Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    07-02-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Το εχω εγω τι ακριβως θελεις να μαθεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anarki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς το X230 να πει μια γνώμη;

    Μα πόσο άσχημα είναι. Είναι τόσο άσχημα που είναι ωραία.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω ένα Τ20 που έχει κλείσει δεκαετία και ακόμα λειτουργεί άψογα (με εξαίρεση την μπαταρία βέβαια).

  3. #18
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Λοιπόν κι'εγώ δεν το πίστευα αλλά το Κινεζοβάκι (Lenovo -> Κινεζόβο) μου έχει βγει παλικάρι. Μπράβο τους που δεν φτιάχνουν πλαστικουριές αλα acer/toshiba που στα 2 χρόνια είναι άχρηστα...

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  4. #19
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αντιμετωπιζω ενα τετοιο καθημερινα..αργο αλλα σταθερο μηχανημα

    να τα χιλιασει!
    VAMOS ARIS

  5. #20
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Ενα thinkpad edge που έχω (granted, ειναι lower range μοντελο) κάνει μόνο για να ακουμπας τον καφε σου πάνω, όταν είσαι στον σταθερό. Ευτυχώς που δεν το αγόρασα

  6. #21
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Για μένα το πρώτο πράγμα που κοιτάς σε ένα laptop είναι το after sales support και η εγγύηση που σου δίνει ο κατασκευαστής έπειτα που γίνετε η επισκευή ελλάδα η όξω.

    Τι να κάνω μια γέρι κατασκευή laptop με 1 έτος εγγύηση που στους 13 μήνες χτυπήσει μητρική και μου ζητήσουν τον κούκο αηδόνι για επισκευή ? oeo

  7. #22
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Thinkpad T420s, το χειρότερο laptop που είχα ποτέ. Όσοι θέλετε να δείτε κατά πόσο έχουν σχέση τα σημερινά thinkpads της lenovo με αυτά της IBM, πάτε μια βόλτα από τo thinkpads forum και διαβάστε.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Σε συζήτηση με το ΙΤ της δουλειάς τα ίδια μου είπαν, έχω ένα 410 και είναι δράμα για τα spek του. Τα παλιά που είχα ήταν σουπερ, πλέον έχουν χαλάσει πολύ.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  9. #24
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Μισοι λενε ετσι ,μισοι αλλιως

    Εδικα στο χωρο της πληροφορικης, δεν ειναι σωστο, καλο να κολαμε με συγκεκριμενα brands, που μπορει να μην λενε και τιποτα στην τελικη.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Είχα αρκετά Thinkpad για να ξέρω πως το 410 της δουλειάς είναι πολύ χειρότερο από το τ60 που είχα πριν κάποια χρόνια. Επίσης το ΙΤ της δουλειάς μου έχει πολλά μηχανήματα, τα πιο πολλά Thinkpad, και από ότι μου είπαν τα Τ4χχ δεν έχουν βγει καλά (το βλέπω από το δικό μου) τα Χ2χχ είναι καλύτερα.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  11. #26
    Εγγραφή
    01-04-2003
    Μηνύματα
    1.053
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jtheogr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχω εγω τι ακριβως θελεις να μαθεις.
    Ωραία
    Βασικά θα ήθελα να ξέρω αν είσαι ικανοποιημένος γενικά (πολύ αόριστη ερώτηση :P). Επίσης, πόση ώρα σου κρατάει με δουλειά γραφείου και λίγο surfing παράλληλα; Έχεις αυτό με τη 9-cell ή τη 6-cell μπαταρία; Το μέγεθος της οθόνης και η ανάλυση (που είναι κάπως χαμηλή για τα σημερινά δεδομένα νομίζω) είναι ικανοποιητικά για να δουλέψει κανείς; Είναι αρκετά ελαφρύ ώστε να μην είναι ενοχλητικό; Το γεγονός ότι είναι κάπως ογκώδες (παχύ δηλαδή), δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη χρήση;
    Αυτά για αρχή, ευχαριστώ πολύ

  12. #27
    Εγγραφή
    07-02-2006
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Λοιπον πριν απο το x230 είχα το x220 & x201 σε σύγκριση με τα προηγούμενα μοντέλα το x230 έχει λίγο χειρότερο σε αίσθηση πληκτρολόγιο μην φανταστείς οτι έχουν μεγάλη διαφορά αλλα προσωπικά εμένα μου άρεσε περισσότερο το προηγούμενο πληκτρολόγιο.
    Γενικά είμαι απολυτα ικανοποιημενος τρέχει τα παντα ταχύτατα και δεν κολλάει πουθενα αυτό είναι φυσιολογικο αν αναλογιστείς οτι του εχω βάλει msata ssd.

    Η μπαταρία κρατάει 5-6 για δουλειά γραφείου και surfing ειδικά αν κατεβάσεις την φωτεινότητα αυξάνεται αρκετά ο χρόνος, 6cell φοράει αυτο που έχω.

    Η ανάλυση της οθόνης είναι 1366χ768 τιποτα το ιδιαίτερο αλλα την δουλειά σου την κάνεις, στα υποψην αν σκέφτεσαι να το αγοράσεις οπωσδήποτε να πάρεις αυτό με το IPS Panel οχι το απλό.

    Είναι μικρό και το βάρος του δεν προβληματίζει καθόλου, σε σχέση με τα ultrabook που κυκλοφορούν ναι είναι ποιο παχύ αλλά τα ultrabook υστερούν σε δύναμη και σε διαφορα άλλα πράγματα σε σχέση με το χ230.

    Στο γραφείο το δουλεύω με docking station και εξωτερική οθόνη,πληκτρολόγιο κ.λ.π. εκεί καταλαβαίνεις οτι δεν έχει να ζηλεψει τίποτα απο ένα δυνατό desktop.

  13. #28
    Εγγραφή
    01-04-2003
    Μηνύματα
    1.053
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τέλεια, ευχαριστώ

    Το σκέφτομαι πολύ για το συγκεκριμένο γιατί το έχει σε τρομερή προσφορά για φοιτητές/εργαζόμενους το πανεπιστήμιο στο οποίο βρίσκομαι (EPFL), κάποια σκοτεινή συμφωνία έχουν κάνει. Συγκεκριμένα, έχουν το μοντέλο με την IPS οθόνη, 180 Gb SSD δίσκο, 9 cell μπαταρία και χωρίς λειτουργικό σύστημα στα 1137 CHF, δηλαδή 940 ευρώ.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μένα το πρώτο πράγμα που κοιτάς σε ένα laptop είναι το after sales support και η εγγύηση που σου δίνει ο κατασκευαστής έπειτα που γίνετε η επισκευή ελλάδα η όξω.

    Τι να κάνω μια γέρι κατασκευή laptop με 1 έτος εγγύηση που στους 13 μήνες χτυπήσει μητρική και μου ζητήσουν τον κούκο αηδόνι για επισκευή ? oeo
    Δε ξέρω αν έχει αλλάξει αλλα η υποστήριξη της dell μου έχει μείνει , μέσα σε μια εργάσιμη έρχονται στο χώρο σου και στο φτιάχνουν επιτόπου... Κάνεις και μια επέκταση εγγύησης και είσαι άρχοντας το μόνο αρνητικό που είχα βρει είναι ότι είναι στην ευθύνη του αγοραστή να διαβάσει μια ανακοίνωση για ανάκληση πχ σκληρών δίσκων κλπ εάν δε το διαβάσεις και περάσει η περίοδος ανάκλησης, και σου χαλάσει επειδή ήταν προβληματική παρτίδα το πληρώνεις...

  15. #30
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Που σε ρε n00bidi Lagmaνιδι

    Νομίζω Dell τα πρώτα 2 χρονια τις εγγύησης είναι collect and return και άμα κανεις επέκταση εγγύησης από 1 έως 3 χρονια είναι το next business day που λες.

    Στην Lenovo εάν χω καταλάβει καλά είναι 1 έτος εγγύηση και η επέκταση που μπορείς να αγοράσεις θα το φτάσει μέχρι 3 χρονια εγγύηση. Στην Dell είναι 2 και η επέκταση μέχρι 3 χρονια άρα είσαι καλυμμένος για 5 χρονια. Πάντως θα συμφωνήσω το support της Dell να σου ρθει πανελλαδικά τεχνικός στο σπίτι σου κιόλας μέσα σε 1-3 εργάσιμες μέρες δεν υπάρχει από κανέναν.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Laptop IBM - LENOVO THINKPAD T61
    Από vasiliou στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-12, 21:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας