Σελ. 154 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154155156159164174 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.296-2.310 από 8330
  1. #2296
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Το btc-e άνοιξε ξανά τις πόρτες του.

    https://www.coindesk.com/is-btc-e-ba...ampaign=buffer

    από τι λένε και στο reddit μπορούν να συνδεθούν με τα στοιχεία του παλιού τους λογαριασμού και βλέπουν κανονικά ότι ψηφιακά νομίσματα είχαν χωρίς όμως να μπορούν να τα τραβήξουν.

    https://www.reddit.com/r/Bitcoin/com...ack_online/#oo

    το btc-e γίνετε το pirate bay του Bitcoin :P

    - - - Updated - - -

    https://twitter.com/f2pool_wangchun/...19665703043072

    trollface
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  2. #2297
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    η κίνα μπάναρε τα ico και έχει ξεκινήσει μια σφαγή σε όλα τα ανταλλακτήρια

    - - - Updated - - -

    blood τελείως σήμερα, μόνο σε λίγες ώρες χάθηκαν δις στο σύνολο της αγοράς. Νομίζω όμως ότι σε αυτά τα επίπεδα υπάρχουν σημάδια στήριξης αλλά θα πρέπει να δούμε και κατά τις 3 το βράδυ τι θα συμβεί που ξυπνάει η Κίνα. Τα ico από την άλλη πλέον δεν έχουν κανέναν μέλλον η τουλάχιστον για πολύ καιρό θα έχουν μεγάλες απώλειες. Στην Κϊνα ένα από αυτά τα ico ανακοίνωσε ότι θα επιστρέψει τα χρήματα πίσω στους επενδυτές.
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  3. #2298
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Δις... Τα litecoin πχ σχεδόν διπλασιάστηκαν σε 2 μέρες και τώρα που έπεσαν (και είναι ακόμη πάνω από τα παλιά επίπεδα) χάθηκαν δις. Που βρέθηκαν τα δις; Πλασματικά τελείως.

    Ακόμη και τα χρηματιστήρια που μαζεύονται οι μεγαλύτεροι καρχαρίες έχουν ένα όριο στο πόσο μπορεί να πάρει μια μετοχή σε μια μέρα...
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #2299
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δις... Τα litecoin πχ σχεδόν διπλασιάστηκαν σε 2 μέρες και τώρα που έπεσαν (και είναι ακόμη πάνω από τα παλιά επίπεδα) χάθηκαν δις. Που βρέθηκαν τα δις; Πλασματικά τελείως.

    Ακόμη και τα χρηματιστήρια που μαζεύονται οι μεγαλύτεροι καρχαρίες έχουν ένα όριο στο πόσο μπορεί να πάρει μια μετοχή σε μια μέρα...
    σε αυτό θα συμφωνήσω. Οπως έχει πει και ένας χρηματιστής οι τιμές στα ταμπλό είναι ενδεικτικές. Οι πραγματικές είναι αυτές που θα πάρεις στο χέρι όταν αποφασίσεις να ρευστοποιήσεις. Γιαυτό πάντα έρχομαι σε αντιπαράθεση κυρίως με τα ico και με όσους λένε για τα δις δολάρια που υποτίθεται ότι μαζεύουν.
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  5. #2300
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ερώτηση σχετική με το θέμα, άσχετη με τη ροή της συζήτησης.

    Τι παίζει με τη Σπεκτρο; Έχει λήξει μια εικονική καρτα μου και έστειλα μεηλ στο helpdesk για να δουμε τι θα γίνει με το υπόλοιπο (νεα κάρτα, κλπ) και 3 μέρες τώρα δεν μου απαντάνε οι τύποι. Όχι ότι είναι και κανα σοβαρό ποσό, αλλά δε μου αρέσει να κάνουν τις πάπιες.

    Πως έχετε επικοινωνήσει εσείς μαζί τους; Με τηλ, με μεηλ ή μέσα απο το λογαριασμό λογκαρισμένοι; Παίζει ρόλο;
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  6. #2301
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση σχετική με το θέμα, άσχετη με τη ροή της συζήτησης.

    Τι παίζει με τη Σπεκτρο; Έχει λήξει μια εικονική καρτα μου και έστειλα μεηλ στο helpdesk για να δουμε τι θα γίνει με το υπόλοιπο (νεα κάρτα, κλπ) και 3 μέρες τώρα δεν μου απαντάνε οι τύποι. Όχι ότι είναι και κανα σοβαρό ποσό, αλλά δε μου αρέσει να κάνουν τις πάπιες.

    Πως έχετε επικοινωνήσει εσείς μαζί τους; Με τηλ, με μεηλ ή μέσα απο το λογαριασμό λογκαρισμένοι; Παίζει ρόλο;
    Δεν ξερω για τη συγκεκριμενη εταιρια, αλλα οι περισσοτερες που ασχολουνται με Bitcoin εχουν αισχρο support. Εχω διαβασει μεχρι και 1 εβδομαδα καθυστερηση σε μερικες περιπτωσεις. Οι 2-3 μερες καθυστερηση θεωρουνται συνηθες φαινομενο!

  7. #2302
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είχα στείλει email στο support του kraken και μου απάντησαν μετά απο καμιά δεκαρια μέρες.....

  8. #2303
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση σχετική με το θέμα, άσχετη με τη ροή της συζήτησης.

    Τι παίζει με τη Σπεκτρο; Έχει λήξει μια εικονική καρτα μου και έστειλα μεηλ στο helpdesk για να δουμε τι θα γίνει με το υπόλοιπο (νεα κάρτα, κλπ) και 3 μέρες τώρα δεν μου απαντάνε οι τύποι. Όχι ότι είναι και κανα σοβαρό ποσό, αλλά δε μου αρέσει να κάνουν τις πάπιες.

    Πως έχετε επικοινωνήσει εσείς μαζί τους; Με τηλ, με μεηλ ή μέσα απο το λογαριασμό λογκαρισμένοι; Παίζει ρόλο;
    υπάρχει ένα live chat που μπορείς να μιλήσεις άμεσα με κάποιον. Απλά με τις κάρτες στο spectro για να συνεχίσεις να την χρησιμοποείς πρέπει πλέον να δώσεις όλα τα στοιχεία σου για verification. Είναι οι νέοι νόμοι της Ευρωπαικής Ενωσης
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  9. #2304
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα στείλει email στο support του kraken και μου απάντησαν μετά απο καμιά δεκαρια μέρες.....
    Έχω διαφορετική εμπερία με το kraken. Όποτε τους έστειλα mail μου απάντησαν εντός 24 ωρών και μερικές φορές μου απαντούσαν σχεδόν live.

  10. #2305
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Άλλη μια απαγόρευση του Bitcoin άλλο ένα crash. Συκεκριμένα κυκλοφορούν φήμες ότι η Κίνα σχεδιάζει απαγόρευση όλων των ανταλλακτήριων στην χώρα. Τώρα είναι απορίας άξιο γιατί να κάνουν κάτι τέτοιο όταν πριν λίγους μήνες είχαν προχωρήσει σε ρύθμιση της λειτουργίας τους.
    Πάντως και μόνο η είδηση πανικόβαλε την αγορά. Από τα 4600 η ισοτιμία έπεσε στα 4100

    https://twitter.com/PDChina/status/9...%2F%3Fp%3D6949
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  11. #2306
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Αν και οι segwit συναλλαγές έχουν μόλις το 1.3% σε όλες τις ημερήσιες bitcoin συναλλαγές σήμερα δημιουργήθηκαν δύο block με μέγεθος 1.3mb

    https://blockchain.info/block/000000...5b2fecc2d68184

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DJTv1wBW4AMlVzE.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  157,8 KB 
ID: 185962

    Και μόλις δύο δημοφιλή wallet έχουν αναβαθίσει και αυτά είναι τα hardware. Μπορούμε να φανταστούμε τι θα γίνει αν περάσουν όλα τα wallet σε αναβάθμιση.

    - - - Updated - - -

    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  12. #2307
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.212
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Καλημέρα
    Υπάρχει τρόπος να κανει καποιος μικρες αγορές όχι πάνω από 100/200€ το χρονο από καταστήματα που δέχονται paypal αλλα να μην φαίνονται τα στοιχεία του σαν αγοραστής?
    Μήπως φτιάχνοντας ενα paypal και συνδέοντάς το με μια καρτα bitcoin?

    Ανεξάρτητα απο το παραπάνω σαν wallet ποιό προτείνετε και από που και πως αγοράζουμε .

    Επειδή η συζήτηση πάλι θα ξεφύγει να τονίσω οτι στο workaround που ζητάω δεν με ενδιαφέρει να ειναι το σουπερ ανώνυμο και ούτε πρόκειται για κάτι παράνομο, απλά να μην φαίνονται τα στοιχεία του αγοραστή φάτσα κάρτα.

  13. #2308
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    Υπάρχει τρόπος να κανει καποιος μικρες αγορές όχι πάνω από 100/200€ το χρονο από καταστήματα που δέχονται paypal αλλα να μην φαίνονται τα στοιχεία του σαν αγοραστής?
    Μήπως φτιάχνοντας ενα paypal και συνδέοντάς το με μια καρτα bitcoin?

    Ανεξάρτητα απο το παραπάνω σαν wallet ποιό προτείνετε και από που και πως αγοράζουμε .

    Επειδή η συζήτηση πάλι θα ξεφύγει να τονίσω οτι στο workaround που ζητάω δεν με ενδιαφέρει να ειναι το σουπερ ανώνυμο και ούτε πρόκειται για κάτι παράνομο, απλά να μην φαίνονται τα στοιχεία του αγοραστή φάτσα κάρτα.
    Το Paypal θέλει τα στοιχεία αυτού που θα κάνει χρήση την κάρτα, ζητάει όνομα, επίθετο, διεύθυνση, όποτε λίγο δύσκολο. Ανάλογα το paypal αυτά τα στοιχεία τα μεταφέρει στον πωλητή.
    Εκτός αν πχ κάποια εταιρία σου δώσει κάρτα με διαφορετικά στοιχεία.

  14. #2309
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    To paypal δεν ασχολειται καν με τα στοιχεια της καρτας και ουτε καν μπορει να δει σε τι ονομα εχει εκδοθει η καρτα. Απλα θελουν να δουνε οτι ο χρηστης εχει προσβαση στην καρτα και δεν ειναι hacked. Για αυτο απλα κανουν μια μικρη χρεωση (1-2€) και ο χρηστης πρεπει να βαλει στο συστημα του paypal τον 4ψηφιο κωδικο της συγκεκριμενης χρεωσης ωστε να αποδειξει οτι εχει προσβαση στην καρτα. Μετα φυσικα επιστρεφουν το ποσο που χρεωσαν.

    Στην ουσια μπορει να ανοιξει καποιος paypal με ψευτικο ονοματεπωνυμο (αν για καποιο λογο δε θελει να φαινεται το πραγματικο ονομα του στις συναλλαγες) και να το κανει verify με μια κανονικη καρτα.

    ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ:
    1) Αν καποτε το paypal ζητησει εξακριβωση της ταυτοτητας, ο χρηστης την πατησε αφου προφανως η ταυτοτητα/διαβατηριο κτλ λενε αλλο ονομα.
    2) Μερικοι πωλητες στελνουν τα αντικειμενα μονο αν συμβαδιζει το ονομα και η διεθυνση της αποστολης με αυτα που βλεπουν στο λογαριασμο paypal που τους εστειλε τα χρηματα (γιατι παιζουν και πολλα hacked paypal accounts οποτε θελουν να ειναι σιγουροι οτι δεν παραγγελνει ενας hacker κατι με ξενο paypal.

    Γενικα μπερδεμενα πραγματα...

  15. #2310
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω για τη συγκεκριμενη εταιρια, αλλα οι περισσοτερες που ασχολουνται με Bitcoin εχουν αισχρο support. Εχω διαβασει μεχρι και 1 εβδομαδα καθυστερηση σε μερικες περιπτωσεις. Οι 2-3 μερες καθυστερηση θεωρουνται συνηθες φαινομενο!
    Τους εστειλα μεσω τσατ. Ας ελπισουμε να ξυπνησουν. Βλεπω τους βριζει πολύς κόσμος και λενε δικαιολογίες τύπου το τσατ ειναι οφφ, ο σερβερ είναι κάτω και βλακείες.

    @Τσεκ2φάιερ: Δε μου ζητάει βεριφάι (δεν είναι απαραίτητο γραφει το ακκάουντ) , ίσως επειδή ειναι μικρό το ποσό, δεν ξέρω.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

Σελ. 154 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 134144149152153154155156159164174 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας