Σελ. 76 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 56667174757677788186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.126-1.140 από 1346

Θέμα: VDSL ΙΛΙΟΝ

  1. #1126
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis145 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω!!ναι καταλαβα πως εχω ποσταρει λαθος οταν το καταχωρησα!!
    Λοιπον μενω στο ΙΛΙΟΝ Αττικής...Νοικιασα διαμερισμα πριν 3 χρονια και παλευω με αιτησεις τα τελευταία 2μιση...ο προηγουμενος ένοικος εμαθα πως ειχε τηλεφωνο κ ιντερνετ...οπως ανεφερα πριν το μνμ που μου στελνουν ειναι πως δεν υπαρχει διαθεσιμη θυρα στο καφαο
    1)δεν μου αρκει της wind
    2)οι γειτονες δεν θα ελεγα πως ειναι και οι καλυτεροι για την μοιρασια
    3)δεν υπαρχει καποιος συγγενεις κοντα!
    Ευχαριστω εκ τον προτέρων
    αν είχε ο προηγούμενος σημαίνει ότι έκανε διακοπή όταν έφυγε και την πήρε άλλος την διαθέσιμη πόρτα

    οι λύσεις στο πρόβλημα σου είναι αυτές που σου είπαν οι φίλοι πιο πάνω

    αν η καμπίνα που ανήκεις είναι νέου τύπου και δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι..
    αν η καμπίνα που ανήκεις είναι παλιού τύπου υπάρχει μια πιθανότητα όταν την αναβαθμίσουν να υπάρξει λύση στο πρόβλημα σου

    κάτι άλλο δεν μου έρχεται στο μυαλό.

  2. #1127
    Εγγραφή
    31-07-2019
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Welcome to paradice :P.Πέρα απο την πλάκα εμείς στο ίλιον είμαστε τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω σε σχέση με άλλες περιοχές.Δεν μπορείς να κάνεις απολύτος τίποτα φίλε παρά μόνο να περιμένεις,το ίδιο πρόβλημα το έχουν και άλλοι γνωστοί μου οπότε απλά κουράγιο και ευχές να βρει ο οτε λεφτά να βάλει κανα καινούριο καφαο

  3. #1128
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ψάξε μήπως λειτουργεί κάποιος τοπικός WISP στην περιοχή σου με ασύρματο (έρχονται στήνουν κατευθυντική κεραία στην ταράτσα / σκεπή με οπτική προς τον ιστό εκπομπής τους και συνήθως είναι αρκετά ανταγωνιστικοί απέναντι στους κλασσικούς παρόχους)
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  4. #1129
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis145 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω!!ναι καταλαβα πως εχω ποσταρει λαθος οταν το καταχωρησα!!
    Λοιπον μενω στο ΙΛΙΟΝ Αττικής...Νοικιασα διαμερισμα πριν 3 χρονια και παλευω με αιτησεις τα τελευταία 2μιση...ο προηγουμενος ένοικος εμαθα πως ειχε τηλεφωνο κ ιντερνετ...οπως ανεφερα πριν το μνμ που μου στελνουν ειναι πως δεν υπαρχει διαθεσιμη θυρα στο καφαο
    1)δεν μου αρκει της wind
    2)οι γειτονες δεν θα ελεγα πως ειναι και οι καλυτεροι για την μοιρασια
    3)δεν υπαρχει καποιος συγγενεις κοντα!
    Ευχαριστω εκ τον προτέρων
    Ριξε μια ματια εδω να δεις εαν καλυπτει την περιοχη σου , απο τιμες δεν ξερω αλλα απο το τιποτα , και δεν εχεις τιποτα να χασεις
    https://www.ftn.gr/broadband

  5. #1130
    Εξω απο το σπιτι πανω δεξια ειναι το καφαο...θεωρω χωρις να ειμαι γνωστης πως ειναι παλαιου τυπου..ειναι ειναι σχετικα μικρο καφε κουτι και διπλα (μπερδεμενα ενα ματσο καλωδια)προφανως καποια στιγμη καποιος τεχνικος εβγαλε την ταπα και τα παρατησε ετσι!!!Αμα παω και κοψω μερικα και ερθουν για πιθανον βλαβες που θα τους καλεσουν λετε να καταφερουν να αλλαξουν τιποτα?
    Ενημερωνω πως συγγενικο μου προσωπο στο χαιδαρι με ιδιο κουτι καφαο στον τοιχο,λογω μιας βλαβης ηρθε ενας τεχνικος και περναν πολλοι απο εκεινο το κουτι με αποτελεσμα μεσα σε 2 μερες του σκαβαν εξω απο το σπιτι και τους περναγαν νεες γραμμες!

    - - - Updated - - -

    Αυτο πως μπορω να το μαθω?

    - - - Updated - - -

    Ειναι απιστευτο ολο αυτο ειλικρινα...2019 με την τεχνολογια να προχωπαει και εμεις σαν μογγολα!!

    - - - Updated - - -

    με καλυπτει αλλα θελει και 320 :/

  6. #1131
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis145 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ειναι απιστευτο ολο αυτο ειλικρινα...2019 με την τεχνολογια να προχωπαει και εμεις σαν μογγολα!!
    Δεν ειναι ετσι τα πραγματα. Και η τεχνολογια προχωραει και η Ελλαδα μια χαρα παει . Προχωραει με πολυ γρηγορους ρυθμους.

    Ειναι θεμα υπερκαταναλωσης. Οταν πλεον ολοι σαν νεα τεχνολογια βαζουμε τηλεφωνια voip και πολλοι την πολεμανε αναιτια , τοτε θα μεινεις χωρις υπηρεσιες. Γιατι αυτοι πανε και βαζουν επιπλεον γραμμες οταν θελουν κι αλλα καναλια φωνης. Χωρις να υπολογιζουν οτι δεν τους συμφερει ουτε και οτι καποιοι θα μεινουν χωρις γραμμη.

    Οπως προχωραει η τεχνολογια θα πρεπει να προχωραμε και εμεις μαζι της. και οχι να μενουμε με το παμπαλαιο PSTN . Οποτε πες τα σε οσους ειναι αυτης της "σχολης" .
    Ο χαλκος θα πρεπει πλεον θα πρεπει να προσφερει μονο προσβαση στο δικτυο. τιποτα παραπανω... μεχρι να αντικατασταθει και αυτος απο FttH .

    Τι χρηση κανεις και δεν σε καλυπτει το 30GB/μηνα ?

    Υ.Γ. Ελπιζω να αστειευεσαι οτι θα πας να κοψεις τα καλωδια ετσι??????
    The gr81 .

  7. #1132
    Εννοειται πως αστειευομαι αλλα μαλλον αυτο χρειαζονται για να συντονιστουν οταν μεσα σε 3 χρονια δεν μπορουν να με καλυψουν με τηλεφωνια κ ιντερνετ!!!
    -Μονο τα mb απο το youtube που θα τρωνε τα πιτσιρικια νομιζω ειναι αρκετα...Νομιζω να σε καλυπτω μονο με αυτο!!

    Y.Γ. 150m απο το σπιτι μου υπαρχει καμπινα της wind και το σπιτι μου ειναι γωνια με την κυρια εισοδο στο καθετο στενο και παλι αιτηση της wind π.χ απορριφθηκε!

  8. #1133
    Εγγραφή
    13-04-2018
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα! Από σήμερα στο ιλιον στο Ρίμινι, έχω και γω 50mbps μέσω οτε που μου έκανε τιμή προσφοράς 31 ευρω το μήνα βγαίνοντας επιτέλους από τον μεσαίωνα που ήμουν καταδικασμένος. υπάρχει κάποιος που έχει στην κατοχή του unify? θα ήθελα μια μικρή βοήθεια παρακαλώ. ευχαριστώ!

  9. #1134
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thrilos1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Από σήμερα στο ιλιον στο Ρίμινι, έχω και γω 50mbps μέσω οτε που μου έκανε τιμή προσφοράς 31 ευρω το μήνα βγαίνοντας επιτέλους από τον μεσαίωνα που ήμουν καταδικασμένος. υπάρχει κάποιος που έχει στην κατοχή του unify? θα ήθελα μια μικρή βοήθεια παρακαλώ. ευχαριστώ!
    Τι ακριβώς γίνεται με το unify?
    Πληροφοριακά ρωτώντας..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #1135
    Εγγραφή
    07-02-2008
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα και καλή χρονιά. Μετά την ενεργοποίηση των καμπίνων vdsl της WIND κατάλαβα ότι προχώρησε και η Cosmote και δίνει στους πελάτες της vdsl μέσω της WIND. Eπειδή είμαι vodafone, πότε θα δώσει επιτέλους; έχει αναβαθμίσει κανείς σε vdsl vodafone στις περιοχές του Iλίον με τις νέες καμπίνες;
    Είχα μιλήσει με vodafone τον Σεπτέμβρη και μου είχαν πει ότι πιθανον μετά απο 3 μήνες να δώσουν αλλά ακόμα τίποτα...

  11. #1136
    Εγγραφή
    06-10-2004
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από branelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλή χρονιά. Μετά την ενεργοποίηση των καμπίνων vdsl της WIND κατάλαβα ότι προχώρησε και η Cosmote και δίνει στους πελάτες της vdsl μέσω της WIND. Eπειδή είμαι vodafone, πότε θα δώσει επιτέλους; έχει αναβαθμίσει κανείς σε vdsl vodafone στις περιοχές του Iλίον με τις νέες καμπίνες;
    Είχα μιλήσει με vodafone τον Σεπτέμβρη και μου είχαν πει ότι πιθανον μετά απο 3 μήνες να δώσουν αλλά ακόμα τίποτα...
    Καλημέρα. Και εγώ περιμένω την Vodafone εδώ και μήνες να δώσει. Είχα μιλήσει αρχικά, όταν ενεργοποιηθηκαν οι καμπινες της wind και μου είχαν πει τεχνικοί που μίλησα ότι τέλη Σεπτεμβρίου θα δώσουν και αυτοί. Πέρασε ο Σεπτέμβριος άφησα να κυλησει και ο Οκτωβριος και τους πήρα ξανά τηλέφωνο αρχές Νοεμβρίου και μου είπαν τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου το αργότερο θα δίνουν. Αλλά από ότι βλέπετε τίποτα ακόμη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να φύγω από την Vodafone γιατί θα μου ανέβει η τιμή των κινητών μου, αλλα και επιπλεον θα χάσω την πάρα πολλή καλή τιμή που πληρώνω τώρα, που σύμφωνα με αυτή την καλή τιμή θα μου δώσουν και καλή τιμή στην vdsl όταν θα ξεκινήσουν να δίνουν. Οπότε αναγκαστικά περιμένω. Αντε να δούμε μέχρι πότε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dmakiscool : 09-01-20 στις 18:37. Αιτία: Ορθογραφικό λαθος

  12. #1137
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Κοντά σε μένα έχει καμπίνα της Wind, τους ρώτησα από περιέργεια τι τιμές έχουν στο 50αρι VDSL και ήταν αρκετά ικανοποιητική προσφορά.
    Επειδή από ΟΤΕ δεν βλέπω να βάζει νέα καμπίνα, αξίζει το δίκτυο της Wind για να κάνω κίνηση προς τα κει κάποια στιγμή μελλοντικά;

  13. #1138
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Ο ΟΤΕ δε θα βάλει καμπινα. Παίρνει από τη καμπινα της WIND και αυτός.
    Θα έλεγα μη το σκέφτεσαι και πήγαινε wind. Το έκανα πριν ένα χρόνο και δε μετάνιωσα καθόλου.
    Το μόνο που θα ήθελα επιπλέον είναι να μπορώ να βάλω οποίο ρουτερ θέλω χωρίς να καταφεύγω σε Bridge mode κλπ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 09-01-20 στις 22:32.

  14. #1139
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗ
    Και εγώ Vodafone περίμενα και τελικά πήγα COSMOTE. Δε νομίζω να δώσει η βοντα...
    Κυρίως πήγα ΟΤΕ γιατί μπορείς να βάλεις ότι model θέλεις, κάτι πολύ σημαντικό για εμένα.

  15. #1140
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Και εγώ έτσι σκεφτόμουν αλλά τελικά (και επειδή ο ποτέ μου είχε σπάσει τα νεύρα) πήγα wind. Τελικά δεν είναι τόσο άσχημο το να βάλεις το μόντεμ τους και από πίσω σε Bridge οποίο ρουτερ θέλεις.. Σίγουρα δεν είναι το ιδανικό, αλλά είναι λιγότερο ενοχλητικό από όσο περίμενα. Μόλις το ρυθμίσεις το ξεχνάς ότι υπάρχει αυτή η σύνδεσμολογια..
    Ο κυρίως λόγος που πήγα σε wind είναι επειδή οι καμπίνες είναι δικές τις. Τόσα χρόνια περιμέναμε τον ποτέ και άσπρη μέρα δεν είδαμε.. Ας δει και κάνα πελάτη παραπάνω η wind που επένδυσε στην περιοχή. Έτσι ίσως πάρουμε σειρά και για FTTH..
    Δευτερος λόγος (όχι τόσο σημαντικός) η σαφώς καλύτερη τιμή.

Σελ. 76 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 56667174757677788186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. ON στο ΙΛΙΟΝ
    Από kenouriosanemos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-10, 15:09
  4. FORTHNET - ΙΛΙΟΝ
    Από evagelos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-09, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας