Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    USROBOTICS 9108
    Eχω το προγραμμα WIND TO ALL 35 με 19,50 με το ΦΠΑ. Με πήραν τηλ κ μου είπαν οτι αν το κάνω ανανέωση θα έχω 48 ε /12 μηνες έκπτωση κάθε μήνα στο πάγιο μου κ ότι θα πλήρωνα 15 ε με το ΦΠΑ. Μόλις έληξε και μου ήρθε ο λογαριασμός 30 Ε ! . Τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι με την ανανέωση χάνω την προηγούμενη προσφορά κ έχω την καινούργια.Παρ όλα αυτα μου ήρθε με πάγιο σαν να πήγαινα τωρα να πάω να κάνω σύνδεση, κ ότι από τον άλλο μηνα θα ξεκινήσει η προσφορά κ να πάω στο κατάστημα να τους που ότι δεν με ενημερωσαν 'οτι θα έχαν την παλιά προσφορά.Πήγα τους το είπα κ μου είπαν ότι είναι πρόβλημα της WIND και όχι δικό τους! Τους ζήτησα να κάνω καταγελλία την σύμβαση εφόσον δεν έχω πάρει συσκευή κ μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν περάσουν 2 μήνες !! Τους ζήτησα γραπτώς να μου το δώσουν αυτό ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ. !! ΤΟ κατάστημα είναι το κατάστημα του ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Παναγη Τσαλδάρη!! .Εγώ τ΄ρα γιατί πρέπει να πληρώσω ενα κανονικό πάγιο εφόσον εφόσον έχω κανει συμβαση ??? Οι άνθρωποι είναι για τα μπάζα και στο κατάστημα Περιστερίου κ στην WIND γιατί ΔΕΝ ξέρουν τι τους γίνεται!! ΟΠΟΤΕ σας προτέινω κα κάνετε ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία ΕΚΤΟΣ της WIND !! Το ιδιο πρόβλημα εχω με το σταθερό τους ζητάω έκπτωση επειδή έχουν περάσει 3 χρόνια κ εδω κ 1 μήνα όλο μου λένε ότι θα με πάρουν κ θα με πάρουν!!! Οπότε προσέξτε καλά για την WIND μην πείτε ότι δεν ξέρατε !! Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    25-10-2006
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28 mbps/5 mbps
    ISP
    Q-Wind
    DSLAM
    Wind - ΣΟΥΔΑ
    Router
    Zyxel VMG3925-B10B
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ο απαραδεκτος εισαι εσυ. Δεν ξερεις οτι τηλεφωνικα δεν κανεις ΠΟΤΕ συμφωνια.; σε ολο το forum αυτο λενε,οτι θελεις πας σε καταστημα απο την αρχη και οχι μετα απο τα προβληματα που παρουσιαζονται. Και να ηθελαν στο καταστημα να λυσουν το προβλημα σου δεν μπορουν λογο συστηματος.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    λογικά έχεις υπογράψει κάποιο συμβόλαιο και αυτό αναφέρει τιμές.

    επειδή έγινε σε μένα κάποιο παρόμοιο σκηνικό, όταν μιλάνε για έκπτωση αυτή ξεκινάει από το δεύτερο λογαριασμό. Ο πρώτος έρχεται με κανονικό πάγιο και θα έχεις την έκπτωση στους επόμενους 12 λογαριασμούς.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    και πάντα αυτό που κάνεις, το κάνεις σε κατάστημα και όχι προσφορικά...αν δεν υπογράψεις και δεν έχεις χαρτί...δεν κάνεις τίποτα !

  5. #5
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    USROBOTICS 9108
    τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    συμβουλέψου τον σύνυγορο του πολίτη και πράξε ανάλογα

  7. #7
    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathistaxi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....
    Επικοινώνησε με τα κεντρικά και ανέφερε ακριβώς το πρόβλημα. Στη Wind είναι θετικοί να σε εξυπηρετήσουν ακόμη και αν το λάθος οφείλεται σε δική τους υπαιτιότητα. Συγνώμη που στο λέω, αλλά περισσότερο χρόνο σου τρώει να ποστάρεις το πρόβλημα στο forum, παρά να βρεις τον τρόπο να το λύσεις. Εμένα, πάντως όσες φορές χρειάστηκα, με βοήθησαν...

  8. #8
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lex_luthor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη που στο λέω, αλλά περισσότερο χρόνο σου τρώει να ποστάρεις το πρόβλημα στο forum, παρά να βρεις τον τρόπο να το λύσεις. Εμένα, πάντως όσες φορές χρειάστηκα, με βοήθησαν...
    έτσι ακριβώς είναι και εγώ το ίδιο έχω καταλάβει.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν καταλαβαίνουν από λόγια στη wind, επικρατεί το ίδιο μπάχαλο που επικρατεί στις υπηρεσίες λογιστηρίου της forthnet. Μόνο με επιστολή και κοινοποίησή της στους αρμόδιους φορείς (ΕΕΤΤ, Συνήγορο Καταναλωτή) θα πάρουν μπρος.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  10. #10
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Περιοχή
    Πελοπόννησος
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    949
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    Σε έπιασαν κότσο οπότε προσοχή...

  11. #11
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathistaxi Εμφάνιση μηνυμάτων
    τηλεφωνικος δεν εκανα καμια συμφωνια... Η Αιτηση εγινε 04/09/2012 , μεσα γραφει οτι θα ξεκινησει με τη ληξη του συμβολαιου 09/11/2012 Ο Λογαριασμος εκδόθηκε 12/11/2012 χωρις καμια εκπτωση δηλαδή πληρώνω ένα μήνα κανονικά κ θα ξεκινήσει από τον επόμενο δηλ χάνω ένα μηνα. Σε κατάστημα πήγα κ όχι τηλεφωνικά .εφόσον δεν έχει γίνει καμία έκπτωση ΜΠΟΡΩ ανά πάσα στιγμή να καταγγείλω την ΣΥΜΒΑΣΗ ! και όχι τις ανοησίες που λέει το κατάστημα στο Περιστέρι (Παναγή Τσαλδάρη) που οι άνθρωποι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ έχουν κάτι κοριτσάκια και σου μιλάνε λες να μην πω τι....Αν δεν μπορεί το κατάστημα να σου λύσει το πρόβλημα να πάνε σπίτια τους.. αυτοί πρέπει να πέρνουν τηλ την WIND και όχι να δίνουν το τηλ στον πελάτη εφόσον έχουν εταιρικό τηλέφωνο για τα καταστήματα....
    Το κατάστημα δεν μπορεί να σε βοηθήσει για τον απλούστατο λόγο ..... το Wind To All 35 έχει κανονικό Πάγιο 39,20 μαζί με όλους τους φόρους τώρα αν εσύ είχες κάποια άλλη προσφορά στο αρχικό πάγιο και σου ερχότανε 19,5 είναι άλλο ευαγγέλιο...και εφόσον αποδεχτηκες τηλ. προσφορά τι περιμένεις να κάνουνε από το κατάστημα ??? δεν μπορούν να επέμβουν σε ένα προκαθορισμένο πάγιο και μια έκπτωση που σου έδωσαν από το τηλ. Θα πρέπει αναγκαστικά να μιλήσεις με το αρμόδιο τμήμα και αυτό δεν είναι το κατάστημα. Το ποιο πιθανό είναι οτι είχες ειδική έκπτωση για έναν χρόνο έληξε σου είπαν 48 ευρώ έκπτωση δλδ 4ευρω κάθε μηνά στο κανονικό του παγίου για την νέα χρονιά. Τα καταστήματα δεν έχουνε κάποιο εσωτερικό τηλ για επικοινωνια με τα κεντρικά είναι μόνο το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών δλδ για εσένα εμένα και όλους τους άλλους....αν το πρόβλημα το είχε δημιουργηση το κατάστημα τότε μόνο μπορεί και το λύση και να έπαιρνε το κατάστημα τηλ. θα ζήταγαν να μιλήσουν με εσένα οπότε δεν έχει και νόημα.... τώρα αν θες το καταλαβαίνεις πως είναι τα πράγματα...

  12. #12
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    USROBOTICS 9108
    ΔΕΝ ΕΧΩ κανει τηλ ανανέωση εχω πάει σε καταστημα...Τελος παντων εκανα φορητότητα και σταθερο και κινητο.... οπότε ας κάνουν ότι θέλουν θα πλωρώσω μόνο αυτά που πρέπει και εφόσον έχω στα χέρια μου αυτό που υπέγραψα ας στείλουν τις χρεώσεις σε όποιο Δικηγόρο θέλουν να κάνουν ότι θέλουν..Το ίδιο μου κάναν κ για το σταθερό....ενώ επικοινωνώ καθημερινά 1 μήνα πριν λήξει...όλο θα με πάρουν κ.τ.λ σε 2 μερες 3 μέρες αύριο το στείλαμε στο αρμόδιο τμήμα κ.τ.λ... υπάρχουν οι κλήσεις και τα νούμερα των αιτήσεων.. H WIND έχασε έναν πελάτη 12Χ32.99 = 395,88 κ 12Χ19.50= 234 ΣΥΝΟΛΟ 692,88 Ε.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    τα μαγαζια της wind 3(?)στο περιστερι αν δεν κανω λαθος ανηκουν ολα στο ιδιο ατομο και γενικα το νου σου ψαχνουν για λαμογιες...
    κανε μια καταγγελια σε ΕΕΤΤ, Συνήγορο Καταναλωτή που λενε παραπανω αν και νομιζω αν μιλησεις με customer service http://www.wind.com.gr/gr/wind/epikoinonia/
    θα καταλαβουν τι εγινε...
    σε μενα μου καναν πιστωση οτι ειχα πληρωσει για δικη τους βλακεια

  14. #14
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Γενικώς από την εμπειρία μου στο customer service της Wind -αν επιμείνεις και λίγο - σου λύνουν το θέμα σου...

  15. #15
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμβουλέψου τον σύνυγορο του πολίτη και πράξε ανάλογα
    Ο Συνήγορος του Πολίτη, μεσολαβεί για την επίλυση διαφορών πολιτών με το Δημόσιο. Δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα σε τέτοιο ζήτημα. Ο Συνήγορος του Καταναλωτή ίσως είναι αρμόδιος...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Καταγγελία Σύμβασης Wind One L ?
    Από xag στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-11, 22:32
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-10, 15:30
  3. Καταγγελία Wind ADSM
    Από ntraveler75 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-10, 14:08
  4. Wind και απαραδεκτη πολιτικη. Να κανω καταγγελια;
    Από mfds στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-09, 21:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας