Σελ. 54 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 344449525354
Εμφάνιση 796-804 από 804

Θέμα: ZTE ZXHN H108NS

  1. #796
    Εγγραφή
    14-02-2010
    Μηνύματα
    412
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145V5
    Ίσως αυτό που θέλω να έχει απαντηθεί, αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 53 σελίδες.

    Χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο router για switch.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω πρόσβαση στη LAN 4 που είναι για την IPTV;

  2. #797
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως αυτό που θέλω να έχει απαντηθεί, αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 53 σελίδες.

    Χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο router για switch.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω πρόσβαση στη LAN 4 που είναι για την IPTV;
    https://www.adslgr.com/forum/threads...75#post5766875
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #798
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    ISP
    Dom-Ru
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vsk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ ανέβασε νέο firmware (H108NSV1.0.6r_ZRD_GR2_A68) εδώ για annex A κι εδώ για annex B.
    Please put somebody files http://rgho.st I can't download them. Thank you!

  4. #799
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Άκυρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bomberb17 : 28-06-18 στις 02:16.

  5. #800
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    θελω στο συγκεκριμενο μοντεμακι να το κανω να παιξει με USB 3G της vodafone αλλα ενω το βλεπει το στικακι δεν συνδεεται με τιποτα.
    οι ρυθμισεις ειναι οι παρακατω.

    telefone: *99#
    APN: internet (γιατι ειναι internet 4share)
    username, password : κενο

    και βαζω και το pin της καρτας.

    κανω κατι λαθος ?

  6. #801
    Εγγραφή
    01-05-2011
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Προσπαθώ κι εγώ με τη σειρά μου να συνδέσω ένα 3G modem, αλλά μέχρι στιγμής δεν τα καταφέρνω.

    Να πω ότι το router είναι παροπλισμένο. Ο στόχος είναι να μετατρέψω ένα απλό usb 3g modem, σε mifi και να μπορώ να συνδέω επάνω του ασύρματα συσκεύες. Παρόμοια συζήτηση έγινε και σ'αυτό το θέμα https://www.adslgr.com/forum/threads...8C%CE%BD%CE%BF!!

    Το firmware της συσκευής μου είναι το: H108NSV1.0.7u_ZRD_GR2_A68
    Το 3g modem είναι το huawei E270 (της cosmote)
    Η κάρτα sim που χρησιμοποιώ είναι της Q.

    Το setup (huawei modem της cosmote, με κάρτα της Q) λειτουργεί κανονικά στο pc, οπότε δεν τίθεται θέμα κλειδωμένου modem.

    Το huawei, έχει status led, με τις εξής καταστάσεις:
    διπλό πράσινο blink σημαίνει ότι το pin είναι ενεργοποιημένο ή δε διαβάζει την κάρτα sim
    μονό πράσινο blink, έχει σήμα gprs/edge κι είναι έτοιμο να συνδεθεί στο internet
    σταθερά αναμένο πράσινο, είναι συνδεδεμένο στο internet μέσω gprs/edge
    μονό μπλε blink, πιάνει δίκτυο 3g/hspa κι είναι έτοιμο να συνδεθεί στο internet.
    Σταθερά αναμένο μπλε, είναι συνδεδεμένο στο internet, μέσω 3G/HSPA

    Όταν ενεργοποιώ το pin και συνδέω την κάρτα στο laptop, το huawei αναβοσβήνει με διπλό πράσινο, μέχρι να βάλω το pin.
    Μόλις βάλω το σωστό pin, αναβοσβήνει πράσινο ή μπλε αναλόγως το σήμα της περιοχής και δηλώνει την ετοιμότητα του να συνδεθεί στο internet.

    Λοιπόν, συνδέω το huawei στο zte, ενεργοποιώ το 3g status, βάζω δις το σωστό pin.
    Αν πάω status > device info, εκεί που λέει "usb device", γράφει "Huawei". Οπότε το βλέπει κανονικά.
    Αν πατήσω όμως το κουμπί connect, μένει για λίγο στο connecting.. κι ύστερα επιστρέφει στο "not connected".

    Το πρόβλημα είναι ότι το huawei αναβοσβήνει συνέχεια με διπλό πράσινο led, το οποίο σημαίνει ότι δεν παίρνει ούτε κάν το pin, πόσο μάλλον αριθμό, apn κλπ. Αν απενεργοποιήσω το pin στην κάρτα sim (μέσω κινητού), στην καρτέλα 3G, δε με αφήνει ν'αφήσω το πεδίο pin κενό, παρόλα αυτα στο device info, εξακολουθεί να βλέπει το modem (huawei). Το led υποδηλώνει ότι πιάνει σήμα (μονό μπλε blink), αλλά αυτό δε λέει τίποτα, αφού και σ' ένα usb φορτιστή να το συνδέσω, το ίδιο θα κάνει.

    Οπότε όσοι έχετε πρόβλημα, βεβαιώστε πρώτα ότι το modem παίρνει το pin κι ύστερα ψάξτε ρυθμίσεις κι apn.

    Όσο αφορά το menu του, στην καρτέλα 3G, λείπει το "3G backup".
    Στο αδελφάκι του (Η108Ν) στο manual του, σελίδα 98, έχει επιλογή για απενεργοποίηση του pin.
    Νομίζω ότι η cosmote έκοψε λίγο παραπάνω το menu γι 'αυτό αντιμετωπίζουμε πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος outSSIDer : 23-11-18 στις 12:00.

  7. #802
    Εγγραφή
    23-04-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Θα ήθελα και εγώ να ξαναβάλω σε χρήση δύο παλιά ZTE H108NS, ένα για PSTN και ένα για ISDN. Η Cosmote δίνει τις εκδόσεις με ημερομηνία 20150720 1.0.7u και 1.1.7u. Έχει κανείς παλαιότερες version διαθέσιμες; Έχω την εντύπωση ότι οι παλαιότερες έχουν περισσότερες λειτουργίες ελεύθερες, όπως την εκπομπή πολλαπλών SSID σε σχέση με τις τελευταίες...

  8. #803
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από neos21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα και εγώ να ξαναβάλω σε χρήση δύο παλιά ZTE H108NS, ένα για PSTN και ένα για ISDN. Η Cosmote δίνει τις εκδόσεις με ημερομηνία 20150720 1.0.7u και 1.1.7u. Έχει κανείς παλαιότερες version διαθέσιμες; Έχω την εντύπωση ότι οι παλαιότερες έχουν περισσότερες λειτουργίες ελεύθερες, όπως την εκπομπή πολλαπλών SSID σε σχέση με τις τελευταίες...
    Ξεθάβουμε πανάρχαιο νήμα για πανάρχαιο ρουτερ μεν.. Αλλά πάμε παρακάτω..
    Επειδή έτυχε να το δοκιμάσω πρόσφατα..
    Να πω αρχικά ότι η επιλογή για multiple ssid υπάρχει στο τελευταίο fw, σε παλαιότερο fw υπάρχουν άλλες επιλογές διαθέσιμες σωστά.. Δεν θυμάμαι ποιες και τι τώρα..
    Πάντως αυτό με το ssid index που έχει το ρουτερ αυτό, συγκεκριμένα αφήνει να αλλάξεις το 1 & 3 καθώς το 2 είναι κρυμμένο λόγω του ότι είναι για το fon μάλλον.. Το ssd 1 εκπέμπει κανονικά και δίνει ίντερνετ, το ssid 3 εκπέμπει μεν αλλά για τον δικό του λόγο δεν δίνει ίντερνετ.. Οπότε για multiple ssid θα έλεγα ξέχασε το.. Μάλλον κάτι είναι κλειδωμένο..
    Multiple ssid είχα δοκιμάσει επιτυχώς με ένα άλλο zte το zxhn V2.5.. Έτυχε να δοκιμάσω σε αυτά..
    Στα πρώτα firmware ήταν ενεργό και το telnet σε αυτό που λέμε τώρα για να ρυθμίσεις σνρ.. Μετά το κλείδωσαν..
    Το τελευταίο που δοκίμασα fw φοράει το: H108NSV1.0.7u_ZRD_GR2_A68. Το είχα αναβαθμίσει χειροκίνητα νομίζω..
    Και ένα παλαιότερο που είχα δοκιμάσει φόραγε το: H108NSV1.0.6r_ZRD_GR2_A68. Αυτό δεν το αναβάθμισα..
    Pstn και τα 2..
    Σε κάθε περίπτωση αν έχεις τελευταίο fw δεν νομίζω να σε αφήσει να πας σε παλαιό.. Και επίσης λογικά αν το συνδέσεις σε γραμμή οτε θα αναβαθμιστεί μόνο του.. Αν τώρα έχεις παλαιότερο fw και δεν σε ενδιαφέρει το telnet αναβάθμισε το.. Αν σε ενδιαφέρει μην το αναβαθμίσεις..
    Για περισσότερα ίσως έχει κάτι στις πίσω σελίδες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #804
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.640
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν και προκειται για παμπαλαιο θεμα χρειαζομαι σε κατι τις γνωσεις σας.
    Μου ηρθε η ιδεα να συνδεσω usb stick σε αυτο το ρουτερ που το εχω στο εξοχικο και θελω να συγχρονισω τα δεδομενα του με ενα αλλο ρουτερ που θα εχει επισης usb στην Θεσσαλονικη.
    Εχω ομως ενα προβλημα με το συγκεκριμμενο ρουτερ. Ενω βλεπω τα δεδομενα του μεσω του file manager των windows δεν μπορω να κανω το ιδιο με καμια αλλη εφαρμογη ουτε να τα δω μεσω του κινητου κτλ. Η διευθυνση που εχω ειναι του στυλ \\192.168.1.220\usb0 αλλα απο οτι καταλαβα το προβλημα υπαρχει γιατι οι αλλες εφαρμογες μου ζητανε να συνδεθω σε ftp και εκει δεν γινεται τιποτα.

    Υπαρχει λυση ή απλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; Η εφαρμογη για τον συγχρονισμο ειναι η Syncback free και στο κινητο προσπαθω με τον rs file manager.

Σελ. 54 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 344449525354

Παρόμοια Θέματα

  1. ZTE ZXHN H108NS
    Από mariossss στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-12, 15:31
  2. zte v9 2.1 to 2.2 help
    Από thanasiszep στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-12, 16:30
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-11, 11:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας