Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    02-06-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Καλησπερα διαζοντας και βλεποντας βιντεο στο youtube ειδα πως γινεται να βαλουμε το mac software se απλο pc.προσπαθησα να το βαλω αλλα κολλαει στην αρχη αρχη της εγκατασταση στο μιλο,,βγαζει ενα απαγορευτικο επανω.οπιος το εχει κανει και γνωριζει ας μου πει

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2004
    Περιοχή
    Στείρωνας Μονοφατσίου
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    30 WPM (morse) χωριο
    ISP
    ΚανείςΔενΦτα
    Router
    ΔενΣυγχρονίζ
    SNR / Attn
    -8(dB) / 80(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν αρκεί να αγοράσεις το dvd και να το στήσεις.

    χρειάζονται εξομειωσεις υλικολογισμικου και υλικου που εξομοιώνουν την πλατφόρμα

    λύσεις κατά περίπτωση θα βρείς στο tonymacx86.com. Θα σου ευχηθώ "καλή μελέτη" διότι θέλει μελέτη και μάλιστα πολλή.

    Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετώπισα ειναι η σωστή απεικόνιση του λειτουργικου (υποστήριξη καρτών γραφικών) σε σημείο που βρέθηκα να μοντάρω kexts (mac device drivers) με το χέρι.

    Να θυμάσαι φυσικά οτι ακόμα και η αγορά του λογισμικου συμφωνα με τους όρους χρησης του δεν θεωρείται οτι σε νομιμοποιεί να το εγκαταστήσεις σε οτιδήποτε άλλο απο mac.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος potis21 : 28-11-12 στις 04:53.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Tauros
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    263
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    speedtouch 780WL
    go_gos είναι μια επίπονη διαδικασία, που όμως αν το ψάξεις καλά μπορείς να έχεις ένα πλήρως λειτουργηκό μηχάνημα με τα updates και όλα.
    Πρώτη προυπόθεση είναι να έχεις intel επεξεργαστή. Μετά θα σου πρότεινα να μπεις στο osx86project.org και από εκεί να το ψάξεις.
    Για αρχή να μπείς στο wiki και να δεις το motherboard αρχικά αν είναι συμβατό και ποιό τρόπο μπορείς να ακολουθήσεις για να στήσεις το μηχάνημα σου.

    Όμως με τον καιρό θα καταλάβεις ότι αυτό δεν αρκεί, τουλάχιστον εγώ αυτό έπαθα. Μετά το επόμενο βήμα θα είναι να αρχίσεις να κοιτάζες για mac...

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία και όπως λέει και ο Potis καλό διάβασμα και ψάξιμο.
    Το μοναδικό site για όλα τα Camping της Ελλάδας με Forum και σχόλια από τους χρήστες.

  4. #4
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Θέλει ψάξιμο αλλά αξίζει. Εγώ το τρέχω τώρα ένα χρόνο και δεν το αλλάζω με τίποτα. Σε καινούργιο σύστημα με €1000 παίρνεις hardware που εάν το αγόραζες από Apple θα σου έβγαινε τουλάχιστον τα διπλά.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-09-2010
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ο Γειτονας
    Κοιτα τι γίνεται.
    Κυκλοφορούν διάφορα releases πειραγμένα που με καποιες οδηγιες μπορει να τρέξουν σε κάποιες μητρικες
    το καλύτερο ομως ειναι να βρεις ενα retail dvd του osx και να το πειράξεις μόνος σου....που σημαίνει
    Να βρεις απο το google οδηγιες για να δεις αν παίζει στη μητρική σου -κάρτα γραφικών κτλ...
    Ομως
    Πρέπει κάποιος να έχει ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη μητρικη - καρτα γραφικων κτλ και να έχει βγάλει drivers (kexts λέγονται). Αν οχι σκουρα τα πράγματα
    ακομα και να υπάρχουν πρέπει να βρεις ποια kexts δουλεύουν γιατι κυκλοφορει αρκετη σαβούρα.

    Εγω ειμουν online με ενα φιλο απο γερμανια και μου εδινε οδηγιες τι να κανω , μας πήρες 12ωρες μια κυριακή και δεν δούλεψε
    Το έψαχνα στη συνεχει για μια βδομαδα ακομα -ειδα τι εκανε και συνεχισα μονος μου- για 3-4 ώρες την ημερα (πρέπει να εκανα πανω απο 20 φορες εγκατάσταση μεχρι να βρω ποια kexts δούλευαν και ποια οχι)

    Στο τέλος δούλεψε αλλα δεν δουλεύει το sleep...Επισης αν πας να κανει update στην επόμνη έκδοση πιθανοτατα να τα κανεις φτου κι απο την αρχη...

    Τελος μου ειπε οτι αν εχεις κάρτα γραφικων με ανεμιστηρακι δεν μπορεις να ρυθμίσεις τις στροφές. Τις παει στο 25-30% . Αυτος ειχε μια gtx 560ti και του εβγαζε artifacts με κίνδυνο να την κάψει
    Εγω χρησιμοποιω GT610 με παθητικη ψύκτρα οπότε δεν εχω θεμα....

    Αυτα.

Παρόμοια Θέματα

  1. πρόβλημα με εγκατάσταση hardware
    Από stam13 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-10, 14:17
  2. MacOS X σε pc
    Από Stathis_P στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 138
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-10, 11:56
  3. Εγκατασταση Suse σε hardware raid
    Από stratus στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-10, 16:09
  4. Εγκατάσταση MacOS σε pc
    Από malachaskos στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-09, 13:28
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-03, 20:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας