Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-120 από 120

Θέμα: Apple iPhone 5

  1. #106
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παρέλαβα χτες αλλά 4G δεν υποστηρίζει η cosmote με το iphone5. Ούτε μου λένε καθαρά στο τηλέφωνο το λόγο, ούτε στο Γερμανό. Απλά λένε πως η Apple έχει κλειδωμένο το 4g του iphone5 στην Ελλάδα. Έχει μάθει κανείς τι παίζει?

  2. #107
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Θα γίνει μελλοντικά career update από την Apple. Ομως, η Cosmote δεν υποστηρίζει σε όλα τα προγράμματα 4g. Πρέπει να τους ρωτήσεις για το δικό σου πρόγραμμα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  3. #108
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Έω πλέον LTE στο iphone 5. Η ταχύτητα, όπου υπάρχει δίκτυο, είναι πραγματικά μεγάλη. Η διαφορά με το 3G είναι επίσης μεγάλη. Έκανα 2-3 speed test καθώς οδηγούσα Μελίσσια και Βριλήσσια. Πήρα αποτελέσματα 28mbs/25mbs/30mbs συμετρικά σχεδόν παντού και εν κινήσει. Επίσης τα ping του speedtest με server στο Ηράκλειο Κρήτης ήταν 29ms.

    Η εμπειρία στο browsing επίσης άριστη. Youtube φορτώνει γρηγορότερα από το σπίτι μου, αβίαστα, χαλαρά και όμορφα. Βασικά ό,τι δοκίμασα άνοιξε σχεδόν ακαριαία.

    Αγόρασα ένα τραγούδι στο itunes και δεν μου έβγαλε ποτέ download bar. Απλά έγινε 100% ακαριαία (δε ξέρω αν πήρα 1 ή 2 sec γιατί οδηγούσα ταυτόχρονα) και το έπαιξα.

    Το κακό είναι πως μόλις βγήκα απο τους κεντρικούς δρόμους αυτών των δύο περιοχών εξαφανίστηκε η ένδειξη LTE.

    Επίσης το κακό με τη cosmote είναι πως ενώ έχω πακέτο 2gig my way (ή κάπως έτσι) που μοιράζομαι τα gigs μεταξύ iphone και tablet με υποχρέωσαν να πάω στα 5 gigs για να μου ανοίξουν το 4g και στο tablet. Ακούσανε 4-5 καντήλια και φυσικά δεν έχω 4g στο tablet.

    Πρώτες εντυπώσεις άριστες, είναι αυτό που λέμε "άλλη φάση". Πραγματικά άριστες με επιφύλαξη τη πολύ περιορισμένη κάλυψη.

  4. #109
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Η χρηση 4G ειναι περισσοτερο για να λεμε οτι μπορουμε να κατεβαζουμε με 25+mbps, κατα το εχω και κοτερο παμε μια βολτα εχω και LTE παμε για καφε?
    Η επιτελους σου λυνει τα χερια η δυνατοτητα να κατεβαζεις hd ταινιες οδηγωντας?
    The world can change by your actions not by your opinions

  5. #110
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Με 3g θεωρητικά πιάνεις 8mbps, που είναι μια χαρά ταχύτητα, το θέμα είναι το lag που έχει και το γεγονός ότι όσο μεγαλύτερο είναι το bandwidth τόσο καλύτερη είναι η συνολικότερη εμπειρία.

    Δεν έχω LTE, αλλά ελπίζω να λύνει κάποια θέματα του 3g που το κάνουν αργό στα μάτια του χρήστη.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  6. #111
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρηση 4G ειναι περισσοτερο για να λεμε οτι μπορουμε να κατεβαζουμε με 25+mbps, κατα το εχω και κοτερο παμε μια βολτα εχω και LTE παμε για καφε?
    Η επιτελους σου λυνει τα χερια η δυνατοτητα να κατεβαζεις hd ταινιες οδηγωντας?
    Τα ίδια με ρωτάει και η γυναίκα μου όταν χαλβαδιάζω τις καμπίνες του vdsl. Δε ξέρω τι να τις απαντήσω. Με πιάνεις απροετοίμαστο σε τέτοιες ερωτήσεις.

  7. #112
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Ασ'το vdsl, απολυτα λογικο να θες απεριοριστη ταχυτητα στο σπιτι σου για 1002 λογους.
    Υπαρχει καποιος ουσιαστικος λογος να εχουμε 20mb-30mb στο κινητο?
    The world can change by your actions not by your opinions

  8. #113
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Οι ίδιοι ακριβώς λόγοι, δεν αλλάζει κάτι. Τα κινητά κάνουν πλέον τα ίδια περίπου πράγματα με το desktop, για να μην βάλω τις ταμπλέτες.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  9. #114
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έω πλέον LTE στο iphone 5. Η ταχύτητα, όπου υπάρχει δίκτυο, είναι πραγματικά μεγάλη. Η διαφορά με το 3G είναι επίσης μεγάλη. Έκανα 2-3 speed test καθώς οδηγούσα Μελίσσια και Βριλήσσια. Πήρα αποτελέσματα 28mbs/25mbs/30mbs συμετρικά σχεδόν παντού και εν κινήσει. Επίσης τα ping του speedtest με server στο Ηράκλειο Κρήτης ήταν 29ms.

    Η εμπειρία στο browsing επίσης άριστη. Youtube φορτώνει γρηγορότερα από το σπίτι μου, αβίαστα, χαλαρά και όμορφα. Βασικά ό,τι δοκίμασα άνοιξε σχεδόν ακαριαία.

    Αγόρασα ένα τραγούδι στο itunes και δεν μου έβγαλε ποτέ download bar. Απλά έγινε 100% ακαριαία (δε ξέρω αν πήρα 1 ή 2 sec γιατί οδηγούσα ταυτόχρονα) και το έπαιξα.

    Το κακό είναι πως μόλις βγήκα απο τους κεντρικούς δρόμους αυτών των δύο περιοχών εξαφανίστηκε η ένδειξη LTE.

    Επίσης το κακό με τη cosmote είναι πως ενώ έχω πακέτο 2gig my way (ή κάπως έτσι) που μοιράζομαι τα gigs μεταξύ iphone και tablet με υποχρέωσαν να πάω στα 5 gigs για να μου ανοίξουν το 4g και στο tablet. Ακούσανε 4-5 καντήλια και φυσικά δεν έχω 4g στο tablet.

    Πρώτες εντυπώσεις άριστες, είναι αυτό που λέμε "άλλη φάση". Πραγματικά άριστες με επιφύλαξη τη πολύ περιορισμένη κάλυψη.
    Δεν θέλω να φανώ κάπως.... αλλά μήπως δεν θα έπρεπε να κάνεις αυτά τα πράγματα την ώρα που οδηγείς;;;

  10. #115
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kami84gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να φανώ κάπως.... αλλά μήπως δεν θα έπρεπε να κάνεις αυτά τα πράγματα την ώρα που οδηγείς;;;
    Όντως δε θα έπρεπε. Από τη χαζομάρα μου το έκανα καθώς το ενεργοποιησαν την ώρα που γυρναγα από τη δουλειά και ξέρω πως στο σπίτι δεν εχω καν 3G.

  11. #116
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χρηση 4G ειναι περισσοτερο για να λεμε οτι μπορουμε να κατεβαζουμε με 25+mbps, κατα το εχω και κοτερο παμε μια βολτα εχω και LTE παμε για καφε?
    Η επιτελους σου λυνει τα χερια η δυνατοτητα να κατεβαζεις hd ταινιες οδηγωντας?
    Το βασικό είναι η ανταπόκριση του δικτύου.
    Η ειρωνεία ασχολίαστη.

  12. #117
    Εγγραφή
    04-11-2011
    Περιοχή
    Πειραιάς,Πασαλιμάνι
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 5 αλλά βλέπω από καταστήματα στο skroutz. gr να το έχουνε εως και 100 ευρώ φτηνότερα από cosmote,wind κτλπ.
    Θα εμπιστευόσασταν να το πάρετε από εκεί? Μερικά από αυτά εχουνε 500+ αξιολογήσεις, εσείς τι προτείνετε?

  13. #118
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 5 αλλά βλέπω από καταστήματα στο skroutz. gr να το έχουνε εως και 100 ευρώ φτηνότερα από cosmote,wind κτλπ.
    Θα εμπιστευόσασταν να το πάρετε από εκεί? Μερικά από αυτά εχουνε 500+ αξιολογήσεις, εσείς τι προτείνετε?
    Προφανώς...
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  14. #119
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω το iphone 5 αλλά βλέπω από καταστήματα στο skroutz. gr να το έχουνε εως και 100 ευρώ φτηνότερα από cosmote,wind κτλπ.
    Θα εμπιστευόσασταν να το πάρετε από εκεί? Μερικά από αυτά εχουνε 500+ αξιολογήσεις, εσείς τι προτείνετε?
    Παρεισαγωγή είναι αλλά εσένα δε βλέπω το λόγο που θα πρεπε να σ ενδιαφέρει.

  15. #120
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ευχαριστούμε για την παρουσίαση.

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας