Σελ. 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 431
  1. #16
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον θα περάσω αυτήν του 2ου post εδώ.
    Είναι η 1.07 με root, ό,τι πρέπει δηλαδή.
    Ναι αυτή έχω βάλει και εγώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babill2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.08 δεν βλέπω να υπάρχει, τουλάχιστον με ένα ψάξιμο στο google τις τελευταίες 24 ώρες... Ειδικά στα προαναφερθέντα sites από όπου και εγώ πήρα την 1.07 rooted...
    Προσπάθησα να το κάνω root και ή το πάτησα 2 φορές ή ο κύβος ήταν ήδη rooted... γιατί μου έβγαλε μήνυμα it is already rooted...
    Παίζει να τα έχουν πειράξει από τις εταιρείες που τα στέλνουν?
    Χμμμμ...μάλλον πρέπει να είχα δει την 1.08W και νόμιζα ότι ήταν για την H.

    Δεν πειράζει. Η 1.07 είναι μια χαρά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  2. #17
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γιες!!!
    Αν και τώρα θα είσαι στα ψαξίματα, μπορείς να με ενημερώσεις από που το παραγγείλες (υποθέτω κίνα) και ποσό σου κόστισε μαζί με τα μεταφορικά ?Ποιο μοντέλο της samsung είναι κοντά στα τεχνικά του χαρακτηριστικά ?
    Μάλλον δεν είμαι ο κατάλληλος να σε ενημερώσει σχετικά με την παραγγελία.
    Τέλος Αυγούστου παρήγγειλα ένα 16άρι από το androidmall, δεν ήρθε ποτέ.
    Μετά παρήγγειλα ένα με έξτρα κόστος από Γάλλο πωλητή του ebay, ώστε να έρθει σύντομα και χωρίς κίνδυνο να περάσει από τελωνείο, και ο τύπος έκανε dropshipping την παραγγελία σε Κινέζο πωλητή. Αυτό το tablet έλαβα τώρα.

    Καλύτερα να σε κατατοπίσουν άλλοι, σύμφωνα με τις δικές σου ανάγκες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babill2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή πέρασα και γω...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτή έχω βάλει και εγώ.

    Δεν πειράζει. Η 1.07 είναι μια χαρά.
    Ωραία, πάω και γω γι'αυτήν αν είναι.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Να ρωτήσω κάτι? Στη σελίδα των εφαρμογών μπορούμε να δημιουργήσουμε φακέλους? πχ games για να μην είναι χύμα? Πειραματίστικα λίγο αλλά δεν βρήκα άκρη..

  4. #19
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Πως μπαίνω σε flashing/recovery mode ώστε να τρέξω το Rockchip Batch Tool;

  5. #20
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γιες!!!
    Αν και τώρα θα είσαι στα ψαξίματα, μπορείς να με ενημερώσεις από που το παραγγείλες (υποθέτω κίνα) και ποσό σου κόστισε μαζί με τα μεταφορικά ?Ποιο μοντέλο της samsung είναι κοντά στα τεχνικά του χαρακτηριστικά ?
    Εγώ από merimobiles.com το πήρα. (http://www.merimobiles.com/Cube_U30G...p/meri4701.htm). Η επικοινωνία μέσω emails συνεχής.
    Κάναν μια προστυχοδουλειά με την θήκη, που ενώ τους τόνισα πολλάκις πως δεν θέλω μαύρη αλλά αυτή που διαφημίζουν, τελικά χωρίς να ενημερώσουν στείλαν τη μαύρη (που παρεπιπτόντως ήρθε σκισμένη).
    Πλήρωσα κάτι παραπάνω για πιο γρήγορη αποστολή (yanwen express το λένε), το tracking number άργησε να φανεί, αλλά τελικά έλεγαν την αλήθεια, το είχαν στείλει νωρίς αλλά το ταχυδρομείο εκεί αργεί να ενημερώσει την data base...
    Στείλαν αυτό των φωτογραφιών, που από ότι κατάλαβα είναι οι νέες παραλαβές. Ήρθε σπίτι, χωρίς τελωνεία όπως με είχαν διαβεβαιώσει.
    Φορτιστή έβαλαν αυτό που τους ζήτησα των 2Α, αν και πάνω του έχει αυτοκόλλητο cube ..
    Κόστος θα το δεις, οι ισοτιμίες διαφέρουν από μέρα σε μέρα...
    Από όπου και να το πάρεις, να έχει Paypal να έχει το κεφάλι σου ήσυχο και την ισοτιμία όπως με συμβούλεψαν τα παιδιά εδώ να την ορίζει η τράπεζα και όχι το Paypal...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπαίνω σε flashing/recovery mode ώστε να τρέξω το Rockchip Batch Tool;
    Νομίζω, ενώ είναι κλειστό το Tablet, έχεις συνδεδεμένο το καλώδιο πάνω του, πατάς ταυτόχρονα volume+ και power button και τότε το συνδέεις στη usb του tower (στις πίσω είναι καλύτερα από ότι λένε).
    Κάπου είναι οι οδηγίες. Αν βρω link ποστάρω...

  6. #21
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπαίνω σε flashing/recovery mode ώστε να τρέξω το Rockchip Batch Tool;
    Συνδέεις τον Κύβο σβηστό στο PC, κρατάς πατημένο το power και το volume up και μόλις εμφανίσει το χαλασμένο claptrap (εμ sorry android ) τα αφήνεις αμέσως.

    Θα σου ζητήσει τους drivers τους οποίους φαντάζομαι ότι έχει ήδη το πακέτο σου, θα τους βάλεις και μετά θα τρέξεις το Tool.

    Θα σου βγάλει πράσινο το 1, θα επιλέξεις τη ROM σου και θα πατήσεις upgrade.

    Επαναλαμβάνω από το προηγούμενο thread, κοντό καλώδιο πάνω στη μητρική, διαφορετικά μπορεί να μη το βρίσκει σωστά.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  7. #22
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babill2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω, ενώ είναι κλειστό το Tablet, έχεις συνδεδεμένο το καλώδιο πάνω του, πατάς ταυτόχρονα volume+ και power button και τότε το συνδέεις στη usb του tower (στις πίσω είναι καλύτερα από ότι λένε).
    Κάπου είναι οι οδηγίες. Αν βρω link ποστάρω...
    Thanks, πέρασα ήδη την 4.1.1 (v 1.07).



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδέεις τον Κύβο σβηστό στο PC, κρατάς πατημένο το power και το volume up και μόλις εμφανίσει το χαλασμένο claptrap (εμ sorry android ) τα αφήνεις αμέσως.

    Θα σου ζητήσει τους drivers τους οποίους φαντάζομαι ότι έχει ήδη το πακέτο σου, θα τους βάλεις και μετά θα τρέξεις το Tool.

    Θα σου βγάλει πράσινο το 1, θα επιλέξεις τη ROM σου και θα πατήσεις upgrade.

    Επαναλαμβάνω από το προηγούμενο thread, κοντό καλώδιο πάνω στη μητρική, διαφορετικά μπορεί να μη το βρίσκει σωστά.

    Thanks επίσης, αλλά δεν με προλαβαίνετε
    Από καθαρό αποθηκευτικό χώρο μου δίνει 27.5GB και για εφαρμογές 1.97, μια χαρά

  8. #23
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks, πέρασα ήδη την 4.1.1 (v 1.07).



    - - - Updated - - -




    Thanks επίσης, αλλά δεν με προλαβαίνετε
    Από καθαρό αποθηκευτικό χώρο μου δίνει 27.5GB και για εφαρμογές 1.97, μια χαρά
    Άρα η ROM δουλεύει μια χαρά και στο 32.

    Ωραίος. Να το χαρείς.

    ΥΓ 27.5GB Internal SD....
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #24
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Όχι και SD, NAND

    Ευχαριστώ πολύ, αλλά η αλήθεια είναι πως θα το χαρεί η αδερφή μου. Δεν έχω και φορτιστή (χρειάζεται αντάπτορα) οπότε δεν θα κάνω πολλά.
    Η αλήθεια πάντως είναι πως ζηλεύω, πρόκειται για πολύ καλό μηχανηματάκι, χαλάλι τα (έξτρα λεφτά) που έδωσα.

    - - - Updated - - -

    Μόλις δοκίμασα και ένα usb-otg καλώδιο, με ένα flash drive επάνω, το αναγνώρισε κανονικά σαν αποθηκευτικό χώρο και έδωσε πρόσβαση στα δεδομένα του (mp3 και jpg) χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσω ο,τιδήποτε άλλο.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babill2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει δυστυχώς να είναι θέμα hardware. Το tablet είναι εισαγωγή απευθείας από Κίνα.

    - - - Updated - - -



    Θα σου απαντήσω αύριο που θα το τσεκάρω, αλλά από όσα έχω ακούσει δεν είναι για βόλτες στην παραλία....
    Edit: Δυστυχώς δεν.... έχει ήλιο για το τεστ...
    2nd edit: Επιβεβαίωση των λεγόμενων για την οθόνη στον ήλιο. Με τέρμα τη φωτεινότητα δε φαίνεται σχεδόν τίποτα. ....

  11. #26
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Thks παίδες, το σκέφτομαι για την κόρη μου, ξέρετε, serfing, fb, κάνα videaki από youtube κτλ κτλ.
    Η τιμή είναι δελεαστική, λέω να πάρω και την θήκη και κάρτα μνήμης αγοράζω και από εδώ.
    Άλλα επειδή είναι λίγο απρόσεχτη, φοβάμαι για την εγγύηση.
    Τι λέτε αξίζει τον κόπο ?

  12. #27
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babill2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2nd edit: Επιβεβαίωση των λεγόμενων για την οθόνη στον ήλιο. Με τέρμα τη φωτεινότητα δε φαίνεται σχεδόν τίποτα. ....
    Να βάλεις ένα matte screen protector, να μειωθούν οι αντανακλάσεις.
    Αυτό έκανα και γω στο neo v που έχει εξαρχής χαμηλότερη φωτεινότητα, και δεν είχα κανένα πρόβλημα το καλοκαίρι.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βάλεις ένα matte screen protector, να μειωθούν οι αντανακλάσεις.
    Αυτό έκανα και γω στο neo v που έχει εξαρχής χαμηλότερη φωτεινότητα, και δεν είχα κανένα πρόβλημα το καλοκαίρι.
    Μόλις έβαλα ένα που το είχα αγοράσει μερικές μέρες μετά την αγορά του cube και είναι τα ίδια και χειρότερα στον ήλιο.
    Αν βρει κανείς κανά link για matte protector ας ενημερώσει γενικά... Θα ψάξω και εγώ αργότερα...

    Με το θέμα των φακέλων στη σελίδα των applications ξέρει κανείς κάτι? Τις έχει αλφαβητικά από ότι βλέπω αλλά γενικά χάνεσαι....

    edit: βρήκα κάτι δεν είναι για cube αλλά για 10.1 samsung. Φαντάζομαι ότι για 10.1 κάνει ε?

  14. #29
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Αν δεν είναι matte, τότε το screen protector κάνει τα πράγματα χειρότερο στο έντονο φως, γιατί αντανακλά, και καταλήγεις να βλέπεις τον ήλιο ή τα μούτρα σου

    Ρώτα τον πωλητή να σου πει ακριβείς διαστάσεις, δεν ξέρω τις αναλογίες πλευρών του samsung για να σου απαντήσω σίγουρα.

  15. #30
    Εγγραφή
    16-01-2006
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    tsavman την rom που πέρασες (του 2 ποστ) ελληνικά υποστηρίζει;
    επισης εχει γινει διορθωση στο wifi; γιατί στο πρώτο ποστ αυτο γράφει για εκείνη την rom.

Σελ. 2 από 29 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XC CUBE
    Από bakas στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-08, 20:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας