Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 202
  1. #181
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η δικιά σου καμπίνα είναι πράγματι η 415, αλλά δεν είναι στον προγραμματισμό της Vodafone, που ανέλαβε την περιοχή σου και ολοκλήρωσε την τοποθέτηση των νέων καμπίνων πριν από 1-2 χρόνια.
    Ο λόγος πιθανότατα είναι ότι βρίσκεται εντός του ορίου απόστασης 550 μέτρων από το αστικό κέντρο, όπου απαγορεύεται να μπαίνουν καμπίνες με VDSL Vectoring. Αυτές οι περιοχές, λογικά κάποια στιγμή στο μέλλον θα καλυφθούν με FTTH αλλά άγνωστο το πότε.

  2. #182
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jstavroulakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Μένω στο Παγκράτι, στη Στίλπωνος 34. Στη γωνία Στίλπωνος & Δικαιάρχου, υπάρχει ένα παλιό ΚΑΦΑΟ μα αριθμό 415. Πιθανότατα παίρνω από εκεί.
    Γνωρίζει κάποιος να μου πει πότε θα αντικατασταθεί με νέο, οπτικής ίνας;
    Για να ακριβολογώ, πότε θα στηθεί δίπλα του (άντε απέναντί του) νέο ΚΑΦΑΟ Οπτικής;
    Ευχαριστώ πολύ.
    με πρόλαβε ο φίλος jkoukos

    καταρχήν για να είσαι σίγουρος από ποια καμπίνα παίρνεις υπηρεσία (διαδίκτυο/τηλέφωνο) πρέπει να κατέβεις κάτω στον χώρο που βρίσκεται ο κατανεμητής του ακινήτου (εκεί θα βρεις να λέει ένα τριψήφιο νούμερο αυτό είναι της καμπίνας που ανήκεις)

    μετά μένει να δεις αν είναι στα πλάνα για να αντικατασταθεί με νέα καμπίνα ή λόγω περιορισμών δεν γίνει αυτό και τοποθετηθεί άλλη καμπίνα FTTH

    καθώς την υποδομή του Δήμου Βύρωνα και περιοχής Παγκρατίου μου έχουν πει ότι την έχει η VODAFONE

    αν θες τόσο πολύ το FTTH μπορείς να δεις την ιστοσελίδα της δράσης sfbb.gr μήπως υπάρχει διαθεσιμότητα.

    εγώ συμμετέχω στην δράση SFBB και μέσω αυτής έβαλα FTTH μέσα στο ακίνητο (πολυκατοικία) και μέσα στο διαμέρισμα μου

    υποδομή VODAFONE

    πάροχος διαδικτύου/τηλεφωνίας COSMOTE.

  3. #183
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jstavroulakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Μένω στο Παγκράτι, στη Στίλπωνος 34. Στη γωνία Στίλπωνος & Δικαιάρχου, υπάρχει ένα παλιό ΚΑΦΑΟ μα αριθμό 415. Πιθανότατα παίρνω από εκεί.
    Γνωρίζει κάποιος να μου πει πότε θα αντικατασταθεί με νέο, οπτικής ίνας;
    Για να ακριβολογώ, πότε θα στηθεί δίπλα του (άντε απέναντί του) νέο ΚΑΦΑΟ Οπτικής;
    Ευχαριστώ πολύ.
    Είσαι στα ~500 μέτρα από το A/K της περιοχής.
    O OTE βγάζει διαθεσιμότητα 50 Mbps για την διεύθυνση σου με VDSL από το το A/K..

    Το έχεις δοκιμάσει / ψάξει ?

    Αλλιώς περιμένεις FTTH από τη Vodafone..
    Έχει κάνει κάποιες τέτοιες κινήσεις και η Vodafone για τις καμπίνες κοντά στα A/K,
    αλλά σαφώς είναι πολύ πιο πίσω από τον OTE.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #184
    Εγγραφή
    15-12-2017
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE
    Προς ενημέρωση της κοινότητας.
    Είχα ζητήσει να μεταφερθώ στον ΟΤΕ. Πάει ένας χρόνος από τότε. Μου είχαν πει τότε εγγυημένα 27MBps. Με κούμπωσαν στο δικό τους δίκτυο και μου έδωσαν δικό τους μόντεμ. Αυτό που κατάφερα ήταν να ανέβω στα 15. Τους ζήτησα αμέσως να με γυρίσουν πίσω στη Vodafone, πράγμα που για καλή μου τύχη το έκαναν.
    Τα 50 που δίχνει η ιστοσελίδα της cosmote είναι ευχή ή όνειρο. Ουδεμία σχεσούλα με την πραγματικότητα.
    Το κακό που έμαθα είναι πως, από αυτά που διάβασα στο Forum, δεν προβλέπεται αλλαγή του ΚΑΦΑΟ με αριθμό 415 και παροχή VDSL στην περιοχή μου, λόγω απόστασης από το Α/Κ.
    Θα πρέπει να περιμένω το FTTH, για το οποίο δεν έχω καμία απολύτως ένδειξη.
    Τέλος στη σελίδα του SFBB ο ταχυδρομικός μου κώδικας δεν είναι επιλέξιμος. Δεν ξέρω με ποια κριτήρια μπαίνουν εκεί τα ΤΚ.
    Τελικά αν τώρα με την κρίση, φύγω μετανάστης, πιθανότατα θα έχω ΚΑΙ αξιοπρεπές ίντερνετ...
    Είναι ΚΡΙΜΑ, όταν βρίσκομαι κυριολεκτικά 3 φανάρια από την πλατεία Συντάγματος, το κέντρο της Αθήνας και την ίδια στιγμή, συνάδελφοι μου που μένουν στο Μαρκόπουλο που το τηλέφωνό τυς ξεκινάει από 2299 και όχι πό 210, χαίρονται γρήγορο ίντερνετ.
    Προσπαθώ ΠΟΛΥ για να μην καταγράψω αυτά που μου έρχονται αυθόρμητα στο μυαλουδάκι μου...

  5. #185
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jstavroulakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς ενημέρωση της κοινότητας.
    Είχα ζητήσει να μεταφερθώ στον ΟΤΕ. Πάει ένας χρόνος από τότε. Μου είχαν πει τότε εγγυημένα 27MBps. Με κούμπωσαν στο δικό τους δίκτυο και μου έδωσαν δικό τους μόντεμ. Αυτό που κατάφερα ήταν να ανέβω στα 15. Τους ζήτησα αμέσως να με γυρίσουν πίσω στη Vodafone, πράγμα που για καλή μου τύχη το έκαναν.
    Τα 50 που δίχνει η ιστοσελίδα της cosmote είναι ευχή ή όνειρο. Ουδεμία σχεσούλα με την πραγματικότητα.
    Το κακό που έμαθα είναι πως, από αυτά που διάβασα στο Forum, δεν προβλέπεται αλλαγή του ΚΑΦΑΟ με αριθμό 415 και παροχή VDSL στην περιοχή μου, λόγω απόστασης από το Α/Κ.
    Θα πρέπει να περιμένω το FTTH, για το οποίο δεν έχω καμία απολύτως ένδειξη.
    Τέλος στη σελίδα του SFBB ο ταχυδρομικός μου κώδικας δεν είναι επιλέξιμος. Δεν ξέρω με ποια κριτήρια μπαίνουν εκεί τα ΤΚ.
    Τελικά αν τώρα με την κρίση, φύγω μετανάστης, πιθανότατα θα έχω ΚΑΙ αξιοπρεπές ίντερνετ...
    Είναι ΚΡΙΜΑ, όταν βρίσκομαι κυριολεκτικά 3 φανάρια από την πλατεία Συντάγματος, το κέντρο της Αθήνας και την ίδια στιγμή, συνάδελφοι μου που μένουν στο Μαρκόπουλο που το τηλέφωνό τυς ξεκινάει από 2299 και όχι πό 210, χαίρονται γρήγορο ίντερνετ.
    Προσπαθώ ΠΟΛΥ για να μην καταγράψω αυτά που μου έρχονται αυθόρμητα στο μυαλουδάκι μου...
    σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου καθώς στην περιοχή του Παγκρατίου μένω
    η καμπίνα μου δεν αλλάζει γιατί είναι κοντά στο Α/Κ
    ευτυχώς μου άλλαξε την ζωή το sfbb.gr καθώς ο ΤΚ της οδού μου ήταν επιλέξιμος έτσι έβαλα FTTH και τελείωσε ο χαλκός για μένα
    έχεις τσεκάρει την εσωτερική καλωδίωση σου στο λέω γιατί πιο "σάπια" καμπίνα από αυτή που είχα εγώ που έπιανα τα 30 και τα 50 αποκλείεται να έχεις πρέπει να είναι η χειρότερη καμπίνα σε όλη την περιοχή του παγκρατίου (σκέψου στις αρχές που ήρθα στην περιοχή η καμπίνα αυτή πλημμύρισε με νερό και αλλάξανε τα πάντα μέσα της)

  6. #186
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @ jstavroulakis

    Καλησπέρα.

    Όπως σου έλεγα για τα έργα που αφορούν καφάο του OTE που βρίσκονται κοντά στα A/K η Vodafone είναι πίσω..
    (και ακόμη πιο πίσω είναι η Wind)

    Αυτό που την ενδιαφέρει τώρα για κάποιους μήνες του 2020..
    πιστεύω πως είναι να τελειώσει τα έργα που έχει πάρει παράταση από την EETT..

    π.χ. τώρα κάνει έργα στο A/K Λεωφ. Αλεξάνδρας..

    Ο ΟΤΕ έχει τελειώσει με αυτά τα έργα, γι' αυτό τώρα ασχολείτε άνετα με τα έργα για FTTH κοντά στα A/K.

    Υπόψιν ότι τα έργα που γίνονται κοντά στα A/K είναι άλλη κατηγορία έργων και δεν περνάνε από την EETT,
    και δεν ανακοινώνονται κάπου.
    Μόνο εάν βγάλει δελτίο τύπου ο πάροχος που τα κάνει.

    Η μόνη περιοχή που έχει κάνει έργα κοντά στο A/K η Vodafone είναι κάτω στον Πειραιά.
    Οπότε πρέπει να κάνεις υπομονή.. μόνο..

    Για να μπει μία περιοχή ή T.K στο sfbb θα πρέπει ο πάροχος που κάνει τα έργα για FTTH κάπου,
    να προχωρήσει λίγο με αυτά και να στείλει μετά τα στοιχεία που πρέπει στο sfbb.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-02-20 στις 18:40.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #187
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ jstavroulakis

    Καλησπέρα.

    Όπως σου έλεγα για τα έργα που αφορούν καφάο του OTE που βρίσκονται κοντά στα A/K η Vodafone είναι πίσω..
    (και ακόμη πιο πίσω είναι η Wind)

    Αυτό που την ενδιαφέρει τώρα για κάποιους μήνες του 2020..
    πιστεύω πως είναι να τελειώσει τα έργα που έχει πάρει παράταση από την EETT..

    π.χ. τώρα κάνει έργα στο A/K Λεωφ. Αλεξάνδρας..

    Ο ΟΤΕ έχει τελειώσει με αυτά τα έργα, γι' αυτό τώρα ασχολείτε άνετα με τα έργα για FTTH κοντά στα A/K.

    Υπόψιν ότι τα έργα που γίνονται κοντά στα A/K είναι άλλη κατηγορία έργων και δεν περνάνε από την EETT,
    και δεν ανακοινώνονται κάπου.
    Μόνο εάν βγάλει δελτίο τύπου ο πάροχος που τα κάνει.

    Η μόνη περιοχή που έχει κάνει έργα κοντά στο A/K η Vodafone είναι κάτω στον Πειραιά.
    Οπότε πρέπει να κάνεις υπομονής.. μόνο..

    Για να μπει μία περιοχή ή T.K στο sfbb θα πρέπει ο πάροχος που κάνει τα έργα για FTTH κάπου,
    να προχωρήσει λίγο με αυτά και να στείλει μετά τα στοιχεία που πρέπει στο sfbb.
    έργα έχω δει να γίνονται και στην περιοχή Βύρωνα/Παγκρατίου και σε περιοχές της Αθήνας και σε περιοχές του Πειραιά

    απλά θέλει υπομονή δυστυχώς για αυτό είπα στον φίλο να μην απογοητεύεται θα ανταμειφθεί σύντομα

    τώρα οι εταιρείες καίγονται με το FTTH για αυτό όλα τα έργα αφορούν αυτό καθώς υπάρχει η επιδότηση στην μέση από την δράση sfbb.gr

    μετά θα συνεχίσουν τα υπόλοιπα έργα που έχει εποπτεία η ΕΕΤΤ.

  8. #188
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τον Βύρωνα επειδή τον είχε για FTTH η Vodafone μπορεί όντως να τα προχώρησε τα έργα και κοντά στο A/K..
    Κάτι τέτοιο είχε γίνει περίπου και στον Πειραιά..

    Τώρα για τα έργα της EETT επειδή έχουν πάρει 2 και 3 παρατάσεις, νομίζω δεν παίζει να τα παρατήσουν για αργότερα..
    αρκετά από αυτά αφορούν FTTH..

    Η δράση για το sfbb που κανονικά λήγει τέλος Μαρτίου, λογικά θα ξαναπάρει 1 χρόνο παράταση..
    γιατί έχουν μείνει πολλές περιοχές πίσω.. (και από την Wind..)
    αλλά και τα έργα από τον OTE..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #189
    Εγγραφή
    15-12-2017
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE
    Εντυπωσιάστηκα για την αμεσότητα στην ανταπόκρισή σας και σας ευχαριστώ πολύ!
    1) Έχω περάσει εξωτερικά μέσα σε φυσοκάλαμο UTP καλώδιο μέχρι της είσοδο, βασικά μέχρι το κουτί που είναι πάνω από τη μαρκίζα της εισόδου, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση παλιού / σάπιου χαλκού μέσα στο κτήριο. Τώρα το τι γίνεται από το ΚΑΦΑΟ μέχρι την είσοδο, αν είναι εντάξει ο χαλκός ή αν τον έχουν φάει ποντίκια, ουδείς γνωρίζει.... Πάντως από το μπαλκόνι μου, οριακά το βλέπω το ΚΑΦΑΟ. Είναι μικρή η απόσταση.
    2) Ο τεχνικός του ΟΤΕ που ήρθε στο σπίτι μου είπε πως βρίσκομαι περίπου 950 μέτρα από το Α/Κ. Υποθέτω πως αυτός μέτρησε με το όργανό του, το μήκος του καλωδίου και όχι την απόσταση σε ευθεία από το χάρτη. Και είπε πως 700-800 μέτρα είναι το όριο για το VDSL.
    3) Περιμένω λοιπόν. Περιμένω να πάρει παράταση το sfbb. Περιμένω να ασχοληθεί ο πάροχος με το FTTH στο Παγκράτι. Περιμένω τον πολιτισμό. Το αστείο είναι πως στον από κάτω δρόμο, στη Μάρκου Μουσούρου έχουν βάλει καινούριες καμπίνες...

  10. #190
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jstavroulakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντυπωσιάστηκα για την αμεσότητα στην ανταπόκρισή σας και σας ευχαριστώ πολύ!
    1) Έχω περάσει εξωτερικά μέσα σε φυσοκάλαμο UTP καλώδιο μέχρι της είσοδο, βασικά μέχρι το κουτί που είναι πάνω από τη μαρκίζα της εισόδου, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση παλιού / σάπιου χαλκού μέσα στο κτήριο. Τώρα το τι γίνεται από το ΚΑΦΑΟ μέχρι την είσοδο, αν είναι εντάξει ο χαλκός ή αν τον έχουν φάει ποντίκια, ουδείς γνωρίζει.... Πάντως από το μπαλκόνι μου, οριακά το βλέπω το ΚΑΦΑΟ. Είναι μικρή η απόσταση.
    2) Ο τεχνικός του ΟΤΕ που ήρθε στο σπίτι μου είπε πως βρίσκομαι περίπου 950 μέτρα από το Α/Κ. Υποθέτω πως αυτός μέτρησε με το όργανό του, το μήκος του καλωδίου και όχι την απόσταση σε ευθεία από το χάρτη. Και είπε πως 700-800 μέτρα είναι το όριο για το VDSL.
    3) Περιμένω λοιπόν. Περιμένω να πάρει παράταση το sfbb. Περιμένω να ασχοληθεί ο πάροχος με το FTTH στο Παγκράτι. Περιμένω τον πολιτισμό. Το αστείο είναι πως στον από κάτω δρόμο, στη Μάρκου Μουσούρου έχουν βάλει καινούριες καμπίνες...
    δεν κάναμε τίποτα φίλε μου σιγά.
    το πρόβλημα μπορεί να μην είναι από την καμπίνα προς το ακίνητο (σπίτι σου)
    μπορεί να είναι από την καμπίνα προς το Α/Κ από όπου παίρνεις τώρα την υπηρεσία (σε οποίον πάροχο είσαι)

    εγώ σκέψου είμαι 550 μ από το Α/Κ και η ΚΑΜΠΙΝΑ είναι στην γωνία της πολυκατοικίας που μένω

    ο πάροχος που έχει την υποδομή στην περιοχή του Βύρωνα και στο Παγκράτι (που ανήκω εγώ (Πεζόδρομος Λάσκου Βασιλείου) δεν ξέρω για το κομμάτι που είσαι εσύ) για το FTTH είναι η VODAFONE αυτή κάνει τις εργασίες
    αυτή ήταν που έβαλε τον εξοπλισμό FTTH στην πολυκατοικία μου η οποία ήταν στα επιλεγμένα ακίνητα της δράσης sfbb.gr

    επειδή βλέπω και αναφέρεις για νέες καμπίνες μην τα μπερδεύεις

    άλλο πράγμα είναι η αναβάθμιση των παλαιών καμπίνων με νέες (αφορά το VDSL "Vectoring") και άλλο πράγμα είναι τα έργα για FTTH (τα οποία αφορούν την δράση sfbb.gr και όχι μόνο)

    αν το ακίνητο που μένεις επιλεγεί για την δράση sfbb.gr και κατά συνέπεια για το FTTH ξεχνάς κάθε πράγμα που αφορά το VDSL δηλαδή Α/Κ και ΚΑΜΠΙΝΑ δεν σε ενδιαφέρουν καν

    ο εξοπλισμός FTTH θα μπει στο ακίνητο σου και τελείωσε το παιχνίδι.

    απλά θέλει υπομονή και χρόνο

    η διεύθυνση που αναφέρεις Μάρκου Μουσούρου ανήκει στο Α/Κ Ακρόπολη

    αν η δική σου ανήκει στο Α/Κ Παγκράτι ή Α/Κ Βύρωνας θα πρέπει να κάνεις υπομονή γιατί εκεί παίζει η VODAFONE και μόνο όπως και στην Ακρόπολη.

  11. #191
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα ήθελα τη συμβολή όλων όσων ξέρουν :
    Μενω στα σύνορα Αγίου Αρτεμίου με υμηττο.
    Είμαι πελάτης COSMOTE. Η καμπίνα του ΟΤΕ είναι η 364 και παίρνει VDSL από την καμπίνα 5
    Της VODAFONE
    Ταλαιπωρούμαι από τον Αύγουστο του 2019 με
    διαρκή προβλήματα με πάνω κάτω σε ταχύτητα (ήμουν
    Στα 100 με πήγαν στα 50 με τα ίδια προβλήματα ) και με αποσυνδέσεις κατά βούληση.
    Έχω εξαντλήσει το θέμα της εσωτερικής καλωδίωσης , πολυκατοικία του 2005, και ουσιαστικά μιλάμε για πρόβλημα VODAFONE-OTE.
    Οι τεχνικοί λένε ότι είναι συχνό στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ ....
    Τι φταει ;;;
    Λύση δεν βρίσκω
    Εάν πάω στη VODAFONE θα λυθεί ;;;;

  12. #192
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα τη συμβολή όλων όσων ξέρουν :
    Μενω στα σύνορα Αγίου Αρτεμίου με υμηττο.
    Είμαι πελάτης COSMOTE. Η καμπίνα του ΟΤΕ είναι η 364 και παίρνει VDSL από την καμπίνα 5
    Της VODAFONE
    Ταλαιπωρούμαι από τον Αύγουστο του 2019 με
    διαρκή προβλήματα με πάνω κάτω σε ταχύτητα (ήμουν
    Στα 100 με πήγαν στα 50 με τα ίδια προβλήματα ) και με αποσυνδέσεις κατά βούληση.
    Έχω εξαντλήσει το θέμα της εσωτερικής καλωδίωσης , πολυκατοικία του 2005, και ουσιαστικά μιλάμε για πρόβλημα VODAFONE-OTE.
    Οι τεχνικοί λένε ότι είναι συχνό στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ ....
    Τι φταει ;;;
    Λύση δεν βρίσκω
    Εάν πάω στη VODAFONE θα λυθεί ;;;;
    αν ασχολείσαι ακόμα με το ADSL/VDSL είναι θέμα καθαρά τύχης (τι θα σου κάτσει) φίλε μου

    καλό κουράγιο και καλή τύχη

    εγώ έπαψα να ασχολούμαι με αυτά

    επέλεξα να συμμετέχω στην δράση sfbb.gr και έβαλα οπτικές ίνες (FTTH) έτσι πλέον έχω σύνδεση 100/10 όλα τα άλλα αποτελούν παρελθόν για μένα και τους υπολοίπους ενοίκους στην πολυκατοικία

    Στην περιοχή του Παγκρατίου αντιμετώπισαν κάποιου είδους "καλωδιακό πρόβλημα" όσοι είχαν υπηρεσία ADSL/VDSL και ήταν είτε σε VODAFONE είτε σε COSMOTE
    το πρόβλημα είχε εντοπιστεί στην Οδό Χρεμωνίδου και είχαν πρόβλημα όλα τα καταστήματα (αποκαταστάθηκε αλλά πήρε αρκετό καιρό καθώς ήταν σε αρκετά σημεία)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 08-03-20 στις 01:28.

  13. #193
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστυχώς ο ΤΚ μου δεν είναι στους επιλέξιμους για οπτική ίνα μέχρι το ΣΠΙΤΙ.

  14. #194
    Εγγραφή
    15-12-2017
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE
    Την καλημέρα μου.
    Μόλις είδα αυτό: Παράταση για δύο χρόνια στη δράση Superfast Broadband

  15. #195
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jstavroulakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καλημέρα μου.
    Μόλις είδα αυτό: Παράταση για δύο χρόνια στη δράση Superfast Broadband
    Καλησπέρα
    αν μπείτε στην ιστοσελίδα της δράσης sfbb.gr αναφέρει για την παράταση μέχρι 31/03/2022 αλλά θα πρέπει να γίνει εγκατάσταση οπτικών ινών (FTTH)

Σελ. 13 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. HOL - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Από macgalileo στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-09, 17:13
  4. Conn-x Παγκρατι
    Από tallsman στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-08, 14:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας