Σελ. 12 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 192
  1. #166
    Εγγραφή
    14-03-2004
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Μην γελάσεις , η διαφορά ειναι όσο bandwidth είχα πριν χαχαχα. Δεν έχει και πολλά πολλά απο καλωδίωση ενα καλώδιο εξωτερικό ειναι που κατεβαίνει κάτω (και μια μόνο μπρίζα)

  2. #167
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    καλησπέρα έχει κανένας ενημέρωση για το πότε θα έχουμε vdsl πίσω απο το 24ωρο το μαγαζί. εδω και καμια 2 βδομάδες περνάνε οπτική ίνα αλλά εδώ και κάτι μέρες έχουν σταματήσει και απλά την έχουν αφήσει έτσι.

  3. #168
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teohokage Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα έχει κανένας ενημέρωση για το πότε θα έχουμε vdsl πίσω απο το 24ωρο το μαγαζί. εδω και καμια 2 βδομάδες περνάνε οπτική ίνα αλλά εδώ και κάτι μέρες έχουν σταματήσει και απλά την έχουν αφήσει έτσι.
    Φίλε μου επειδή είσαι δίπλα στο Α/Κ πολύ πιθανόν να πάρεις με FTTH. Όσοι είναι κάτω από 550μ για να δώσεουν ταχύτητες 100 και πάνω πρέπειι να μπει οπτική μέχρι το σπίτι. Κοίτα τα σκαψίματα αν κάνουν και κάθετες προς το σπίτι ή αφήνουν αναμονές έξω από σπίτια. Μάλλον πάντως πας για FTTH μιας και το ΑΚ είναι πολύ κοντά σου. Ρίξε και μια ματιά στο SFFB.gr να δεις αν καλύπτεσαι για κουπόνι.

  4. #169
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου επειδή είσαι δίπλα στο Α/Κ πολύ πιθανόν να πάρεις με FTTH. Όσοι είναι κάτω από 550μ για να δώσεουν ταχύτητες 100 και πάνω πρέπειι να μπει οπτική μέχρι το σπίτι. Κοίτα τα σκαψίματα αν κάνουν και κάθετες προς το σπίτι ή αφήνουν αναμονές έξω από σπίτια. Μάλλον πάντως πας για FTTH μιας και το ΑΚ είναι πολύ κοντά σου. Ρίξε και μια ματιά στο SFFB.gr να δεις αν καλύπτεσαι για κουπόνι.
    οχι το sffb στο ΤΚ δεν μου δίνει κάτι.
    100αρα ήθελα αλλα η νοβα μου δίνει μέχρι 24αρι.

  5. #170
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teohokage Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι το sffb στο ΤΚ δεν μου δίνει κάτι.
    100αρα ήθελα αλλα η νοβα μου δίνει μέχρι 24αρι.
    Οπότε δεν έχουν ακόμα ολοκληρωθεί τα έργα στην περιοχή σου για να δεις κάτι στο sffb. Εκείφαίνεται εφόσον τελειώσουν τα έργα και ενημερώσουν την βάση.

  6. #171
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε δεν έχουν ακόμα ολοκληρωθεί τα έργα στην περιοχή σου για να δεις κάτι στο sffb. Εκείφαίνεται εφόσον τελειώσουν τα έργα και ενημερώσουν την βάση.
    αρα οσα είναι τόσο κοντά στο ΑΚ περνούν κατευθείαν απο εκεί μέσω οπτικής ίνας??

  7. #172
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teohokage Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα οσα είναι τόσο κοντά στο ΑΚ περνούν κατευθείαν απο εκεί μέσω οπτικής ίνας??
    Όχι. Πηγαίνει ίνα μέχρι ένα ΚΑΦΑΟ αλλά για οπτική και ΜΕΤΑ μέχρι το σπίτι σου. Μπορούν όμως να σου δώσουν VDSL από το Α/Κ αλλά θα είναι σε ταχύτητα πολύ χαμηλότερα από τα 50 που θα ζητήσεις. Στις καλύτερες των περιπτώσεων φτάνει η ταχύτητα τα 30-33. Μπορεί να μην κερδίζεις πολλά αλλά σίγουρα κερδίζεις στο upload που φεύγεις από το το τραγικό 0,8-1 και φτάνεις τα 5. Σήμερα με την δουλειά από το σπίτι και αποστολές πιο μεγάλων αρχείων το upload έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι για γρήγορο Internet.

  8. #173
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κανένα νέο για πότε Fiber στον υπόλοιπο Γέρακα;

    Έλπιζα να ήμασταν εύκολη περιοχή να βάλουν οπτικές ίνες μέχρι τα σπίτια μας. Και το λέω αυτό γιατί το 2013 η 2014, έσκαψαν 2 φορές στο πεζοδρόμιο ακριβώς μπροστά από το σπίτι μου να βάλουν οπτικές όταν έβαζαν νέο ΚΑΦΑΟ για VDSL. Τόσο δύσκολο είναι να σκάψουν πάλι να μας συνδέσουν;;

  9. #174
    Εγγραφή
    11-03-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30700/3070
    ISP
    VDSL 30
    Router
    TP-Link 100v
    SNR / Attn
    (dB) / 17-9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sokpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε κανένα νέο για πότε Fiber στον υπόλοιπο Γέρακα;

    Έλπιζα να ήμασταν εύκολη περιοχή να βάλουν οπτικές ίνες μέχρι τα σπίτια μας. Και το λέω αυτό γιατί το 2013 η 2014, έσκαψαν 2 φορές στο πεζοδρόμιο ακριβώς μπροστά από το σπίτι μου να βάλουν οπτικές όταν έβαζαν νέο ΚΑΦΑΟ για VDSL. Τόσο δύσκολο είναι να σκάψουν πάλι να μας συνδέσουν;;
    Δεν θελω να σε απογοητευσω φίλε αλλα προηγούμαστε λογικά εμείς οι ταλαιπωροι που πέρνουμε ακόμα απο Α.Κ και εχουμε ταχυτητες..για κλαματα. Το πρόβλήμα ειναι οτι ακόμα και για εμάς καθυστερεί το έργο λόγο εργων αποχέτευσης που γίνονται απο την πλευρά των Γλυκών Νερών. (Πέρνουμε και εμείς απο Α.Κ Γερακα καποιοι τυχεροί που δεν εχουμε συνδεση απο καμπίνα.)

    Οπότε για να μπεί η περιοχη στο sffb (η όπως στην ευχή το λένε ) θα πρέπει πρωτα να τελιώσουν τα εργα.... σε μας που περνουμε απο κεντρο..... που περιμενουμε να τελειωσει πρωτα η αποχέτευση .... και λογικα μετααααα ειναι η ηδη προυχοντες που εχουν/εχετε (ελπίζω να είσαι και εσυ σε αυτούς) ετσι και αλλιως vdsl απο καμπινα... Οπότε ....Do the math...

    Εκτός και αν μας κάνουν skip εμας και προχωρήσουν ..τι να πω..

  10. #175
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ralliboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να σε απογοητευσω φίλε αλλα προηγούμαστε λογικά εμείς οι ταλαιπωροι που πέρνουμε ακόμα απο Α.Κ και εχουμε ταχυτητες..για κλαματα. Το πρόβλήμα ειναι οτι ακόμα και για εμάς καθυστερεί το έργο λόγο εργων αποχέτευσης που γίνονται απο την πλευρά των Γλυκών Νερών. (Πέρνουμε και εμείς απο Α.Κ Γερακα καποιοι τυχεροί που δεν εχουμε συνδεση απο καμπίνα.)

    Οπότε για να μπεί η περιοχη στο sffb (η όπως στην ευχή το λένε ) θα πρέπει πρωτα να τελιώσουν τα εργα.... σε μας που περνουμε απο κεντρο..... που περιμενουμε να τελειωσει πρωτα η αποχέτευση .... και λογικα μετααααα ειναι η ηδη προυχοντες που εχουν/εχετε (ελπίζω να είσαι και εσυ σε αυτούς) ετσι και αλλιως vdsl απο καμπινα... Οπότε ....Do the math...

    Εκτός και αν μας κάνουν skip εμας και προχωρήσουν ..τι να πω..
    Οπότε χειρότερα είναι η κατάσταση από κατάλαβα. Έλπιζα ότι τουλάχιστον όλοι μας θα ήμασταν σε VDSL ταχύτητες ως τώρα, αλλά από ότι λες, ακόμη ήμαστε χρόνια πίσω για πολλούς.

    Αν περιμένουμε πότε θα σκάψουν για αποχέτευση, και να το τελειώσουν, θα ήμαστε σε 7G, οπότε τι να κάνουμε τις οπτικές.

    Ποιο φτηνά δεν θα τους έρθει να μας δώσουν πιάτο με τσάμπα συνδρομή, να μην χρειαστεί να σκάβουν τσάμπα.

    Τι να πω, τουλάχιστον όπως γράφεις και εσύ, έχω 50 VDSL, κάτι είναι και αυτό. Ας ελπίσουμε να αρχίσουν τα έργα τον Σεπτέμβριο όπως μας λένε, και του χρόνου να έχουμε καλύτερα νέα.

  11. #176
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    για κλάματα η καταστασή στον γέρακα, εγώ μένω 2 στένα μέτα το ΑΚ ΓΕΡΑΚΑ και ακόμα με adsl. εδω και καιρό σκάβουν και βάζουνε καμπίνες αλλα μέχρι στιγμή καμία αλλαγή.

  12. #177
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Έχει κανένας άλλος/άλλη πρόβλημα με ταχύτητες σύνδεσης σήμερα; Από πρωί στις 7 έπεσε η ταχύτητα μου από 48Mbit στα 20, και με επανεκκίνηση του ρουτερ συνδέετε στα 46 αλλά αμέσως πέφτει στα 30, και αρχίζει να αλλάζει από 30-40 κάθε δευτερόλεπτο.
    Πήρα τηλ για βλάβη αλλά είμαι τώρα 45 λεπτά σε αναμονή για να μιλήσω σε τεχνικό.

  13. #178
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sokpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανένας άλλος/άλλη πρόβλημα με ταχύτητες σύνδεσης σήμερα; Από πρωί στις 7 έπεσε η ταχύτητα μου από 48Mbit στα 20, και με επανεκκίνηση του ρουτερ συνδέετε στα 46 αλλά αμέσως πέφτει στα 30, και αρχίζει να αλλάζει από 30-40 κάθε δευτερόλεπτο.
    Πήρα τηλ για βλάβη αλλά είμαι τώρα 45 λεπτά σε αναμονή για να μιλήσω σε τεχνικό.
    Μίλα στο chat μαζί τους ή στο 13788...

  14. #179
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Τους πήραν τηλέφωνο, μετά από μια ώρα τα κατάφερα. Έκαναν μια επανεκκίνηση του ρούτερ και από ότι μου είπε, μια καθαριότητα της γραμμής, και επέστρεψε στα 40MB, και ως τώρα δεν έχει αλλάξει.

    Ελπίζω να ανέβει πάλι στα 45-46 όπως άλλες φορές, αλλά καλή αρχή έχω. Θα το κοιτάξω ξανά το απόγευμα.

    Βέβαια είχα μια διαφωνία με την τεχνικό γιατί έχω άλλο ρούτερ σε bridge με το Speedport, για Wifi και DHCP, αντί το Speedport. Σώνει και καλά, ήθελε να με πείσει ότι να έχω μόνο το Speedport. Μακάρι να το έβγαζα τελείως το Speedport, αλλά το άφησα για Gateway στο ίντερνετ.

  15. #180
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    έχουμε καμία ενημέρωση για το τι γίνεται με το vdsl που περιμένουμε όσοι μένουμε γύρω απο το ΑΚ Γέρακα?? έχουν σκάψει και έχουν περάσει εδώ και καιρό τις οπτικές ίνες αλλά ακόμα τίποτα.

Σελ. 12 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 2710111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet και Γέρακας
    Από crimson στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-09, 21:46
  2. Γέρακας και απουσία ΟΤΕ
    Από Alda στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 19:04
  3. Forthnet ιδιόκτητο - 2play Γέρακας
    Από rouvasi στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-08, 17:54
  4. Γέρακας--->pcm--->Forthnet
    Από paros99 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-07, 11:56
  5. οτε-γερακας
    Από original23 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-07, 12:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας