Σελ. 16 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 1346

Θέμα: VDSL ΙΛΙΟΝ

  1. #226
    Εγγραφή
    13-04-2018
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προσθέστε καμπινες στον χάρτη να βλέπουμε παιδιά!!!!! ΕΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ!!!! τι συγκίνηση!!
    ρε σεις να ρωτήσω κάτι;;; γιατί ξεκινάει από εκεί τα έργα η wind? βλέπω ξεκινάνε από άκυρα σημεία στους δήμους!
    η ξεκινάνε από άκυρα σημεία γιατί παίρνουν την vdsl από το κοντικο καφαο του οτε?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2018-04-24 21.23.36.png 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  965,7 KB 
ID: 193176
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thrilos1988 : 24-04-18 στις 21:27.

  2. #227
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Υπάρχουν 2 κυρίως λόγοι θα έλεγα:
    α. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν
    β. Πολλές φορές ξεκινάνε από τα πιο απομακρυσμένα σημεία όπου οι ταχύτητες ήταν πολύ χαμηλές και μετά πάνε στα σημεία που είναι πιο κοντά στο ΑΚ. Φανταζομαι η λογική είναι ότι αυτος που έχει 3-4-5 mbps και έχει ταλαιπωρηθεί αφάνταστα θα βάλει κατευθείαν VDSL με το που γίνει διαθέσιμο, ενώ ο άλλος που πιάνει 8-10 ίσως και να το σκεφτεί..

  3. #228
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι παλιές καμπίνες (ασχέτου χρώματος) είναι ίδιες. Αυτό που τις διαφοροποιεί (αλλά εξωτερικά δεν είναι εμφανές) είναι το εσωτερικό ικρίωμα με τις οριολωρίδες.
    Υπάρχουν λοιπόν 2 ειδών. Το πανάρχαιο όπου οι συνδέσεις γίνονταν με κατσαβίδι και το νεώτερο με πρεσαδόρο.
    Όταν λοιπόν στην περιοχή μπαίνει καμπίνα άλλου παρόχου, αν η παλιά του ΟΤΕ έχει τις νεώτερες οριολωρίδες παραμένει στη θέση της αυτούσια, διαφορετικά αλλάζει με ίδιου τύπου (παλιά) αλλά με άλλες οριολωρίδες. Με απλά λόγια δεν αλλάζουν παντού και πάντα, αλλά μόνο όπου η παλιά είναι για τα "σκουπίδια".
    Ναι γι'αυτό το λέω έτσι.. οι Πράσινες της Κυψέλης.. επειδή είναι πανάρχαιες!!
    Τόσο παληός.. που γράφετε με H !!

    Φανταστείτε ότι η καμπίνα που έβαλα στην φώτο εδώ.. υπάρχει ακόμη έτσι!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν 2 κυρίως λόγοι θα έλεγα:
    α. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν
    β. Πολλές φορές ξεκινάνε από τα πιο απομακρυσμένα σημεία όπου οι ταχύτητες ήταν πολύ χαμηλές και μετά πάνε στα σημεία που είναι πιο κοντά στο ΑΚ. Φανταζομαι η λογική είναι ότι αυτος που έχει 3-4-5 mbps και έχει ταλαιπωρηθεί αφάνταστα θα βάλει κατευθείαν VDSL με το που γίνει διαθέσιμο, ενώ ο άλλος που πιάνει 8-10 ίσως και να το σκεφτεί..
    Ναι, συνήθως ξεκινάνε από τα πιο μακρινά σημεία του A/K και πάνε προς αυτό..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #229
    Εγγραφή
    29-05-2016
    Περιοχή
    ιλιον
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 6.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αυτά τα καφαο που εχουν βαλει με οπτικες που συνδεονται με το αστικο κεντρο αφου κορμος από οπτικη δεν εχουν ακομα εκτος εάν φτιαξανε που πολύ χλομο το κοβο γτ θα το είχαμε προσεξει εμεις εδώ στο κεντρο του ιλιου

  5. #230
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σιγά σιγά προχωράνε και φτιάχνεται ο κορμός μέχρι να φτάσουν στο A/K..

    Πρώτα μπαίνουν οι σωλήνες και μετά οι οπτικές ίνες..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #231
    Εγγραφή
    13-04-2018
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα. Μιλησα σήμερα με έναν υπεύθυνο επί της Παπανδρέου πίσω από από την Στουρνάρα. Μου είπε ότι τα καφαο της wind που θα βάλουν είναι 50-100 mbps δεν γνωρίζει για παραπάνω (ήταν έκτακτος αυτός εκεί σήμερα καθώς ο συνάδελφος του είχε αδεια σήμερα για λογους υγείας).

    Το συνεργείο είναι υπεύθυνο για Αγιους Αναργύρους Καματερό και στο Ιλιον θα έρθει άλλο συνεργείο σε περίπου 2 εβδομάδες. Οι εργασίες γίνονται ανά δήμο και οχι ανά Α/Κ . αυτοί υπολογίζουν σε 2 εβδομάδες να τελειώσουν αυτούς τους κεντρικούς εκεί πίσω. Απο την στιγμή π είναι έτοιμα από μερους τους τα καφαο θέλει κάνα 2 μηνο να έρθει η ΔΕΗ.

    Ακουλουθησα λίγο το σκαμμένο μερος και μετά ασφαλτοστρωμμενο και βλέπω ότι το καναλι της wind καταλήγει ακριβώς διπλα στον Κηφισό. από την οδό Πινδάρου κατεβαίνουν στον Κηφισό.

    Στον χάρτη θα πρόσθεσα μερικές καμπίνες τις περιοχής της wind, καθώς έκανα μια βόλτα με το ποδήλατο σήμερα το μεσημερι.
    http://fttxgr.eu/map
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2018-04-25 16.29.23.png 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  494,8 KB 
ID: 193207

    Σημερα σκάβουν και περνάνε σωλήνες στην Παπανδρέου.

    Εκτίμηση του είναι ότι εμείς στο ιλιον Σεπτέμβριο και μετά θα έχουμε συνδεθεί
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thrilos1988 : 25-04-18 στις 16:30.

  7. #232
    Εγγραφή
    29-05-2016
    Περιοχή
    ιλιον
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 6.3(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Α καλα δηλαδή το χρονοδιαγραμα εκτος τοπου και χρονου

  8. #233
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπράβο thrilos1988.. ωραίος!
    Καλή φάση το ποδήλατο!

    Άμα σας βάλουν μέχρι Σεπτέβρη θα είστε Super!
    .. έτσι και αλλιώς για Q3 2018 σας έχουν..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #234
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15364/1012
    ISP
    HOL
    Router
    jetSpeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Παιδια δυο ερωτησεις:
    -Κατ αρχην για να βοηθησω κι εγω, τι ακριβως ψαχνουμε; Μενω Παλατιανη (αρα συνορα και με Περιστερι και Πετρουπολη).
    Καφαο καινουριο ΟΤΕ μπηκε περυσι και επισης στο σαιτ της Wind, αν βαλω τον αριθμο τηλεφωνου μου, μου λεει οτι υποστηριζει 50 και 100. Στον δρομο τι να κοιταξω;

    -Τωρα εχω 24αρα που στην πραγματικοτητα ειναι 10αρα. Αν βαλω 50αρα, για ποση σιγουρια μιλαμε; Παιζει να καταληξει στην πραγματικοτητα 20αρα και να πεσει ξενερα; Ο μονος λογος που θελω να αλλαξω ειναι να φτασω εστω 30 mbps ωστε να εχω 4K streaming (netflix κτλ).

  10. #235
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν όντως ανήκεις στο A/K Ίλιον ..
    (μπορείς να δεις εδώ τα ακριβή όρια των δρόμων..)
    http://fttxgr.eu/map

    κοιτάμε τώρα για τις νέες καμπίνες VDSL που βάζει η Wind στην περιοχή!
    Τα απλά και παλιά καφάο του OTE είναι παντού δουλειά του OTE να αλλαχτούν εάν χρειάζεται..

    Κάθε καμπίνα VDSL της Wind θα δίνει Internet με οπτικές ίνες στα καφάο του OTE, απ' όπου θα παίρνουμε όλοι εμείς,
    εκτός βέβαια από το FTTH..

    - - - Updated - - -

    Για τις ταχύτητες VDSL o ΟΤΕ τουλάχιστον όπως βλέπω δίνει εγγύηση ταχύτητας μέχρι το σπίτι σου..
    εάν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στις γραμμές του σπιτιού σου.
    Μπορείς να ρωτήσεις στις άλλες εταιρίες τι "εγγύηση" δίνουν..

    - - - Updated - - -

    Όμως νομίζω ακόμη δεν άρχισε η διαθεσιμότητα στο Ίλιον..
    μήπως τελικά ανήκεις σε άλλο A/K ??
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #236
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mhm199 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια δυο ερωτησεις:
    -Κατ αρχην για να βοηθησω κι εγω, τι ακριβως ψαχνουμε; Μενω Παλατιανη (αρα συνορα και με Περιστερι και Πετρουπολη).
    Καφαο καινουριο ΟΤΕ μπηκε περυσι και επισης στο σαιτ της Wind, αν βαλω τον αριθμο τηλεφωνου μου, μου λεει οτι υποστηριζει 50 και 100. Στον δρομο τι να κοιταξω;

    -Τωρα εχω 24αρα που στην πραγματικοτητα ειναι 10αρα. Αν βαλω 50αρα, για ποση σιγουρια μιλαμε; Παιζει να καταληξει στην πραγματικοτητα 20αρα και να πεσει ξενερα; Ο μονος λογος που θελω να αλλαξω ειναι να φτασω εστω 30 mbps ωστε να εχω 4K streaming (netflix κτλ).
    Ανάλογα σε ποιο σημείο της Παλατιανής μένεις, συνδέεσαι σε ένα από τα αστικά κέντρα Περιστερίου, Πετρούπολης ή Ιλίου.
    Τα 2 πρώτα τα έχει αναλάβει ο ΟΤΕ κι έχει ολοκληρώσει προ πολλού τις εργασίες και ήδη παρέχει από αυτές υπηρεσία. Οπότε από την στιγμή που σου δίνουν διαθεσιμότητα σημαίνει ότι ανήκεις σε ένα από αυτά.

    Δεν έχει καμία σχέση η τωρινή σου σύνδεση, αφού γίνεται στο DSLAM του αστικού κέντρου που είναι μακρυά σου. Σε VDSL θα συνδεθείς με το DSLAM της καμπίνας και θα έχεις φουλ ταχύτητα (τουλάχιστον το 50άρι) αφού συνήθως αυτές είναι κοντά στα σπίτια μας.

  12. #237
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15364/1012
    ISP
    HOL
    Router
    jetSpeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    θα ψαχτω αναλυτικοτερα και θα επανερθω για ολα!

    σε αυτο το τεστ εννοουσα μου βγαζει διαθεσιμο vdsl. ελπιζω να ειναι εγκυρο.

    https://www.wind.gr/gr/gia-tin-epihe...-diktuou-vdsl/

    υγ. επειδη κυκλοφορω με μηχανακι, αμα θελετε μου λετε τι να τσεκαρω στους δρομους (εχω μεινει λιγο πισω, το ομολογω) για να βοηθησω την κοινοτητα. Ασχετως της περιπτωσης μου δλδ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mhm199 : 26-04-18 στις 13:46.

  13. #238
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν πας στον χάρτη που σου έδωσα link,
    (κάνε zoom για να δεις από κοντά τις περιοχές με τα διαφορετικά A/K (Αστικά κέντρα του OTE) σε κάθε περιοχή..

    θα δεις πάνω δεξιά κουτάκια
    VDSL OTE
    VDSL Vodafone
    VDSL WInd

    και
    ADSL OTE..

    Τσεκάρωντας το καθένα μπορείς να δεις στον χάρτη τις σχετικές καμπίνες που βρίσκουνε και βάζουνε οι χρήστες για ενημέρωση, και χαρτογράφηση!

    Τσέκαρε VDSL OTE και θα δεις π.χ ότι σε Περιστέρι και Πετρούπολη ο OTE έχει βάλει πολλές δικές του καμπίνες VDSL.
    Τσέκαρε VDSL Wind και θα δεις 4 νέες καμπίνες που έβαλε η Wind στο Ίλιον (Άγιοι Ανάργυροι) στις εργασίες που ξεκίνησε στην περιοχή τώρα.

    Σαφώς και μπορείς να βοηθήσεις και εσύ εάν θέλεις, έχοντας τον νού σου για καμπίνες της Wind προς το Ίλιον στην περιοχή σου!
    Βέβαια μπορείς να βάζεις και καμπίνες VDSL του OTE που δεν έχουν μπει ακόμη στον χάρτη..

    Εάν δεις κάτι νέο μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία την καμπίνα και μας λες!

    Τσέκαρε επίσης και τις φωτογραφίες από τις καμπίνες VDSL που έχει ο χάρτης, για να καταλάβεις πως είναι οι νέες καμπίνες για το VDSL!
    Της Wind γράφουν Wind επάνω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 26-04-18 στις 14:11.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #239
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thrilos1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Μιλησα σήμερα με έναν υπεύθυνο επί της Παπανδρέου πίσω από από την Στουρνάρα. Μου είπε ότι τα καφαο της wind που θα βάλουν είναι 50-100 mbps δεν γνωρίζει για παραπάνω (ήταν έκτακτος αυτός εκεί σήμερα καθώς ο συνάδελφος του είχε αδεια σήμερα για λογους υγείας).

    Το συνεργείο είναι υπεύθυνο για Αγιους Αναργύρους Καματερό και στο Ιλιον θα έρθει άλλο συνεργείο σε περίπου 2 εβδομάδες. Οι εργασίες γίνονται ανά δήμο και οχι ανά Α/Κ . αυτοί υπολογίζουν σε 2 εβδομάδες να τελειώσουν αυτούς τους κεντρικούς εκεί πίσω. Απο την στιγμή π είναι έτοιμα από μερους τους τα καφαο θέλει κάνα 2 μηνο να έρθει η ΔΕΗ.

    Ακουλουθησα λίγο το σκαμμένο μερος και μετά ασφαλτοστρωμμενο και βλέπω ότι το καναλι της wind καταλήγει ακριβώς διπλα στον Κηφισό. από την οδό Πινδάρου κατεβαίνουν στον Κηφισό.

    Στον χάρτη θα πρόσθεσα μερικές καμπίνες τις περιοχής της wind, καθώς έκανα μια βόλτα με το ποδήλατο σήμερα το μεσημερι.


    Σημερα σκάβουν και περνάνε σωλήνες στην Παπανδρέου.

    Εκτίμηση του είναι ότι εμείς στο ιλιον Σεπτέμβριο και μετά θα έχουμε συνδεθεί
    Οι εργασίες γίνονται ανά ΑΚ (για αυτό υπάρχει το χρονοδιάγραμμα) και προφανώς όταν εμπλέκονται διαφορετικοί δήμοι πάει και ανα δήμο γιατί χρειάζονται διαφορετικές άδειες κλπ..
    Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, αλλά η εμπειρία από άλλες περιοχές έχει δείξει ότι η καθυστέρηση είναι στην ηλεκτροδότηση(συνήθως δε κάνουν δίμηνο...). Θα ειμαστε τυχεροί αν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες εντός του 2018..
    Έκανα και εγώ μια βόλτα σήμερα στα πέριξ με τα πόδια. Κεφαλληνίας και Σύρου είδα μια βάση έτοιμη να υποδεχτεί καμπίνα, και κάπου στην Ηπειρου περίπου στο ίδιο ύψος, άλλη μια βάση..

  15. #240
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εργασίες γίνονται ανά ΑΚ (για αυτό υπάρχει το χρονοδιάγραμμα) και προφανώς όταν εμπλέκονται διαφορετικοί δήμοι πάει και ανα δήμο γιατί χρειάζονται διαφορετικές άδειες κλπ..
    Μακάρι να ισχύει αυτό που λες, αλλά η εμπειρία από άλλες περιοχές έχει δείξει ότι η καθυστέρηση είναι στην ηλεκτροδότηση(συνήθως δε κάνουν δίμηνο...). Θα ειμαστε τυχεροί αν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες εντός του 2018..
    Έκανα και εγώ μια βόλτα σήμερα στα πέριξ με τα πόδια. Κεφαλληνίας και Σύρου είδα μια βάση έτοιμη να υποδεχτεί καμπίνα, και κάπου στην Ηπειρου περίπου στο ίδιο ύψος, άλλη μια βάση..
    Έχουμε εικόνα με το πλάνο εργασιών? Μένω Λάμπρου Κατσώνη και Πριάμου. Το Καφαο απο όπου πέρνω δε το έχω εντωπίσει... φαντάζομαι όμως δε θα είναι και πολύ κοντά μου (τουλάχτιστον όχι στα 2-3 τετράγωνα δεξια κ αριστερά που κοίταξα), εξ'ου και οι χαμηλές ταχύτητες που έχω...

Σελ. 16 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. ON στο ΙΛΙΟΝ
    Από kenouriosanemos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-10, 15:09
  4. FORTHNET - ΙΛΙΟΝ
    Από evagelos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-09, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας