Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)
    Question
    Καλησπέρα, δεν γνωρίζω πόσο καιρό συμβαίνει το φαινόμενο αυτό επειδή είμαι πνιγμένη στην δουλειά τον τελευταίο καιρό.

    Σήμερα προσπάθησα να ανεβάσω μερικές φωτογραφίες και ένα βιντεάκι στο YouTube αλλά παρατήρησα ότι ανέβαιναν πολύ αργά και το έψαξα λίγο μιας και είχα χρόνο..

    Άνοιξα Netlimiter3, speedtest.net κτλ., και το upload για κανένα λόγο δεν ανέβαινε πάνω από 20KB/sec ενώ θυμάμαι ότι έπιανα τουλάχιστον 80-90 KB/sec.. και το περίεργο είναι ότι το router είναι συγχρονισμένο στο 1mbit upload.

    Στατιστικά από το router:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats.png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  12,7 KB 
ID: 111737

    Πήρα τηλέφωνο στην Forthnet, μίλησα με έναν τεχνικό για αρκετή ώρα, έκανε reset την γραμμή, κάναμε reset τον router, όλα τα γνωστά, αλλά δεν άλλαξε τίποτα..

    Το upload ότι και να κάνω δεν πιάνει πάνω από 20 kb/sec..

    Καμιά ιδέα?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stats.png  


  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    To 80-90 KB/sec θα ηταν το μεγιστο σου,νομιζω. Αλλα το 20 ειναι οντως πολυ μικρο....μηπως ειχες ανοιχτο κανενα torrent?

  3. #3
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)
    'Οχι δεν είχα ανοιχτό τίτοπα.. 'Επιανα σίγουρα 80-90 KB/sec και ναι όντως πιστεύω και εγώ πως ήταν το μέγιστο. Και επίσης το SNR είμαι σίγουρη ότι ήταν στο 6 και κλείδωνα στα ~14.5mbit..

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω και δεν ξέρω και τι να κάνω.. Να τους ξαναπάρω τηλέφωνο?

  4. #4
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Απο τη στιγμη που δειχνει 1 mbps στη σελιδα του router,κατι μεσα απο τον υπολογιστη συμβαινει. Antivirus κτλ υπαρχει?

  5. #5
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)
    Δοκίμασα από τον σταθερό (Win7), από το λάπτοπ (Win7 & Ubuntu), ακόμα και απο το android, παντού τα ίδια αποτελέσματα, στο κατέβασμα είναι άψογο, αλλά στο ανέβασμα θαρρείς και έχουν βάλει limiter στα 20KB/sec!

  6. #6
    Εγγραφή
    07-05-2008
    Μηνύματα
    805
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585v8
    Path Level
    Interleaved
    Αλλο ρούτερ να δοκιμάσεις υπάρχει;

  7. #7
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Eπειδή είμαι παθών με παρόμοιο πρόβλημα (πόση όρεξη έχεις να διαβάζεις.....) , δοκίμασε με το utorrent να δεις τι upload έχεις.

    Εάν το utorrent με ελεύθερο upload (και εννοείται ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ να χρησιμοποιεί τη γραμμή σου) "κολλάει" στα 20, ετοιμάσου για τρελλές περιπέτειες με το support της fnet καθώς και με τους τεχνικούς που θα σου στείλουν (ΑΝ φτάσεις μέχρι εκεί).

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  8. #8
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)
    Σ'ευχαριστώ για το Link, πάνω κάτω διαβάζοντας το πρώτο post ήξερα τι θα βρω παρακάτω..

    BlindG δυστυχώς ακόμα "κολλάει" στα 20, δεν πρόκειται να κάνω καμιά κίνηση για την οποιαδήποτε επιδιόρθωση του προβλήματος γιατί ξέρω πόσο άχρηστος είναι ο όλος μηχανισμός της "τεχνικής" υποστήριξης, ο θεός να την κάνει.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας τεχνικός δεν έχει ακούσει ποτέ του την λέξη "Linux", "Netlimiter", έχω βαρεθεί να ακούω την φράση "Δεν ξέρω" κτλ κτλ.. Είναι δυνατόν? Χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στα δίκτυα, μέχρι τώρα αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι, οτιδήποτε και να κάνω μαζί τους θα είναι χαμένος χρόνος, και ειλικρινά με όλα τα υπόλοιπα που έχω στο κεφάλι μου τώρα δεν έχω την υπομονή για τέτοιες μαμακίες.

    Υπάρχει μια περίπτωση να φύγω μόνιμα στο εξωτερικό σε 2-3 μήνες.. Αν δεν κάτσει και μείνω εδώ, τον επόμενο μήνα θα κάνω μια βόλτα σε έναν ΟΤΕ, κι ας ελπίσω ότι θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα..

    Α ρε Ελλαδάρα...

  9. #9
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Δυστυχώς σε αυτές τις εταιρίες, πλέον προσλαμβάνουν όποιον να 'ναι και απλά τους δίνουν έναν "τυφλοσούρτη" για την επίλυση των συχνότερων προβλημάτων. Αυτό σημαίνει πως αν πέσεις σε περίπτωση όπως η δικιά σου (/μου), έχεις ψωνίσει από σβέρκο.

    Οπλίζεσαι με υπομονή και ευγένεια, να θυμάσαι οτι ΔΕΝ φταίει ο ανιδίκευτος υπάλληλος με τον οποίο συνομιλείς, αλλά κάποιο μανικετόκουμπο που ήθελε να πάρει παχυλό μπόνους που γλίτωσε τα λεφτά από ειδικευμένο τεχνικό και θα τα πας μια χαρά.

    Δεν έχεις λόγο να μην προσπαθήσεις να επιλύσεις το πρόβλημα, ανεξάρτητα με το εάν θα κάτσεις ή όχι. Πληρωμένους τους έχεις, τρέχα τους.

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  10. #10
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alyxia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ για το Link, πάνω κάτω διαβάζοντας το πρώτο post ήξερα τι θα βρω παρακάτω..

    BlindG δυστυχώς ακόμα "κολλάει" στα 20, δεν πρόκειται να κάνω καμιά κίνηση για την οποιαδήποτε επιδιόρθωση του προβλήματος γιατί ξέρω πόσο άχρηστος είναι ο όλος μηχανισμός της "τεχνικής" υποστήριξης, ο θεός να την κάνει.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας τεχνικός δεν έχει ακούσει ποτέ του την λέξη "Linux", "Netlimiter", έχω βαρεθεί να ακούω την φράση "Δεν ξέρω" κτλ κτλ.. Είναι δυνατόν? Χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις πάνω στα δίκτυα, μέχρι τώρα αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι, οτιδήποτε και να κάνω μαζί τους θα είναι χαμένος χρόνος, και ειλικρινά με όλα τα υπόλοιπα που έχω στο κεφάλι μου τώρα δεν έχω την υπομονή για τέτοιες μαμακίες.

    Υπάρχει μια περίπτωση να φύγω μόνιμα στο εξωτερικό σε 2-3 μήνες.. Αν δεν κάτσει και μείνω εδώ, τον επόμενο μήνα θα κάνω μια βόλτα σε έναν ΟΤΕ, κι ας ελπίσω ότι θα είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα..

    Α ρε Ελλαδάρα...
    Αυτο πραγματικα δε το καταλαβα ποτε!!! ΟΚ,δεν ειπα καποιος να τα ξερει ολα,αλλα πες " Θα το διερευνησω και θα σας ξανακαλεσω " , ψαξε και ΠΑΡΕ ΤΟ Μ****Α ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ εστω για να πεις οτι δε βρηκες κατι....

    Κι εγω φευγω το Σεπτεμβριο,και πραγματικα,λογω τετοιων περιστατικων σε ολους τους τομεις της καθημερινοτητας ( δημοσιο , γιατροι κτλ κτλ ) μετραω τις μερες απο τωρα!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)
    ΟΚ,δεν ειπα καποιος να τα ξερει ολα,αλλα πες " Θα το διερευνησω και θα σας ξανακαλεσω " , ψαξε και ΠΑΡΕ ΤΟ Μ****Α ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ εστω για να πεις οτι δε βρηκες κατι....

    Κι εγω φευγω το Σεπτεμβριο,και πραγματικα,λογω τετοιων περιστατικων σε ολους τους τομεις της καθημερινοτητας ( δημοσιο , γιατροι κτλ κτλ ) μετραω τις μερες απο τωρα!!!
    Ακριβώς αυτό. Μες στο μυαλό μου είσαι.

    Οπλίζεσαι με υπομονή και ευγένεια, να θυμάσαι οτι ΔΕΝ φταίει ο ανιδίκευτος υπάλληλος με τον οποίο συνομιλείς, αλλά κάποιο μανικετόκουμπο που ήθελε να πάρει παχυλό μπόνους που γλίτωσε τα λεφτά από ειδικευμένο τεχνικό και θα τα πας μια χαρά.
    Συμφωνώ απόλυτα BlindG... αλλά την ξέρεις την κατάσταση πολύ καλύτερα από εμένα, δεν νομίζω ότι υπάρχει τεχνικός της Forthnet που δεν έχεις μιλήσει στο τηλέφωνο!

    Αλλά ρε παιδιά, για σταθείτε λίγο. Εδώ μιλάμε για κοροϊδία τώρα. Είναι δυνατόν μετά από δύο τηλεφωνικές επικοινωνίες με δαύτους, εξηγώντας δύο φορές πολύ απλά, κατανοητά και ευγενικά το πρόβλημα που έχω, μετά από δύο μέρες μου τραβάνε ένα ανέβασμα το SNR στο 7, και την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλέφωνο να μου πουν ότι “Εμείς κάναμε κινήσεις από το μέρος μας να διορθώσουμε την βλάβη, ξανά δοκιμάστε και πάρτε μας τηλέφωνο.”?

    Είναι δυνατόν? Ειδικά από την στιγμή που αυτό το δοκίμασαν ήδη 2 φορές, οι “τεχνικοί” με τους οποίους μίλησα στο τηλέφωνο?

    Και φυσικά εννοείται ότι δεν διορθώθηκε τίποτα.

    Όχι. Δεν τους κάνω την χάρη. Έχω γίνει πολύ σκύλα με κάτι τέτοια αλλά δεν έχω χρόνο για άλλο πόνο, που λέει και ο Μιχάλης.

    Αν όντως ήξεραν τι τους γίνεται, είχαν την τεχνογνωσία και την σωστή υποδομή (ακόμα γελάω με το διαβόητο analyzer), φυσικά και θα έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου να τους βοηθήσω για να λυθεί και το δικό μου ζήτημα.

    Υ.Γ: BlindG εσύ είσαι ευχαριστημένος με την αλλαγή? Έχεις προβλήματα τώρα?

  12. #12
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ φταίει ο ανιδίκευτος υπάλληλος με τον οποίο συνομιλείς, αλλά κάποιο μανικετόκουμπο που ήθελε να πάρει παχυλό μπόνους που γλίτωσε τα λεφτά από ειδικευμένο τεχνικό και θα τα πας μια χαρά.
    1. Ο υπάλληλος έκανε αίτηση για τη συγκεκριμενη θέση. Δε νομίζω ότι ήταν θέση ανειδίκευτου, ε;
    2. Υπάρχει μπόνους πρόσληψης ανίδεων; Ενδιαφέρον.
    3. Το μανικετόκουμπο γλύτωσε λεφτά από μια ΑΕ επειδή πήρε τον Ασχετίδη με Άποψη έναντι του Σχετικού με Άποψη για την ίδια θέση; Πολύ ενδιαφέρον.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #13
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alyxia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα BlindG... αλλά την ξέρεις την κατάσταση πολύ καλύτερα από εμένα, δεν νομίζω ότι υπάρχει τεχνικός της Forthnet που δεν έχεις μιλήσει στο τηλέφωνο!

    Αλλά ρε παιδιά, για σταθείτε λίγο. Εδώ μιλάμε για κοροϊδία τώρα. Είναι δυνατόν μετά από δύο τηλεφωνικές επικοινωνίες με δαύτους, εξηγώντας δύο φορές πολύ απλά, κατανοητά και ευγενικά το πρόβλημα που έχω, μετά από δύο μέρες μου τραβάνε ένα ανέβασμα το SNR στο 7, και την επόμενη μέρα με παίρνουν τηλέφωνο να μου πουν ότι “Εμείς κάναμε κινήσεις από το μέρος μας να διορθώσουμε την βλάβη, ξανά δοκιμάστε και πάρτε μας τηλέφωνο.”?

    Είναι δυνατόν? Ειδικά από την στιγμή που αυτό το δοκίμασαν ήδη 2 φορές, οι “τεχνικοί” με τους οποίους μίλησα στο τηλέφωνο?

    Και φυσικά εννοείται ότι δεν διορθώθηκε τίποτα.

    Όχι. Δεν τους κάνω την χάρη. Έχω γίνει πολύ σκύλα με κάτι τέτοια αλλά δεν έχω χρόνο για άλλο πόνο, που λέει και ο Μιχάλης.

    Αν όντως ήξεραν τι τους γίνεται, είχαν την τεχνογνωσία και την σωστή υποδομή (ακόμα γελάω με το διαβόητο analyzer), φυσικά και θα έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου να τους βοηθήσω για να λυθεί και το δικό μου ζήτημα.

    Υ.Γ: BlindG εσύ είσαι ευχαριστημένος με την αλλαγή? Έχεις προβλήματα τώρα?
    Βεβαιώτατα και είναι δυνατόν. Όπως επίσης είναι δυνατόν να έρθει ο τεχνικός, να στείλει ένα text mail <1kb και να σου πει "ορίστε, δουλεύει το upload" (ο πρώτος που ήρθε ).

    Αν διαβάσεις, μίλησα με ένα κάρο κόσμο στο τηλέφωνο που δεν ήξερε. Ευγενικά τους εξηγούσα οτι το πρόβλημα είναι ήδη παράξενο και οτι πρέπει να με δώσουν σε κάποιον πιο εξειδικευμένο.
    Τις περισσότερες φορές, έπιανε αυτό. Όταν δεν έπιανε, αρχίζανε τα νεύρα γιατί αυτός που μου απαντούσε, επέμενε ή οτι δεν υπάρχει πρόβλημα ή οτι δεν ξέρω τι μου γίνεται, ή οτι δεν μπορεί να με βοηθήσει αλλά ΟΥΤΕ και να με δώσει σε άλλον, οπότε αρχίζαμε.....
    Επίσης, τους έλεγα να δουνε την καρτέλα μου με τις αναφορές.

    Το "ρεζουμε" είναι πως ΚΑΘΕ φορά που έπαιρνα τηλέφωνο για 3 μήνες, η συνεννόηση ξεκινούσε ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ και αυτό είναι το πιο πιθανό και για την περίπτωσή σου.

    Από εκεί και πέρα, τους βαρέθηκα, έφυγα και ησύχασα :P
    Πήγα στον ΟΤΕ, η γραμμή δούλευε κανονικά (άλλη πόρτα) και μετά wind για φθηνότερα και είμαι μια χαρα πλέον τώρα που έφυγα από τη fnet :P :P :P :P :P

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  14. #14
    Εγγραφή
    08-11-2012
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    7(dB) / 18.5(dB)


    ..Και που λέτε, είπα να τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω τι κάνουν τα παιδιά γιατί πέρα από τα προβλήματα που ήδη έχω, τώρα αποσυγχρονίζεται και η γραμμή ανά μια ώρα. Τέλειαααα!

    ...
    "Τεχνικός": Οι σελίδες που κάνουν τεστ ταχύτητας είναι ανακριβής και ποτέ δεν θα σας δώσουν σωστά αποτελέσματα..
    Εγώ: Μα...
    "Τεχνικός": Εδώ βλέπω ότι η γραμμή σας είναι εντάξει, δεν μπορώ να καταλάβω..

    ..Μετά από 10 λεπτά..

    Εγώ: Οπότε μπορείτε τουλάχιστον να μου πείτε τι βήματα πρέπει να κάνω για να διορθωθεί το θεματάκι?
    "Τεχνικός": . . .
    Εγώ: ..Μ'ακούτε?
    "Τεχνικός": Θα το δηλώσω σαν βλάβη και θα σας ενημερώσουμε σε 1-2 ημέρες.
    Εγώ: Αααα..! Μάλιστα... Ευχαριστώ... πολύ.. Γεια...

    Οπότε είπα να δοκιμάσω τα γνωστά τεστάκια για να δω μερικά λανθασμένα αποτελέσματα!

    SNR: 7/10
    Attenuation: 18/10
    Output Power: 19/12
    Attainable Rate: 13692/1121
    Rate: 12722/1021




    Μέχρι να κάνει connect στο upload μπορεί να πέρασε και 1 λεπτό.




    ..Και αυτά έγιναν με το καινούργιο πλέον CL-110 που πήγα και μου δώσανε (γιατί κάθε χρόνο καίγονται τα ρημάδια) και με το D-link που έχω με ακριβώς ίδια αποτελέσματα, σε φρεσκο-εγκατεστημένο Ubuntu 12.10.

    Ημέρα: 10η.

    Απολαύστε

  15. #15
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Για τα χαλασμένα cl-110 ενδιαφέρομαι :P
    Βλέπεις τα θεωρώ πολύ καλα routerάκια και τα έχω βολευτεί. Υπάρχει πιθανότητα πάντως να επισκευαστούν

    Από εκεί και πέρα, την επόμενη φορά που θα σου πουν οτι η γραμμή σου είναι οκ, μπορείς να τους πεις αν μπορούν να δουν με πόσα ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ (όχι στα πόσα συγχρονίζει...) ή πως μπορείς να το δοκιμάσεις αυτό;

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. περίεργο upload πρόβλημα
    Από harry_m στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-10, 01:39
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-09, 00:41
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-09, 14:41
  4. Περιεργο προβλημα με το upload
    Από tsol87 στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-08, 17:54
  5. Περιεργο προβλημα με upload σε cabletv
    Από jara στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-07, 10:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας