Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 120

Θέμα: Apple iPhone 5

  1. #31
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ipad 3, θα στεναχωρηθώ που έγινε το αναπόφευκτο, δηλ. η αναβάθμιση; Θα πάω να πάρω καινούργιο; Όχι βέβαια.
    Να σου πω την αλήθεια, εγώ τα πήρα. Επειδή το χάρισα το παλιότερο που είχα και πήρα το 3 πριν 3 μήνες το θεώρησα γελοίο να γίνεται αναβάθμιση στους 6 μήνες κυκλοφορίας του προϊόντος. Στον χρόνο πάνω είναι πιο λογικό. Στο 6μηνο όταν γίνεται απόσυρση τελείως (όχι αναβάθμιση, για να είμαστε πιο σωστοί) σημαίνει ότι παρουσίασαν στο ipad 3 τα μισά από όσα είχαν να παρουσιάσουν και πολύ απλά δεν παρουσίασαν ότι πιο καινοτόμο είχαν. Νομίζω ότι τα ipad 1 & 2 μείναν τουλάχιστον 1 χρόνο στην αγορά πριν εμφανιστεί η επόμενη έκδοση τους (+ ότι και μετά την παρουσίαση του νέου μοντέλου, έμειναν στην αγορά, δεν αποσύρθηκαν).

    Μια χαρά με καλύπτει το tablet, προφανώς και δεν θα αγοράσω άλλο σύντομα αλλά η συμπεριφορά αυτή της apple ακυρώνει το στυλ που πασσάρει, ότι "παρουσιάζει ότι πιο καινοτόμο μπορεί, ότι έχει μελετήσει καλά τα προϊόντα της" κλπ κλπ. Δεν είναι δυνατόν να παρουσιάζεις ότι πιο καινοτόμο έχεις και να χρειάζεται να το αποσύρεις στο 6μηνο για να παρουσιάσεις πιο βελτιωμένη version. Αυτοακυρώνεσαι.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  2. #32
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nero74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,
    είμαι 38 χρονών, που σημαίνει ότι έχω ζήσει την εποχή όπου όσοι (λίγοι) κυκλοφορούσαν με κινητό (ας το πούμε δλδ, γιατί μόνο "κινητό" δεν ήταν) τους είχαν για λίγο "πειραγμένους".
    Από τότε δικαίως (και ευτυχώς) έχει εξελιχθεί ραγδαία η τεχνολογία (και μαζί μ' αυτή και τα κινητά). Μέχρι εδώ, συμφωνώ.
    Όμως έλεος πια...
    Φτάσαμε σε μια εποχή, όπου η τιμή αγοράς αυτού του αξεσουάρ (και το λέω αξεσουάρ, γιατί περί μιας επίκτητης ανάγκης πρόκειται, μιας ανάγκης που εν πολλοίς μας επιβλήθηκε από την αλόγιστα καταναλωτική κοινωνία που ζούμε) κοστίζει περίπου όσο 2 μηνιάτικα πολλών συνανθρώπων μας.
    Και ζώντας σε αυτή την Ελλάδα, έχοντας δίπλα μας - στις οικογένειές μας μέσα πλέον, ανθρώπους που μπορεί και να μην έχουν να περάσουν το μήνα τους, συζητάμε πόσο καλή ή κακή ευκαιρία είναι αυτό το τηλέφωνο??? Πόσο πολύ "συμφέρει" η τιμή του σε σχέση με κάποιο άλλο το οποίο δεν είναι τόσο καλό (τεχνολογικά - ποιοτικά)???
    Τη στιγμή μάλιστα, που απ' ό,τι διαβάζω πωλείται ακριβότερα απ' ότι σε όλη την Ευρώπη???
    Ε, όχι κύριοι...
    Να φύγετε, να πάτε αλλού (αναφέρομαι σε αυτούς που το πουλάνε)
    "Συγχαρητήρια" σε όποιον το αγοράσει.

    Για να μην παρεξηγηθώ επειδή είναι το πρώτο post που κάνω εδώ,
    είμαι μέλος του adslgr από το 2008, παρακολουθώ στο site από τότε και σχεδόν σε καθημερινή βάση με μεγάλο ενδιαφέρον όλα τα άρθρα καθώς επίσης και πολλά άλλα θέματα τεχνολογίας/ προγραμματισμού που με ενδιαφέρουν και παντού όπου μου δοθεί η ευκαιρία το προτείνω και θα συνεχίσω να το προτείνω ως το καλύτερο ελληνικό site στο είδος του.
    Η μομφή μου δεν είναι εναντίον του θέματος το οποίο είναι άριστο ή του συντάκτη, αλλά της νοοτροπίας που μας έχουν επιβάλει κάποιοι "έξω από 'δω".
    Επειδή αυτή η επιχειρηματολογία φοριέται πολύ τελευταία, θα τονίσω το εξής:

    Υπάρχουν πολλά αντικειμένα-προϊόντα στον καταναλωτικό κόσμο μας τα οποία είναι περιττά (δεν εξαρτάται η επιβίωσή μας απ' αυτά), και όμως τα αγοράζουμε για να ομορφύνουν την ζωή μας, να γεμίσουν τα εσωτερικά κενά μας κ.ο.κ (ό,τι θέλει ο καθένας προσθέτει)
    Ψάξε γύρω σου και θα βρείς πολλά.

    Απ' την 50άρα 3D που αγόρασες με δόσεις, το καινούριο ΙΧ σου με τις χίλιες ηλεκτρικές ευκολίες, το Diesel τζήν σου που κοστίζει 150€, το Georgio Armani άρωμά σου των 80€ κτλ.

    Δεν γνωρίζω και πολλούς που να έμειναν αμέτοχοι απ' το καταναλωτικό πάρτυ (με δανεικά) το οποίο είχε στηθεί στην Ελλάδα τα τελευταία 10 χρόνια, και οι οποίοι ψώνιζαν μόνο τα απολύτως απαραίτητα.

    Τώρα λοιπόν που αυτό τελείωσε, σε κάποιους κακοφαίνεται το ότι κάποιοι συνεχίζουν να ψωνίζουν πράγματα (κατ΄' αυτούς) περιττά.

    Το τι είναι περιττό όμως για τον καθενά είναι αρκετά υποκειμενικό.

    Είσαι σε ένα φόρουμ ανθρώπων που ασχολούνται με την τεχνολογία (και αρκετών gadget-άκηδων).
    Αυτοί οι άνθρωποι αγαπούν την τεχνολογία.
    Τα τεχνολογικά προϊόντα είναι τα τελευταία στα οποία θα κάνουν περικοπές. Θα περιμένουν να πέσουν οι τιμές τους, θα αγοράσουν μετάχειρα, κάπως θα βρουν την άκρη για να πάρουν το αντικειμένο του πόθου τους...

    Υ.Γ
    Είμαι και εγώ της γενιάς σου, και δεν νοσταλγω τις παντόφλες με τις πράσινες οθόνες που έστελναν μόνο SMS...

  3. #33
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την αλήθεια, εγώ τα πήρα. Επειδή το χάρισα το παλιότερο που είχα και πήρα το 3 πριν 3 μήνες το θεώρησα γελοίο να γίνεται αναβάθμιση στους 6 μήνες κυκλοφορίας του προϊόντος. Στον χρόνο πάνω είναι πιο λογικό. Στο 6μηνο όταν γίνεται απόσυρση τελείως (όχι αναβάθμιση, για να είμαστε πιο σωστοί) σημαίνει ότι παρουσίασαν στο ipad 3 τα μισά από όσα είχαν να παρουσιάσουν και πολύ απλά δεν παρουσίασαν ότι πιο καινοτόμο είχαν. Νομίζω ότι τα ipad 1 & 2 μείναν τουλάχιστον 1 χρόνο στην αγορά πριν εμφανιστεί η επόμενη έκδοση τους (+ ότι και μετά την παρουσίαση του νέου μοντέλου, έμειναν στην αγορά, δεν αποσύρθηκαν).

    Μια χαρά με καλύπτει το tablet, προφανώς και δεν θα αγοράσω άλλο σύντομα αλλά η συμπεριφορά αυτή της apple ακυρώνει το στυλ που πασσάρει, ότι "παρουσιάζει ότι πιο καινοτόμο μπορεί, ότι έχει μελετήσει καλά τα προϊόντα της" κλπ κλπ. Δεν είναι δυνατόν να παρουσιάζεις ότι πιο καινοτόμο έχεις και να χρειάζεται να το αποσύρεις στο 6μηνο για να παρουσιάσεις πιο βελτιωμένη version. Αυτοακυρώνεσαι.
    Το iPad 3 βγήκε όντως μισό, για αυτό και έφυγε νύχτα από τον κατάλογο της εταιρίας (ενώ το iPad 2 συνεχίζει να πωλείται ως το φθηνότερο μεγάλο).
    Σύμφωνα με σχόλια που διάβασα οι επιδόσεις του ήταν χειρότερες από του 2, αφού ο επεξεργαστής δε μπορούσε να υποστηρίξει τον αριθμό των pixels της οθόνης, για αυτό και επιβαλλόταν η αντικατάστασή του από ταχύτερο επεξεργαστή και φτάσαμε στο 4 (συν η νέα θύρα για να αγοράσετε νέα περιφερειακά ).

  4. #34
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    μια χαρα,πολυ ωραιο κινητακι,πραγματικα θα το γουσταρα για πολλους λογους,ελαφρυ,στιβαρο,διαρκεια μπαταριας-διαχειριση της,διαχειριση των data,εφαρμογες,μεγαλη κ δυνατη κοινοτητα κ πολλα πολλα ακομα

    δυστυχως η τιμη ειναι αδικαιολογητα υψηλη,με αποτελεσμα κ καλες ανδροιδ συσκευες να ακολουθουν την ιδια τιμολογιακη πολιτικη,με οσα αυτο συνεπαγεται..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος blade_ : 05-11-12 στις 01:37.
    VAMOS ARIS

  5. #35
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Τα σχόλια σχετικά με τις επιδώσεις είναι άκυρα, γιατί το 3 ήταν πιο καλό από το 2 σε όλα.

    Τώρα σχετικά με τον χρόνο που θα μείνει μια συσκευή χωρίς αναβάθμιση είναι αδιάφορο είναι η γνώμη μου καθώς το ζήτημα είναι αν σε καλύπτει. Αν έβαλαν κάτι που έλλειπε και το ήθελες, να καταλάβω την γκρίνια, να αλλάξουν τον σχεδιασμό προς το καλύτερο, επίσης να το καταλάβω, να αλλάξουν κάτι που δεν το βλέπεις και διαφορά δεν θα σου κάνει στο "κάθε μέρα" είναι κουταμάρα.

    Κάτσε να το χαρείς αυτό που πήρες, γιατι πάντα θα βγει κάτι καλύτερο, έτυχε να γίνει πιο γρήγορα στην περίπτωση σου, ε, και; Θα κάτσεις να σκάσεις για κάτι που θα γινόταν στο κάτω κάτω έτσι και αλλιώς!
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  6. #36
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νεκτάριος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ύψος του έχει αυξηθεί στα 123.8 χιλιοστά, έναντι των 115.2 του 4S. Αν και φαντάζει μικρή η διαφορά, στην πραγματικότητα είναι πιο δύσκολο να το χειριστείς με το ένα χέρι, από ότι τα προηγούμενα μοντέλα τα οποία, κατά την γνώμη μου, εφάρμοζαν πολύ καλά στην παλάμη. Στο νέο iPhone δυσκολεύομαι να χρησιμοποιήσω τον αντίχειρα στο κάτω μέρος της οθόνης (όπως για παράδειγμα για να το ξεκλειδώσω) χωρίς να χρειαστεί να μετακινήσω τη συσκευή με τα δάκτυλά μου.
    o Νεκταριος, για οσους τον ξερουν απο κοντα, εχει πολυ μικρα χερια

  7. #37
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    προσωπικα θεωρω οτι ειναι το πιο σημαντικο iphone bumping ever, σημαντικοτερο και απο το 3GS. Imho υπαρχει σοβαρος λογος για upgrade σε iphone 5, ακομα και για κατοχο 4S. Και μαλιστα μεγαλυτερος λογος για upgrade, απο κατοχο Galaxy Nexus σε Nexus 4. Ομως δεν βλεπω κανεναν λογο (εκτος απο τη δοκιμη του διαφορετικου), για χρηστη Android να μεταβει σε iOS. Η για καταναλωτη, που πρωτη φορα αγοραζει smartphone να παει σε οποιοδηποτε iOS device, ποσο μαλλον αν ζηταει κατι παραπανω (power user).

    Αν καποιος ειναι βολεμενος/ευχαριστημενος με το iOS, τοτε το 5 ειναι ιδανικο. Η τιμη του δεν μου κανει εντυπωση, ολα τα προιοντα apple αλλωστε ειναι ακριβα. Αυτο που βλεπω ειναι οτι η Apple, μπορει ευκολα ή δυσκολα να διατηρησει το market share της, αλλα πολυ δυσκολα πλεον να το αυξησει. Βεβαια, το τελευταιο μπορει να μην την ενδιαφερει ιδιαιτερα, αφου τα κερδη της, μπορει να τα διατηρει πολυ ψηλα λογω τιμολογιακης πολιτικης. Ισως ειναι η μονη εταιρια στον κλαδο που εχει προιοντα ανελαστικης ζητησης.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  8. #38
    Εγγραφή
    04-02-2007
    Περιοχή
    Ελλαδιστάν
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Δίνης Mr Spock
    ISP
    Τα ζώα μου αργ
    Router
    ...της HOL
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 26.8(dB)
    Στο βίντεο αναφέρει. "Τα... ηχεία του... stereo..."
    Όχι φίλε μου, το ένα "ηχείο", είναι το μικρόφωνό του.

  9. #39
    Εγγραφή
    19-10-2012
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Thomson 585V8
    SNR / Attn
    15(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικα θεωρω οτι ειναι το πιο σημαντικο iphone bumping ever, σημαντικοτερο και απο το 3GS. Imho υπαρχει σοβαρος λογος για upgrade σε iphone 5, ακομα και για κατοχο 4S. Και μαλιστα μεγαλυτερος λογος για upgrade, απο κατοχο Galaxy Nexus σε Nexus 4. Ομως δεν βλεπω κανεναν λογο (εκτος απο τη δοκιμη του διαφορετικου), για χρηστη Android να μεταβει σε iOS. Η για καταναλωτη, που πρωτη φορα αγοραζει smartphone να παει σε οποιοδηποτε iOS device, ποσο μαλλον αν ζηταει κατι παραπανω (power user).

    Αν καποιος ειναι βολεμενος/ευχαριστημενος με το iOS, τοτε το 5 ειναι ιδανικο. Η τιμη του δεν μου κανει εντυπωση, ολα τα προιοντα apple αλλωστε ειναι ακριβα. Αυτο που βλεπω ειναι οτι η Apple, μπορει ευκολα ή δυσκολα να διατηρησει το market share της, αλλα πολυ δυσκολα πλεον να το αυξησει. Βεβαια, το τελευταιο μπορει να μην την ενδιαφερει ιδιαιτερα, αφου τα κερδη της, μπορει να τα διατηρει πολυ ψηλα λογω τιμολογιακης πολιτικης. Ισως ειναι η μονη εταιρια στον κλαδο που εχει προιοντα ανελαστικης ζητησης.
    εγω θα ηθελα επιχειρηματα γιατι ειναι απαραιτητο απο 4s να πας σε 5 αφου το ios ειναι το ιδιο. ετσι για να κανουμε συζητηση.

  10. #40
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από airbus Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα ηθελα επιχειρηματα γιατι ειναι απαραιτητο απο 4s να πας σε 5 αφου το ios ειναι το ιδιο. ετσι για να κανουμε συζητηση.
    1) aspect ratio
    2) οθόνη

    Για κάποιον αυτά θα ήταν αρκετά.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  11. #41
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω ενα iPhone 4 άσπρο, το οποιο δεν θα με χάλαγε καθόλου να το πουλήσω, και να έπαιρνα μια φθηνότερη συσκευή.......δεν θεωρώ οτι αξίζει τον κόπο να δίνει κανείς τόσα πολλά λεφτά για ένα κινητό, όταν μπορείς να απολαμβάνεις τα ίδια πράγματα με φθηνότερες συσκευες, τις οποίες δεν θα λυπηθείς να πετάξεις όταν κάτι θα σου χαλάσει.

  12. #42
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Πάρε την φτηνή συσκευή εσύ, και μετά πες μας αν θα είναι το ίδιο.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  13. #43
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε την φτηνή συσκευή εσύ, και μετά πες μας αν θα είναι το ίδιο.
    Οντως η φθηνη συσκευη μπορει να μην κουδουνιζει απ'τα loose parts μεσα της, ουτε να εχει εκδορες στο hi tech καλουπι της.
    Αλλα ακομα και να εχει τα παραπανω ειναι φθηνη....
    The world can change by your actions not by your opinions

  14. #44
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχει ο πατέρας μου μια φθηνότερη Samsung και προσωπικά θα με εξυπηρετούσε το ίδιο καλά. Γι αυτό μιλάω και κρίνω!

  15. #45
    Εγγραφή
    19-10-2012
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10500/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Thomson 585V8
    SNR / Attn
    15(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ο πατέρας μου μια φθηνότερη Samsung και προσωπικά θα με εξυπηρετούσε το ίδιο καλά. Γι αυτό μιλάω και κρίνω!
    εξαρταται το ποσο φθηνη ειναι κιολας.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας