Σελ. 2 από 28 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 410
  1. #16
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Χρειάζεται κάτι άλλο; πχ απόδειξη από αγορά πετρελαίου; ή το επίδομα το παίρνουν όλοι από ένα ποσό φορολογικής δήλωσης και κάτω;
    Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να το δικαιούσαι ;

  2. #17
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται κάτι άλλο; πχ απόδειξη από αγορά πετρελαίου; ή το επίδομα το παίρνουν όλοι από ένα ποσό φορολογικής δήλωσης και κάτω;
    Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να το δικαιούσαι ;
    Δες ένα από τα μηνύματα στην προηγούμενη σελίδα, έχει ένα άρθρο από το dailynews που είχα βάλει το link, εκεί αναφέρει αυτά ως προϋποθέσεις :

    Εισοδηματικά κριτήρια:

    Το ετήσιο συνολικό οικογενειακό εισόδημά τους ανεξάρτητα από την πηγή προέλευσής του, να ανέρχεται έως 25.000 ευρώ για άγαμο υπόχρεο, 35.000 ευρώ για έγγαμο υπόχρεο χωρίς παιδιά, το οποίο προσαυξάνεται κατά 3.000 ευρώ για κάθε παιδί. Για τη μονογονεϊκή οικογένεια το εισόδημα αυτό ανέρχεται σε 38.000 ευρώ όταν υπάρχει ένα παιδί και προσαυξάνεται κατά 3.000 ευρώ για κάθε παιδί επιπλέον.

    Στις περιπτώσεις μη υποχρέωσης σε υποβολή δήλωσης φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, απαιτείται η υποβολή Υπεύθυνη Δήλωση από τον υπόχρεο.

    Κριτήρια Ακίνητης Περιουσίας:

    Η συνολική αξία της ακίνητης περιουσίας υπόχρεου, συζύγου και προστατευόμενων μελών δεν πρέπει να υπερβαίνει τις 150.000 ευρώ για τους άγαμους και τις 200.000 ευρώ για τους έγγαμους και τις μονογονεϊκές οικογένειες.


    Δε χρειάζεσαι απόδειξη, οι πετρελαιάδες κάνουν κι αυτοί καταγραφή τι δίνουν κτλ, οπότε "συνδυάζονται" τα στοιχεία.. Κι επειδή συνδυάζονται, δε μπορείς π.χ. να κάνεις αίτηση για επίδομα, ενώ δεν έχετε βάλει πετρέλαιο στην πολυκατοικία σου, ή αν ο διαχειριστής δεν έχει περάσει τα στοιχεία. Το τι ποσό ακριβώς παίρνεις κτλ, δες στο άρθρο πάλι (από όσο ξέρω δεν άλλαξε κάτι από τότε)

  3. #18
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Ευχαριστώ ήταν σαφέστατες οι απαντήσεις

    Μια άλλη ερώτηση
    Το επίδομα αναφέρεται σαν "Επίδομα θέρμανσης" και όχι σαν "Επίδομα πετρελαίου"
    Όσοι θερμαίνονται με άλλον τρόπο και όχι με πετρέλαιο δικαιούνται Επίδομα θέρμανσης;

  4. #19
    Εγγραφή
    22-10-2007
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38845/5000 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson TG788vn
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 14.7(dB)
    Έκανα και εγώ την αίτηση ηλεκτρονικά και δεν ζήτησε πουθενα στοιχεία για το πόσο πετρέλαιο έβαλα. Τα μόνα στοιχεία που συμπλήρωσα ήταν τα εξής

    -Αριθμός παροχής ΔΕΗ
    -Τετραγωνικά σπιτιού
    -Το ότι το νοικιάζω(εδώ ζήτησε και το ΑΦΜ από αυτόν που μου το νοικιάζει).
    -Αριθμο ΙΒΑΝ
    -Όνομα πρώτου δικαιούχου
    -Τηλέφωνο σπιτιού
    -Τηλέφωνο κινητού

    Πάτησα υποβολή και έβγαλε αποτέλεσμα πως η αίτηση είναι αποδεκτή και πως θα πάρω επιδότηση για 1500λίτρα.

    Μόλις μάθω νεότερα...πχ άμα μπήκαν χρήματα στον λογαριασμό ή άμα με πάρουν τηλ για περισσότερα στοιχεία θα ενημερώσω.

  5. #20
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Στελνεις τιμολογιο, ή δικαιολογητικα καπου?
    Πρωτα βαζεις το πετρελαιο ή πρωτα παιρνεις τα λεφτα?

    Και μιας και ειναι επιδομα, για τι ποσο επιδοτησης στο λιτρο μιλαμε?
    Δεν ξερω αν συμφερει κιολας τελικα. Αν το λιτρο κανει 1,3, και σου δινουν αυτοι 0,2 το λιτρο ως επιδομα, και μετα απο κανα χρονο, ε τι να λεει?
    Να δωσω τωρα 1000 ευρω, και να μου δωσουν, αν μου δωσουν, 200 ευρω, μετα απο πολυ καιρο...

  6. #21
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantasma_tis_nixtas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ την αίτηση ηλεκτρονικά και δεν ζήτησε πουθενα στοιχεία για το πόσο πετρέλαιο έβαλα. Τα μόνα στοιχεία που συμπλήρωσα ήταν τα εξής

    -Αριθμός παροχής ΔΕΗ
    -Τετραγωνικά σπιτιού
    -Το ότι το νοικιάζω(εδώ ζήτησε και το ΑΦΜ από αυτόν που μου το νοικιάζει).
    -Αριθμο ΙΒΑΝ
    -Όνομα πρώτου δικαιούχου
    -Τηλέφωνο σπιτιού
    -Τηλέφωνο κινητού

    Πάτησα υποβολή και έβγαλε αποτέλεσμα πως η αίτηση είναι αποδεκτή και πως θα πάρω επιδότηση για 1500λίτρα.

    Μόλις μάθω νεότερα...πχ άμα μπήκαν χρήματα στον λογαριασμό ή άμα με πάρουν τηλ για περισσότερα στοιχεία θα ενημερώσω.
    συγγνώμη, και αν εσυ βαλεις 700 λιτρα δηλαδή, θα έχεις πάρει επιδοτηση για 1.500? δεν ειναι λίγο κουφό, να σου υπολογίζει μόνο του ποσο επιδοτηση θα παρεις?
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  7. #22
    Εγγραφή
    22-10-2007
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38845/5000 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson TG788vn
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 14.7(dB)
    Άντε πες μου εσύ...και εγώ έπαθα πλάκα. Δεν ζήτησε πουθενά άν έχω βάλει...πόσα λίτρα έχω βάλει...ούτε τιμολόγιο...τπτ.
    Δεν ξέρω αν τα ζητήσουν μετά.Αν το κάνουν θα ενημερώσω.

  8. #23
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Η αίτηση μπορεί να γίνει και πριν την αγορα και μετά, δεν έχει σημασία.
    Ο πετρελαιάς θα καταχωρήσει το τιμολόγιο του πετρελαίου, και τότε θα δωθεί η επιδότηση που αναλογεί σε όποιον κάνει (ή θα κάνει) αίτηση, ανάλογα με τα λίτρα.
    Δηλαδή αν κάποιος δικαιούται 1500 και βάλει 1000, θα πάρει για τα 1000. Αν μετά βάλει άλλα 1000, θα πάρει για τα 500 και τέλος, χωρίς νέα αίτηση.
    Αν μένει σε πολυκατοικία που έχει κοινό καυστήρα, το τιμολόγιο κόβεται στο ΑΦΜ του διαχειριστή και στον αριθμό παροχής του κοινόχρηστου ρεύματος, γιαυτό ζητάει οπωσδήποτε αυτά τα στοιχεία (μαζί με τα χιλιοστά για να γίνει επιμερισμός). Αυτά πρέπει να τα συμπληρώσει και ο διαχειριστής και δεν πρέπει να υπάρχει ασυμφωνία με αυτά που θα δηλώσεις (αλλιώς όποιος προλάβαινε θα έβαζε 1000 χιλιοστά :P).
    Για διπλο-τριπλοκατοικίες που δεν έχουν επίσημα διαχειριστή (και ενδεχομένως δεν έχουν και κοινόχρηστο ρεύμα) αρκεί να βαφτιστεί ένας διαχειριστής και μια παροχή κοινόχρηστη στο σύστημα, και να βγάλουν μεταξύ τους τα χιλιοστά για να μοιραστούν την επιδότηση.
    Το ποσό που δίνουν είναι 0,28 ανά λίτρο, και λένε ότι μπαίνουν τα λεφτά εντός 20 ημερών.
    Για περισσότερα δείτε κι εδώ http://www.gsis.gr/faq/faq_thermansis.html

  9. #24
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Όπως λέει και στο άρθρο που σας ανέφερα πάλι, είναι 0,28/λίτρο, όπως λέει ο mezger, αλλά υπάρχει και όριο ..
    "Για κάθε κλιματική ζώνη καθορίζεται ανώτατη κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά τετραγωνικό και ανά κατοικία (για τα πρώτα 120 τμ της κατοικίας) ως εξής:
    (ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ. Ανώτατη κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά τετραγωνικό. Ανώτατη συνολική κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά κατοικία).
    Α΄ ΖΩΝΗ, 25 λίτρα/τμ, 3.000 λίτρα/κατοικία
    Β΄ΖΩΝΗ, 15 λίτρα/τμ, 1.800 λίτρα/κατοικία
    Γ΄ ΖΩΝΗ, 8 λίτρα/τμ, 960 λίτρα/κατοικία
    Δ΄ΖΩΝΗ, 5 λίτρα/τμ, 600 λίτρα/κατοικία.

    Το ποσό του επιδόματος για κάθε λίτρο κατανάλωσης πετρελαίου εσωτερικής καύσης θέρμανσης, καθορίζεται σε 0,28 ευρώ.

    Αν εγώ δηλαδή είμαι στη Γ' Ζώνη, κι έχω 50 τετραγωνικά σπίτι, τότε δικαιούμαι επίδομα για ΤΟ ΠΟΛΥ 8 * 50 λίτρα, άρα έως 400 λίτρα, άρα μέγιστο ποσό 0,28 * 400 -> 112 ευρώ.. ΑΝ έχω πολλα τετραγωνικά (150π.χ.) και ξεπερνούσα τα 960 λίτρα, τότε θα "τερμάτιζε" η αποζημίωση στα 960*0,28..
    Σ'αυτό που λέει ο mezger επίσης να πω, χωρίς να ειμαι σίγουρος, (γιατί μου ακούγεται λογικό αυτό που λέει..) αλλά αυτό που είχαν πει λίγο παλιότερα στις ειδήσεις είναι ότι "αν π.χ. δικαιούται κάποιος 300 ευρώ επίδομα τότε μπορεί να κάνει αίτηση να το πάρει, ακόμη κι αν βάλει λιγότερο πετρέλαιο, γιατί θεωρείται επίδομα ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ , οπότε ας το κάψει στο ρεύμα για aircondition αν θέλει.."..
    Βέβαια στη ΓΓΠΣ το γράφουν Επίδομα ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ Θέρμανσης, οπότε το βλέπω πολύ πιθανό να ήταν "διαφημιστικό" απλά το "θα το πάρουν όλοι ως θέρμανσης" , αλλά το αναφέρω απλά...

  10. #25
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'αυτό που λέει ο mezger επίσης να πω, χωρίς να ειμαι σίγουρος, (γιατί μου ακούγεται λογικό αυτό που λέει..) αλλά αυτό που είχαν πει λίγο παλιότερα στις ειδήσεις είναι ότι "αν π.χ. δικαιούται κάποιος 300 ευρώ επίδομα τότε μπορεί να κάνει αίτηση να το πάρει, ακόμη κι αν βάλει λιγότερο πετρέλαιο, γιατί θεωρείται επίδομα ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ , οπότε ας το κάψει στο ρεύμα για aircondition αν θέλει.."..
    Βέβαια στη ΓΓΠΣ το γράφουν Επίδομα ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ Θέρμανσης, οπότε το βλέπω πολύ πιθανό να ήταν "διαφημιστικό" απλά το "θα το πάρουν όλοι ως θέρμανσης" , αλλά το αναφέρω απλά...
    Μεχρι στιγμης το δίνουν μόνο με διασταύρωση στον Ηφαιστο με τις αγορες πετρελαίου, αλλα δεν τους εμποδίζει κανείς να κάνουν και αυτό που λες με κάποια άλλη διαδικασία. Ως έχει μπορείς να παρεις επίδομα χωρίς να κάψεις πετρέλαιο αν είσαι σε πολυκατοικία και δεν το ανάβεις καθόλου (και βάλει η πολυκατοικία πετρέλαιο εννοείται, κάτι όχι και τόσο δεδομένο πλέον)

  11. #26
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάθε κλιματική ζώνη καθορίζεται ανώτατη κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά τετραγωνικό και ανά κατοικία (για τα πρώτα 120 τμ της κατοικίας) ως εξής:
    (ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ. Ανώτατη κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά τετραγωνικό. Ανώτατη συνολική κατανάλωση λίτρων πετρελαίου θέρμανσης ανά κατοικία).
    Α΄ ΖΩΝΗ, 25 λίτρα/τμ, 3.000 λίτρα/κατοικία
    Β΄ΖΩΝΗ, 15 λίτρα/τμ, 1.800 λίτρα/κατοικία
    Γ΄ ΖΩΝΗ, 8 λίτρα/τμ, 960 λίτρα/κατοικία
    Δ΄ΖΩΝΗ, 5 λίτρα/τμ, 600 λίτρα/κατοικία.
    Κάτι δεν πάει καλά με τις κλιματικές ζώνες
    Η Ζώνη Α (νότια Ελλάδα) δικαιούται περισσότερη θέρμανση απο τη Ζώνη Δ; (Βόρεια Ελλάδα)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opengov.gr
    ΖΩΝΗ Α
    Ηράκλειο, Χανιά, Ρέθυμνο, Λασίθι, Κυκλάδες, Δωδεκάνησα, Σάμος, Μεσσηνία, Λακωνία, Αργολίδα, Ζάκυνθος, Κεφαλονιά, Ιθάκη

    ΖΩΝΗ Β
    Κορινθία, Ηλεία, Αχαΐα, Αιτωλοακαρνανία, Φθιώτιδα, Φωκίδα, Βοιωτία, Αττική, Εύβοια, Μαγνησία, Σποράδες, Λέσβος, Χίος, Κέρκυρα, Λευκάδα, Θεσπρωτία, Πρέβεζα, Άρτα

    ΖΩΝΗ Γ
    Αρκαδία, Ευρυτανία, Ιωάννινα, Λάρισα, Καρδίτσα, Τρίκαλα, Πιερία, Ημαθία, Πέλλα, Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Χαλκιδική, Σέρρες, Καβάλα, Δράμα, Θάσος, Σαμοθράκη, Ξάνθη, Ροδόπη, Έβρος

    ΖΩΝΗ Δ
    Γρεβενά, Κοζάνη, Καστοριά, Φλώρινα

  12. #27
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Είναι ανάποδα δηλωμένες... όπως τα έχεις γραμμένα (όχι εσύ μάλλον..αλλά το opengov.gr ...καλά , είναι τόσο φίου-φίου αυτοί εκεί..??) ,
    οι νομοί αντιστοιχούν σε Δ, Γ, Β, Α περιοχές
    που όσο κι αν είναι σε επίσημο site μεν (ενώ τα άλλα είναι απλά ειδησεογραφικά..) θα ήταν παράλογο όντως αν ήταν έτσι όπως φαίνονται παραπάνω, να θέλει παπάδες πετρέλαιο ο κρητικός για να ζεσταθεί, ενώ στη Φλώρινα θα είναι..Χαβάη!!

  13. #28
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ανάποδα δηλωμένες... όπως τα έχεις γραμμένα (όχι εσύ μάλλον..αλλά το opengov.gr ...καλά , είναι τόσο φίου-φίου αυτοί εκεί..??) ,
    οι νομοί αντιστοιχούν σε Δ, Γ, Β, Α περιοχές
    που όσο κι αν είναι σε επίσημο site μεν (ενώ τα άλλα είναι απλά ειδησεογραφικά..) θα ήταν παράλογο όντως αν ήταν έτσι όπως φαίνονται παραπάνω, να θέλει παπάδες πετρέλαιο ο κρητικός για να ζεσταθεί, ενώ στη Φλώρινα θα είναι..Χαβάη!!
    Δεν είναι ανάποδα δηλωμένες είναι αυτό που ισχύει
    Δες λίγο το ποστ του συμφορυμίτη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantasma_tis_nixtas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ την αίτηση ηλεκτρονικά και δεν ζήτησε πουθενα στοιχεία για το πόσο πετρέλαιο έβαλα. Τα μόνα στοιχεία που συμπλήρωσα ήταν τα εξής....

    .....Πάτησα υποβολή και έβγαλε αποτέλεσμα πως η αίτηση είναι αποδεκτή και πως θα πάρω επιδότηση για 1500λίτρα.
    Πήρε επιδότηση για ζώνη Β (DSLAM Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ) 1500 λίτρα
    Αν ήταν ανάποδα δηλωμένες οι ζώνες όπως λες δεν θα δικαιούταν πάνω 960 λίτρα/κατοικία

  14. #29
    Εγγραφή
    22-10-2007
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38845/5000 Kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson TG788vn
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 14.7(dB)
    Λάρισα μένω παιδιά.
    Κάπου είχα διαβάσει πως είμαι Β ζώνη.

    Εδώ το δίαβασα http://www.cretalive.gr/economy/view...ermanshs/49193

    ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ Α: Νομοί Γρεβενών, Κοζάνης, Καστοριάς, Φλώρινας, Δράμας, Ευρυτανίας.

    ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ Β: Νομοί Ιωαννίνων, Λάρισας, Καρδίτσας, Τρικάλων, Αρκαδίας, Πιερίας, Ημαθίας, Πέλλης, Θεσσαλονίκης, Κιλκίς, Χαλκιδικής, Σερρών , Καβάλας, Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου.

    ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ Γ: Νομοί Αττικής (εκτός Κυθήρων & νησιών Σαρωνικού), Κορινθίας, Ηλείας, Αχαΐας, Αιτωλοακαρνανίας, Φθιώτιδας, Φωκίδας, Βοιωτίας, Ευβοίας, Μαγνησίας, Λέσβου, Χίου, Κέρκυρας, Λευκάδας, Θεσπρωτίας, Πρέβεζας, 'Αρτας.

    ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ Δ: Νομοί Ηρακλείου, Χανιών, Ρεθύμνου, Λασιθίου, Κυκλάδων, Δωδεκανήσου, Σάμου, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αργολίδας, Ζακύνθου, Κεφαλληνίας & Ιθάκης, Κύθηρα & νησιά Σαρωνικού.

  15. #30
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.637
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Η κατηγοριοποίηση σε ζώνες έγινε με χάλια κριτήρια. Ο νόμος Χαλκιδικής και Σερρών δεν έχουν την ίδια παγωνιά. Η ορεινή Χαλκιδική έχει πιο πολυ κρύο απο την παραθαλάσσια. Αλλα ο Σερρών είναι όλος ορεινός. Τα σπίτια έχουν περίπου 12 βαθμούς αν δεν έχεις θερμομονωτικα κουφώματα. Η θερμοκρασία έξω πέφτει ήδη στην πόλη στο μηδέν. Και στα χωριά στα σύνορα κοντά στις θερμοκρασίες της δυτικής Μακεδονίας.
    Οσο για τα κοινόχρηστα καλοριφέρ, άλλοι ένοικοι δικαιούνται επίδομα άλλοι όχι. Εκεί γίνεται χαμός. Αυτοί που δεν δικαιούνται βάζουν πχ θερμοπομπούς. Οπότε όταν γίνεται η συνέλευση για πετρέλαιο και επίδομα ψηφίζουν όχι.
    Οσο για το εισοδηματικό κριτήριο, αυτο δεν περιορίζεται στα μετρητά. Αν έχεις χαμηλό εισόδημα αλλα άλλο ακίνητο στο όνομά σου δεν το δικαιουσαι.
    Επίσης το δικαιουσαι μόνο για πετρέλαιο. Οχι για αέριο αν και αυτο ακριβηνε. Και όχι για τηλεθέρμανση

Σελ. 2 από 28 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιδομα μητροτητας;
    Από xriantw στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-10, 20:36
  2. Επιδομα αλληλεγγυης
    Από akisnik στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-10, 13:49
  3. επιδομα?
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-09, 10:53
  4. Επίδομα χρήσης Υπολογιστή ?
    Από georgef1 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-09, 09:03
  5. Επίδομα άγονης γραμμής;
    Από ArChEaN στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-04, 16:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας