Σελ. 13 από 77 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 1155
  1. #181
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τον κανονισμό, αλλάζουν οι καμπίνες που βρίσκονται σε απόσταση μεγαλύτερη από τα 550 μέτρα, περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    Αν η δικιά σου είναι σε αυτή την περίπτωση (όπως η δικιά μου), τότε παραμένεις με σύνδεση από το αστικό κέντρο και είτε αναμένεις να δώσουν κάποια στιγμή στο μέλλον άλλη υπηρεσία (π.χ. FTTH/Β) ή να αλλάξει ο κανονισμός (απίθανο με τα σημερινά δεδομένα).
    Που βρίσκω ακριβώς την απόσταση απο το κέντρο? Πρέπει να είμαι μεταξύ 550 και 1000 απο το κέντρο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που εννοώ είναι το εξής. Βρίσκεται το σπίτι σου στην ακτίνα (έως 1000 μέτρα καλωδιακά) του κέντρου Καλλιθέας ΟΤΕ. Όσοι καλύπτονται από το κέντρο, θα πάρουν Fiber μόνο από το κέντρο. Οι καμπίνες στήθηκαν για να εξυπηρετήσουν όλους του υπόλοιπους οι οποίοι βρίσκονται σε μεγαλύτερη των 1000 μέτρων από το κέντρο. Μάλιστα με την τεχνολογία Vectoring θα πιάσουν ταχύτητες άνω των 50 Mbps υπό προυποθέσεις.
    Εσύ λοιπόν είσαι εκεί και αυτό που έχεις τώρα θα είναι το μέγιστο. τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό, πολύ καιρό.Από κει και έπειτα εάν δεν θα ήθελες να πληρώνεις πολλά, τότε διαλέγεις το τι μπορείς να πληρώνεις και ανάλογα θα έχεις και τις ταχύτητες.
    Οπότε εμείς οι οποίοι ήμαστε σε απόσταση μεγαλύτερη των 1000 μέτρων καλωδιακών από το κέντρο, περιμένουμε να λειτουργήσουν τα νέα καφάο της Wind του Fiber έτσι ώστε να πάρουμε αναβάθμιση ταχύτητας στο διαδίκτυο.
    ένα θέμα υπάρχει και με την εταιρία. Η Wind θα πουλήσει χονδρική στις άλλες εταιρίες οπότε εγώ π.χ. που είμαι με κοσμοτέ θα ζητήσω αναβάθμιση στο Fiber από την κοσμοτε. Ελπίζω εκεί να μην έχουμε καθυστέρηση με το πότε θα πάρει η κοσμοτε γραμμές από τη Wind για να διαθεσει στους πελάτες της.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  2. #182
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που βρίσκω ακριβώς την απόσταση απο το κέντρο? Πρέπει να είμαι μεταξύ 550 και 1000 απο το κέντρο.
    Πάντως Δημητρακοπούλου και Σωκράτους που είναι η καμπίνα σου όπως ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμα, πιθανότατα είναι κάτω από τα 550 μέτρα μέχρι το αστικό κέντρο στην Δαβάκη 34.
    Μην κοιτάς την "καλωδιακή", διότι κι εγώ είμαι στα 440 πραγματικά (ουσιαστικά μια ευθεία είμαι), αλλά "καλωδιακά" αρκετά παραπάνω και δεν μου δίνουν το 50άρι και δεν αλλάζει η δικιά μου καμπίνα αλλά όσες είναι 2-3 στενά παραπάνω.

  3. #183
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που βρίσκω ακριβώς την απόσταση απο το κέντρο? Πρέπει να είμαι μεταξύ 550 και 1000 απο το κέντρο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως Δημητρακοπούλου και Σωκράτους που είναι η καμπίνα σου όπως ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμα, πιθανότατα είναι κάτω από τα 550 μέτρα μέχρι το αστικό κέντρο στην Δαβάκη 34.
    Μην κοιτάς την "καλωδιακή", διότι κι εγώ είμαι στα 440 πραγματικά (ουσιαστικά μια ευθεία είμαι), αλλά "καλωδιακά" αρκετά παραπάνω και δεν μου δίνουν το 50άρι και δεν αλλάζει η δικιά μου καμπίνα αλλά όσες είναι 2-3 στενά παραπάνω.
    Κι εγώ στην ίδια καμπίνα συνδέομαι (220), και το σπίτι μου είναι κοντά στην καμπίνα,
    αλλά ρωτώντας στo κατάστημα Forthnet/Nova (Ατθίδων) -εκεί είμαι συνδρομητής, έχω απλό adsl2+, και συγχρονίζω κοντά στα 14 Mbps -
    η υπάλληλος είδε στον υπολογιστή και μου είπε ότι απέχω λιγο παραπάνω από 1 χλμ. από το Αστικό Κέντρο, που βρίσκεται λέει, κοντά στο Πάντειο.
    (πάντως, αντίστοιχη απόστασή μου βγάζει και το Google Maps απο το σπίτι μου έως το Πάντειο, btw: 1.2 χλμ )
    Τί ισχύει τελικά? Με το ΑΚ Δαβάκη 23 συνδέομαι; Δεν υπάρχει ΑΚ κοντά στο Πάντειο;; (δεν βρήκα καταχωρημένο στο http://fttxgr.eu/map, πάντως)
    Να μην ελπίζω να αλλαχθεί η καμπίνα σε επόμενη ανάθεση;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rick_641 : 12-01-18 στις 03:47.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  4. #184
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως Δημητρακοπούλου και Σωκράτους που είναι η καμπίνα σου όπως ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμα, πιθανότατα είναι κάτω από τα 550 μέτρα μέχρι το αστικό κέντρο στην Δαβάκη 34.
    Μην κοιτάς την "καλωδιακή", διότι κι εγώ είμαι στα 440 πραγματικά (ουσιαστικά μια ευθεία είμαι), αλλά "καλωδιακά" αρκετά παραπάνω και δεν μου δίνουν το 50άρι και δεν αλλάζει η δικιά μου καμπίνα αλλά όσες είναι 2-3 στενά παραπάνω.
    Καλημέρα, γνωρίζω ότι το κέντρο είναι στη Δαβάκη αλλά έπεσα στη περίπτωση διότι λόγω μάλλον κακής υποδομής το dw είναι στα 30500 περίπου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rick_641 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ στην ίδια καμπίνα συνδέομαι (220), και το σπίτι μου είναι κοντά στην καμπίνα,
    αλλά ρωτώντας στo κατάστημα Forthnet/Nova (Ατθίδων) -εκεί είμαι συνδρομητής, έχω απλό adsl2+, και συγχρονίζω κοντά στα 14 Mbps -
    η υπάλληλος είδε στον υπολογιστή και μου είπε ότι απέχω λιγο παραπάνω από 1 χλμ. από το Αστικό Κέντρο, που βρίσκεται λέει, κοντά στο Πάντειο.
    (πάντως, αντίστοιχη απόστασή μου βγάζει και το Google Maps απο το σπίτι μου έως το Πάντειο, btw: 1.2 χλμ )
    Τί ισχύει τελικά? Με το ΑΚ Δαβάκη 23 συνδέομαι; Δεν υπάρχει ΑΚ κοντά στο Πάντειο;; (δεν βρήκα καταχωρημένο στο http://fttxgr.eu/map, πάντως)
    Να μην ελπίζω να αλλαχθεί η καμπίνα σε επόμενη ανάθεση;;
    Μήπως δεν κουμπώνεις στην 220; Είσαι σίγουρος;
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  5. #185
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως δεν κουμπώνεις στην 220; Είσαι σίγουρος;
    Ναι, είμαι σίγουρος, διότι το ότι ανήκω στον κατανεμητή αυτό το εχω βρει ανοιγοντας το ντουλάπι του κατανεμητή στο υπόγειο της πολυκατοικιας: γράφει 220.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  6. #186
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο χάρτης του fttxgr είναι σωστός όσον αφορά τα αστικά κέντρα και την θέση τους. Πόση απόσταση έχεις από την Δαβάκη;

  7. #187
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο χάρτης του fttxgr είναι σωστός όσον αφορά τα αστικά κέντρα και την θέση τους. Πόση απόσταση έχεις από την Δαβάκη;
    Η πολυκατοικία μου απέχει σε ευθεία γραμμή περίπου 450 μέτρα απο Δαβάκη 23, σύμφωνα με το Google Maps.
    Και, η πολυκατοικία μου απέχει σε ευθεία γραμμή 1000 μέτρα απο το Πάντειο.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  8. #188
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Την Πάντειο μην την αναφέρεις. Γνωρίζεις την καμπίνα σου και γνωρίζεις που είναι το αστικό κέντρο στο οποίο ανήκει (στη Δαβάκη). Στην περιοχή της Παντείου ΔΕΝ υπάρχει αστικό κέντρο.
    Προφανώς η απόσταση που σου ανέφεραν, έχει να κάνει με την "καλωδιακή" που είναι συνδυασμός της πραγματικής όδευσης των καλωδίων και της εξασθένισης λόγω της ποιότητας του δικτύου στην περιοχή.
    Όπως ανέφερα και πριν, είμαι κυριολεκτικά σε ευθεία 440 μέτρα και βάσει εξασθένισης είμαι στα 980 "καλωδιακά" μέτρα.

  9. #189
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την Πάντειο μην την αναφέρεις. Γνωρίζεις την καμπίνα σου και γνωρίζεις που είναι το αστικό κέντρο στο οποίο ανήκει (στη Δαβάκη). Στην περιοχή της Παντείου ΔΕΝ υπάρχει αστικό κέντρο.
    Προφανώς η απόσταση που σου ανέφεραν, έχει να κάνει με την "καλωδιακή" που είναι συνδυασμός της πραγματικής όδευσης των καλωδίων και της εξασθένισης λόγω της ποιότητας του δικτύου στην περιοχή.
    Όπως ανέφερα και πριν, είμαι κυριολεκτικά σε ευθεία 440 μέτρα και βάσει εξασθένισης είμαι στα 980 "καλωδιακά" μέτρα.
    Η υπάλληλος δεν μου είχε αναφέρει μόνο την απόσταση (~1 χλμ) αλλά και ότι "συνδέομαι στο ΑΚ πίσω απο το Πάντειο".
    Και, για επιβεβαίωση, πήγα πριν λιγο πάλι στο κατ/μα Nova Ατθίδων, πέτυχα την ίδια υπάλληλο,
    και μου είπε ότι είχε βρει οτι ανήκω στο "ΑΚ πίσω απο την Πάντειο" μέσα από ένα 'wizard διαθεσιμότητας vdsl' στο σύστημα της (και ότι, ναι, υπάρχει άστικό κέντρο πίσω απο το Πάντειο...)
    και, με παρεπεμψε να πάρω το τεχνικό τμήμα, 800-1001122... Το κάλεσα λοιπόν και το μόνο που μου είπαν είναι "ότι συνδέομαι στο ΑΚ Καλλιθέας", αλλά δεν γνωρίζουν που αυτό βρίσκεται...

    Τέλος πάντων, προφανώς λοιπόν η υπάλληλος δεν γνωρίζει σωστα και εγώ συνδέομαι στο ΑΚ στη Δαβάκη, και δηλ. ΑΚ κοντά στο Πάντειο ΔΕΝ υπάρχει...




    Μια ερώτηση μόνο παρακαλώ: με βάση αυτό που έγραψες:
    Σύμφωνα με τον κανονισμό, αλλάζουν οι καμπίνες που βρίσκονται σε απόσταση μεγαλύτερη από τα 550 μέτρα, περιμετρικά του αστικού κέντρου.
    Αν η δικιά σου είναι σε αυτή την περίπτωση (όπως η δικιά μου), τότε παραμένεις με σύνδεση από το αστικό κέντρο και είτε αναμένεις να δώσουν κάποια στιγμή στο μέλλον άλλη υπηρεσία (π.χ. FTTH/Β) ή να αλλάξει ο κανονισμός (απίθανο με τα σημερινά δεδομένα).
    Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αλλαχθεί η καμπίνα σε επόμενη ανάθεση, παρότι απέχει λιγότερο απο 550 μέτρα απο το ΑΚ; Δηλαδή να ελπίζω πλέον μόνο σε FFTH/B αν και όποτε αυτό γίνει;
    Σε ρωτάω επειδη εχεις γράψει παλιότερα στο forum ότι:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τον κανονισμό, οι περιοχές που θα ανατεθούν σε όλους τους παρόχους κατά την πρώτη ανάθεση, πρέπει να ολοκληρωθούν τον Σεπτέμβριο του 2019, αν όλα πάνε καλά και σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα.

    Αυτό που διαφέρει είναι το ελάχιστο απαιτητό ποσοστό κάλυψης και ανάλογα την φάση της ανάθεσης (με την ακόλουθη σειρά):
    α. Α Φάση για τον ΟΤΕ, στα αστικά κέντρα που ήδη έχει αναβαθμίσει ή έχει προγραμματίσει ολοκλήρωση αναβάθμισης εντός 8μήνου, είναι ≥80%.
    β. Α Φάση για τον ΟΤΕ, στα αστικά κέντρα που θα αιτηθεί να αναλάβει, είναι ≥80% με ολοκλήρωση σε 31 μήνες.
    γ. Β Φάση για άλλον πάροχο, στα αστικά κέντρα που θα αιτηθεί να αναλάβει, είναι ≥50% με ολοκλήρωση σε 28 μήνες.
    δ. Γ Φάση για όλους τους παρόχους (και ΟΤΕ), στα αστικά κέντρα που έμειναν αδιάθετα από τις προηγούμενες Α & Β Φάσεις κι αιτηθούν να τ' αναλάβουν, είναι ≥30% με ολοκλήρωση σε 26 μήνες.

    Μετά τις παραπάνω 3 αναθέσεις που θα γίνουν μέχρι τον φετινό Αύγουστο και κατόπιν σε ετήσια βάση (αρχής γενομένης από Μάιο του 2018), κάθε πάροχος μπορεί να αιτηθεί αδιάθετες καμπίνες σε αστικά κέντρα που ήδη έχει αναλάβει άλλος πάροχος αλλά δεν ήταν προγραμματισμένες να τις ενεργοποιήσει, με απλά λόγια ήταν εκτός του ποσοστού που του ανατέθηκε στην 1η ανάθεση.
    Στην περίπτωση αυτή το ποσοστό είναι για όλους το ίδιο (≥50%) και κερδίζει αυτός που θα τις προγραμματίσει στο μικρότερο χρονικό διάστημα.


    Σε κάθε περίπτωση η ολοκλήρωση των εργασιών δεν υπολογίζεται στο σύνολο των καμπίνων του αστικού κέντρου, αλλά βάσει προγραμματισμού που έχει καταθέσει ο πάροχος, ανά συγκεκριμένων καμπίνων κάθε τρίμηνο.
    Το παραπάνω δεν μπορεί να περιλαμβάνει και αδιάθετες καμπίνες που απέχουν λιγότερο απο 550 μέτρα απο το ΑΚ; Αυτες εξαιρούνται εντελώς απο τη διαδικασία;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rick_641 : 12-01-18 στις 20:17.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  10. #190
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οι καμπίνες κάτω από τα 550 μέτρα, με τον ισχύοντα κανονισμό ΔΕΝ αλλάζουν ποτέ. Αυτά που αναφέρονται στην 2η παράθεση αφορούν τις καμπίνες ΠΑΝΩ από τα 550 μέτρα.

  11. #191
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  12. #192
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Χθες πέρασα απο το κατάστημα της cosmote και μίλησα με υπάλληλο.
    Βρίσκομαι τελικά περίπου σταα 700μ. απο το κέντρο. Θα γίνουν αλλαγές και σε εμάς με ταχύτητες 100 και 200. Μου είπε περίπου 3μηνο για χρονοδιάγραμμα.
    Απλά η Καλλιθέα έχει μείνει πάρα πολύ πίσω.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  13. #193
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχεις αναφέρει ότι η καμπίνα σου δεν είναι στον παρόντα προγραμματισμό, άρα πώς σου είπαν ότι θα αναβαθμίσει σε λίγους μήνες;

  14. #194
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πέρασα απο το κατάστημα της cosmote και μίλησα με υπάλληλο.
    Βρίσκομαι τελικά περίπου σταα 700μ. απο το κέντρο. Θα γίνουν αλλαγές και σε εμάς με ταχύτητες 100 και 200. Μου είπε περίπου 3μηνο για χρονοδιάγραμμα.
    Απλά η Καλλιθέα έχει μείνει πάρα πολύ πίσω.
    Χωρίς να είμαστε στον παρόντα προγραμματισμό δε το βλέπω εύκολο. Είμαι στα 180μ από το Α/Κ και περίπου 220 από ότι μου είπαν το καλώδιο. ~44Mbps έχω δει. Παραπάνω με τίποτα. Θα ήταν ευχάριστο να γίνει κάτι και εδώ τριγύρω, αλλά δε το βλέπω...
    Να σημειώσω πως ο τεχνικός ακύρωσε τη μία από τις 2 πρίζες τηλεφώνου μου (δεν την χρειαζόμουν), και η ταχύτητα η αρχική που ήταν 31Mbps εκτινάχτηκε στα 44Mbps και εκεί έμεινε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο γενικότερα, πέρα από την απόσταση από το A/K

  15. #195
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο η εσωτερική τηλεφωνική εγκατάσταση, ο τρόπος που γίνονται οι συνδέσεις των καλωδίων και των συσκευών.

Σελ. 13 από 77 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  2. καλλιθεα
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-11, 17:12
  3. TELLAS ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Από claudiomasti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-08, 19:32
  4. καλλιθεα
    Από doritis61 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας