Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 186
  1. #31
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    σωστά γιατί αν δει κάποιος οτι έκανες έρευνα απο την "ασφάλεια" του υπολογιστή σου για φάρμακα για καρκίνο, αφορά τον όποιο επιτήδειο θέλει να χρησιμοποιήσει αυτη την πληροφορία για να σε βάλει σε mailing list ή να το χρησιμοποιήσει για άλλους σκοπούς.

    ο ντόρος δεν είναι για το τίποτα. είναι για κάτι σημαντικό.
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-10-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Box 7590
    Βάλτε Pale Moon (x64 ακόμα καλύτερα για επιπλέον ταχύτητα) να τελειώνετε με αυτά. Ο άνθρωπος δε βιάζεται και ξέρει τι κάνει.

  3. #33
    Εγγραφή
    21-02-2010
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Έχω σιχαθεί την αλεπού. Και ποτέ δεν την εμπιστεύτηκα. Παλαιότερα που τον χρησιμοποιούσα (μιλάμε για εκδόσεις 5-6 κλπ) κάθε 2 μέρες πετάγανε ένα update και γράφανε Security update. Ε κάτσε ρε φίλε δηλαδή μόνο ο firefox βρίσκει τις τρύπες ασφαλείας? Προφανώς είναι γεμάτος τρύπες για αυτό και βγάζουν τόσο συχνά updates δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Δηλαδή οι άλλοι αυτά τα security updates γιατί δε τα βγάζουν κάθε 2 μέρες? Τόσο άσχετοι είναι? Προφανώς δεν έχουν τρύπες εξ αρχής...
    Χώρια που από ένα σημείο και μετά ακόμα και ο IE έχει ξεπεράσει σε ταχύτητα τον firefox. Άντε γεια mozilla!

  4. #34
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ενδιαφέρον...
    και όσοι προλάβαμε και αναβαθμίσαμε;
    για αυτό δεν τον εβρισκα το βραδυ για να τον εγκασταστήσω σε φίλο...

  5. #35
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ο ff ειναι μακραν ο καλυτερος browser που υπαρχει σημερα ο ανταγωνισμος ειναι ακομα πολυ πισω.

    O ανταγωνισμος ακομα δεν εχει καταφερει να κανει render σωστα τις σελιδες ... o ie εχει compatibility modes και o chrome βγαζει μπουρδες μερικες φορες.

    Οσο για την ταχυτητα ειναι επισης γρηγοροτερος και θελει λιγοτερους πορους απο τους αλλους.


    Για την ασφαλεια δεν συζηταμε ... οι παλιοι θα θυμουντε την πληγη activex του ie

  6. #36
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σιχαθεί την αλεπού. Και ποτέ δεν την εμπιστεύτηκα. Παλαιότερα που τον χρησιμοποιούσα (μιλάμε για εκδόσεις 5-6 κλπ) κάθε 2 μέρες πετάγανε ένα update και γράφανε Security update.
    http://www.mozilla.org/en-US/firefox/releases/

    Μήπως δεν έκανες το update και απλά σου έβγαζε κάποια υπενθύμιση ξανά και ξανά;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grayden : 11-10-12 στις 14:20.

  7. #37
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Καλά, ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  8. #38
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι σταθερός χρήστης του FF εδώ και 8+ χρόνια (βρήκα και νήμα που ζητούσα βοήθεια για ένα bug του 0.92 ), κυρίως διότι δεν μπορώ να καλύψω συγκεκριμένες ανάγκες μου από άλλους browsers. Πέρυσι τον Δεκέμβρη έκανα μια απόπειρα να προσαρμοστώ σε άλλους browsers (Chrome, Opera), με τον Chrome να πλησιάζει να με κερδίσει αλλά τελικά επέστρεψα FF για λόγους που έχω ήδη αναφέρει.

    Εδώ και καιρό συνειδητά αγνοώ την όλη κατάσταση με τον αριθμό της έκδοσης, αν και θεωρώ ότι δρα αρνητικά ψυχολογικά (διότι περιμένεις να δεις τρομερές αλλαγές). Θεωρώ όμως ότι περιστατικά σαν και αυτό της 16 (που δεν είναι η 1η φορά που βιάζονται να βγάλουν μια έκδοση με σοβαρό bug και καπάκι θα βγει .1), αποδεικνύουν ότι κακώς βιάζονται με τις αναβαθμίσεις και μάλλον κάτι δε πάει καλά.

  9. #39
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikospot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σιχαθεί την αλεπού. Και ποτέ δεν την εμπιστεύτηκα. Παλαιότερα που τον χρησιμοποιούσα (μιλάμε για εκδόσεις 5-6 κλπ) κάθε 2 μέρες πετάγανε ένα update και γράφανε Security update. Ε κάτσε ρε φίλε δηλαδή μόνο ο firefox βρίσκει τις τρύπες ασφαλείας? Προφανώς είναι γεμάτος τρύπες για αυτό και βγάζουν τόσο συχνά updates δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Δηλαδή οι άλλοι αυτά τα security updates γιατί δε τα βγάζουν κάθε 2 μέρες? Τόσο άσχετοι είναι? Προφανώς δεν έχουν τρύπες εξ αρχής...
    Χώρια που από ένα σημείο και μετά ακόμα και ο IE έχει ξεπεράσει σε ταχύτητα τον firefox. Άντε γεια mozilla!
    Ή αυτό, ή ανακαλύπτουν τις τρύπες, παραδέχονται ότι πρόκειται για πρόβλημα και τις διορθώνουν γρήγορα. Αν σου τύχαινε δηλαδή ένας browser που δεν αναβαθμίζεται ποτέ, θα θεωρούσες ότι είναι τέλειος;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  10. #40
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σταθερός χρήστης του FF εδώ και 8+ χρόνια (βρήκα και νήμα που ζητούσα βοήθεια για ένα bug του 0.92 ), κυρίως διότι δεν μπορώ να καλύψω συγκεκριμένες ανάγκες μου από άλλους browsers. Πέρυσι τον Δεκέμβρη έκανα μια απόπειρα να προσαρμοστώ σε άλλους browsers (Chrome, Opera), με τον Chrome να πλησιάζει να με κερδίσει αλλά τελικά επέστρεψα FF για λόγους που έχω ήδη αναφέρει.

    Εδώ και καιρό συνειδητά αγνοώ την όλη κατάσταση με τον αριθμό της έκδοσης, αν και θεωρώ ότι δρα αρνητικά ψυχολογικά (διότι περιμένεις να δεις τρομερές αλλαγές). Θεωρώ όμως ότι περιστατικά σαν και αυτό της 16 (που δεν είναι η 1η φορά που βιάζονται να βγάλουν μια έκδοση με σοβαρό bug και καπάκι θα βγει .1), αποδεικνύουν ότι κακώς βιάζονται με τις αναβαθμίσεις και μάλλον κάτι δε πάει καλά.

    Βιάζονται γιατί χάνουν συνεχώς market share και ο πανικός πάντα είναι κακός σύμβουλος
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  StatCounter-browser-ww-monthly-201109-201209.jpg 
Εμφανίσεις:  75 
Μέγεθος:  136,6 KB 
ID: 110489
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #41
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ προτιμώ να χρησιμοποιώ browser που ανακοινώνει τις "τρύπες", παρά κάποιον άλλο του οποίου οι "εκδότες" κάνουν την πάπια. Μου φαίνεται πολύ ύποπτο να μην ανακοινώνονται "τρύπες". Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν bugs, flaws ή οτιδήποτε άλλο, όσο εμπλέκεται ο ανθρώπινος παράγοντας στον προγραμματισμό/ανάπτυξη.

    Οπότε, κάποιον λάκκο έχει η φάβα για να πέφτει "μούγκα στη στρούγκα".
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  12. #42
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βιάζονται γιατί χάνουν συνεχώς market share και ο πανικός πάντα είναι κακός σύμβουλος
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  StatCounter-browser-ww-monthly-201109-201209.jpg 
Εμφανίσεις:  75 
Μέγεθος:  136,6 KB 
ID: 110489
    Συμφωνώ απόλυτα αλλά δε νομίζω ότι χάνουν κόσμο αποκλειστικά και μόνο από το ρυθμό αναβαθμίσεων. Ας ξεχωρίσουν σε κάτι επιπλέον, παρά να μας κάνουν beta testers κάθε φορά με τη βιασύνη τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προτιμώ να χρησιμοποιώ browser που ανακοινώνει τις "τρύπες", παρά κάποιον άλλο του οποίου οι "εκδότες" κάνουν την πάπια. Μου φαίνεται πολύ ύποπτο να μην ανακοινώνονται "τρύπες". Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν bugs, flaws ή οτιδήποτε άλλο, όσο εμπλέκεται ο ανθρώπινος παράγοντας στον προγραμματισμό/ανάπτυξη.
    Δεν θεωρώ ότι είναι επιλογή πλέον των δημοφιλέστερων browsers, και ειδικά των open-source, να μην ανακοινώνουν τις τρύπες. Το κάνουν αναγκαστικά προτού προλάβει άλλος, χρησιμοποιηθεί κακόβουλα ευρέως, και εκτεθούν διπλά.

  13. #43
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Δηλαδή.....όταν ανοίγεις ένα φόρουμ και τα πρώτα μηνύματα αφορούν σε προβλήματα, σημαίνει - προφανώς - ότι το προΐόν είναι σάπιο, τρύπιο στο σύνολό του. Οκεικ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγαίντε στο subforum του software, σχεδόν όλα τα πρώτα στην χρονική κατάταξη μηνύματα είναι ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ που αντιμετωπίζουν χρήστες με τον συγκεκριμένο browser.
    Το ζήτημα του κενού ασφαλείας είναι η γλαφυρή εικόνα αυτής της καθοδικής τροχιάς
    Αν κάποιος έχει δει, τόσο στο παρόν site, όσο και σε οποιοδήποτε άλλο, τα πρωτα νήματα σε υποενότητα να ΜΗΝ αφορούν σε πρόβλημα, παρακαλώ να με ενημερώσει.

  14. #44
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    πως περάσαμε από το θέμα της τρύπας ασφαλείας στο ποιος browser είναι ο καλύτερος;

    ρε παιδιά ήμαρτον. οι Βισσικές με τις Βανδικές πιο πολλούς λόγους είχαν να μανουριάζονται
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #45
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 37.0(dB)
    Προτιμώ FF αν και είναι πίο αργός απο Chrome επειδή είναι opensource και γιατι έχουν ακουστει και αυτά περί Chrome οτι στέλνει αναφορές στη google κλπ..Μια απορία που έχω είναι αν ο Chromium που θεωρείται opensource όντως κρύβει τέτοια κόλπα (αναφορές , user stats κλπ ) ,ή η διαφορά τους έγκειται απλά στα proprietary plugins που έχει προεγκαστημένα ο Chrome. Άλλωστε μην ξεχνάμε οτι και τη Mozilla foundation η Google τη χρηματοδοτεί

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-10, 04:54
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ MOZILLA FIREFOX
    Από nikosnikos2727 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-09, 10:20
  3. Η Mozilla αναζητεί feedback για τον Firefox 3.0
    Από Reef στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-06, 16:30
  4. Δυό κενά ασφάλειας στον Mozilla Firefox
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-05, 12:25
  5. Σφάλμα Ασφαλείας στον Mozilla/Firefox & version 0.9.2
    Από sandman στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-04, 13:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας