Σελ. 3 από 556 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 8330
  1. #31
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    100% ανώνυμος στο Internet δεν γίνεται. Υπάρχουν επίπεδα ανωνυμίας κι αν τα βάζαμε σε ποσοστά, η πιστωτική θα ήταν 0% ανώνυμη το B είναι κατά πολύ περισσότερο από 0.

    Δεν γνωρίζεις γιατί δεν κλείνουν το bittorent αλλά γνωρίζεις ότι μπορούν. Από επιχειρήματα όμως; Δεν είδα κανένα.

    Γιατί να θέλεις «αύριο» να μετατρέψεις ευρώ σε Β ή κι αντίστροφα, αν μπορείς να πληρώνεις και να πληρώνεσαι με Β; Υπάρχουν ήδη εταιρίες που πληρώνουν μισθούς σε Β, τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να ψωνίσεις ό,τι χρειάζεσαι.

    Αν σε εξαπατήσει ο έμπορος, χωρίς ενδιάμεσο πράγματι έχεις χάσει. Αλλά σκέψου κι αυτό... Όταν αγόρασα το αυτοκίνητό μου, έπρεπε να το εξοφλήσω πρώτα για να μπορέσει να γραφτεί στην άδεια κυκλοφορίας το όνομά μου και να κοπούν τα κατάλληλα παραστατικά. Όταν το εξόφλησα, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, το οποίο παρέλαβα την επόμενη ημέρα. Θα μπορούσε ο έμπορος να με εξαπατήσει όπως λες. Αλλά όπως βλέπεις αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει μόνο στο Β.

    Δεν πήρες απάντηση στο ΠΟΙΟΣ το «ανακάλυψε» αλλά πήρες σε όλα τα άλλα. Το ΠΟΙΟΣ δεν μπορώ να στο απαντήσω γιατί απλά δεν ξέρουμε. Αν κρίνεις μόνο από το ΠΟΙΟΣ κι όχι απο το τί είναι, λυπάμαι. Σαν να λέμε, δεν κρίνω τι είπε ο Στουρνάρας/Σαμαράς/Μερκελ αλλά για να το λέει, έτσι θα είναι.

    Για το θέμα της ελίτ σου απάντησα. Αν εσύ ΔΕΝ είσαι ελίτ αλλά είναι ΓΕΓΟΝΟΣ ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Β, τότε το Β δεν απευθύνεται σε ελίτ. (αν είσαι ελίτ τότε μάλλον έπεσα στην περίπτωση )

    Θα πάω στο ίδιο δικαστήριο αν μου κλέψεις π.χ. την πνευματική ιδιοκτησία (επίσης άυλο) η οποία αποτιμάται σε π.χ. 100.000 ευρώ. Οτιδήποτε άυλο αποδειχτεί στο δικαστήριο ότι έχει αξία, δικάζεται κανονικά ασχέτως αν αναφέρεται μέσα στο νόμο. Η αξία είναι το ζητούμενο όχι το ίδιο το άυλο.

    ΟΧΙ! Όσοι έχουν πολλά νομίσματα δεν μπορούν να κανονίσουν την τιμή του Β! Κυκλοφορούν 10 εκατομ. Β κι έστω ότι έχω 10.000 από δαύτα. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να τα σκοτώσω για 1 ευρώ το ένα και να ρίξω την τιμή στις συναλλαγές κατά 1-2 ευρώ για πόσο; 5 λεπτά; 10 λεπτά; Μέχρι η ζήτηση να καλύψει πάλι την προσφορά. Μετά θα επανέλθει στο κανονικό της. Επίσης φαίνεται να ξεχνάς κάτι βασικό... Η τιμή ενός νομίσματος εξαρτάται και από την πίστη των ανθρώπων σε αυτό. Υπάρχουν εκταομ. άνθρωποι που πιστεύουν στο Β κι αν αυτό δεν αλλάξει, η τιμή δεν θα πέσει, ότι ζογκλερισμούς και να προσπαθήσουν να κάνουν.

    Απάντηση ήδη, ότι και λόγω απληστίας οι άνθρωπο πήγαν στο Β γιατί η τιμή του ανεβαίνει συνεχώς. Ακόμα κι αν Β και χρυσός ήταν ακριβώς το ίδιο, μόνο και μόνο ότι η τιμή του ενός ανεβαίνει, αρκεί για να το προτιμήσουν.

    Πρέπει να έχω ήδη παραθέσει στοιχεία που παρέχουν ενδείξεις ότι η άνοδος του Β οφείλεται στην Κύπρο. Δες εδώ λεπτομέρειες.

    Αφού η απάντησή μου δεν ήταν αρκετή όπως φαίνεται στην ερώτησή σου για τις σκοτεινές δυνάμεις τότε να προσθέσω πως ενας Σορος ΙΣΩΣ θα μπορούσε να καταφέρει το 1% από όσα καταφέρνει στο παρόν σύστημα, που ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΚΕΝΤΡΙΚΑ.

    Σε μια περίοδο που καταλαβαίνουμε στο πετσί μας ως Έλληνες ότι το παιχνίδι είναι στημένο και ξεπουλημένο ΚΕΝΤΡΙΚΑ, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση ότι υπάρχουν τόσο σθεναρές αντιδράσεις. Μήπως τελικά ισχύει ΑΥΤΟ; Όχι ότι το Β θα μας σώσεις, αλλά
    Most of these people are not ready to be unplugged, and many of them are so inured, so hopelessly dependent on the system that they will fight to protect it

  2. #32
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Λογω δουλειας δεν μπορω να απαντησω πληρως. Προς το παρον, οι ενδιαφερομενοι δειτε και τα παρακατω

    Four Reason You Shouldn't Buy Bitcoins
    http://www.forbes.com/sites/timothyl...-buy-bitcoins/

    Bitcoin: Seven reasons to be wary
    http://www.networkworld.com/news/201...in-260946.html

    Καποια επιχειρηματα τα εχω ηδη αναφερει, αλλα δωστε σημασια στα συμπερασματα τους. Στα συμπερασματα υπερασπιστων και χρηστων του bitcoin. Εν ολιγοθς, δεν προκειται περι νομισματος, αλλα για κατι αλλο. Καποιοι θελουν να γινει νομισμα καποιοι κατι αλλο. Προσοχη παντως.

  3. #33
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν ολιγοθς, δεν προκειται περι νομισματος, αλλα για κατι αλλο. Καποιοι θελουν να γινει νομισμα καποιοι κατι αλλο. Προσοχη παντως.
    Παραθέτω αυτό που έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα γιατί αισθάνομαι πως δεν «ακούγομαι»
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Bitcoin είναι ένα ασφαλές μέσο συναλλαγής μέσω Internet, που δεν έχει κεντρικό έλεγχο και οι συναλλαγές γίνονται απευθείας μεταξύ χρηστών.
    Αν μη τι άλλο δεν είμαι εγώ εδώ μέσα που ισχυρίζομαι ότι πρόκειται για νόμισμα.

    Κατά τα άλλα, ένα ακόμη ωραίο κείμενο από τον Timothy Lee στο Forbes, το οποίο καταλήγει στο σοφό please, only invest money you can afford to lose. Εγώ θα το πήγαινα κι ένα βήμα παραπέρα και θα έλεγα, ΜΗΝ αγοράζετε! Απλά αναμιχθείτε, μάθετε πως λειτουργεί, μάθετε πως να προστατέψετε το πορτοφόλι σας (ένα θέμα το οποίο θα καλύψω σύντομα στο BitcoinX.gr), ακόμα κι αν σήμερα είναι άδειο. Αύριο μπορεί να γεμίσει αν θελήσετε να προσφέρετε τις υπηρεσίες σας μέσω ιντερενετ.

    Η άλλη μεγάλη αλήθεια που θίγει ο Lee, είναι ότι δεν υπάρχει αντίλογος από ανθρώπους που το γνωρίζουν. Για να πείσεις ότι η γνώμη σου έχει βαρύτητα θα πρέπει πρώτα να πείσεις ότι «κατέχεις» το αντικείμενο (no offence intended για κανέναν).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tony_Ts : 03-04-13 στις 13:37.

  4. #34
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Last price:109.90000 €

  5. #35
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχεις πάρει γκασμά ΜΝΡ και σκάβεις;

  6. #36
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις πάρει γκασμά ΜΝΡ και σκάβεις;
    Αν ειχα κανα asic chip θα εσκαβα, αλλα με x64 chip και 7ΜHashes/s, δε παω πουθενα

  7. #37
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ξεκινησα να συμπληρωνω την πρωινη μου απαντηση, αλλα τα εσβησα ολα. Μετα την αναλυση του Techie, οποιος ενδιαφερεται θα βρει μια πολυ ενδιαφερουσα και εκτεταμενη ηδη συζητηση που εχει καλυψει αν οχι ολα, τα περισσοτερα ζητηματα. Ξανα το link λοιπον

    http://www.techiechan.com/?p=1954

  8. #38
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    τι να σου πω σοβαρή ανάλυση έκανε , ειδικά στις γνώσεις περι νεων υπολογιστών ASIC τι να πω ουτε ενα wiki δεν είδε να δει τι σημαίνει το ASIC...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Applica...grated_circuit

  9. #39
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    ASIC & FPGA εχω πετυχει κατα το παρελθον στο cracking. Εχουν εξωπραγματικες ταχυτητες σε σχεση με cpu/gpu σε decryption. Το DES του unix το ειχαν κανει σουρωτηρι απ'τα 90s

  10. #40
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #41
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παντως εγω στα 105Ε το ενα τα βλεπω.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Επειδή τις τελευταίες μέρες η νέα τρέλα (πέρα από αυτή του Kim Jong Oun Goun Pun) είναι τα bitcoins εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι απλό. Για να κάνεις mine ένα bitcoin σήμερα με ένα home pc πόσο καιρό θες;

  13. #43
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Δες στη προηγουμενη σελιδα, εχω βαλει link με calculator. Για cpu δεν αξιζει, για καποιες GPU αξιζει, για εξειδικευμενα τσιπακια αξιζει καργα.

  14. #44
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    125E

  15. #45
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Και η συνεχεια

    http://www.techiechan.com/?p=1957

Σελ. 3 από 556 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας