Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 74
  1. #16
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' έπιασε ξαφνικά ένας τεράστιος βήχας.
    Έκανα μια μικρή διόρθωση στο post μου γιατί είδα ότι έγραψα "να" αντί για "αν". Ήθελα να πω ότι αν της πάνε καλά τα πράγματα και έχει ταμειακά αποθέματα μπορεί να κάνει κινήσεις.

    Αυτή την περίοδο βέβαια δεν έχει οπότε...

  2. #17
    Εγγραφή
    18-04-2010
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΑΦΗΝΑ Β
    Router
    Huawei HG8145V5
    Path Level
    Fastpath
    Αυτά είναι, ήμουνα σίγουρος ότι η forthnet θα ήταν η πρώτη σε κάτι τέτοιο εδώ στην Ελλάδα.
    Εγώ πάντως συμπλήρωσα κιόλας την "Φόρμα Ενδιαφέροντος".

  3. #18
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την συγκεκριμένη υπηρεσία την προσφέρει πιλοτικά αυτή την στιγμή και αν της πάνε καλά τα πράγματα (έχει ταμειακά αποθέματα) μπορεί πολύ εύκολα να αρχίσει τις επεκτάσεις και σε άλλες περιοχές.
    Απ'οσο ξερω εγω η εταιρεια ειναι χρεωμενη μεχρι σκασμου....!

  4. #19
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    ας φέρει η forthnet την άνοιξη! ας το κάνει κάποιος, όποιος νάναι και οι υπόλοιποι θα ακολουθήσουν θέλουν δεν θέλουν. forthnet, ΟΤΕ, wind, hol δεν έχει σημασία.
    Btw επιτέλους ας σταματήσουμε να πιπιλάμε την καραμέλα οτι ο ένας πάροχος είναι καλύτερος απο τον άλλο. Δεν είναι εκκλησίες για να δώσουν στον λαό δωρεάν Internet. Μιλάμε για εταιρίες που σκοπό έχουν το χρήμα.
    Όλα τα thread έχουν καταντήσει να είναι ένας διαρκής "πόλεμος" για τα fanboys (μόλις εξαντληθεί το θέμα του 1ου post).
    Δεν βαρεθήκατε πια?
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  5. #20
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Όποιος και να κάνει την αρχή ρε παιδιά καλως να το κάνει, δεν εχει σημασία πια εταιρία θα είναι, το θέμα ειναι να γίνει η αρχή και να ακολουθήσουν και αλλοι το παράδειγμα της
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  6. #21
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Πέρα από την διαφημιστική σημασία του πράγματος αυτές οι κινήσεις δεν λένε τπτ. Ας κάτσουν όλοι μαζί σε ένα τραπέζι (Κράτος, ΟΤΕ, Vodafone-HOL, Forthnet, Wind & Cyta) να φτιάξουν ένα σοβαρό δίκτυο οπτικών ινών για όλη την χώρα ΜΑΖΙ που να αντέξει για 20-30 χρόνια να τελειώνουμε.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  7. #22
    Εγγραφή
    24-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    65
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    ο φιλος spank εχει δικιο...ενας ενας θα ακολουθησουν δε γινεται αλλιως...υπομονη...οσο για το αν ειναι υπερχρεομενος καποιος ομιλος λιγο με ενδιαφερει...δειτε τι γινεται με τις τραπεζες...εξαγορα λεγεται για μεγαλο δυνατο σχημα...αρα τα δικτυα των δυο δικτυο του ενος...σε καλη πορεια βρισκομαστε νομιζω...

  8. #23
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Η μειωση του ανταγωνισμου δεν ειναι και οτι καλυτερο.

    Θα επιστρεψουμε παλι σε εποχες ενος παροχου που χρεωνε οτι γουσταρε.

  9. #24
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Συμφωνώ απόλυτα με αυτο που λεει ο φίλος παραπάνω να κάτσουν ολοι μαζί σε ενα τραπέζι και να βρούν μια λύση που θα τους ευνοήσει ολους αλλα κυρίως τον πολίτη και την ίδια την χώρα οσο αφορά στις καινούργιεσ τεχνολογίες, ας βάλουν ολοι νερό στο κρασί τους και ας βρούνε μια λύση.

    Αν γίνει αυτό δεν με ενδιαφέρει πως θα λέγεται η εταιρία που θα το κάνει αυτο, και πρώτος θα την στηρίξω και θα την χειροκροτήσω ακόμα και λέγεται οτε
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  10. #25
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spank Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω για αρπάζεσαι, μιλάμε καθαρά για θέματα εξέλιξης την τεχνολογίας και οτι κατι καλο παει να γίνει.
    Οσο για το αν θα έχουμε να φάμε του χρόνου ειμαι αισιόδοξο άτομο απο φύση μου και θέλω να βλέπω το μέλλον με αισιοδοξία οσο και σκοτεινό και αν ειναι αυτο.
    Σε βεβαιω,οτι δεν εχω θυμωσει.Απλως ειμαι κυνικος,λογω ηλικιας αφ'ενος,και λογω της γενικοτερης καταστασεως,αφ'ετερου.
    Μακαρι να διαψευστω,και τα πραγματα να φτιαξουν.Αν και με τα σημερινα,μαλλον απαισιοδοξος ειμαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μειωση του ανταγωνισμου δεν ειναι και οτι καλυτερο.

    Θα επιστρεψουμε παλι σε εποχες ενος παροχου που χρεωνε οτι γουσταρε.
    Ναι,αλλα μηπως οι δαπανες για τηλεφωνα κλπ,ειναι ελαστικες,που πα να πει οτι,ετσι και ακριβηνουν οι τιμες,πολλοι θα αποχαιρετησουν τις οθονες,και θα γυρισουν στις...σελιδες;
    Ηδη εγω σημερα,εβγαλα απο τη βιβλιοθυκη μου ενα βιβλιο με τις βασικες εννοιες της Φυσικης,ενα κλασσικο βιβλιο ενος Αμερικανου,και το ξεκινησα.
    Κανω ...προθερμανση.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-08-2006
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    Baudtec
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 20.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα επαινούσα τον provider που θα δώσει μια σταθερά καλή και αξιόπιστη υπηρεσία σε όλους, παρά υπερηχητικές ταχύτητες για λίγους τυχερούς.

  12. #27
    Εγγραφή
    06-01-2010
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    88375/10999
    ISP
    Nova (ex Wind) Fiber 100
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    9.8(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα του τι υποχρεώσεις θα έχει ο καθένας και αν ο εναλλακτικός θα παρέχει υπηρεσίες σε τιμές κόστους πατώντας πάνω σε επενδύσεις του ΟΤΕ αυτό είναι θέμα δικό τους. Και τι εννοώ με αυτό; Οτι όλους μας (κι οταν λέω όλους εννοώ ΟΛΟΥΣ) αυτό που μας ενδιαφέρει κατα βάθος κυρίως είναι να ξημερώσει μια μέρα που όλοι (κι όταν λέμε όλοι εννοούμε ΟΛΟΙ) θα έχουν επιτέλους αξιοπρεπείς ταχύτητες (κι όχι πληρώνω 24 και έχω 4), επιτέλους θα μπορούν να απολαμβάνουν κάθε kilobyte / megabyte του διαδικτύου και όχι κάθε τρείς και λίγο να ψάχνουμε γιατί έπεσε η ταχύτητα, γιατί το ένα γιατί το άλλο.... Θα μου πείτε μα και στο εξωτερικό υπάρχουν τέτοια θέματα.... Δεν αντιλέγω αλλά πιστεύω οτι ακόμα κι αν συμβαίνουν τέτοια θέματα δεν θα είναι τόσο συχνά και πιθανόν θα προέρχονται απο άλλους παράγοντες κι όχι λόγω απαρχαιωμένου δικτύου χαλκού ή επειδή ο ένας πάτησε πάνω στον άλλον ξερω γώ και δημιούργησε θόρυβο κλπ. Αυτό λοιπόν πιστεύω οτι μας ενδιαφέρει όλους μας είτε είμαστε Forthnet είτε Wind είτε ΗOL είτε ΟΤΕ! Άρα ομολογώ οτι ο φίλος πιο πάνω που μιλάει για "πόλεμο" μεταξύ πελατών διαφόρων εναλλακτικών σε κάθε thread μόλις το κυρίως θέμα του εξαντληθεί, έχει δίκιο. Άς σταματήσει όλο αυτό, και ας δούμε επιτέλους πως όλοι μαζί θα τους ρίξουμε μια τεράστια καρπαζιά μπας και πάρει μπρός η μανιβέλα τους και αρχίσουν να ξυπνάνε και δούμε όλοι ανεξαιρέτως μια άσπρη μέρα!!!!!!!!

  13. #28
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Να πούμε για μια ακόμα φορά μπράβο στην Forthnet για το πιλοτικό. Μία μικρή διόρθωση. Είναι λάθος να γράφουν για internet με εγγυημένες ταχύτητες. Εγγυημένος είναι μόνο ο συγχρονισμός.

  14. #29
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'οσο ξερω εγω η εταιρεια ειναι χρεωμενη μεχρι σκασμου....!
    H Forthnet όντως χρωστάει πολύ μεγάλα ποσά αλλά αυτό δεν λέει (σχεδόν) τίποτα.

    Αν καταλήξει σε συμφωνία με την Wind θα δημιουργηθεί ένα αρκετά καλό σχήμα το οποίο μπορεί να κάνεις κινήσεις για δημιουργία νέων αγορών (FTTH) με την βοήθεια κάποιας τράπεζας.

    Το θέμα είναι να μην συνεχίσει η κατηφόρα της οικονομίας γιατί εκεί θα αρχίσουν τα προβλήματα.

    -----------

    Όσο για τα απατηλά όνειρα για την συμφωνία κράτους, ΟΤΕ και εναλλακτικών για το FTTH το "χαχαχα" είναι μια πολύ καλή απάντηση.

    Υπήρχε ένα (καλό) σχέδιο από το αρμόδιο υπουργείο για FTTH σε όλη την Ελλάδα αλλά λίγο η γραφειοκρατία λίγο τα συμφέροντα κάποιων ομίλων το πράγμα τρέναρε τόσο ώστε να έρθει η οικονομική κρίση να το αποτελειώσει.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πούμε για μια ακόμα φορά μπράβο στην Forthnet για το πιλοτικό. Μία μικρή διόρθωση. Είναι λάθος να γράφουν για internet με εγγυημένες ταχύτητες. Εγγυημένος είναι μόνο ο συγχρονισμός.
    Ναι αλλά πουλάει!!

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 378
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-15, 11:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας