Σελ. 417 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 397407412415416417418419422427437 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.241-6.255 από 8330
  1. #6241
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Είδα κάποια στιγμή έπεσε στα 17+ λεπτά.

  2. #6242
    Εγγραφή
    09-06-2009
    Μηνύματα
    370
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όση έχουμε λογαριασμό στην Coinbase μας ζητάει να δώσουμε καινούρια δικεολογιτικά σχετικά με την διεύθυνση κατοικίας , όσες προσπάθειες και αν έκανα δεν κατάφερα να δεχτούν τα δικεολογιτικά μου , θέλω να μάθω αν το έκανες κάποιος και πώς τα κατάφερε ??!!

    ( Your address could not be verified. Make sure the document is legible, includes your name, address, and a date in the first 7 pages. Also, please make sure the document you submit matches the document type you select. )


    https://ibb.co/kg3QzTY

  3. #6243
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Δεν έχω πάρει ποτέ από coinbase και θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχουν account. Σας προσφέρει κάτι περισσότερο; Γιατί να χρησιμοποιείτε έναν τρίτο που ζητάει όλες αυτές τις σημαντικές πληροφορίες και να μην γίνετε οι κάτοχοι των νομισμάτων σας;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Red Yonko : 29-12-20 στις 16:48.

  4. #6244
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Ούτε εγώ έχω καταφέρει να κάνω επικύρωση σε κάποιο site, αλλά φαντάζομαι θέλουν την coinbase για συχνό trading.

  5. #6245
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πάρει ποτέ από coinbase και θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχουν account. Σας προσφέρει κάτι περισσότερο; Γιατί να χρησιμοποιείται έναν τρίτο που ζητάει όλες αυτές τις σημαντικές πληροφορίες και να μην γίνετε οι κάτοχοι των νομισμάτων σας;
    Τι εννοείς? Και πως θα αγοράσεις αν δεν φτιάξεις λογαριασμο σε ανταλακτήριο (άντε ίσως με το Bisq να μπορείς να το αποφύγεις και αν κάνεις ο ίδιος mining, αλλιώς πως)?

    Και πλεόν όλοι ζητάνε αυτά τα στοιχεία, οπότε αργά η γρήγορα θα χρειαστείς διαβατήριο/καινούργια ταυτότητα.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  6. #6246
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsesm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς? Και πως θα αγοράσεις αν δεν φτιάξεις λογαριασμο σε ανταλακτήριο (άντε ίσως με το Bisq να μπορείς να το αποφύγεις και αν κάνεις ο ίδιος mining, αλλιώς πως)?

    Και πλεόν όλοι ζητάνε αυτά τα στοιχεία, οπότε αργά η γρήγορα θα χρειαστείς διαβατήριο/καινούργια ταυτότητα.
    Δεν έχω αγοράσει ποτέ απο ανταλλακτήριο. Βασικά δεν έχω αγοράσει ποτέ μου κρυπτονομίσματα. Πάντως δεν πουλάνε μόνο τα exchanges. Ακουλουθεί την φιλοσοφία της ελεύθερης αγοράς. Το bitcoin είναι ελευθερία και γι'αυτό δεν έχω δώσει ποτέ μου τέτοια στοιχεία.

  7. #6247
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.750
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    10 trillion market cap θα πιάσει όπως το κόβω, θεού θέλοντος και FED/ECB επιτρέποντος.

    - - - Updated - - -


    https://twitter.com/elonmusk/status/1340581313406001153
    https://twitter.com/michael_saylor/s...65067570913280



    - - - Updated - - -

    Και το gold bug troll από κάτω:

    https://twitter.com/PeterSchiff/stat...04575964246019

    Priceless!
    Και καπάκια, https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321
    OK boomer

  8. #6248
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.584
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι άτομα εδώ που ασχολούνται με το συγκεκριμένο θέμα από το 2012. Καλό θα ήταν όταν ρωτάει ένας καινούργιος κάτι η απάντηση να μην είναι τί είναι λάθος να γίνει αλλά το τί κάναμε "εμείς" που είμαστε τόσα χρόνια στο κουρμπέτι, το ψάξαμε, αποκτήσαμε γνώση και την μοιραζόμαστε σε ένα φόρουμ που υπάρχουν απορίες κατα βάση. Το να με ρωτήσει κάποιος αν αγόρασα μια κάρτα γραφικών από το πλαίσιο και να του απαντήσω "εγώ δεν αγόρασα από το πλαίσιο" και τέλος δεν βοηθάει στο ήδη μπερδεμένο θέμα. Το να μη θέλει κάποιος να απαντήσει ή να πεί το οτιδήποτε καλά κάνει και είναι δικαίωμά του να το κάνει. Εδώ ρωτάει κάποιος γιατί προφανώς και δεν ξέρει ακριβώς τί και πώς. Σίγουρα μπορεί να είναι απαντημένα αλλά σε 417 σελίδες θέμα είναι αυτονόητο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγεί άκρη. Οι περισσότεροι σε κάποιες απαντήσεις προτείνουν την λύση του ανταλλακτηρίου για την απόκτηση κάποιου coin και είπαν και συγκεκριμένα ονόματα(bitstamp πχ). Σωστό-λάθος αυτό προτείναν. Αν είναι λάθος θα πρέπει κάποιος με γνώση να πεί όχι αυτό είναι εντελώς λάθος και ο τρόπος είναι αυτός.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  9. #6249
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι σε κάποιες απαντήσεις προτείνουν την λύση του ανταλλακτηρίου για την απόκτηση κάποιου coin και είπαν και συγκεκριμένα ονόματα(bitstamp πχ). Σωστό-λάθος αυτό προτείναν. Αν είναι λάθος θα πρέπει κάποιος με γνώση να πεί όχι αυτό είναι εντελώς λάθος και ο τρόπος είναι αυτός.
    Επειδή μάλλον για μένα πάει αυτό το μήνυμα, δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό να πεις στον άλλο να μην πάει στο πλαίσιο χωρίς να του δώσεις μια άλλη εναλλακτική. Δεν είπα σε κανέναν μη κάνεις αυτό χωρίς κάποια εξήγηση, μάλιστα πάντα εξηγώ why not. Είπα απλά την γνώμη μου για τα exchanges που ζητούν αυτά τα στοιχεία. Υπάρχουν κι άλλα exchanges ή forums που αγοράζεις απευθείας μόνο με μια paypal χωρίς KYC.

  10. #6250
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Διάβασα τις πρώτες 15 σελίδες του νήματος.... επίσης και τις τελευταίες.

    Ενδιαφέρον απόψεις. Όταν βλέπεις post με 10€ ή 145€ το bitcoin και τι χρειάζεται για mining σκέφτεσαι "στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα".

    Πήγα να κάνω ένα λογαριασμό από το reference του φίλου πιο πάνω αλλά έχω θέμα με το residence αφού ζητάει λογαριασμό στα λατινικά...
    Θα κοιτάξω μήπως κάνω κάποιο wallet...

  11. #6251
    Εγγραφή
    22-06-2019
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AWMN
    Σε binance που χρησιμοποιώ, μόνο μιά selfie ήταν από όσο θυμάμαι το έξτρα ζητούμενο από τα συνηθισμένα. Λογαριασμό σε λατινικά δεν χρειάστηκε να δώσω, αλλά και πάλι δεν θυμάμαι τι μου ζήτησε. Σίγουρα όμως δεν μου πήρε πάνω από 20άλεπτο για να γίνω verified.

  12. #6252
    Εγγραφή
    09-06-2009
    Μηνύματα
    370
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διαβάζω το μήνυμα σου και και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω .... εγώ χρειάστηκα 90 μέρες ... 3 μνήμες μαζί με της καθυστερήσεις μέχρι να κάνω ανανέωση το δίπλωμα οδήγησης !! και τότε προσπάθησα να επικοινωνήσω με κάποιον η να διαβάσω κάτι με το πρόβλημά μου ... τίποτα , καμία βοήθεια , κάποια στιγμή βρήκα ένα mail επικοινωνίας , στου κουφού την πόρτα ... δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλα ανταλλακτήρια με χάλια επικοινωνία , αλλά αυτό είναι στην πρώτη δυάδα με διαφορά .

  13. #6253
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα τις πρώτες 15 σελίδες του νήματος.... επίσης και τις τελευταίες.

    Ενδιαφέρον απόψεις. Όταν βλέπεις post με 10€ ή 145€ το bitcoin και τι χρειάζεται για mining σκέφτεσαι "στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα".

    Πήγα να κάνω ένα λογαριασμό από το reference του φίλου πιο πάνω αλλά έχω θέμα με το residence αφού ζητάει λογαριασμό στα λατινικά...
    Θα κοιτάξω μήπως κάνω κάποιο wallet...
    Προς το παρόν το adoption rate είναι γύρω στο 1%.

    Όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά, αλλά ακόμα υπάρχει δρόμος μακρύς να διανυθεί...

    Και αν κάποιος κάνει λάθος δεν είναι κακό (όλοι έχουμε σφάλλει), το θέμα είναι να έχει τα παντελόνια να το παραδεχθεί. Εκεί συνήθως μπαίνει ο εγωισμός στην μέση.

    Το νήμα είναι μια ζωντανή ιστορία από μόνο του.

    ΥΓ: Πρώτη φορά που άκουσα για το concept (p2p decentralized currency) ήταν το 2003 (το BTC βγήκε το 2008-2009) και το θεώρησα τρολιά. Στερνή μου γνώση όντως και ο τύπος που το περιέγραφε χρόνια μπροστά από την εποχή του. 17 χρόνια μετά πολλοί του οφείλουν μια συγνώμη. Δεν τον καταλαβαίναμε και τον βαφτίζαμε troll.

  14. #6254
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Ανασκόπηση 2020 (part 1)

    https://www.bitcoin-gr.org/2020-part-1/
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

  15. #6255
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νήμα είναι μια ζωντανή ιστορία από μόνο του.

    ΥΓ: Πρώτη φορά που άκουσα για το concept (p2p decentralized currency) ήταν το 2003 (το BTC βγήκε το 2008-2009) και το θεώρησα τρολιά.
    Εγώ άκουσα για το bitcoin πρώτη φορά το 2017 όταν ήταν στα high του. Δεν έδωσα πολλή σημασία. Το ξαναείδα πέρσυ το Μάρτιο και κόλλησα. Όσο για το νήμα, από το 2012 μέχρι σήμερα έχουν αλλάξει τόσα πολλά. Πάλι καλά που έχουμε και τα φόρουμ να μας κρατάνε ιστορία ψηφιακά.

    Όταν ξεφύλισσα το θέμα βρήκα αυτό: https://www.techiechan.com/?p=1954
    Ωραία το εξηγούσε, αν και έκανε κάποια λάθη, αλλά ρε παιδάκι μου δεν το γουστάρανε με τίποτα το bitcoin όταν ήταν < $100. Φούσκα φούσκα φούσκα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  bitcoin-its-a-bubble-repeating-over-and-over-again.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  151,4 KB 
ID: 222795

Σελ. 417 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 397407412415416417418419422427437 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας