Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Αναδημοσιεύω από το Lifo

    Το μεσημέρι της 26-09-2012, κατά τις 16:30 καθώς διασχiζαμε με το αυτοκίνητο την λεωφόρο Σουλίου με κατεύθυνση προς Σχοινιά, δεν μπορούσαμε να πιστέψουμε στα μάτια μας με αυτό που βλέπαμε μπροστά μας.



    Στην δεξιά λωρίδα της λεωφόρου ένας αλλοδαπός είχε δεμένο πίσω στο αυτοκίνητο του με μια χόντρη αλυσίδα ένα σκύλο τον οποίο τον έσερνε με 50χλμ, για τουλάχιστον είκοσι μέτρα όσο εμείς προλάβαμε να δούμε πριν του κλείσουμε τον δρόμο για να μην μπορεί να συνεχίσει την κτηνωδία του. Aφου καταφέραμε να τον ακινητοποιήσουμε είχαμε να αντικρίσουμε ένα πολύ φρικτό θέαμα..

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  413763_Screenshot_1_53.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  54,5 KB 
ID: 109938

    O σκύλος αιμόφυρτος στην άσφαλτο με ανοιχτές πληγές στα ποδιά του που έφταναν βαθιά μέχρι το κόκαλο και μια πληγή στο στήθος. Oι πληγές αυτές βέβαια δημιουργήθηκαν από το κάψιμο το οποίο υπέστη ο σκύλος από το συρσιμο. Tα πατουσακια του στην προσπάθεια του να τρέξει μαζί με αυτοκίνητο είχαν καταστραφεί εντελώς. Μόλις ο αλλοδαπός κατέβηκε από το αυτοκίνητο του και είδε το σκύλο έκανε πως δεν πίστευε σε αυτό που έβλεπε και μεγάλη αδιαφορία προσπαθούσε να μας διώξει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.



    Μόλις άκουσε ότι τηλεφωνήσαμε στην αστυνομία απομακρύνθηκε και έφυγε πεζός. Στο σημείο του συμβάντος βέβαια δεν είχαμε σταματήσει μόνο εμείς αλλά και άλλοι φιλόζωοι. Εν συνεχεία και μετά από ένα τέταρτο καταφθάνει στο σημείο του γεγονότος το αφεντικό του αλλοδαπού ο οποίος φανερά εξοργισμένος και με μεγάλο θράσος άρχισε να ξεστομίζει αυτές ακριβώς τις λέξεις -“ ρε ποιοι είστε όλοι εσείς; ο σκύλος είναι δικός μου και εγώ έδωσα διαταγή για να γίνει αυτό. Αυτός ο σκύλος εδώ και καιρό μου σκάβει και μου καταστρέφει το περιβόλι. Καλά να πάθει”. Έπειτα συνεχίστηκε έντονη και άσχημη λογομαχία για αρκετη ωρα.



    Μια ώρα μετά το τηλεφώνημα μας, κατέφτασε και η αστυνομία, όπου το αφεντικό άλλαξε τα λεγόμενα του και πλέον ισχυριζόταν ότι εκείνος το μόνο που διέταξε τον αλλοδαπό να κάνει ήταν να βάλει το ζώο μέσα στο αυτοκίνητο και όχι να το δέσει πίσω και να το σέρνει. Η συνέχεια, μας βρήκε στο αστυνομικό τμήμα δίνοντας κατάθεση για το συμβάν. Ο αλλοδαπός εξακολουθεί να είναι άφαντος. Άφαντος η καλυπτόμενος από το αφεντικό;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  413764_Screenshot_2_47.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  45,6 KB 
ID: 109939

    Και μία καλή, όσο γίνεται καλή, εξέλιξη, όπως την έγραψε χτες στο Facebook της η Σεραφίνα Αβραμίδου:



    Η ιστορία έχει ως εξής: Την Τρίτη 25/9 γύρω στις 16:30, δύο φίλοι μου, ένας Καναδός και ένας Ελληνοκαναδός, επέστρεφαν από τον Μαραθώνα όταν είδαν στην απέναντι πλευρά του δρόμου να περνάει τρέχοντας αυτοκίνητο το οποίο έσερνε σκύλο δεμένο με αλυσίδα! Κάνουν αναστροφή, αρχίζουν να τον κυνηγούν και λίγο πιο κάτω βλέπουν να τον έχουν σταματήσει ήδη 2 άλλα αυτοκίνητα μιας παρέας Ελληνο-Ελβετών.


    Το αυτοκίνητο το οδηγούσε Πακιστανός ο οποίος τηλεφώνησε αμέσως στον Έλληνα αφεντικό του και εξαφανίστηκε τρέχοντας για να γλυτώσει από τις 2 παρέες που ήθελαν να τον λυντσάρουν. Το αφεντικό, ένας μάγκας καράβλαχος (σύμφωνα με τις μαρτυρίες των φίλων μου) ακούγοντας την μία παρέα να μιλάει Αγγλικά και την άλλη Γαλλικά, τους ζήτησε τα χαρτιά τους (!!!), ενώ έλεγε με περηφάνεια ότι ο σκύλος είναι δικός του και επειδή του έκανε ζημιά στο περιβόλι, τον έδεσε με αλυσίδα πίσω από το αυτοκίνητο και είπε στον Πακιστανό "να τον τραβήξει μέχρι να λιώσει"!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  413761_Screenshot_3_43.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  57,0 KB 
ID: 109940

    Οι 2 παρέες είχαν ήδη καλέσει την αστυνομία και όταν άκουσαν αυτά τα λόγια η μία Ελληνο-Ελβετίδα είπε στον τύπο: "Φίλε, την γάμ@@@ες". Τότε ο μάγκας πήγε να την χτυπήσει αλλά μπήκε στην μέση ένας από τους άνδρες της παρέας και τον σταμάτησε.



    Όταν ήρθε η αστυνομία, ο θρασύδειλος τύπος άλλαξε την ιστορία... Πήγαν στο τμήμα οι μισοί μάρτυρες και έδωσαν κατάθεση, γιατί οι άλλοι ανέλαβαν να πάνε τον σκυλάκο στον κτηνίατρο. Αργότερα που πήγαν και οι υπόλοιποι να καταθέσουν, έμαθαν ότι oι αστυνομικοί είχαν αφήσει τον Έλληνα να φύγει.



    Την επομένη το πρωί, η δικηγόρος των Καναδών κάλεσε το Αστυνομικό Τμήμα και τους είπε ότι θα καταθέσει μήνυση για απιστία επειδή άφησαν τον Έλληνα να φύγει, ενώ έπρεπε να ακολουθήσουν την διαδικασία του Αυτοφώρου. Της είπαν ότι ψάχνουν και τον Έλληνα και τον Πακιστανό μέχρι την Λαμία, αλλά δεν τους βρίσκουν!!!



    Με τον φόβο όμως της μήνυσης, κινήθηκαν και χτες το απόγευμα τους ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ!!! Αυτή τη στιγμή είναι στο κρατητήριο και την Παρασκευή το πρωί περνάνε Εισαγγελέα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  413772_Screenshot_4_34.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  48,7 KB 
ID: 109941

    Ο σκυλάκος ήταν υπερβολικά σοκαρισμένος, με το δέρμα, κυρίως στα πόδια, να έχει καεί μέχρι το κόκκαλο.



    Τον ονόμασαν Φορτουνάτο και προς το παρόν βρίσκεται στο κτηνιατρείο του κ. Φλαράκου στη Ν. Ερυθραία!
    http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/32773

  2. #2
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πώς να μπει τέλος ρε no_logo σε τέτοια πράγματα;;
    Βγες μια βόλτα και κοίτα γύρω σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Ανεγκεφαλα ανθρωποειδη
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Προχτές ξεκατινιασα 2 πιτσιρίκια 10-12 χρόνων που πεταγανε χαλίκια σε ένα σκυλάκι που ήταν δεμένο σε ένα παγκάκι και το αφεντικό του αγόραζε καφέδες/ψωμί και τέτοια. Οταν η μάνα τους με πήρε χαμπάρι με είπε αλητή, θρασή, γουρούνι, αμόρφωτο, τέρας και ο πατέρας ήθελε να με δειρεί. Το ότι τα παιδιά τους παίζαμε σκοποβολή με ένα δεμένο σκύλο τους φάνηκε απόλυτα φυσιολογικό. Το ζευγάρι δεν ήταν πάνω από 40 χρόνων και 100τισ100 έλληνες και φαινοντουσαν και άνετοι οικονομικά.

    Τι να λέμε τώρα. Είναι σοκαριστικο και απογοητευτικό όταν συνειδητοποιεί κανείς την έλλειψη παιδείας ορισμένων συμπολιτών μας. Απελπισία με πιάνει.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς να μπει τέλος ρε no_logo σε τέτοια πράγματα;;
    Βγες μια βόλτα και κοίτα γύρω σου.
    η νομοθεσία υπάρχει
    να ξεκινήσει να εφαρμόζεται

    Ας ξεκινήσουμε από αυτό

  6. #6
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σαφέστατα υπάρχει. Και στην Αθήνα ίσως και να εφαρμοστεί.
    Στην υπόλοιπη Ελλάδα, όπου τα barrel dogs είναι κοινός τόπος, ποιός πιστεύεις ότι θα νοιαστεί; Εδώ οι υπεύθυνοι (αστυνομικοί πχ) έχουν ο καθένας από 2-3 σκυλιά δεμένα στο χουραφ, και πάνε 1 φορά τη βδομάδα (στην καλύτερη) να τα ταΐσουν. Οι κυνηγοί έχουν τα "αγαπημένα" τους σκυλιά σε κλουβιά 2χ2. Όπου δουν γάτα να περνά το δρόμο, γκαζώνουν μπας και την πετύχουν κλπ κλπ.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αντε να διαλεξεις ποιος ειναι το ζωο κ ποιος ο ανθρωπος........

    Απαραδεκτα πραγματα!
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  8. #8
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η νομοθεσία υπάρχει
    να ξεκινήσει να εφαρμόζεται

    Ας ξεκινήσουμε από αυτό

    Απλά πράματα.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Τι ήθελα και το άνοιγα το thread. Εκτός από τό οτι αυτό που έβαλε ο no-logo απο τις photo ξέρω ακριβώς που έχει γίνει (έχω το πατρικό μου πολύ κοντα), με αηδιάζει και μόνο το ότι υπάρχουν υπάνθρωποι που κάνουν τέτοια πράγματα.

    Και όχι.. δεν αλλάζουν οι ανθρωποι. Στη τρίπολη το 96 που πήγα φαντάρος πέτυχα διποδο που βασάνιζε σκύλο με τη καφτρα τσιγάρου... μόλις τον πήραμε χαμπάρι καμια 20αρια απο μας παραλίγο να τον λιντσάρουμε. Οταν μας πήραν χαμπάρι οι σμηνίες, ΟΤΑΝ καταλαβαν οτι πρόκειται για βασανισμό σκύλου, εννοείται ότι δεν μας έκαναν κάτι αλλά στον τυπα τον βγάλαν αναφορά.

    Ο σκύλος έγινε ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟΣ της μονάδας...

    Προσωπικά σεληνιάζομαι ..


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #10
    Εγγραφή
    13-01-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    520
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Το διάβασα και εγώ πριν από λίγο και σοκαρίστηκα (ναι ακόμα δεν μπορώ να συνηθίσω και να αποδεχθώ οτι κυκλοφορούν τέτοια καθάρματα ανάμεσά μας)
    Να επισημάνω την στάση της αστυνομίας που χρειάστηκε απειλή μήνυσης για να βάλει το κτήνος στο κρατητήριο(δες αντίθεση και με την συμπεριφορά στο νεαρό στην υπόθεση παστίτσιου)
    Διαβάστε αν θέλετε και εδώ και όσοι έχουν χρόνο και διάθεση ας ανταποκριθούν στο κάλεσμά της


  11. #11
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχτές ξεκατινιασα 2 πιτσιρίκια 10-12 χρόνων που πεταγανε χαλίκια σε ένα σκυλάκι που ήταν δεμένο σε ένα παγκάκι και το αφεντικό του αγόραζε καφέδες/ψωμί και τέτοια. Οταν η μάνα τους με πήρε χαμπάρι με είπε αλητή, θρασή, γουρούνι, αμόρφωτο, τέρας και ο πατέρας ήθελε να με δειρεί. Το ότι τα παιδιά τους παίζαμε σκοποβολή με ένα δεμένο σκύλο τους φάνηκε απόλυτα φυσιολογικό. Το ζευγάρι δεν ήταν πάνω από 40 χρόνων και 100τισ100 έλληνες και φαινοντουσαν και άνετοι οικονομικά.

    Τι να λέμε τώρα. Είναι σοκαριστικο και απογοητευτικό όταν συνειδητοποιεί κανείς την έλλειψη παιδείας ορισμένων συμπολιτών μας. Απελπισία με πιάνει.
    1000τισ1000% Ελληνας ειμαι, αλλα δεν βασανιζω ποτε τα ζωα. (Αντε μονο καμια σφαλιαρα στα καπουλια και κανα "Μη" και αυτο μονο οταν χρειαζεται)
    Γιατι πρωτον δεν μου αρεσει και δεν το βρισκω πρεπον.
    Εχω τσακωθει παμπολες φορες και με συγγενεις μου, οι οπιοι το παιζουν φιλοζωοι αλλα τις φολες τις πετανε 10-10.
    Οταν λεω συγγενεις μου, εννοω θειους οι οποιοι ειναι γεννημενοι την εποχη του '40 και πιο πριν.
    Και παροτι ειναι συγγενεις μου, συχαινομαι και που τους μιλαω.


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

  12. #12
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η νομοθεσία υπάρχει
    να ξεκινήσει να εφαρμόζεται

    Ας ξεκινήσουμε από αυτό
    Βεβαίως.

    Αλλά να ξεκινήσουμε από το να εφαρμόζεται ΟΛΟΚΛΗΡΗ η νομοθεσία που υπάρχει, όπως:

    - λουρί σταθερού και μικρού μήκους (όχι πάνω από μισό μέτρο)
    - φίμωτρο
    - φαράσι και σκουπάκι για τα περιττώματα
    - να μην κάνουν θόρυβο γαυγίζοντας συνεχώς/ασταμάτητα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 01-10-12 στις 00:39.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Σαφως και ειναι καταδικαστεα και φρικαλεα τα ανωθεν περιστατικα.
    Σαφως και ειναι μεμονωμενα ομως, και δεν καταλαβαινω τον ντορο.

    Αντιθετως, συμφωνω με Wantilles, εχουμε γεμισει απο φωνακλαδικα σκυλια, απο 2ποδα που τα πανε βολτα και ουτε νοιαζονται για τα περιττωματα κλπ
    Και αυτα τα πραγματα ειναι το συνηθες, δεν αποτελουν εξαιρεσεις ή μεμονωμενα περιστατικα.

    Ας γινει καλυτερα ντορος για αυτα.

  14. #14
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    στην επαρχια που πηγα προσφατα διακοπες που εχουν τα σκυλια για προστασια λυμενα να αρμενιζουν και να γαβγιζουν και να κυνηγανε τους περαστικους που περνανε εξω απο τις ιδιοκτησιες τους, επρεπε να κραταω και ενα ματσουκι καθε φορα που πηγαινα βολτα να μην μου ορμησει κανενα.
    οταν ειπα σε εναν "το σκυλι το δενουμε" εισεπραξα την απαντηση "αει γασου ρε μακα μη του πω να σε φαει" με το σκυλι να γαβγιζει μισο μετρο απο μενα.
    το αποτελεσμα ειναι ο σκυλος να φαει ματσουκια και ο ιδιοκτητης μια πετρα πανω στο γααμαξό του που εσπασε το τζαμι.
    οταν βγηκε να μου ζητησει τα ρεστα παρολιγο να φαει ματσουκιες.

    άρα αντι για όλους τους νόμους και τις @@ που λετε περι νομοθεσιας και κανονισμων καλυτερο ειναι να μην επιτρεπεται σε όρθια ζώα να αποκτούν τετράποδα.

    σορρυ για τις ακαταλληλες λεξεις.

    - - - Updated - - -

    και μιας που εθιξα και το θεμα των ορθιων ζωων, η γειτονισα που ειχε φυγει πανω απο βδομαδα και ειχε αφησει το κανις (σαλονοσκυλο) στην αυλη χωρις νερο και φαι τι να της πεις;
    αμα δεν ηταν οι γειτονες δεν θα ζουσε το ζωντανο.

    μωρε καλα τα λέω, να απαγορευσουν σε ζωα να εχουν κατοικιδια.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-06-2010
    Περιοχή
    Πανω απο του Steven Seagal
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    3.531
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Το σαλονοσκυλο δεν παιζει καμια σχεση, σημασια εχει εσυ πως θα το μαθεις και πως θα το εκπαιδευσεις.

    Εδω στην Κρητη, εχω δει παμπολες φορες να πηγαινει ο ιδιοκτητης για τρεξιμο και απο πισω να τον ακολουθαει ο σκυλος του και παρακαλω πολυ ο σκυλος χωρις λουρι, αλλα δεν πειραζει κανεναν γιατι ειναι εκπαιδευμενος. Ουτε στρατιωτης να ηταν.

    Και κρατουσε με το στομα το μπουκαλι απο το οποιο επινε νερο το αφεντικο. (Οριζοντιως, οχι καθετως απο το καπακι)


    Τυχόν αναφορά σε γατούλη/γύρο/μπούρδα δικιά μου, έχει πάντα αυτό το βλέμμα.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ακομα ενα νεο PC
    Από zaratoustr στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-09, 12:32
  2. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-07, 22:45
  3. Ακομα στα 4... Ως ποτε?
    Από christodoulou στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-07, 22:15
  4. Πότε θα μπεί η adsl μου?
    Από jimkarvo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 23:22
  5. Μια ακομα ερωτηση...
    Από Insomniac στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-07, 02:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας