Σελ. 64 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 44545962636465666974 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 946-960 από 1124
  1. #946
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    373
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    A/K Καλλιθέας, καμπίνα 429. Ακόμα περιμένω. Πιο γρήγορα θα φτάσει η Inalan στην περιοχή μου απ' ότι βλέπω παρά η VDSL της Wind.
    Packets: Lost in the intrawebs

  2. #947
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ferongr Εμφάνιση μηνυμάτων
    A/K Καλλιθέας, καμπίνα 429. Ακόμα περιμένω. Πιο γρήγορα θα φτάσει η Inalan στην περιοχή μου απ' ότι βλέπω παρά η VDSL της Wind.
    μακαρι να ερχοταν εδω η inalan, σε ερωτηση που τους ειχα κανει μου ειπαν οτι ειμαστε καπως μακρυα και δεν ξερουν αν ποτε κατεβουν μεχρι τοσο κατω. το κακο ειναι οτι πληρωνουμε ενα καταχρηστικο ορο της συμβασης που προεβλεπε οτι οι εταιρειες μπορουσαν να εχουν μια αποκλιση απο τις καμπινες που θα εφτιαχναν της ταξεως του 10% χωρις να υπαρξουν ρητρες, οποτε οι εταιρειες βρηκαν πατημα να αφησουν αυτες που ηθελαν εξω, εκτος απο καποιες που φτιαχθηκαν στη ζουλα ( εξυπηρετηση συμφεροντων) μιας και απο οτι λεγεται οταν μια καμπινα αναβαθμιζεται σε FTTH δεν περναει μεσα απο την διαδικασια των ετησιων αναθεσεων. τωρα πως επιτρεπετε καταργημενες καμπινες απο αναθεση τεχνολογιας vdsl victoring να γινονται στη ζουλα FTTH ειναι ενα αλλο κεφαλαιο , βλεπετε τα μονοπωλια εχουν ολες τις λυσεις και την αμεριστη βοηθεια της ΕΕΤΕ. για να δειτε ποσο γραμμενους μας εχουν τους καταναλωτες σας καταθετω το email που εστειλα χθες στην ΕΕΤΕ: Καλημέρα, στις 04.08.21 με email σας με ενημερώσατε ότι μέχρι 18.08.21 θα έχω την απάντηση της εταιρείας ΟΤΕ ΑΕ για την υπ΄αριθμ.74962 καταγγελία μου. Μέχρι σήμερα η εταιρεία ΟΤΕ ΑΕ απαξιεί να μου απαντήσει και η απορία μου είναι μέχρι πότε η υπηρεσία σας θα ανέχετε τα ψέματα και τις κοροιδίες αυτής της εταιρείας σε βάρος των καταναλωτών και επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμα μου. Εγω αν ημουν εντιμος και καθαρος δεν θα χρειαζομουν πανω μια εβδομαδα να απαντησω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boymanos : 01-09-21 στις 13:29.

  3. #948
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    μια μικρή διόρθωση.. προφανώς εννοείς εεττ..
    το διαβάζω καιρό και δεν άντεξα..
    συμπάσχω πάντως.. και εμείς εδώ περιμένουμε χρόοοονια για να κάνουν τα έργα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #949
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια μικρή διόρθωση.. προφανώς εννοείς εεττ..
    το διαβάζω καιρό και δεν άντεξα..
    συμπάσχω πάντως.. και εμείς εδώ περιμένουμε χρόοοονια για να κάνουν τα έργα..
    δεν πειραζει, οταν σε πνιγει το δικιο και σε περνανε μερικοι για κοροιδο, κανεις και ορθογραφικα λαθη, παντως ετσι μου ειχε κολησει οποτε συγχωρεστε με.

  5. #950
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Γειά σας, σας καταθέτω την απάντηση της εταιρείας ΟΤΕ ΑΕ στην δεύτερη καταγγελία μου για τις μη αναβαθμισμένες καμπίνες στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ και η απάντηση αφορά την δική μου καμπίνα και προφανώς η ίδια απάντηση θα αφορά και τις άλλες καμπίνες: '' Σύμφωνα με ενημέρωση που λάβαμε από την αρμόδια τεχνική μας υπηρεσία, με την υπ΄αριθμ.πρωτ. 837/06/30.11.2017 απόφαση της ΕΕΤΤ καταργήθηκε η υποχρέωση αναβάθμισης της καμπίνας 363 του Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ. Ως εκ τούτου, η εταιρεία μας δεν προέβη στην αναβάθμιση της συγκεκριμένης καμπίνας σε τεχνολογία Vectoring. '' H εταιρεία ΟΤΕ ΑΕ βασίζεται με ένα καταχρηστικό όρο της σύμβασης που μιλούσε για μία απόκλιση της τάξεως του 10% στο σύνολο των καμπίνων που πήρε στην α΄ ανάθεση. Οπως βλέπετε για την εταιρεία αυτή είμαστε τα παιδιά ενός κατώτερου θεού, έτσι οι φίλοι που ανήκουν στις μη αναβαθμισμένες καμπίνες ας ψάξουν για εναλλακτικές λύσεις με την ελπίδα ότι ίσως κάποτε ενδιαφερθεί η WIND για αυτές, γιατί η εταιρεία ΟΤΕ ΑΕ δέν πρόκειται να τις αναβαθμίσει ποτέ. ( εκτός αν υπάρχει κάποια άτυπη συμφωνία μεταξύ των εταιρειών όπως ανέφερε ο φίλος jkoukos και δεν ενδιαφερθεί ποτέ και η WIND ).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boymanos : 20-09-21 στις 17:23.

  6. #951
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αίσθημα απόγνωσης όταν ούτε καν οι ίδιες οι εταιρίες ενδιαφέρονται να σου παρέχουν μια υπηρεσία που στις μέρες μας είναι πραγματικά ζωτική.

    Αν θα σου ήταν χρήσιμες υπογραφές "πληγέντων" όπως ανέφερες σε προηγούμενο post, από μένα μόνο έχεις 5, όλοι κάτοικοι της περιοχής και δημότες Καλλιθέας φυσικά.

    Αν υπάρχει πιθανότητα η πίεση στο δήμο να φέρει αποτέλεσμα ίσως θα πρέπει να κινητοποιηθούμε. Δε γίνεται η μοναδική λύση που μας δίνει ο δήμος να είναι η μετακόμιση.

  7. #952
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    744
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    και η δημοτικη αρχη ψηφους ψαχνει για τις επομενες εκλογες, ο ΟΤΕ δεν τις φτιαχνει, η ΕΕΤΤ δεν απανταει αν υπαρχει καποιο πλανο για τις μη αναβαθμισμενες. η εσχατη λυση που υπαρχει καποια επικοινωνια του δημου ( αν εχει διαθεση να βοηθησει )και της wind που ειναι ο δευτερος παροχος στη μιση καλλιθεα, να βοηθησει και να αναλαβει τις καμπινες αυτες. θελω να πιστευω οτι διαφορετικα χτυπας την πορτα του δημαρχου με 10 υπογραφες και διαφορετικα με 100-200 υπογραφες. το θεμα ειναι πως θα μπορεσουμε να μαζευτουμε και με ποιο τροπο, ηδη εσυ εχεις 5 και εγω θα βρω απο την πολυκατοικια μου , οι υπολοιπες? οποιαδηποτε σκεψη συζητησιμη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Parazaar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αίσθημα απόγνωσης όταν ούτε καν οι ίδιες οι εταιρίες ενδιαφέρονται να σου παρέχουν μια υπηρεσία που στις μέρες μας είναι πραγματικά ζωτική.

    Αν θα σου ήταν χρήσιμες υπογραφές "πληγέντων" όπως ανέφερες σε προηγούμενο post, από μένα μόνο έχεις 5, όλοι κάτοικοι της περιοχής και δημότες Καλλιθέας φυσικά.

    Αν υπάρχει πιθανότητα η πίεση στο δήμο να φέρει αποτέλεσμα ίσως θα πρέπει να κινητοποιηθούμε. Δε γίνεται η μοναδική λύση που μας δίνει ο δήμος να είναι η μετακόμιση.
    Σου γράφω και τι λέει η απόφαση 837/06/30.11.2017 της ΕΕΤΤ που αναφέρει η εταιρεία ΟΤΕ ΑΕ, οπου φαινεται οτι η μη αναβάθμιση των καμπίνων είναι υπαιτιότητα της εταιρείας ΟΤΕ ΑΕ. ΄΄ Αντίθετα, η ΕΕΤΤ κρίνει ότι στις περιπτώσεις των υπαίθριων καμπινών του κατωτέρω πίνακα 3, τα επιπλέον στοιχεία που προσκόμισε η ΟΤΕ ΑΕ δεν επαρκούν για την αιτιολόγηση της μη υπαιτιότητας της ΟΤΕ ΑΕ αναφορικά με την τροποποίηση του επιχειρηματικού σχεδίου. Στο πλαίσιο αυτό, η ΕΕΤΤ θεωρεί ότι η ακύρωση του πλάνου αναβάθμισης των 27 υπαίθριων καμπινών του πίνακα 3 είναι υπαιτιότητας ΟΤΕ ΑΕ και κατά συνέπεια οι εν λόγω υπαίθριες καμπίνες θα συνυπολογισθούν κατά τον προσδιορισμό του ποσοστού απόκλισης από το αρχικό πλάνο ανάθεσης και των τυχόν κυρώσεων που προκύπτουν. ΄΄ Με τέτοιες αποφάσεις θα πάει η χώρα μπροστά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boymanos : 21-09-21 στις 18:50.

  8. #953
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλλιθέα
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219987 / 21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cosmote Speedport Smart
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.8(dB)
    Υποφεροντας απο το 1997 σε ενα ακρως προβληματικο δικτυο, με βλαβες στα καλωδια καθε μα καθε φορα επειτα απο σκαψιματα για λογαριασμο της ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ και σια, αναβαθμιστηκα και πηρα μια ανασα ελπιδας!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot.40.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  18,3 KB 
ID: 230977Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot.40.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  26,3 KB 
ID: 230978
    Ρεκορ μεχρι στιγμης στα 22.3mb/s
    Κουραγιο και καλη υπομονη και στους υπολοιπους!

  9. #954
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Getta Robo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποφεροντας απο το 1997 σε ενα ακρως προβληματικο δικτυο, με βλαβες στα καλωδια καθε μα καθε φορα επειτα απο σκαψιματα για λογαριασμο της ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ και σια, αναβαθμιστηκα και πηρα μια ανασα ελπιδας!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot.40.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  18,3 KB 
ID: 230977Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  screenshot.40.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  26,3 KB 
ID: 230978
    Ρεκορ μεχρι στιγμης στα 22.3mb/s
    Κουραγιο και καλη υπομονη και στους υπολοιπους!
    Καλή η γραμμή..
    *Αν βλέπαμε και τα άλλα στατιστικά..
    *Τι μου θύμησες τώρα με το avatar σου.. Ταινίες που βλέπαμε μικροί..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #955
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλλιθέα
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219987 / 21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cosmote Speedport Smart
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή η γραμμή..
    *Αν βλέπαμε και τα άλλα στατιστικά..
    Φυσικα, ιδου λοιπον τα πληρη στοιχεια οπως παρουσιαζονται απο το αθλιο h300s, οπου και περιμενω τον αντικαταστατη του απο την Vodafone.
    Ποιότητα γραμμής

    Καθοδική
    Ανοδική
    Τρέχον ρυθμός
    212454 kbps
    21998 kbps
    Μέγιστος ρυθμός
    221476 kbps
    56146 kbps
    Αναλογία σήματος προς θόρυβο
    11.4 dB
    29.8 dB
    Εξασθένηση
    4.5 dB
    12.0 dB
    Ισχύς
    14.5 dBm
    7.0 dBm
    Σφάλματα CRC το τελευταίο 15 λεπτό/λεπτά
    0
    0
    Κ (αριθμός των bytes στο πλαίσιο DMT)
    155
    49
    R (αριθμός των bytes στη λέξη κώδικα RS)
    10
    6
    S (μέγεθος λέξης κώδικα RS σε πλαίσιο DMT)
    0.02
    0.07
    D (βάθος παρεμβολής)
    1
    0
    Καθυστέρηση
    11.71 ms
    11.48 ms

    Καθοδική
    Ανοδική
    Super Frames
    556419373
    546558300
    Σφάλματα Super Frames
    0
    66

    Καθοδική
    Ανοδική
    Σφάλματα HEC
    0
    0
    Total Cells
    556419373
    546558300
    Data Cells
    556419373
    546558300

    Καθοδική
    Ανοδική
    Συνολικά ES
    0
    0
    Συνολικά SES
    0
    0
    Συνολικά UAS
    174
    174
    Παρεπιπτωντος, απο τον ευρυτερο κυκλο μου απο Καλλιθεα και περιξ, ειμαι ο μοναδικος οπου "κλειδωνει" πανω απο το μεγιστο θεωρητικο. Επειτα απο τις καταγγελιες και τις κοινοτοποιησεις και τα εργα οπου πραγματοποιηθηκαν λογω αυτων, φαινεται πως θα ηρεμησω για λιγο.
    *Τι μου θύμησες τώρα με το avatar σου.. Ταινίες που βλέπαμε μικροί..
    Καποιοι δεν το ξεχασαμε ποτε! 8)

  11. #956
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.624
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Getta Robo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα, ιδου λοιπον τα πληρη στοιχεια οπως παρουσιαζονται απο το αθλιο h300s, οπου και περιμενω τον αντικαταστατη του απο την Vodafone.
    Σου είπαν τι θα σου στείλουν;

  12. #957
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλλιθέα
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219987 / 21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cosmote Speedport Smart
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου είπαν τι θα σου στείλουν;
    Καμια αναφορα, μονο πως το οτι το h300s δεν επαρκει για την 200mbps και πως θα επρεπε να ειχα παραλαβει ηδη καποιο καινουργιο οπου φυσικα δεν εχει αποσταλει ακομα.
    Ελπιζω βεβαια με τις νεες εξελιξεις και δρωμενα να βαλω τελικως καποιο αλλο, αν πανε ολα καλα.

  13. #958
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.624
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Getta Robo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια αναφορα, μονο πως το οτι το h300s δεν επαρκει για την 200mbps και πως θα επρεπε να ειχα παραλαβει ηδη καποιο καινουργιο οπου φυσικα δεν εχει αποσταλει ακομα.
    Ελπιζω βεβαια με τις νεες εξελιξεις και δρωμενα να βαλω τελικως καποιο αλλο, αν πανε ολα καλα.
    Περίεργο αυτό.

    Διότι κι εγώ έχω 200 μα μου έστειλαν το H300S!

    Όταν παραλάβεις γράψε εδώ αν το θυμηθείς μπας και ζητήσω κι εγώ αλλαγή. Αν και με βλέπω να αγοράσω δικό μου και να ξεμπερδευω.

  14. #959
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.679
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Στη φωτό κλειδώνει κανονικά στα 200 το Η300..
    Τι πρόβλημα παρουσιάζει;
    Α.. Και παίδες, μη ξεχνάτε το voip αν έχετε δλδ και σκοπεύετε να βάλετε δικό σας εξοπλισμό..
    Αν και νομίζω ότι μπορείς να βρεις τους κωδικούς από το Η300 για τη τηλεφωνία..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #960
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.624
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη φωτό κλειδώνει κανονικά στα 200 το Η300..
    Τι πρόβλημα παρουσιάζει;
    Α.. Και παίδες, μη ξεχνάτε το voip αν έχετε δλδ και σκοπεύετε να βάλετε δικό σας εξοπλισμό..
    Αν και νομίζω ότι μπορείς να βρεις τους κωδικούς από το Η300 για τη τηλεφωνία..
    Κωδικοί VoIP δε δίνονται από Vodafone. Όποτε κρατάς το σάπιο για τη τηλεφωνία.

Σελ. 64 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 44545962636465666974 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  2. καλλιθεα
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-11, 17:12
  3. TELLAS ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Από claudiomasti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-08, 19:32
  4. καλλιθεα
    Από doritis61 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας