντα.


    イノセンスはつどう!
    _______________________________________
    Heavenly Yasu and Wonderful Dai

Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας