Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    18-11-2008
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    23.3(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφερον.
    Πήρα τον Δήμο το πρωί και μου είπαν (ευγενεστατα) οτι δεν χρειάζεται να πληρώσω τίποτα και οτι το αυτοκινητο έχει πάει για ανακύκλωση. Μου έδωσαν και το τηλέφωνο της εταιρίας.
    Απο την εταιρεία μου είπαν οτι εάν με ενδιαφέρει να πάρω τοην βεβαίωση καταστροφής και να το διαγραψω οριστικά πρέπει να τρέψω μια μέρα στην εφορία να ετοιμάσω περίπου 5-6 χαρτιά. (φωτοτυπίες ταυτότητας, αίτηση, διαβιβαστικό, κλπ)
    Εάν δεν με ενδιαφέρει τότε στέλνουν την βεβαίωση στον δήμο αλλά δεν μπορώ να το διαγραψω. (περίεργο...)
    Τώρα είμαι στην σκέψη να πάω εφορία ή να πάει να γ@#$*ει, και δεν το ξαναβάζω στην φορολογική (άμα ξαναβρώ δουλειά για να κάνω...

  2. #17
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlazaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφερον.
    Πήρα τον Δήμο το πρωί και μου είπαν (ευγενεστατα) οτι δεν χρειάζεται να πληρώσω τίποτα και οτι το αυτοκινητο έχει πάει για ανακύκλωση. Μου έδωσαν και το τηλέφωνο της εταιρίας.
    Απο την εταιρεία μου είπαν οτι εάν με ενδιαφέρει να πάρω τοην βεβαίωση καταστροφής και να το διαγραψω οριστικά πρέπει να τρέψω μια μέρα στην εφορία να ετοιμάσω περίπου 5-6 χαρτιά. (φωτοτυπίες ταυτότητας, αίτηση, διαβιβαστικό, κλπ)
    Εάν δεν με ενδιαφέρει τότε στέλνουν την βεβαίωση στον δήμο αλλά δεν μπορώ να το διαγραψω. (περίεργο...)
    Τώρα είμαι στην σκέψη να πάω εφορία ή να πάει να γ@#$*ει, και δεν το ξαναβάζω στην φορολογική (άμα ξαναβρώ δουλειά για να κάνω...
    Να πας στην εφορία και να το διαγράψεις.

    Αν δεν είχες κάνει του κεφαλιού σου, και το είχες πάει για ανακύκλωση, όλη τη δουλειά αυτή θα στην είχε κάνει η εταιρία.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-11-2008
    Περιοχή
    Ν. Ιωνια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    23.3(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ευχαριστω, θα πραξω αναλογα.

  4. #19
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Εάν περάσει ο ένας χρόνος που έχουμε παραδώσει πινακίδες κι αποφασίσουμε μετά από 2-3 χρόνια π.χ. (αφού έχουν ήδη καταστραφεί λογικά οι προηγούμενες) να το ξαναβγάλουμε στην κυκλοφορία και να ζητήσουμε νέες, ξέρει κανείς ποιό είναι το κόστος? πόσα θα πρέπει να δώσουμε δηλαδή για νέες πινακίδες και τι άλλα έξοδα μπορεί να έχει..ασφάλεια π.χ. θα πληρώσεις από την πρώτη μέρα που θα ξαναζητήσεις πινακίδες, ή από την αρχή του έτους, και τέτοια..

  5. #20
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν έχει γίνει προσωρινή ακινησία η άδεια κυκλοφορίας παραμένει στην εφορία, ενώ οι πινακίδες αποστέλλονται στη διεύθυνση μεταφορών και καταστρέφονται μετά από ένα χρόνο.
    Όταν θα γίνει άρση της ακινησίας, απλά κάνεις αίτηση στην εφορία, πληρώνοντας ένα παράβολο (νομίζω είναι 30€) για έκδοση νέων πινακίδων και φυσικά τα τέλη κυκλοφορίας του τρέχοντος έτους.
    Η ασφάλεια θα ισχύσει από την ημέρα που θα πληρωθεί.

  6. #21
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlazaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα είμαι στην σκέψη να πάω εφορία ή να πάει να γ@#$*ει, και δεν το ξαναβάζω στην φορολογική (άμα ξαναβρώ δουλειά για να κάνω...
    Sorry αλλά δεν κρατιέμαι. 2-3 πραγματάκια..
    1)Όταν έκανες κατάθεση των πινακίδων, μήπως έκανες κάποια υπεύθυνη δήλωση ότι το αμάξι σου θα είναι σε ιδιωτικό χώρο ; Και μετά το άφησες παρκαρισμένο στο δρόμο, έτσι;
    2) Πριν γίνει η κατάθεση των πινακίδων δεν έπρεπε να ψάξεις για το αν χρεώνουν την ανακύκλωση οι εταιρείες; Προσωπικά, ανακύκλωσα αυτοκίνητο το 2007 και δεν ζητήθηκε ευρώ.
    3) Φυσικά και να πας στην εφορία. Θες να έχεις τρεξίματα αργότερα;
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  7. #22
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Και πληρωμένα τα τέλη?
    Ναι, βέβαια ήταν σε κακή κατάσταση και φαινόταν σαν εγκαταλειμμένο γιατί το χρησιμοποιούσε μόνο στις αγροτικές δουλειές, στο κυνήγι έβαζε στους σκύλους μέσα κλπ. Δεν βρέθηκε τεκμηριωμένα ποιος το πήρε μόνο υποψίες, επειδή ήταν μηδενικής αξίας. Έχει κάνει μήνυση για κλοπή, όπως ξανά έγραψα είχε μέσα αρκετά σημαντικά έγγραφα, αλλά δεν έχει βρεθεί τίποτα.

  8. #23
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, βέβαια ήταν σε κακή κατάσταση και φαινόταν σαν εγκαταλειμμένο γιατί το χρησιμοποιούσε μόνο στις αγροτικές δουλειές, στο κυνήγι έβαζε στους σκύλους μέσα κλπ. Δεν βρέθηκε τεκμηριωμένα ποιος το πήρε μόνο υποψίες, επειδή ήταν μηδενικής αξίας. Έχει κάνει μήνυση για κλοπή, όπως ξανά έγραψα είχε μέσα αρκετά σημαντικά έγγραφα, αλλά δεν έχει βρεθεί τίποτα.
    Αν έχεις πληρωμένα τέλη με το σήμα κομπλέ και πινακίδες σε σημείο που επιτρέπεται να το αφήσεις, δεν έχουν δικαίωμα να στο ακουμπήσουν εκτός πια αν ξέρω γω είναι εστία μόλυνσης κλπ... Καταλαβαίνεις τη λογική.

  9. #24
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    0.17 ευρω το κιλο παει στα scrap δηλαδη για 500 κιλα θα παρεις 85 ευρω

  10. #25
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις πληρωμένα τέλη με το σήμα κομπλέ και πινακίδες σε σημείο που επιτρέπεται να το αφήσεις, δεν έχουν δικαίωμα να στο ακουμπήσουν εκτός πια αν ξέρω γω είναι εστία μόλυνσης κλπ... Καταλαβαίνεις τη λογική.
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει λογική σε αρκετά που συμβαίνουν γύρω μας, το αντίθετο μάλλον.
    Εστία μόλυνσης δεν ήταν γιατί το αυτοκίνητο ήταν κλειστό, κλειδωμένο και μετακινιόταν αρκετά συχνά την περίοδο κυρίως του κυνηγίου. Βρισκόταν σε ιδιόκτητο χωράφι χωρίς περίφραξη εκτός σχεδίου πόλης.
    Έγραψα το πρώτο σημείωμα για να δείξω ότι η απόσυρση γίνεται δωρεάν.

  11. #26
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει λογική σε αρκετά που συμβαίνουν γύρω μας, το αντίθετο μάλλον.
    Εστία μόλυνσης δεν ήταν γιατί το αυτοκίνητο ήταν κλειστό, κλειδωμένο και μετακινιόταν αρκετά συχνά την περίοδο κυρίως του κυνηγίου. Βρισκόταν σε ιδιόκτητο χωράφι χωρίς περίφραξη εκτός σχεδίου πόλης.
    Έγραψα το πρώτο σημείωμα για να δείξω ότι η απόσυρση γίνεται δωρεάν.
    Μη το παίρνεις στραβά. Δεν είπα ότι το δικό σου όχημα έχει κάτι.
    Απλά δεν έπρεπε να στο ακουμπήσουν εφόσον δεν εμπόδιζε κάποιο έργο (σωλίνες, οπτικές και γενικά οτιδήποτε), ήσουν σε νόμιμη θέση και δεν είχε γενικότερα κάποιο θέμα.

  12. #27
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Δεν παρεξήγησα καθόλου.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με κατάθεση πινακίδων και απόσυρση
    Από deva7 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-21, 00:26
  2. Μηνύματα: 378
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-15, 11:36
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-10, 14:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας