Σελ. 61 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 901-915 από 1703
  1. #901
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν ξεκινήσαμε καλά.

    Από το πρωί έχω vdsl αλλά ούτε τηλέφωνο ούτε ίντερνετ. Στο 1212 μου λένε υπομονή δεν έχετε ενεργοποιηθεί πλήρως... Αλλά γενικώς οι απαντήσεις τους δεν με πείθουν καθόλου.

    Αυτό που με ανησυχεί επιπλέον είναι ότι στα στατιστικά του ρούτερ μου δείχνει ότι κλείδωσε στο 27.955 Mbps.

  2. #902
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Χρόνος ενεργοποίησης VDSL (αλλαγής από ADSL) 10 εργάσιμες ακριβώς.
    Πριν ήμουν από αστικό κέντρο τώρα από καφάο· εννοείται ότι ασύγκριτη η σύγκριση τιμών...

    Πριν:
    Max: Upstream rate = 1160 Kbps, Downstream rate = 11972 Kbps
    Bearer: 0, Upstream rate = 1023 Kbps, Downstream rate = 11126 Kbps

    Link Power State: L0
    Mode: ADSL2+ Annex A
    TPS-TC: ATM Mode(0x0)
    Trellis: U:ON /D:ON
    Line Status: No Defect
    Training Status: Showtime
    Down Up
    SNR (dB): 8.6 11.3
    Attn(dB): 26.5 16.7
    Pwr(dBm): 0.0 12.6

    Μετά:
    DSL mode: VDSL2 Profile 17a
    Status: Showtime

    Downstream Upstream
    Line attenuation (dB): 5.1 0.0
    Connection speed (kbps): 49998 4996
    SNR margin (dB): 20.1 31.0
    Power (dBm): 13.3 -10.5
    Interleave depth: 1325 1 Κάλεσα να το αλλάξουν σε fastpath ώστε να μην χαραμίζεται η γραμμή εδώ· έχει προωθηθεί, αναμένω.

    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Attainable Net Data Rate: 51068 kbps 100961 kbps
    Actual Aggregate Tx Power: - 10.5 dBm 13.3 dBm
    ====================================================================================
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 U4 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 1.6 5.8 8.6 N/A N/A 2.1 5.6 9.4
    Signal Attenuation(dB): 1.6 5.5 8.2 N/A N/A 2.7 5.5 9.5
    SNR Margin(dB): 31.0 31.0 31.0 N/A N/A 19.9 19.9 20.1
    TX Power(dBm): -27.5 -19.7 -10.8 N/A N/A 10.3 7.6 7.2

    Spoiler:
    Χαραμίζεται η γραμμή αφ'ενός επειδή δεν γενικά δίνουν μέχρι τούδε υψηλότερα πακέτα σύνδεσης και αφ'ετέρου επειδή ενώ είναι από καμπίνα το upstream είναι μόνο 5Mbps μέσω ΟΤΕ επειδή ο ΟΤΕ δεν δίνει παραπάνω.*

    * Ναι, ο ορισμός της απληστίας...


    EDIT:
    Το αλλάξανε ήδη. Το dslstats v5.6 μου αναφέρει για το Zyxel ότι
    Interleave: OFF στην κάτω μπάρα αλλά στα στατιστικά (ιδέ κάτωθι) δείχνει βάθος 1 1 (από 1325 1).
    0 0 δεν θα έπρεπε να έδειχνε;!;! Χμμμ, τα φώτα του κάποιος!;!;!


    DSL mode: VDSL2 Profile 17a
    Status: Showtime
    Downstream Upstream
    Line attenuation (dB): 5.1 0.0
    Signal attenuation (dB): Not monitored
    Connection speed (kbps): 49998 4999
    SNR margin (dB): 21.4 34.4
    Power (dBm): 13.2 -13.2
    Interleave depth: 1 1 Γιατί 1 1 και όχι 0 0;;;

    Status: Showtime
    Last Retrain Reason: 1
    Last initialization procedure status: 0
    Max: Upstream rate = 50140 Kbps, Downstream rate = 93586 Kbps
    Bearer: 0, Upstream rate = 4999 Kbps, Downstream rate = 49998 Kbps

    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Attainable Net Data Rate: 50140 kbps 93586 kbps
    Actual Aggregate Tx Power: - 13.2 dBm 13.2 dBm
    ====================================================================================
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 U4 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 1.6 5.8 8.6 N/A N/A 2.1 5.6 9.4
    Signal Attenuation(dB): 1.6 5.3 8.0 N/A N/A 2.7 5.5 9.4
    SNR Margin(dB): 34.3 34.4 34.4 N/A N/A 21.5 21.3 21.5
    TX Power(dBm): -30.6 -22.2 -13.8 N/A N/A 10.0 7.7 7.2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 12-02-16 στις 16:12.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  3. #903
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Με τα πολλά, έχω και ίντερνετ και τηλέφωνο.

    Αλλά τα στατιστικά της γραμμής μού φαίνονται απογοητευτικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl.png 
Εμφανίσεις:  103 
Μέγεθος:  44,7 KB 
ID: 166997

    Από τη wind μου είπαν κάτι που δεν κατάλαβα ακριβώς, ότι αυτό το 27.388 είναι πλασματικό και ότι ακόμη δεν έχει γίνει πλήρης ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ και ότι σταδιακά θα δω κάποια βελτίωση - όχι μεγάλη πάντως. Για την ώρα, τα speedtest μου δείχνουν download σε ένα εύρος 8 με 11. Σαν να χω adsl δηλαδή....

    Μπορεί κάποιος φίλος να καταλάβει κάτι από τα στατιστικά και να με βοηθήσει;

  4. #904
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Δεν έχεις VDSL από καμπίνα ΟΤΕ ( έχεις 7114 up) έχεις από Α/Κ.
    Ο ΟΤΕ δεν έχει καμία σχέση.

  5. #905
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angel_n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα πολλά, έχω και ίντερνετ και τηλέφωνο.

    Αλλά τα στατιστικά της γραμμής μού φαίνονται απογοητευτικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl.png 
Εμφανίσεις:  103 
Μέγεθος:  44,7 KB 
ID: 166997

    Από τη wind μου είπαν κάτι που δεν κατάλαβα ακριβώς, ότι αυτό το 27.388 είναι πλασματικό και ότι ακόμη δεν έχει γίνει πλήρης ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ και ότι σταδιακά θα δω κάποια βελτίωση - όχι μεγάλη πάντως. Για την ώρα, τα speedtest μου δείχνουν download σε ένα εύρος 8 με 11. Σαν να χω adsl δηλαδή....

    Μπορεί κάποιος φίλος να καταλάβει κάτι από τα στατιστικά και να με βοηθήσει;

    Κάτι δεν πάει καλά... Περίεργο είναι να έχεις τόσο χαμηλό Attenuation (15db) και SNR (6db) και να συγχρονίζεις μόνο 27000! Εγώ με HOL και Attenuation 17db και SNR 6, συγχρονίζω πάνω από 50000!!

    Πάντως το Upload για να είναι πάνω από 5120 στη WIND, πρέπει να παίρνεις από Αστικό Κέντρο. Περίμενε λίγο και ίσως όντως να φτιάξει... Απλά κάνε στο μόντεμ 1-2 επανεκκινήσεις κάθε μέρα, μήπως ανέβει κι άλλο κάποια στιγμή... Εκτός κι αν υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή σου...

  6. #906
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Θενκς, παιδιά.

    Ναι, από αστικό κέντρο είμαι. Μου το είπαν αυτό και παρότι έχω καμπίνες στη γωνία του σπιτιού μου...

    Και από τη Wind γενικώς φάνηκαν παρεξενεμένοι ότι συγχρονίζω χαμηλά.

    Περιμένω.

    Αν δεν δω κάτι καλύτερο, θα τους ξαναπάρω αύριο μεθαύριο τηλέφωνο και βλέπω.

    - - - Updated - - -

    Τελικά σήμερα το πρωί μού έστειλαν sms ότι εντοπίστηκε «πρόβλημα στο βρόχο (τηλεφωνικό καλώδιο)» και ότι θα με ενημερώσουν εντός 24ώρου.

    Τι σημαίνει τώρα αυτό; Ο βρόχος είναι του ΟΤΕ, έτσι δεν είναι;

  7. #907
    Εγγραφή
    28-06-2009
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/1500
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL
    SNR / Attn
    10DB(dB) / 29DB(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angel_n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θενκς, παιδιά.

    Ναι, από αστικό κέντρο είμαι. Μου το είπαν αυτό και παρότι έχω καμπίνες στη γωνία του σπιτιού μου...

    Και από τη Wind γενικώς φάνηκαν παρεξενεμένοι ότι συγχρονίζω χαμηλά.

    Περιμένω.

    Αν δεν δω κάτι καλύτερο, θα τους ξαναπάρω αύριο μεθαύριο τηλέφωνο και βλέπω.

    - - - Updated - - -

    Τελικά σήμερα το πρωί μού έστειλαν sms ότι εντοπίστηκε «πρόβλημα στο βρόχο (τηλεφωνικό καλώδιο)» και ότι θα με ενημερώσουν εντός 24ώρου.

    Τι σημαίνει τώρα αυτό; Ο βρόχος είναι του ΟΤΕ, έτσι δεν είναι;
    Και εμένα το ίδιο μου είχαν στείλει.

    Ο βρόχος είναι του ΟΤΕ ναι.

    Γνωρίζεις τι απόσταση έχεις από το αστικό σου κέντρο;

  8. #908
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα το ίδιο μου είχαν στείλει.

    Ο βρόχος είναι του ΟΤΕ ναι.

    Γνωρίζεις τι απόσταση έχεις από το αστικό σου κέντρο;
    Ακριβή απόσταση δεν ξέρω, αλλά δεν είμαι μακριά. Στα διάφορα σάιτ που έχω ελέγξει (εδώ στο adslgr, στον υπερίωνα, στην εφαρμογή της cyta κτλ.) μου βγάζουν κάτι από 500 μέχρι 850.

    Εσένα λύθηκε τελικώς;

  9. #909
    Εγγραφή
    28-06-2009
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/1500
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL
    SNR / Attn
    10DB(dB) / 29DB(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angel_n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβή απόσταση δεν ξέρω, αλλά δεν είμαι μακριά. Στα διάφορα σάιτ που έχω ελέγξει (εδώ στο adslgr, στον υπερίωνα, στην εφαρμογή της cyta κτλ.) μου βγάζουν κάτι από 500 μέχρι 850.

    Εσένα λύθηκε τελικώς;
    Όχι.. με έχουν σε καμπίνα που έχει απόσταση από το σπίτι 1200μ. Υπάρχει καμπίνα από το σπίτι στα 600μ αλλά αρνούνται να το αλλάξουν γιατί λέει έτσι πάνε τα καλώδια και δεν γίνεται τίποτα.

    Και κάπως έτσι γίνεται σε όλους από ότι έχω δει σε γείτονες που έχουν το ίδιο πρόβλημα.

  10. #910
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εντάξει, πραγματικά απογοήτευση.

    Ήρθε σήμερα τεχνικός ΟΤΕ και έλεγξε τη γραμμή μου μέχρι τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. ΟΚ, μου λέει, σου άλλαξα κάτι που είχαμε ένα μικρό θεματάκι (δεν κατάλαβα/δεν μου πε τι ακριβώς), αλλά δεν θα αλλάξει κάτι σοβαρά γιατί και στον κατανεμητή που μέτρησε συγχρονίζει στα 27.000.

    Μιλάω με τη Wind μετά και ενώ σε τόσα τηλέφωνα λέγανε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα και ότι όντως συγχρονίζω χαμηλά, τώρα μου είπανε μέσες άκρες αυτή είναι η ταχύτητά σας, αν σας αρέσει.

    Τους είπα κι εγώ, ΟΚ, δεν μου αρέσει, μόλις χάσατε έναν πελάτη ύστερα από δέκα χρόνια.

    Πριν πάρω ξανά τηλέφωνο να δω τι ακριβώς γίνεται και πότε/πώς μπορώ να φύγω από τη wind, με ξαναπήρανε τηλέφωνο και μου λένε ότι θα έρθει τεχνικός τους για να το ελέγξει σίγουρα. Μα καλά, λέω, πριν λίγο δεν μου είπατε ότι όλα είναι ΟΚ και αυτή είναι η ταχύτητα, τι να ελέγξετε τώρα; Α, λέει, για σιγουριά, πιθανότατα δεν θα σας αλλάξει κάτι στο συγχρονισμό, αλλά για να μαστε σίγουροι.......

    Α, παρεμπιπτόντως, έμαθα επίσημα την απόστασή μου από το ΑΚ. 830κάτι. Και μου επανέλαβαν ότι είμαι μακριά και είναι φυσιολογικό να έχω αυτή την ταχύτητα. Στην ερώτηση βέβαια γιατί μου δώσατε vdsl αφού ξέρατε ότι θα έχω ταχύτητες ADSL, καμιά απάντηση. Οπως βέβαια και καμία απάντηση στο γιατί, αφού ξέρατε ότι είμαι μακριά, δεν με συνδέσατε μέσω καμπίνας, που έχω 20-30 μέτρα από το σπίτι μου, ακριβώς στη γωνία.

    Τέλος πάντων.... Περιμένω τώρα να κλείσουμε το ραντεβού με τον τεχνικό να δούμε τι θα γίνει.

    ΥΓ. Συγνώμη για την γκρίνια, αλλά το φόρουμ, πέρα από όλες τις άλλες του χρησιμότητες, είναι και λίγο ψυχοθεραπεία


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ._Welcome_to_the_Web-Based_Configurator_._-_2016-02-16_11.35.29.png 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  42,0 KB 
ID: 167148 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Speedtest.net_by_Ookla_-_The_Global_Broadband_Speed_Test_-_2016-02-16_11.34.37.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  285,7 KB 
ID: 167150
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος angel_n : 16-02-16 στις 12:46.

  11. #911
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    @angel_n Αφού πιάνεις τόσο μικρή ταχύτητα και έχεις τόσο μεγάλο Ping, η γραμμή σου πρέπει να έχει μεγάλο πρόβλημα... Πάλεψέ το λίγο ακόμα, επέμεινε να σου δώσουν VDSL από καμπίνα και αν δεν αλλάξει κάτι, ζήτα από τη WIND να σε αφήσει να φύγεις δωρεάν (χωρίς πρόστιμο διακοπής) λόγω βλάβης και πήγαινε σε άλλη εταιρία, που θα σου δώσει VDSL από καμπίνα... Αν δε σ΄ ενδιαφέρει το οικονομικό, πήγαινε ακόμα και στον ΟΤΕ, που φαντάζομαι σαν δικό τους πελάτη, θα σε νοιαστούν περισσότερο...

  12. #912
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Θα μου επιτρέψετε να συνεχίσω λίγο τη μικρή μου ιστορία.

    Τελικά ήρθε και ο τεχνικός της Wind και δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα. Η μέτρηση τόσο στον κατανεμητή όσο και στο ρούτερ στο σπίτι μου είναι εκεί στα 26-27.000. Το μόνο που μου ανέφερε ο (πολύ φιλικός) τεχνικός είναι ότι βλέπουν πως «χτυπάει ξένη τάση» και να φωνάξω ηλεκτρολόγο. Αλλά μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με το συγχρονισμό, η ταχύτητα είναι αυτή, τα 26-27, δεν θα αλλάξει.

    Τώρα προσπαθώ να κάνω αυτό ακριβώς που λες φίλε @MitsosDaBest13. Να τους ζητήσω να με συνδέσουν με καμπίνα. Κανείς όμως στα τηλέφωνά τους δεν είναι υπεύθυνος, το τεχνικό τμήμα με στέλνει στο εμπορικό και το εμπορικό στο τεχνικό και πάμε πάλι. Τελικά, με τα πολλά, μου είπαν να τους στείλω το αίτημά μου μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο σάιτ της Wind. Το έκανα και αυτό και περιμένω απάντηση.

    'Οπως και να 'χει, και για να μην το κουράζω άλλο, απογοητεύτηκα πλήρως από την όλη συμπεριφορά της Wind. Αν με αλλάξουν σε καμπίνα, έχει καλώς, το βλέπουμε πώς πάει. Διαφορετικά, θα μου φάνε τα 5 ευρώ Χ 6 μήνες που είμαι υποχρεωμένος να μείνω στην υπηρεσία, τι να κάνω, χάρισμά τους... Αλλά ευτυχώς για μένα το συμβόλαιό μου τελειώνει το καλοκαίρι, οπότε λυπάμαι αλλά γεια σας.

  13. #913
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angel_n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψετε να συνεχίσω λίγο τη μικρή μου ιστορία.

    Τελικά ήρθε και ο τεχνικός της Wind και δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα. Η μέτρηση τόσο στον κατανεμητή όσο και στο ρούτερ στο σπίτι μου είναι εκεί στα 26-27.000. Το μόνο που μου ανέφερε ο (πολύ φιλικός) τεχνικός είναι ότι βλέπουν πως «χτυπάει ξένη τάση» και να φωνάξω ηλεκτρολόγο. Αλλά μου είπε ότι αυτό δεν έχει σχέση με το συγχρονισμό, η ταχύτητα είναι αυτή, τα 26-27, δεν θα αλλάξει.

    Τώρα προσπαθώ να κάνω αυτό ακριβώς που λες φίλε @MitsosDaBest13. Να τους ζητήσω να με συνδέσουν με καμπίνα. Κανείς όμως στα τηλέφωνά τους δεν είναι υπεύθυνος, το τεχνικό τμήμα με στέλνει στο εμπορικό και το εμπορικό στο τεχνικό και πάμε πάλι. Τελικά, με τα πολλά, μου είπαν να τους στείλω το αίτημά μου μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο σάιτ της Wind. Το έκανα και αυτό και περιμένω απάντηση.

    'Οπως και να 'χει, και για να μην το κουράζω άλλο, απογοητεύτηκα πλήρως από την όλη συμπεριφορά της Wind. Αν με αλλάξουν σε καμπίνα, έχει καλώς, το βλέπουμε πώς πάει. Διαφορετικά, θα μου φάνε τα 5 ευρώ Χ 6 μήνες που είμαι υποχρεωμένος να μείνω στην υπηρεσία, τι να κάνω, χάρισμά τους... Αλλά ευτυχώς για μένα το συμβόλαιό μου τελειώνει το καλοκαίρι, οπότε λυπάμαι αλλά γεια σας.

    Αν έχεις κάποιο γνωστό σου ηλεκτρολόγο, πες του να ρίξει μια ματιά, γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Μπορεί και ν' αλλάξει λίγο η κατάσταση.

  14. #914
    Εγγραφή
    28-06-2009
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26500/1500
    ISP
    Wind
    Router
    ZYXEL
    SNR / Attn
    10DB(dB) / 29DB(dB)
    Για εμένα όλα είναι θέμα ΟΤΕ, αυτός νοικιάζει VDSL γραμμές στις υπόλοιπες εταιρίες, αν δεν συνδέσουν εξ αρχής σε κοντινότερο η αυτό που πρέπει, τότε για την δική σου την γραμμή αυτό είναι και σε όποιον άλλο πάροχο και να πας. Τουλάχιστον στην περιοχή μου εγώ με wind, γείτονας με wind, άλλος με forthnet, και άλλος με ΟΤΕ όλοι έχουν χαμηλό συγχρονισμό και απόσταση από καμπίνα 500-600μ, όλοι αναρωτιόμαστε γιατί δεν είμαστε στην κοντινότερη.

    Προσπάθησε να πιέσεις την wind να σου δώσει χαμηλότερο πάγιο. Τουλάχιστον εμένα το μείωσαν. Η συμφωνία ήταν 18 μήνες ακόμα παραμονή στον πάροχο. 5€ τους πρώτους 6 και 10 τους υπόλοιπους, τους πίεσα και θα είναι για όλους τους μήνες 5€.


    Πάντως το ίδιο router έχουμε και στα 29att που έχω είμαι στα 22 και εσύ στα 15 είσαι στα 25;; Κάτι δεν πάει καλά ψάξτο περισσότερο.

  15. #915
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εμένα όλα είναι θέμα ΟΤΕ, αυτός νοικιάζει VDSL γραμμές στις υπόλοιπες εταιρίες, αν δεν συνδέσουν εξ αρχής σε κοντινότερο η αυτό που πρέπει, τότε για την δική σου την γραμμή αυτό είναι και σε όποιον άλλο πάροχο και να πας. Τουλάχιστον στην περιοχή μου εγώ με wind, γείτονας με wind, άλλος με forthnet, και άλλος με ΟΤΕ όλοι έχουν χαμηλό συγχρονισμό και απόσταση από καμπίνα 500-600μ, όλοι αναρωτιόμαστε γιατί δεν είμαστε στην κοντινότερη.

    Προσπάθησε να πιέσεις την wind να σου δώσει χαμηλότερο πάγιο. Τουλάχιστον εμένα το μείωσαν. Η συμφωνία ήταν 18 μήνες ακόμα παραμονή στον πάροχο. 5€ τους πρώτους 6 και 10 τους υπόλοιπους, τους πίεσα και θα είναι για όλους τους μήνες 5€.


    Πάντως το ίδιο router έχουμε και στα 29att που έχω είμαι στα 22 και εσύ στα 15 είσαι στα 25;; Κάτι δεν πάει καλά ψάξτο περισσότερο.
    Δεν ειναι θεμα ΟΤΕ, η wind του εδοσε vdsl απο αστικο κεντρο και οχι απο την καμπινα για μεγαλυτερο κερδος.Αν κανει γραπτο αιτημα οπως ειπε να τον συνδεσουν στην καμπινα λογικα θα συγχρονιζει το μεγιστο

Σελ. 61 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 96
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-10, 13:16
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-09, 02:43
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 08:15
  4. 2play - χρόνος ενεργοποίησης & ταχύτητες
    Από proGRessive στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-07, 16:59
  5. Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-07, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας