Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 107
  1. #31
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχεις και κινητο vodafone σε συνδιαστικη προσφορα μηπως;

  2. #32
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημεραοχι φιλε μου!!!

  3. #33
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανως λογω μη πληρους ικανοποίησης σου με τις ταχυτητες καταβηκαν τοσο χαμηλα! Μιλησα κι εγω μαζι τους και ακουγονται απελπισμενοι να μην χασουν ουτε ενα πελατη! Μου ειπανε οτι οι εκπτωσεις γινονται με διαφορετικα κριτηρια κατα περιπτωση, στην περιπτωση μου δεν εντοπιζουν παραπονα και προβληματα, διοτι οι ταχυτητες μου ειναι εκει που πρεπει να ειναι και το πακετο μου λειτουργει κανονικα, οποτε προφανως στην δικη μου περιπτωση δεν θα πανε παρακατω! Μου είπανε οτι θα το προωθησουν στο αρμοδιο τμημα και να περιμενω κληση τους απο Δευτέρα για το αν μπορουνε να κανουν κατι καλύτερο!Απλα δεν εχουν καταλαβει οτι υπαρχουν κι αλλου κερασιες, κι οτι αν δεν μπορουν να κανουν εκεινοι κατι καλυτερο, μπορω να κανω εγω κατι καλυτερο για την δικη μου τσεπη. Αν μου τη δωσει με τον μη επαγγελματισμο τους, μπορω να βρω παρομοιο πακετο στα 15€ το μηνα σε αλλο παροχο. Απλα ως τωρα δεν το εκανα γιατι ημουν ευχαριστημενος και δεν είχα λογο να το κανω. Ας σκεφτουν τι προτιμανε!

  4. #34
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    φιλε ειμαι και γαμω τους πελατες..και δεν θα βρουν και πολλους αφηνω ενα μηνα μπροστα στο λογαριασμο μου....πιστευω ειναι ενα + αυτο για το 40%εκπτωσης.με τον συχρονισμο δεν παει παραπανω ....ο επανω εχει θεμα τωρα με την on telecoms.....συχρονιζε λιγο παραπανω απο εμενα...αλλα εδω δεν γινεται τιποτα εχει φορτωθει πληρως το δικτυο...μου το ειχε πει ο τεχνικος....

  5. #35
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τέλος παντων, θεωρω απαραδεκτη και καθολου επιχειρηματικη αυτη την κινηση τους, να αντιμετωπιζουν τον καθε πελατη με διαφορετικο τροπο. Γενικως η πολιτικη της εταιριας τον τελευταιο καιρό μ' αυτά και μ αυτά, καθως και η σιγη ιχθυος οσον αφορα το vdsl, πιστευω οτι θα τους αποβει μοιραια απο πλευρας πλατειακης βασης. Φταιμε κι εμεις σαν καταναλωτες. Οφειλουμε να τους πιεσουμε για αρκετα χαμηλοτερες τιμες. Εχουν περασει πανω απο 5 χρονια απο τον ερχομο του adsl με τις οποιες γνωστες αδυναμιες της τεχνολογιας αυτης. Και ποιες οι επενδυσεις των εναλλακτικων ως τωρα;; Πληρωνουμε πλεον πανακριβες ευρυζωνικες υπηρεσιες, μετριας εως χαμηλης απόδοσης, παρεχωμενες απο σαπιες και προβληματικες υποδομες του ΟΤΕ. Θεωρω πλεον ακομη και τα 20€ που μας ζητανε το μηνα παρα πολλα, δεδομενης της οικονομικης καταστασης του κοσμου, σε συνδιασμο με την ποιοτητα των υπηρεσιων που προσφερονται. Εγω θα καλουσα ολους μας να απαιτησουμε τις καλυτερες δυνατες τιμες. Εγω ηδη απαιτησα την ιδια αντιμετωπιση οπως αυτη του balandis. Εαν αρνηθουνε, την ιδια ακριβως στιγμη εχω φυγει σε αλλο παροχο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vitruvian78 : 16-12-12 στις 12:13.

  6. #36
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος παντων, θεωρω απαραδεκτη και καθολου επιχειρηματικη αυτη την κινηση τους, να αντιμετωπιζουν τον καθε πελατη με διαφορετικο τροπο. Γενικως η πολιτικη της εταιριας τον τελευταιο καιρό μ' αυτά και μ αυτά, καθως και η σιγη ιχθυος οσον αφορα το vdsl, πιστευω οτι θα τους αποβει μοιραια απο πλευρας πλατειακης βασης. Φταιμε κι εμεις σαν καταναλωτες. Οφειλουμε να τους πιεσουμε για αρκετα χαμηλοτερες τιμες. Εχουν περασει πανω απο 5 χρονια απο τον ερχομο του adsl με τις οποιες γνωστες αδυναμιες της τεχνολογιας αυτης. Και ποιες οι επενδυσεις των εναλλακτικων ως τωρα;; Πληρωνουμε πλεον πανακριβες ευρυζωνικες υπηρεσιες, μετριας εως χαμηλης απόδοσης, παρεχωμενες απο σαπιες και προβληματικες υποδομες του ΟΤΕ. Θεωρω πλεον ακομη και τα 20€ που μας ζητανε το μηνα παρα πολλα, δεδομενης της οικονομικης καταστασης του κοσμου, σε συνδιασμο με την ποιοτητα των υπηρεσιων που προσφερονται. Εγω θα καλουσα ολους μας να απαιτησουμε τις καλυτερες δυνατες τιμες. Εγω ηδη απαιτησα την ιδια αντιμετωπιση οπως αυτη του balandis. Εαν αρνηθουνε, την ιδια ακριβως στιγμη εχω φυγει σε αλλο παροχο.
    Ως καταναλωτής ψάχνεις το φθηνότερο και πολύ καλά κάνεις!! Το "όλα τζάμπα" όμως που υπόσχονται κάποιοι πάροχοι τώρα (βλ Forthnet) δεν αποκλείεται να τους αποβεί μοιραίο πολύ σύντομα μάλιστα και να βρεθούμε όλοι με τιμούλες αλαΟΤΕ και πάλι!

  7. #37
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ingenius, δεν θελω να παρεξηγηθω, δεν ειμαι φραγκοφωνιάς, και ολα αυτα τα χρονια πληρώνω την συνδεση μου χωρις γκρινιες. Το ιντερνετ ειναι για μενα μια μεγαλη ευχαριστηση, περα απο το κομματι της πληροφορησης. Ωστοσο θεωρω πλεον οτι με την κατασταση στην οποια εχουμε περιελθει ολοι, οι τιμες παραμενουν ιδιαιτερα ακριβες για τις υπηρεσιες που παρεχονται πλεον! Εχουμε το adsl για πανω απο 5 χρονια, με τις γνωστες αδυναμιες. εφοσον κανενας δεν κανει επενδυσεις και ολοι περιμενουν απο τον ΟΤΕ για να κατσουν στο σβερκο, δεν μπορουνε να μας ζητανε τοσα χρηματα για αερα κοπανιστο! ας προσεχανε κι ας φροντιζαν να επενδυουν! ο κοσμος παντα επιβραβευει το σωστο και το ποιοτικό! Αν συγκρινεις αλλες χωρες, οπου το vdsl υπαρχει καιρο τωρα, θα δεις ποσο πιο χαμηλες τιμες εχουν σε πολυ καλυτερα προϊοντα απο τους δικους μας παροχους εδω! Εβλεπα τα πακετα της Virgin Media και της ΒΤ στη Βρετανια π.χ. Πρεπει ολοι μας να ξεσηκωθουμε και να απαιτουμε χαμηλοτερες τιμες, διαφορετικα ας επιβραβευθει ο οικονομικοτερος και ποιοτικοτερος! Ετσι ειναι αυτα! Η αγορα ειναι σκληρη!

  8. #38
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Μόλις τωρα μίλησα με HOL και μου έδωσαν 20% έκπτωση σε dp lite λόγω του οτι είμαι παλιός συνδρομητής με δέσμευση για 12 μήνες. Μπράβο τους !

  9. #39
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    balandis, εχουν παίξει τα τηλέφωνα απο εχθες με το που τους έκανα παραπονα. Ισχυρίζονται οτι εκπτώσεις του 40% και 50% οτι δεν κάνουν και οτι δεν ισχύει αυτο που λες. Βέβαια μου είπανε οτι λόγω προσωπικών δεδομένων, δεν μπορούνε να το ελέγξουν αυτο που τους λέω! Παρ ολα αυτα μου είπανε να μου κατεβάσουν το double-play lite στα 17,50 Ευρώ το μήνα απο τα 20 που δίνω τώρα ή να συνεχίσω να πληρώνω το ίδιο με δωρεάν την υπηρεσία της τηλεόρασης για άλλους 6 μήνες, συνολικά 12 μήνες δηλαδή. Στην αρχή αρνήθηκα και πραγματικα θύμωσα κι ολας και τους ειπα θα το σκεφτώ και επειδή υπάρχουν πάροχοι με πολυ χαμηλότερες χρεώσεις δεν έχω λόγω να δίνω παραπανω και μου λέει σκεφθείτε το και θα σας ξανακαλέσω το απόγευμα. Δεν πρόλαβα να συντάξω το μήνυμα που σας γράφω και με πήρε πίσω η ίδια απελπισμένη και μου τα προσέφερε όλα double-play + TV στα 16 Ευρώ συνολική τιμή! Τελικά δέχτηκα γιατί η προσφορά τους με ικανοποίησε έτσι. Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω ούτε εσένα, μια και βλέπω οτι πολύ άνετα διαμορφώνουν τις τιμές ανάλογα με την πίεση που δέχονται, ωστόσο παρά την καλή τιμή που πήρα δεν μου άρεσε ο τρόπος που το διαχειρίστηκαν σαν εταιρια. Πολύ μπακαλίστικο. Γενικώς η εταιρία δεν παρουσιάζει πολύ επαγγελματική εικόνα τελευταια. Ούτε με το πώς διαχειρίζεται τις προσφορές της στους πελάτες της, ούτε φαινεται να διαχειρίζεται πολυ καλά το θέμα παροχής VDSL.

  10. #40
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    472
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9 dB(dB) / 12(dB)
    Προχτές ανανέωσα δωδεκάμηνο στα πεθερικά μου :
    Απεριόριστες αστικές - υπεραστικές
    30' σε κινητά
    Με 18 ευρώ.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ισχυει φιλε virtuvian....αφου θα εφευγα...και αναγκαστικα μου εκανε εκπτωση 40%.το οποιο φαινεται στι λογαριασμο μου και στο my hol.....

  12. #42
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ξερεις ενιωσα και λιγο ασχημα γιατι οσο ζηταμε εμεις καλυτερες τιμες τοσο θα πεφτει και η δικη τους ποιοτητα....αλλα και απο την αλλη βαλομαστε απο παντου με τις τιμες στα προϊοντα, πρεπει παντου να αρχισουν να πεφτουν οι τιμές, δεν γινεται αλλιώς!

  13. #43
    Εγγραφή
    08-10-2011
    Περιοχή
    περιστερι αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.460
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    speedport-entry 2i
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αλλα ο βασικος μισθος εχει πεσει στα 500 ευρω..και λιγοτερο για ανθρωπους νεους που πιανουν τωρα για πρωτη φορα δουλεια και να πληρωνεις 80-100 ευρω το διμηνο....να τις ριξουν πιο φθηνα ειναι στο εξωτερικο...

  14. #44
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote + Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    SpeedPort Plus
    Τελικά μένω για 3ο έτος αφού μου έδωσαν το Double-Play με 60' προς κινητά στα 23,90€ σε συνδιασμό με vodafone.

  15. #45
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5118/33760 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geokape Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μένω για 3ο έτος αφού μου έδωσαν το Double-Play με 60' προς κινητά στα 23,90€ σε συνδιασμό με vodafone.
    Μαζί με διεθνείς κλήσεις ; Ή μόνο double play με 60' σε κινητά ;

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-06, 21:39
  2. ΝΕΕΣ ΤΙΜΕΣ και ΠΑΚΕΤΑ στο ADSL
    Από nedo2 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-04, 00:29
  3. Νέες τιμές και πακέτα ADSL από τη SPARKnet
    Από PhoiNiX στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-03, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας