Σελ. 65 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1000
  1. #961
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει και από μένα, σήμερα ενεργοποιήθηκα και εγώ η γραμμή συγχρονίζει στα 50Μ/5Μ ενώ attainable rate λέει μέχρι 130Μ!!!

    Το αρνητικό της υπόθεσης ότι έμεινα 5 ώρες χωρίς ιντερνετ αλλά τέσπα τέλος καλό όλα καλά.

  2. #962
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αίτηση για μεταφορά λόγω μετακόμισης πριν 17 (ημερολογιακές) ημέρες (2 Σάββατα πίσω, δλδ), μήνυμα για "κατασκευή γραμμής στις 12-08-19" την Πέμπτη που πέρασε, σήμερα ενεργοποιήθηκε πριν μια ώρα περίπου το internet, αλλά ακόμα δεν έχω τηλέφωνο (η γραμμή έχει ανοίξει, αλλά δεν μπορώ να καλέσω ή να δεχτώ κλήση). Το περίεργο είναι πως ενώ περίμενα όλη μέρα σπίτι για να τους πάω στον κατανεμητή, δεν ήρθαν ποτέ.

    Όλα καλά, περίπου, λοιπόν.

    Το θέμα μου είναι πως σε πολυκατοικία 15 (ούτε) ετών, σε οποιαδήποτε πρίζα έχω άσχημα νούμερα:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  linenewhome.png 
Εμφανίσεις:  91 
Μέγεθος:  19,8 KB 
ID: 205856

    Στις (παρα)διπλανές οικοδομές που έχω πρόσβαση, έχουν 50ρια καρφωμένα κλπ.

    Οι καλωδιώσεις του σπιτιού, γενικά, είναι σε καλή κατάσταση.

    Έχουμε κάποια ιδέα από πού να αρχίσω, πριν κατέβω κατανεμητή με το router στο χέρι?

    Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #963
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα κλασσικά βήματα:
    α. Δοκιμή μόνο στην 1η πρίζα του σπιτιού με συνδεδεμένο πίσω της μόνο το ζεύγος που φέρνει το σήμα από τον κατανεμητή και αποσυνδεδεμένα όλα τα άλλα ζεύγη που πάνε στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού.
    β. Δοκιμή στον κατανεμητή.
    γ. Αίτηση για έλεγχο.

  4. #964
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κλασσικά βήματα:
    α. Δοκιμή μόνο στην 1η πρίζα του σπιτιού με συνδεδεμένο πίσω της μόνο το ζεύγος που φέρνει το σήμα από τον κατανεμητή και αποσυνδεδεμένα όλα τα άλλα ζεύγη που πάνε στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού.
    β. Δοκιμή στον κατανεμητή.
    γ. Αίτηση για έλεγχο.
    Είσαι ο βράχος του forum, σε αυτά τα θέματα.

    Πρέπει να ξεφορτωθώ το λαό, να κάνω λίγο δουλειά με καθαρό κεφάλι.

    - - - Updated - - -

    Badum....tsssss!

    Ανοίγω την κεντρική και αντικρίζω το παρακάτω:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WP_20190812_18_36_23_Pro.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  331,2 KB 
ID: 205860

    Καλώδιο από τον κατανεμητή + έξι (6) καλώδια προς άλλες πρίζες + η τσόντα για τη συγκεκριμένη πρίζα...όλα ίδιο πάχος/χρώμα/πχιότητα.

    Με τα πολλά (καντήλια) βρίσκω τα εισερχόμενα, τα απομονώνω/μαρκάρω και βλέπω το παρακάτω πλέον στο router:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wp_ss_20190812_0003.png 
Εμφανίσεις:  123 
Μέγεθος:  115,5 KB 
ID: 205861

    Σαφής βελτίωση, αλλά ακόμα έχω δρόμο.

    Προς το παρόν άφησα μόνο στην κεντρική σήμα και στο μέλλον θα παίξει διπλόμπριζο με splitter όπως είχε υποδείξει πάλι παλιότερα ο jkoukos (αν θυμάμαι σωστά).

    Αν τις επόμενες μέρες βρω χρόνο, ίσως πάω μια βόλτα μέχρι τον κατανεμητή (αλλά θέλω μπαλαντέζα για ρεύμα, το κέρατό τους).

    Για 100ρα, πάντως, θέλω ηλεκτρολόγο (εκτός απροόπτου) να μου utpιάσει το σπίτι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #965
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Γειά σε όλους,
    Σύμφωνα με τη συνημμένη εικόνα πως φαίνεται η σύνδεση NOVA - VDSL που έχω? Σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα θα ήθελα όμως την γνώμη σας αν έχει κάποιο θέμα (δεν ξέρω τι σημαίνουν τα CRC και FEC/HEC Errors. Φαίνεται κάπου ή απόσταση από τον κατανεμητή? Το συμβόλαιο μου έχει λήξει και επειδή η nova για ανανέωση μου κάνει την τρομερή έκπτωση του 1,5 ευρώ τον μήνα (!) , αξίζει να πάω σε COSMOTE (50 VDSL πάλι)?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0554.jpg 
Εμφανίσεις:  150 
Μέγεθος:  788,4 KB 
ID: 205874

  6. #966
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roxy90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλους,
    Σύμφωνα με τη συνημμένη εικόνα πως φαίνεται η σύνδεση NOVA - VDSL που έχω? Σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα θα ήθελα όμως την γνώμη σας αν έχει κάποιο θέμα (δεν ξέρω τι σημαίνουν τα CRC και FEC/HEC Errors. Φαίνεται κάπου ή απόσταση από τον κατανεμητή? Το συμβόλαιο μου έχει λήξει και επειδή η nova για ανανέωση μου κάνει την τρομερή έκπτωση του 1,5 ευρώ τον μήνα (!) , αξίζει να πάω σε COSMOTE (50 VDSL πάλι)?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0554.jpg 
Εμφανίσεις:  150 
Μέγεθος:  788,4 KB 
ID: 205874
    Απορία. Την καμπίνα μέσα στο σπίτι σου την έχεις; ( ). Σύμφωνα με τα στατιστικά της γραμμής, είναι σε απόσταση περίπου 70 μέτρα από την τηλεφωνική πρίζα σου. Επίσης η γραμμή σου είναι πολύ καλή. Από τα λάθη που αναφέρεις τα πιο σημαντικά είναι τα CRC, αλλά με βάση τον χρόνο που είναι online το ρουτερ σου, δεν είναι πολλά. Επίσης μπορείς να βάλεις άνετα και 100άρι αν το θελήσεις μελλοντικά (ακόμα και 200άρι )

    Από τη στιγμή που λες ότι δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα, δεν αξίζει ο κόπος να αλλάξεις πάροχο, αφού μπορείς να ζητήσεις να σου κάνουν προσφορά για ανανέωση του συμβολαίου. Έτσι από το double play που είχα, πήγα στο double play+ (με απεριόριστα κινητά) στα 16,90 τελική τιμή και τώρα είμαι στο 50άρι με 24,35. Το ίδιο πακέτο στην Cosmote αλλά με 420 λεπτά προς κινητά (ή προς εξωτερικό) είναι στα 36,90. Με απεριόριστα και προς εξωτερικό το πακέτο θα πάει περίπου στα 29,35 Υπόψιν ότι η cosmote χρεώνει επιπλέον κάποιες ψηφιακές ευκολίες, την ίδια στιγμή που η Forthnet τις δίνει (μέχρι στιγμής) δωρεάν. Επίσης αν δεν σε ενδιαφέρουν κλήσεις προς κινητά μπορείς να βάλεις και το 100άρι που βγαίνει γύρω στα 29,90 τελική τιμή (+25 ευρώ για την αναβάθμιση + 20 ευρώ για το ρούτερ, αν αυτό που έχεις δεν είναι συμβατό)

  7. #967
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία. Την καμπίνα μέσα στο σπίτι σου την έχεις; ( ). Σύμφωνα με τα στατιστικά της γραμμής, είναι σε απόσταση περίπου 70 μέτρα από την τηλεφωνική πρίζα σου. Επίσης η γραμμή σου είναι πολύ καλή. Από τα λάθη που αναφέρεις τα πιο σημαντικά είναι τα CRC, αλλά με βάση τον χρόνο που είναι online το ρουτερ σου, δεν είναι πολλά. Επίσης μπορείς να βάλεις άνετα και 100άρι αν το θελήσεις μελλοντικά (ακόμα και 200άρι )

    Από τη στιγμή που λες ότι δεν αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα, δεν αξίζει ο κόπος να αλλάξεις πάροχο, αφού μπορείς να ζητήσεις να σου κάνουν προσφορά για ανανέωση του συμβολαίου. Έτσι από το double play που είχα, πήγα στο double play+ (με απεριόριστα κινητά) στα 16,90 τελική τιμή και τώρα είμαι στο 50άρι με 24,35. Το ίδιο πακέτο στην Cosmote αλλά με 420 λεπτά προς κινητά (ή προς εξωτερικό) είναι στα 36,90. Με απεριόριστα και προς εξωτερικό το πακέτο θα πάει περίπου στα 29,35 Υπόψιν ότι η cosmote χρεώνει επιπλέον κάποιες ψηφιακές ευκολίες, την ίδια στιγμή που η Forthnet τις δίνει (μέχρι στιγμής) δωρεάν. Επίσης αν δεν σε ενδιαφέρουν κλήσεις προς κινητά μπορείς να βάλεις και το 100άρι που βγαίνει γύρω στα 29,90 τελική τιμή (+25 ευρώ για την αναβάθμιση + 20 ευρώ για το ρούτερ, αν αυτό που έχεις δεν είναι συμβατό)
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Ναι υπάρχει κουτί στην γωνία της πολυκατοικίας (αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι χρησιμοποιείται και από την FORTHNET) σε απόσταση 40 μέτρων περίπου. Έπεσες απόλυτα μέσα - θα εκτιμούσα αν μου έδινες επίσης κάποια βοήθεια για να δω από που φαίνεται η απόσταση που μου έγραψες, για να δω τι γίνεται (αποστάσεις κτλ) με σύνδεση φίλου στην Καλλιθέα.
    Ευχαριστώ επίσης για τις συμβουλές σχετικά με τα πακέτα.

  8. #968
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roxy90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Ναι υπάρχει κουτί στην γωνία της πολυκατοικίας (αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι χρησιμοποιείται και από την FORTHNET) σε απόσταση 40 μέτρων περίπου. Έπεσες απόλυτα μέσα - θα εκτιμούσα αν μου έδινες επίσης κάποια βοήθεια για να δω από που φαίνεται η απόσταση που μου έγραψες, για να δω τι γίνεται (αποστάσεις κτλ) με σύνδεση φίλου στην Καλλιθέα.
    Ευχαριστώ επίσης για τις συμβουλές σχετικά με τα πακέτα.
    Η απόσταση του καλωδιακού βρόγχου, φαίνεται από το line attenuation όσο πιο μικρό είναι (όπως σε εσένα που είναι 0,9), τόσο πιο μεγάλη ταχύτητα μπορεί να πιάσει ο βρόγχος. Βέβαια υπάρχουν και άλλοι παράγοντες σε αυτό. Πάντως ο κανόνας λέει ότι για κάθε χιλιόμετρο καλωδίου, υπάρχει μια εξασθένιση 13.81db

    Ένας πρόχειρος υπολογισμός της απόστασης, υπάρχει και εδώ όπως επίσης και κάποιες γενικές πληροφορίες για κάποια στατιστικά μπορείς να πάρεις από εδώ

    Υ.Γ. εδώ και λίγες μέρες, η Forthnet έχει αρχίσει να δίνει vdsl και από καμπίνες Wind & Vodafone
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 14-08-19 στις 10:41.

  9. #969
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόσταση του καλωδιακού βρόγχου, φαίνεται από το line attenuation όσο πιο μικρό είναι (όπως σε εσένα που είναι 0,9), τόσο πιο μεγάλη ταχύτητα μπορεί να πιάσει ο βρόγχος. Βέβαια υπάρχουν και άλλοι παράγοντες σε αυτό. Πάντως ο κανόνας λέει ότι για κάθε χιλιόμετρο καλωδίου, υπάρχει μια εξασθένιση 13.81db

    Ένας πρόχειρος υπολογισμός της απόστασης, υπάρχει και εδώ όπως επίσης και κάποιες γενικές πληροφορίες για κάποια στατιστικά μπορείς να πάρεις από εδώ

    Υ.Γ. εδώ και λίγες μέρες, η Forthnet έχει αρχίσει να δίνει vdsl και από καμπίνες Wind & Vodafone

    thks!

  10. #970
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roxy90 Εμφάνιση μηνυμάτων

    thks!
    Να είσαι καλά φίλε

  11. #971
    Εγγραφή
    29-10-2003
    Περιοχή
    Ανω Γλυφαδα /Αθηνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H268Q
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειχα 50αρα. ΧΤες μεσημερι κανω αιτηση για 100αρα μιας και ειδα οτι πλεον εχουμε στην Ανω Γλυφαδα.

    Ερχεται SMS οτι ενεργοποιηθηκαν ολα στις 1815. Ολα πενα !



    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Ano Glyfada, 10-100.jpg 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  72,4 KB 
ID: 207461

  12. #972
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα σας!

    Σημερα το πρωϊ εκανα αιτηση για VDSL 100 (Αρχική ΝΕΑ Συνδεση) σε υποκαταστημα της Αθηνας (για Λάρισα) μιας και βρισκομουν για δουλειες στην Αθήνα και ηθελα να εκμεταλλευτω τον χρονο μεχρι την οριστικη μου μετακομιση στην Λάρισα.
    Ο υπαλληλος μου ειπε οτι θα επικοινωνησουν μαζι μου τηλεφωνικα για τον ορισμο επισκεψης τεχνικου για εγκατασταση της συνδεσης.

    Ειναι η προβλεπομενη διαδιακσια που μου ανεφερε?
    ...και εαν ΝΑΙ σε ποσο χρονικο διαστημα (θεου θελοντος και νοβα επιτρεποντος) θα εχουμε ενεργοποιηση?

    Ευχαριστω!

  13. #973
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Από Vodafone 50 >>> Nova 100. Δευτέρα 27/12 έγινε η αίτηση σε κατάστημα, σήμερα Πέμπτη 30 η ενεργοποίηση!! Μόντεμ μας έδωσαν το Huawei DG8245V-10.



    Δυστυχώς συγχρονίζει μόνο 94 Mbps και στο speedtest δείχνει μέχρι 86 (ακόμα και με καλώδιο) λόγω του overhead. Μάλλον έχει κάποιο θέμα η καλωδίωση στο σπίτι, η οποία είναι κοινή σε ισόγειο και 1ο, αλλά αφού δεν είναι μεγάλη η απόκλιση και αν δεν υπάρχουν άλλα θέματα, δεν νομίζω να φωνάξουμε ηλεκτρολόγο... To Ping δείχνει πολύ καλό, με 9-12 ms σε Αθηναϊκούς σέρβερς και είμαι 250km μακριά από εκεί, ενώ η VF είχε το 2πλάσιο ping. Έχουμε και IPv6. Η καμπίνα είναι του ΟΤΕ.

    'Ολα αυτά με 24,92€ το μήνα (με το 1 δωρεάν πάγιο, 26€/24μήνες τόσο βγαίνει). Nova rules!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 30-12-21 στις 17:38.

  14. #974
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Ελα ντε?
    ISP
    Wind
    Router
    Ζyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    8(dB) / 44(dB)
    Με 24,92€ τι σου δίνει συνονόματε ?

  15. #975
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από easyrider77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 24,92€ τι σου δίνει συνονόματε ?
    Αυτά που γράφει στην ιστοσελίδα της. 100 Mbps ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά και 120' προς κινητά και δωρεάν ενγοπ/ενεργοποίηση/ρούτερ. Απλά σήμερα για κάποιο λόγο το 100αρι πακέτο είναι εξαφανισμένο στα 2play, ίσως ετοιμάζουν κάτι άλλο.

Σελ. 65 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 4555606364656667 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1702
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-22, 20:40
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-09, 02:43
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 08:15
  4. 2play - χρόνος ενεργοποίησης & ταχύτητες
    Από proGRessive στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-07, 16:59
  5. Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-07, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας