Σελ. 200 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 180190195198199200201202205210220 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.986-3.000 από 8330
  1. #2986
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 150-160 σε πόσα mbtc αντιστοιχούν;
    Mε βαση το μεσο ογκο συναλλαγης ειναι περιπου $5 USD.

    Δεν το λες και λιγο να πληρωσεις $5 USD fee και να περιμενεις 1 μερα ΜΠΑΣ και γινει confirmed!

    - - - Updated - - -

    Βασικα τωρα προσεξα οτι ρωτησες για mBTC

    Οποτε για μια μεση συναλλαγη που εχει ογκο 225 bytes, ειναι 0.00036000 BTC ή 0.36 mBTC για 160 satoshis/byte

    Απλα προσεχε! Αν μια συναλλαγη προερχεται απο πολλα TXs, μπορει να ειναι διπλασια bytes, οποτε θα χρειαστεις διπλασιο fee...

  2. #2987
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    https://twitter.com/ViktorArtless/st...33006272069632

    αυτό που έλεγα ότι τα μεγαλύτερα startup συνεχίζουν να παίζουν πολιτικά παιχνίδια με το Bitcoin
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  3. #2988
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chek2fire Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://twitter.com/ViktorArtless/st...33006272069632

    αυτό που έλεγα ότι τα μεγαλύτερα startup συνεχίζουν να παίζουν πολιτικά παιχνίδια με το Bitcoin
    Οπότε αυτό που προτείνεις είναι όλοι να πάνε σε Bcash ως πιο αξιόπιστο καθώς στο Bitcoin παίζονται πολιτικά παιχνίδια - σωστά;

    Spoiler:
    Spoiler:
    Spoiler:
    Sorry δεν άντεξα. - Πάω στοίχημα ότι έχεις φώτο του Ρότζερ και του πετάς βελάκια στον ελεύθερό σου χρόνο!

    Παρακολουθώ συχνά τις ενημερώσεις / απόψεις που ανεβάζεις, όπως και την άψογη ανασκόπηση. Συνέχισε γερά!

  4. #2989
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε αυτό που προτείνεις είναι όλοι να πάνε σε Bcash ως πιο αξιόπιστο καθώς στο Bitcoin παίζονται πολιτικά παιχνίδια - σωστά;

    Spoiler:
    Spoiler:
    Spoiler:
    Sorry δεν άντεξα. - Πάω στοίχημα ότι έχεις φώτο του Ρότζερ και του πετάς βελάκια στον ελεύθερό σου χρόνο!

    Παρακολουθώ συχνά τις ενημερώσεις / απόψεις που ανεβάζεις, όπως και την άψογη ανασκόπηση. Συνέχισε γερά!
    να σου πω ο καθένας μπορεί να πάει όπου θέλει. Τώρα γιατί κάποιος να θέλει να πάει σε ένα σύστημα που έλεγχετε μόνο από 3 άτομα και που ο καθένας από αυτούς έχει παρελθών εγκληματία?
    Και γιατί όχι σε litecoin που είναι open σύστημα η γιατί όχι να παραμείνει κάποιος στο Bitcoin? Δλδ γιατί χρησιμοποιούμε το Bitcoin επειδή είναι μια funky έκδοση της paypal?
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  5. #2990
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή λέω να ξαναασχοληθώ με το άθλημα, τι προτείνετε ως εναλλακτική του Wirex/ecoin? Αν και δεν έχω άμεση ανάγκη για κάρτα, θέλω να έχω πάντα διαθέσιμη αυτή τη μέθοδο.

  6. #2991
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή λέω να ξαναασχοληθώ με το άθλημα, τι προτείνετε ως εναλλακτική του Wirex/ecoin? Αν και δεν έχω άμεση ανάγκη για κάρτα, θέλω να έχω πάντα διαθέσιμη αυτή τη μέθοδο.
    Απο οτι ξερω εχει γινει μπαχαλο εδω και λιγες μερες με τις καρτες. Ο προμηθευτης των γνωστοτερων εταιριων (wirex, bitpay, xapo, spectrocoin και πολλων ακομα) ηταν η WaveCrest, την οποια αναγκασε η Visa να σταματησει να προμηθευει καρτες. Και οι 9 στις 10 εταιριες Bitcoin μεινανε ξεκρεμαστες.

    Βεβαια ολοι ειπαν οτι ψαχνονται για νεες συνεργασιες κτλ αλλα λογικα θα παρει καιρο για να ετοιμαστουν.

    Οποιος ξερει μερικες εναλλακτικες που οι καρτες τους παιζουν ακομα καλα θα ηταν να πει τιποτα...

  7. #2992
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο οτι ξερω εχει γινει μπαχαλο εδω και λιγες μερες με τις καρτες. Ο προμηθευτης των γνωστοτερων εταιριων (wirex, bitpay, xapo, spectrocoin και πολλων ακομα) ηταν η WaveCrest, την οποια αναγκασε η Visa να σταματησει να προμηθευει καρτες. Και οι 9 στις 10 εταιριες Bitcoin μεινανε ξεκρεμαστες.

    Βεβαια ολοι ειπαν οτι ψαχνονται για νεες συνεργασιες κτλ αλλα λογικα θα παρει καιρο για να ετοιμαστουν.

    Οποιος ξερει μερικες εναλλακτικες που οι καρτες τους παιζουν ακομα καλα θα ηταν να πει τιποτα...
    Και εγώ αυτή την εικόνα έχω (παρεμπιπτόντως η WaveCrest ήταν άψογη όσο δούλευε, το πρόβλημα στην εξίσωση ήταν το ecoin).

    Μια πλάγια λύση που έχω εγώ, είναι η Revolut, η οποία δίνει πλέον IBAN οπότε μπορείς να βγάλεις από ανταλλακτήριο κατευθείαν εκεί, με 0 fees, και χωρίς capital controls.

  8. #2993
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτή την εικόνα έχω (παρεμπιπτόντως η WaveCrest ήταν άψογη όσο δούλευε, το πρόβλημα στην εξίσωση ήταν το ecoin).

    Μια πλάγια λύση που έχω εγώ, είναι η Revolut, η οποία δίνει πλέον IBAN οπότε μπορείς να βγάλεις από ανταλλακτήριο κατευθείαν εκεί, με 0 fees, και χωρίς capital controls.
    και εγώ αυτό πλέον κάνω Revolut από ανταλλακτήριο και χρησιμοποιούμε την εκεί κάρτα. Μην σου πω φτηνότερα βγαίνει :P

    - - - Updated - - -

    Για να καταλάβετε ξανά γιατί βλαμένους και πειραγμένους τύπους μιλάμε του becash δείτε εδώ το Bitcoin account του twitter που ξαφνικά άρχισε να κάνει tweet για το becash μετά από μήνες που παρέμεινε ανενεργό και συγκεκριμένα τους follower του

    https://twitter.com/Bitcoin/followers

    η συντριπτική τους πλειοψηφία είναι payed followers απο δλδ fake account που μπορείς να αγοράσεις κατά χιλιάδες στο internet για να ανεβάσεις τον αριθμό των follow.
    Το καταλαβαίνεις αν κάνεις κλικ πάνω σε κάθε τέτοιο accoun ένα tweet ότι νάναι σχεδόν όλα, πρόσφατα στην δημιουργία τους, μια φώτο ο θεός ξέρει που την βρήκαν στο internet :P
    H επόμενη ερώτηση είναι ποιος βλαμμένος μπορεί να μπει σε τέτοια διαδικασία? Μόνο ένας ψυχοπαθής παιδιά. Ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε αλλά νομίζω όλοι καταλαβαίνετε ποιος είναι ;D
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  9. #2994
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Πως ακριβως παιζει η καρτα της Revolut ρε παιδια?

    Σου φτιαχνουν Revolut wallet στο app, μπορεις να στειλεις στο wallet σου BTC, ETH, LTC και να φορτωσεις τη Revolut καρτα σου με Euros? Οπως γινοταν δηλαδη με Wirex, BitPay και τις αλλες καρτες?

  10. #2995
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως ακριβως παιζει η καρτα της Revolut ρε παιδια?

    Σου φτιαχνουν Revolut wallet στο app, μπορεις να στειλεις στο wallet σου BTC, ETH, LTC και να φορτωσεις τη Revolut καρτα σου με Euros? Οπως γινοταν δηλαδη με Wirex, BitPay και τις αλλες καρτες?
    Προς το παρόν μπορείς μόνο να αγοράσεις τα crypto και να τα ανταλλάξεις με αυτούς (revolut) ξανα. Δε μπορείς ούτε να στείλεις ούτε να λάβεις

  11. #2996
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν μπορείς μόνο να αγοράσεις τα crypto και να τα ανταλλάξεις με αυτούς (revolut) ξανα. Δε μπορείς ούτε να στείλεις ούτε να λάβεις
    Οχι και τοσο χρησιμο αν εχεις τιποτα coins και θες απλα να τα ξοδεψεις με μια καρτα (οπως γινοταν με τις υπολοιπες εταιριες πριν μπλοκαρουν τις καρτες τους)...

  12. #2997
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι και τοσο χρησιμο αν εχεις τιποτα coins και θες απλα να τα ξοδεψεις με μια καρτα (οπως γινοταν με τις υπολοιπες εταιριες πριν μπλοκαρουν τις καρτες τους)...
    Ναι δεν είναι καθόλου βολικό. Και όχι μόνο αυτό. Η υπηρεσία των crypto δεν είναι διαθέσιμη αυτοματα σε όλους τους χρήστες τους....

  13. #2998
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δεν είναι καθόλου βολικό. Και όχι μόνο αυτό. Η υπηρεσία των crypto δεν είναι διαθέσιμη αυτοματα σε όλους τους χρήστες τους....
    Αυτα διαβαζω τωρα... Το να ενεργοποιησεις την υπηρεσια ειναι σχετικα ευκολο (βαζεις 3 ατομα να κατεβασουν το app σαν referrals αν καταλαβα καλα). Αλλα απο οτι βλεπω οι τυποι απλα θελουν να πουλησουν cryptos προς το παρον!

  14. #2999
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Πολύ σωστά, έτσι είναι George_Prix.

    Btw, έχετε δοκιμάσει να στείλετε από το Revolut account σας προς κάποιο exchange? Φαίνεται το Revolut IBAN και το όνομα σας ως beneficiary κανονικά;
    OK boomer

  15. #3000
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για όσους ρωτάνε για τη Revolut: Δεν λέω για αγοραπωλησίες crypto. Το kraken πχ που δουλεύω εγώ, σου δίνει δυνατότητα να βγάλεις λεφτά σε λογαριασμό τραπέζης εφόσον είναι στο όνομα σου. Για λογαριασμό τραπέζης μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο λογαριασμός/IBAN της Revolut (αυτόν που έχει το όνομα μου ως δικαιούχο), και θεωρητικά βγάζω τα λεφτά έτσι, χωρίς κανένα fee εισερχόμενου, σε αντίθεση με τις ελληνικές τράπεζες.

    Αυτά στη θεωρία, δεν το έχω κάνει ακόμα, αλλά διαβάζοντας όλους τους όρους και δυνατότητες κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kourampies : 11-01-18 στις 13:56.

Σελ. 200 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 180190195198199200201202205210220 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας