Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 338
  1. #16
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Κανενα νεο? Ρωτησε κανεις τιποτα? Καμια ελπιδα....?

  2. #17
    Εγγραφή
    09-01-2004
    Περιοχή
    Π.ΦΑΛΗΡΟ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTE
    Router
    ZXDSL 931VII
    Αφου μας εψησε ο ΟΤΕ να μας παρει απο την HOL με το τυρακι της VDSL στην περιοχη του φαληρου ....και μετα απο σχεδον 1 μηνα αναμονης (αιτηση 18/12) , επειτα απο επανειλημενες ζητησεις μου καταφερα και ηρθε τεχνικος σημερα μετα απο ραντεβου απο την προηγουμενη Πεμπτη... Ο οποιος δεν εκανε τιποτα αλλο απο το να αλλαξει καλωδια κλπ . τηλεφωνο μονο για εξερχομενες .. εισερχομενες μεσα σε 2 εργασιμες...... MODEM - ROUTER δεν ειχε μαζι του , απευθυνθειτε στο 13888..... αν ειναι δυνατον... στελνουν τεχνικο και δεν εχουν στειλει εξοπλισμο....τηλεφωνα απο μερους μου, " μπορειτε να χρησιμοποιησετε τον υπαρχων εξοπλισμο αλλα σε χαμηλοτερη ταχυτητα μεχρι να παρετε τον δικο μας " κωδικους ??? .... δεν μπορουν να δωσουν κωδικους.... να σας συνδεσω με το αρμοδιο τμημα εξοπλισμου να επισπευσουμε την παραδοση..., επικοινωνια με το τμημα εξοπλισμου και ακομα περιμενω να με παρουν.... max αναμονη 2 μερες .... και ερχεται Σαββατοκυριακο ...μου φαινεται θα αρχισω να μετανοιωνω που αφησα την HOL....

  3. #18
    Εγγραφή
    09-01-2004
    Περιοχή
    Π.ΦΑΛΗΡΟ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTE
    Router
    ZXDSL 931VII
    ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλααααααα..... max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
    το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....

  4. #19
    Εγγραφή
    09-01-2004
    Περιοχή
    Π.ΦΑΛΗΡΟ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTE
    Router
    ZXDSL 931VII
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlog1968 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηρθε τελικα το router συνδεθηκα ολα καλα , αλλααααααα..... max ταχυτητα 21 down 2,1 up ... τηλςφωνο 13888 , απαραιτητες ρυθμισεις απο μερους τους , δεν εδωσε παραπανω οποτε ..δηλωθηκε "βλαβη" ... ελεγχος εντως 2 ημερων .... ειδομεν!
    το περιεργο ειναι οτι καθε λιγο σαν να κολλαει.... και σε επανειλημενα τεστ δειχνει ταχυτητες 2-6 down 0.5 up..... κουφο....
    καμμια βελτιωση , σταθερα 22 down και 2,1 - 2,4 up..
    συμφωνα με τον ΟΤΕ θα πρεπει να σουβλισουμε και αρνι !
    αντε καλοριζικα και να ειμαστε και ευχαριστημενοι !

  5. #20
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Καλά ρε παιδιά ουδέν νεώτερο; Τί κάνουν στον ΟΤΕ κοιμούνται; Δεν υπάρχει ενα χρονοδιάγραμμα να μας πούνε πότε θα μπει vdsl σε όλους;

  6. #21
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ρε παιδιά ουδέν νεώτερο; Τί κάνουν στον ΟΤΕ κοιμούνται; Δεν υπάρχει ενα χρονοδιάγραμμα να μας πούνε πότε θα μπει vdsl σε όλους;
    Σε όλους; Ίσως τον επόμενο αιώνα...

  7. #22
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Εννοω σε ολους στο παλαιο φαληρο...

  8. #23
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZHXN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Polakis οι καμπίνες που εχουνε τοποθετηθεί εχουνε λειτουργησει; 1 στενό παρακατω ειδα καινουριες καμπινες. Οι δικες μας εδω τιποτα, τα ιδια χαλια.

  9. #24
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ρωτησα ενα συγγενη που ειναι προϊσταμενος τμηματος στον ΟΤΕ για την περιοχη μας και μου ειπε πως δεν τους εχει δωθει καν χρονικο πλανο καλυψης...

  10. #25
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 ΦΟΥ.Τ.Τ.ΕΙ?
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    Η1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτησα ενα συγγενη που ειναι προϊσταμενος τμηματος στον ΟΤΕ για την περιοχη μας και μου ειπε πως δεν τους εχει δωθει καν χρονικο πλανο καλυψης...
    αντιο ζωη δηλαδη ε?
    δεν τον ρωτας αν εχεις την καλοσυνη για αργυρουπολη-αλιμο αν εχουν καποιο χρονοδιαγραμμα?
    thx in advance

  11. #26
    Εγγραφή
    19-03-2013
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδες καλησπερα

    Εγω μενω στην Δημ Καραολη διπλα στο ποταμι. Εχω VDSL εδω και 1 μηνα απο Forthnet.
    Η γραμμη ειναι πολυ καλη αλλα εχω θεματα με το ρουτερ. Ειναι κλειδωμενο και η Forthnet δεν δινει το pass. Aπαγορευεται λεει. Μη χεσω.
    Με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω οποιαδηποτε αλλαγη στο μενου του ρουτερ η και port forward που εγω θελω.
    Κατα τ αλλα εκαναν 1 μιση μηνα να ενεργοποιηθει η γραμμη. 90% για τους παραπανω λογους. Εμεινα και 1μιση εβδομαδα χωρις ιντερνετ λογω εργασιων του ΟΤΕ.
    Απο speedtest εχω μεσο ορο 43 Μbps/s. Παρολα αυτα με κλειδωμενο ρουτερ δεν μπορεις να κανεις και πολλα. Για μενα ειναι σαφως καλυτερο απο adsl που ειχα 9-12 mbps/sec.

  12. #27
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Εστειλα email διαμαρτυριας στον ΟΤΕ για την απαραδεκτη μη ενημερωση στους καταναλωτες για το ποτε θα καλυφθουμε με vdsl. Πχ εγω ειμαι παλαιο φαληρο που υποτιθεται οτι θα ειχαμε, αλλα μας κοροιδευουν ομαδικως...

  13. #28
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 ΦΟΥ.Τ.Τ.ΕΙ?
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    Η1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστειλα email διαμαρτυριας στον ΟΤΕ για την απαραδεκτη μη ενημερωση στους καταναλωτες για το ποτε θα καλυφθουμε με vdsl. Πχ εγω ειμαι παλαιο φαληρο που υποτιθεται οτι θα ειχαμε, αλλα μας κοροιδευουν ομαδικως...
    keep us updated man.
    ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουν (αν μπουνε καν στον κοπο).
    btw μηπως πρεπει να ξεκινησουμε ολοι να στελνουμε κανα email μπας και ξεκουνησουνε λιγακι?

  14. #29
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    US Robotics 4 ever
    Το αστείο της υπόθεσης ειναι οτι οταν πρωτοβγηκε το ΟΤΕ TV το δώσανε πιλοτικά με 5€/μήνα στο Παλαιό Φάληρο - Αμφιθεας και είδαν οτι δεν το σηκώνουν οι γραμμές ( δεν υπήρχε δορυφορικό στην αρχή, μονο μέσω dsl) και το άφησαν έτσι για πάνω απο 1 χρόνο κ ύστερα βγήκε το δορυφορικό. Ουτε λόγος για αναβάθμιση σε VDSL

    Ομως το χειμώνα του 2012 ήρθαν απο τον ΟΤΕ ( ελπίζω να μην ηταν απατεώνες) να μου πουν τι θα πρεπει να κανω για να μετατρεψω τη γραμμή μου σε VDSL.
    Μου είπαν οτι ακόμα δεν ειναι διαθέσιμο προς όλους αλλα αν συμπληρωνα μια αίτηση κ κάλυπτα εγω το κόστος αλλαγής γραμμής ( αν θυμάμαι ηταν γύρω στα 150-200€ ) και ενώ είχα σκοπό να το κανω κ να πληρώσω, μου λέει ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ "γιατι δε κανείς υπομονη μέχρι το καλοκαίρι-φθινόπωρο (2012) που θα δωθει η δυνατότητα σε όλους, αυτής της αναβάθμισης κ δε θα χρειαστεί να πληρώσεις κ το κόστος μετατροπής κτλ"
    Έτσι με έπεισε κ είπα να κανω λίγη υπομονή και αισίως φτάνουμε στο καλοκαίρι του 2013 και όχι VDSL δε βλέπουμε εμείς οι Παλαιό Φαληριωτες αλλα λέμε παλι καλα που κλειδωνουμε πάνω απο 2 Mbps.
    Προσωπικά κλείδωνα στα 4mbps με ονομαστική τα 24mbps και εδώ κ ενα χρόνο κλείδωνω στα 6mbps. Εντάξει μιλάμε για ενα τεχνολογικό θαύμα για εμάς πάνω απο τη Λ. Αμφιθεας που ανήκουμε στο Dslam του Ιπποδρόμου με απόσταση απο 1500 εώς 2000 μέτρα.
    Παράθεση Παράθεση Posted from iOS app

  15. #30
    Εγγραφή
    10-01-2010
    Μηνύματα
    866
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4975
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Cisco 887VA-W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mikelamar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομως το χειμώνα του 2012 ήρθαν απο τον ΟΤΕ ( ελπίζω να μην ηταν απατεώνες) να μου πουν τι θα πρεπει να κανω για να μετατρεψω τη γραμμή μου σε VDSL.
    Μου είπαν οτι ακόμα δεν ειναι διαθέσιμο προς όλους αλλα αν συμπληρωνα μια αίτηση κ κάλυπτα εγω το κόστος αλλαγής γραμμής
    ( αν θυμάμαι ηταν γύρω στα 150-200€ ) και ενώ είχα σκοπό να το κανω κ να πληρώσω, μου λέει ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ "γιατι δε κανείς υπομονη μέχρι το καλοκαίρι-φθινόπωρο (2012) που θα δωθει η δυνατότητα σε όλους, αυτής της αναβάθμισης κ δε θα χρειαστεί να πληρώσεις κ το κόστος μετατροπής κτλ"
    Έτσι με έπεισε κ είπα να κανω λίγη υπομονή και αισίως φτάνουμε στο καλοκαίρι του 2013 και όχι VDSL δε βλέπουμε εμείς οι Παλαιό Φαληριωτες αλλα λέμε παλι καλα που κλειδωνουμε πάνω απο 2 Mbps.
    Προσωπικά κλείδωνα στα 4mbps με ονομαστική τα 24mbps και εδώ κ ενα χρόνο κλείδωνω στα 6mbps. Εντάξει μιλάμε για ενα τεχνολογικό θαύμα για εμάς πάνω απο τη Λ. Αμφιθεας που ανήκουμε στο Dslam του Ιπποδρόμου με απόσταση απο 1500 εώς 2000 μέτρα.

    αν αυτοι ηταν απο τον ΟΤΕ εγω ειμαι ο Παπας της Ρωμης.

Σελ. 2 από 23 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσβαση στο Παλαιο Φαληρο
    Από rte στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-11, 00:47
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-10, 09:46
  3. Παλαιό Φάληρο Μέλη
    Από DaCoM. στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-09, 16:22
  4. Forthnet & Παλαιο Φαληρο
    Από nitrox στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-08, 18:30
  5. ON στο Παλαιό Φάληρο.
    Από Alexoula76 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-07, 02:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας