Σελ. 67 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 47576265666768697277 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 1157
  1. #991
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Perreli
    https://www.adslgr.com/forum/threads...?σεων-FTTH Υπάρχει ελπίδα βραχυπρόθεσμα? Η να πάω στο booster και ότι βγει?

  2. #992
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καμία ελπίδα... Καλύτερα πάρε πρόγραμμα mobile unlimited να ξεμπλέκεις.

  3. #993
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Perreli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasKaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικρατεί περίεργο χάος.
    Βρίσκομαι στις Τζιτζιφιές 2 στενά από την Ποσειδώνος στην πλευρά τις Καλλιθέας.
    -Όλες οι online σελίδες μου λένε ότι το σπίτι παίρνει μέχρι 24 αν και μια επιχείρηση στο ισόγειο μου είπε οτι έχει 50 .
    -Το υποκατάστημα τις Cosmote στην Δημοσθενους μου είπανε ότι μπορεί να μπει 50ρα (μπορεί να θέλανε να κάνουν πώληση).
    -Το υποκατάστημα τις Wind μου είπανε ότι η περιοχή έχει χρόνιο θέμα (όπως αποτυπώνεται και στο παρών thread) και ότι το σπίτι παίρνει μέχρι 24 (μέσω ορο 14/1), αλλα υπάρχουν σχέδια από Σεπτέμβρη να υπάρχουν προγράμματα Fiber το Home.
    -Το 13888 τις Cosmote μου είπε ότι μπαίνει μέχρι 24. Και ότι ενδεχομένως να υπήρχαν παλαιότερα υποσχέσεις μέχρι 50 αλλα να αναθεωρήθηκαν σύμφωνα με τον μέσο ορο τις περιοχής.

    Ποιον να εμπιστευθώ? Να ρισκάρω και να βάλω Cosmote και να φύγω αμέσως αν δεν είναι 50? Να πάω κατευθείαν SkyTelecom (δεν έχω εμπειρία με την τεχνολογία τους)?
    Εν τελη καπου στην μέση ήταν η αλήθεια. Με αίτηση για VDSL είδαμε με τον τεχνικό οτι μέχρι το διαμέρισμα έφταναν 17/2 (καθώς μεχρι το ΚΑΦΑΟ έφταναν 24).*

    Τώρα το τρι-λημμα είναι (gigamax) unlimited data/ADSL+Booster/Skytelecom. Στο σπίτι το σήμα 4G πιάνει περίπου 28/7. Φαντάζομαι το ADSL+Booster θα με φτανει κάπου εκει. Θα πήγαινα για το Gigamax αλλά το 2ετες συμβόλαιο παρα-ειναι .. δεδομένου οτι το δίνουν μόνο στα 54€ και η αισιόδοξη φυση μου ελπιζει σε FTH μεσα στην διετία.. Skytelecom βλέπω προτείνεται ως ύστατη λύση οπότε δεν παω εκει ακόμα..

    *Δεν ξερω αν υπάρχει επιλογή VDSL+Booster, ενδεχομένως να είναι η πιο ασφαλής λύση σε θέμα ταχύτητας (?)

  4. #994
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε 5G δεν έχεις μετρήσει τι γίνεται ?

    Το Unlimited έπαιζε κάποια στιγμή προσφορά στα 37..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #995
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Perreli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 5G δεν έχεις μετρήσει τι γίνεται ?

    Το Unlimited έπαιζε κάποια στιγμή προσφορά στα 37..
    Δυστυχώς δεν εχω συσκευή που να πιάνει 5G. Αλλα απ'οτι ειδα τα 5G router ξεκινανε στα 500€..

    Ελπιζω να σταθω τυχερος και να πεσω πανω στην προσφορα..

    Γενικα εφοσον η γραμη κλειδωνε στα 17/2 στην αίτηση για VDSL, στο ADSL θα έπιανε το ίδιο ή πιο κάτω (ρωταω καθως ο τεχνικος ανεφερε οτι στο VDSL στελνεται ενισχυμενο) ?

  6. #996
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πόσο απέχεις από το A/K της περιοχής σου ?

    Συνήθως, όσοι είναι μέχρι τα 500 μέτρα με το VDSL πιάνουν κάτι καλύτερο από το ADSL..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #997
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Perreli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο απέχεις από το A/K της περιοχής σου ?

    Συνήθως, όσοι είναι μέχρι τα 500 μέτρα με το VDSL πιάνουν κάτι καλύτερο από το ADSL..
    800 μετρα, αν το μετραω σωστα με βαση την τοποθεσια στο fttxgr.eu και αποσταση με τα ποδια στο Gmaps..

  8. #998
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasKaz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τελη καπου στην μέση ήταν η αλήθεια. Με αίτηση για VDSL είδαμε με τον τεχνικό οτι μέχρι το διαμέρισμα έφταναν 17/2 (καθώς μεχρι το ΚΑΦΑΟ έφταναν 24).*

    Τώρα το τρι-λημμα είναι (gigamax) unlimited data/ADSL+Booster/Skytelecom. Στο σπίτι το σήμα 4G πιάνει περίπου 28/7. Φαντάζομαι το ADSL+Booster θα με φτανει κάπου εκει. Θα πήγαινα για το Gigamax αλλά το 2ετες συμβόλαιο παρα-ειναι .. δεδομένου οτι το δίνουν μόνο στα 54€ και η αισιόδοξη φυση μου ελπιζει σε FTH μεσα στην διετία.. Skytelecom βλέπω προτείνεται ως ύστατη λύση οπότε δεν παω εκει ακόμα..

    *Δεν ξερω αν υπάρχει επιλογή VDSL+Booster, ενδεχομένως να είναι η πιο ασφαλής λύση σε θέμα ταχύτητας (?)
    εγω στην αγ.ελεουσα που δεν ειναι φτιαγμενη η καμπινα, με το booster πιανω μεσο ορο 50 με καλωδιο ethernet και οταν εχουν τελειωσει τα 100gb που δινει η cosmote. αυτη τη στιγμη που σου γραφω εχω ταχυητητα 46 με τελειωμενα τα 100gb που δινει οριο.

  9. #999
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boymanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω στην αγ.ελεουσα που δεν ειναι φτιαγμενη η καμπινα, με το booster πιανω μεσο ορο 50 με καλωδιο ethernet και οταν εχουν τελειωσει τα 100gb που δινει η cosmote. αυτη τη στιγμη που σου γραφω εχω ταχυητητα 46 με τελειωμενα τα 100gb που δινει οριο.
    Εχεις πεσει σε περιπτωσαρα εσυ εκει που μενεις....
    Ειναι ακριβως στα συνορα των 2 Α/Κ.
    Τελευταια καμπινα της Wind εχει Σαπφους και Μπουμπουλινας .(Α/Κ Καλλθεας)
    Απο εκει και περα ειναι Cosmote (Α/Κ Ιπποδρομου) με κοντινοτερη καμπινα πισω απο την ACS.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  10. #1000
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις πεσει σε περιπτωσαρα εσυ εκει που μενεις....
    Ειναι ακριβως στα συνορα των 2 Α/Κ.
    Τελευταια καμπινα της Wind εχει Σαπφους και Μπουμπουλινας .(Α/Κ Καλλθεας)
    Απο εκει και περα ειναι Cosmote (Α/Κ Ιπποδρομου) με κοντινοτερη καμπινα πισω απο την ACS.
    περιπτωσαρα γιατι? το booster δεν εξαρτατε απο καμμια καμπινα, θα πιασει οσο πιανει το 4g στο σπιτι σου. το μονο που πρεπει να εχει αλλαξει ειναι οτι εχουν ανεβασει το minimum οταν εχουν τελειωσει τα 100gb. ( ηταν 15 συν οτι εδινε η adsl ). εγω το εχω 9 μηνες τωρα και δεν εχω πεσει ποτε κατω απο 40 ταχυτητα.( πριν βαλω το booster ειχα 11 ταχυτητα περιπου ). οταν εχω τα 100gb η ταχυτητα μου ειναι 59 με καλωδιο ethernet. οσο για το υπολοιπο κομματι απο την acs και επανω δεν θελει να το φτιαξει η cosmote γιατι μας θεωρει παιδια ενος κατωτερου θεου ( παλια ο οτε εκανε κοινωνικο εργο, τωρα κοιταει μονο το κερδος και μην πιστευετε τις διαφημισεις που κανουν , προτιμουν να ριξουν τα λεφτα τους εκει και οχι να αναβαθμισουν μια καμπινα, ειδικα αν δεν τους αφησει ικανοποιητικο κερδος).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boymanos : 23-06-22 στις 13:52.

  11. #1001
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boymanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιπτωσαρα γιατι? το booster δεν εξαρτατε απο καμμια καμπινα, θα πιασει οσο πιανει το 4g στο σπιτι σου. το μονο που πρεπει να εχει αλλαξει ειναι οτι εχουν ανεβασει το minimum οταν εχουν τελειωσει τα 100gb. ( ηταν 15 συν οτι εδινε η adsl ). εγω το εχω 9 μηνες τωρα και δεν εχω πεσει ποτε κατω απο 40 ταχυτητα.( πριν βαλω το booster ειχα 11 ταχυτητα περιπου ). οταν εχω τα 100gb η ταχυτητα μου ειναι 59 με καλωδιο ethernet. οσο για το υπολοιπο κομματι απο την acs και επανω δεν θελει να το φτιαξει η cosmote γιατι μας θεωρει παιδια ενος κατωτερου θεου ( παλια ο οτε εκανε κοινωνικο εργο, τωρα κοιταει μονο το κερδος και μην πιστευετε τις διαφημισεις που κανουν , προτιμουν να ριξουν τα λεφτα τους εκει και οχι να αναβαθμισουν μια καμπινα, ειδικα αν δεν τους αφησει ικανοποιητικο κερδος).
    Περιπτωσαρα σε θεμα VDSL εννοω
    Ειλικρινα το Α/Κ Ιπποδρομος πρεπει να ειναι το πιο παραμελημενο Α/Κ απο τη Cosmote.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  12. #1002
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιπτωσαρα σε θεμα VDSL εννοω
    Ειλικρινα το Α/Κ Ιπποδρομος πρεπει να ειναι το πιο παραμελημενο Α/Κ απο τη Cosmote.
    απο αυτη την αποψη ναι. 2 φορες τους εκανα καταγγελια στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων. ειδικα στο Α/Κ ιπποδρομου η αποκλιση σε μη αναβαθμισμενες καμπινες ηταν πανω απο 20% ( οι οποιες ειχαν συμπεριληφθει στην αρχικη συμβαση ) αλλα εφτιαξε περισσοτερες σε αλλους δημους και ετσι κατεβασε την αποκλιση κατω απο 10% στο συνολο οπως προεβλεπαν οι συμβασεις και ετσι γλυτωσαν και τις ρητρες, αυτο ειναι το προσωπο αυτης της εταιρειας και ας λενε οτι θελουν μερικοι οτι ειναι η καλυτερη εταιρεια, ειναι η καλυτερη εταιρεια για την οικονομα τους ( αναβαθμιζουν οτι τους συμφερει ), και τους κατοικους τους εχουν γραμμενους.

  13. #1003
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παιζανε πολλα στην περιοχη μεχρι πριν 10-15 χρονια.
    Τρελη υποβαθμιση για να αγοραστουν τσαμπα τα ακινητα γυρω απο τον παλιο ιπποδρομο.
    Τωρα οι τιμες ανεβηκαν στον Θεο ..

    ΥΓ.Το μισο μου σοϊ μεγαλωσε στα προσφυγικα της Λ.Κατσωνη.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  14. #1004
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koukaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιζανε πολλα στην περιοχη μεχρι πριν 10-15 χρονια.
    Τρελη υποβαθμιση για να αγοραστουν τσαμπα τα ακινητα γυρω απο τον παλιο ιπποδρομο.
    Τωρα οι τιμες ανεβηκαν στον Θεο ..

    ΥΓ.Το μισο μου σοϊ μεγαλωσε στα προσφυγικα της Λ.Κατσωνη.
    5 χρονια εχω ασχοληθει με την μη αναβαθμιση της καμπινας μου, αυτα που εχω δει και εχω διαβασει απο τις απαντησεις τους, ειναι αλλο πραγμα, δεν παιζεται αυτη η εταιρεια με τιποτα, τετοια αλητεια πρωτη φορα στη ζωη μου εχω συναντησει. αναγκαστικα να παρω το booster και παρολο τις αμφιβολιες μου μπορω και εχω μια ανθρωπινη εστω συνδεση. το μονο που παρακαλουμε ολοι εδω στην περιοχη ειναι να ερθει στην καλλιθεα η δεη μηπως δουμε καποιο φως απο εκει, η τελευταια απαντηση του οτε ηταν οτι εφοσον η επιτροπη τηλεπικοινωνιων δεχτηκε την καταργηση της συγκεκριμενης καμπινας, παρολο που οι αιτιολογιες του οτε δεν ηταν ικανοποιητικες, ο οτε δεν εχει καμμια υποχρεωση να αναβαθμισει την συγκεκριμενη καμπινα. η συγκεκριμενη καμπινα βρισκεται στην οδο σολωνος απεναντι απο το ειρηνοδικειο που εκει υπαρχει αναβαθμισμενη καμπινα, και ο λογος που δεν την φτιαχνει, ειναι οτι στοιχιζει το φρεζαρισμα του δρομου συμφωνα με τις προδιαγραφες που βαζει ο δημος καλλιθεας, γιατι ειναι λεωφορος και δεν πρεπει να κανει τσαπατσουλιες εκει οπως κανει στους αλλους δρομους.ΟΤΕ.pdf

  15. #1005
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Γιατι μου κανει για παπατζα η απαντηση τους.
    Νομιζω οτι οι δρομοι που εχουν χαρακτηριστει λεωφοροι ειναι στην αρμοδιοτητα της Περιφερείας και οχι των Δημων.
    Συμφωνα με αυτον τον χάρτι η Θησέως ανηκει στην ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Σελ. 67 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 47576265666768697277 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  2. καλλιθεα
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-11, 17:12
  3. TELLAS ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Από claudiomasti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-08, 19:32
  4. καλλιθεα
    Από doritis61 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας