Σελ. 484 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 464474479482483484485486489494504 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.246-7.260 από 8330
  1. #7246
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να σου φύγουν χωρίς να το πάρεις χαμπάρι!
    Εγώ πάλι νομίζω πως είναι πιο δύσκολο να μου φύγουν τα bitcoins. Ειδικά αν έχω μεγάλη περιουσία, τι είναι πιο εύκολο να κρύψω; 100 κιλά χρυσού ή 12 λέξεις;

  2. #7247
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    υπαρχει ενας μυθος οπου χρυσαφι και αλλα πολυτιμα αντικειμενα κρυβοντουσαν πισω απο δυο λεξεις ...
    Spoiler:
    "σουσαμι ανοιξε"
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #7248
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    "σουσαμι ανοιξε"
    Ναι καλά...




    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  AW5LsVI.png 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  25,7 KB 
ID: 226147

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  TkF983Y.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  51,1 KB 
ID: 226146


  4. #7249
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δηλαδη αν ειχε καποιος αυτην την φραση για το πορτοφολι του , θα του το μασαγες ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #7250
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων

    @chat1978
    θυμάσαι που λέγαμε περί έργων τέχνης κλπ κλπ, και σου έλεγα ότι δεν είναι καταγεγραμμένα και τα ρέστα. Οχι μόνο στην Ελλάδα φίλε μου, αλλά και στο ΗΒ.
    Και όχι απο κανέναν τιποτένιο. Η ίδια η Βασίλισσα της Αγγλίας δεν έχει δηλωμένα τι έχει!
    https://www.theguardian.com/commenti...tural-heritage
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έργα τέχνης είναι μέσο φοροαποφυγής/ξεπλύματος και μεγάλη ρεμούλα γενικά, μιλάμε για αυτά που κάνουν εκ.


    Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κινούνται τα λεφτά. Γιατί δεν βγάζεις 1εκ από την τράπεζα. Μιλάω για τους νόμιμους συλλέκτες και τα μουσεία.

  6. #7251
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη αν ειχε καποιος αυτην την φραση για το πορτοφολι του , θα του το μασαγες ;
    Εσύ θα μάζευες ένα πενηντάρικο από κάτω ή θα το άφηνες;

  7. #7252
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω και βιδες μαζευω απο κατω, αλλα αλλου πηγαινε η απορια μου .
    στο γιατι να ψαχνει για hash κρυπτονομισματων και οχι για πουγκια που εχουν μαζευτει κρυπτονομισματα ... εφοσων με μερικες λεξεις μπορει και να ανοιξεις καποιο. ..
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #7253
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κινούνται τα λεφτά. Γιατί δεν βγάζεις 1εκ από την τράπεζα. Μιλάω για τους νόμιμους συλλέκτες και τα μουσεία.
    Αν είναι πολλά τα χρήματα, δεν κάνεις εσύ κάτι, το κάνουν δικηγόροι/λογιστές/κλπ. Κάπως κινούνται ακριβώς μην με ρωτάς, δεν ξέρω, δεν είμαι σε αυτή την κατηγορία. Πάντα μιλώντας για αγορές εκ.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  9. #7254
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω και βιδες μαζευω απο κατω, αλλα αλλου πηγαινε η απορια μου .
    στο γιατι να ψαχνει για hash κρυπτονομισματων και οχι για πουγκια που εχουν μαζευτει κρυπτονομισματα ... εφοσων με μερικες λεξεις μπορει και να ανοιξεις καποιο. ..
    Γιατί οι πιθανότητες να βρεις 12 λέξεις που έχει βρει κάποιος άλλος είναι πολύ μικρότερες από το να βρεις κατάλληλο hash για block.

  10. #7255
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για κάτι που ουσιαστικά είναι file sharing /package manager
    Ναι ναι, ακριβώς αυτό είναι. Και έχει το θράσος να ζητάει commission από τις πωλήσεις (φαντάζομαι για αυτό μιλάς). Τίποτα άλλο. Ούτε SDK και APIs δίνει, ούτε billing system ούτε Total Addressable Market. Ένας file sharing /package manager είναι το App Store και κάθε app store

    Όσον αφορά το "δεν πρέπει να έχει κακόβουλες εφαρμογές", το "κακόβουλη εφαρμογή" είναι τρομερά λάθος έννοια στην προκειμένη. Κακόβουλη εφαρμογή για την Apple και την κάθε Apple είναι μια εφαρμογή που θα προσπαθούσε να τρυπώσει στον password manager της συσκευής χωρίς την συγκατάθεση του χρήστη και θα του έκλεβε τα keys.

    Στην προκειμένη, ο ίδιος ο χρήστης έδωσε το key του στην εφαρμογή. Ελπίζω να μην περιμένετε η Apple και η κάθε Apple να κάθεται να κοιτάει την κάθε εφαρμογή για το τι ζητάει από inputs και να κάνει ανάκριση στους developers για το τι θα κάνουν με τα στοιχεία αυτά μετά.

    Είναι τουλάχιστον γραφικό αυτό.
    OK boomer

  11. #7256
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην προκειμένη, ο ίδιος ο χρήστης έδωσε το key του στην εφαρμογή. Ελπίζω να μην περιμένετε η Apple και η κάθε Apple να κάθεται να κοιτάει την κάθε εφαρμογή για το τι ζητάει από inputs και να κάνει ανάκριση στους developers για το τι θα κάνουν με τα στοιχεία αυτά μετά.
    Δεν έδωσε κάποιο key. Αυτό είναι και το νόημα των hardware wallets, δεν «ακουμπάνε» τα keys στην συνδεδεμένη συσκευή. Το hardware υπογράφει τις συναλλαγές και στέλνει τις υπογραφές στο pc/κινητό. Λογικά στο phishing app που κατέβασε θα έστειλνε λανθασμένο address στο hardware για υπογραφή (χωρίς να το καταλαβαίνει ο χρήστης). Έχει γίνει κάτι τέτοιο και με παλιά έκδοση του electrum, πολύ κλάμα... Ένας έχασε 1400 bitcoins...

  12. #7257
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι, ακριβώς αυτό είναι. Και έχει το θράσος να ζητάει commission από τις πωλήσεις (φαντάζομαι για αυτό μιλάς). Τίποτα άλλο. Ούτε SDK και APIs δίνει, ούτε billing system ούτε Total Addressable Market. Ένας file sharing /package manager είναι το App Store και κάθε app store

    Όσον αφορά το "δεν πρέπει να έχει κακόβουλες εφαρμογές", το "κακόβουλη εφαρμογή" είναι τρομερά λάθος έννοια στην προκειμένη. Κακόβουλη εφαρμογή για την Apple και την κάθε Apple είναι μια εφαρμογή που θα προσπαθούσε να τρυπώσει στον password manager της συσκευής χωρίς την συγκατάθεση του χρήστη και θα του έκλεβε τα keys.

    Στην προκειμένη, ο ίδιος ο χρήστης έδωσε το key του στην εφαρμογή. Ελπίζω να μην περιμένετε η Apple και η κάθε Apple να κάθεται να κοιτάει την κάθε εφαρμογή για το τι ζητάει από inputs και να κάνει ανάκριση στους developers για το τι θα κάνουν με τα στοιχεία αυτά μετά.

    Είναι τουλάχιστον γραφικό αυτό.
    Και όμως θα έπρεπε. Υπάρχουν εφαρμογές που θα πρέπει να είναι certified με κόστος της apple ή του developer. Αν βγει η βρώμα ότι το κάθε store είναι σκουπίδι τότε αυτή θα χάσει περισσότερο από όλα. Κανονικά θα έπρεπε να είχαν αναπτύξει τέτοια προγράμματα αλλά υπό την συνθήκη του package manager, ναι είμαι γραφικό να έχεις προσδοκίες. Επίσης, τότε εφαρμογές που κατέβασε δεν έχουν publisher? Certification δεν κάνει; Εγώ πιστεύω αν ήθελαν οι δύο εταιρείες το είχαν το θέμα. Απλά η αγελάδα αρμεγεται εξαιρετικά.

  13. #7258
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest



  14. #7259
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κινούνται τα λεφτά. Γιατί δεν βγάζεις 1εκ από την τράπεζα. Μιλάω για τους νόμιμους συλλέκτες και τα μουσεία.
    μαύρες συναλλαγές που δεν πρέπει να φαίνονται είναι ευκολο να γίνουν. Ακόμα και τράπεζες ευρωπαικές το κάνουν (ενώ είναι υποχρεωμένες να δίνουν στοιχεία). Απλά χρησιμοποιούν υποκαταστήματα σε άλλες χώρες όπου το θεσμικό πλαίσιο είναι πολύ χαλαρό. Γιατί νομίζεις ότι όλοι οι πλούσιοι πάνε τα χρηματά τους (και μεγάλες εταιρίες επίσης) σε υπεράκτιες τραπεζες; Σήμερα υπάρχει ακόμα ένα σύστημα, αυτό του μπιτκόιν όπου συναλλαγές μπορουν να γίνονται κάτω απο το τραπέζι. Βέβαια δεν είναι πλέον ανώνυμους, αλλά οι περισσότεροι νομίζουν ότι ειναι. Πάντως υπάρχουν πολλά "παραθύρια" για τους πλούσιους και ισχυρούς αυτου του κόσμου, και πάντα θαναι ένα βήμα μπροστά, γιατι επίσης ελέγχουν τα θεσμικά όργανα μέσω των χορηγιών τους σε κόμματα και κυβερνήσεις.

  15. #7260
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Περιοχή
    outer space
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    draytek
    Αν και η Coinbase έφαγε πρόστιμα 6.5 εκατομμυρίων δολαρίων για χειραγώγηση τιμών καθώς βρέθηκε ότι από το 15 μέχρι το 18 είχε βάλει bot που έκαναν trade το Bitcoin

    https://cftc.gov/PressRoom/PressReleases/8369-21#oo

    μάλλον ήρθε σε συμφωνία καθώς στις 14 Απριλίου όπως ανακοίνωσε σήμερα μπαίνει στο χρηματιστήριο Nasdaq με το ticker COIN

    https://www.bloomberg.com/news/artic...g-in-two-weeks

    https://blog.coinbase.com/coinbase-a...s-1509b281f760
    To blog της Ελληνικής κοινότητας του bitcoin
    1HeyFM6xMpq8s7BahqEuNPcTedDjhNUsoc
    4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E

Σελ. 484 από 556 ΠρώτηΠρώτη ... 464474479482483484485486489494504 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας