Σελ. 77 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 57677275767778798287 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.141-1.155 από 1346

Θέμα: VDSL ΙΛΙΟΝ

  1. #1141
    Εγγραφή
    23-09-2014
    Περιοχή
    ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    757/9225
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 15.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδιά και από εμένα ,και εγώ περιμένω την αναβάθμιση αυτής της καμπίνας (1559-217 1559 ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 217 )
    απο οτι έμαθα ισως αυτή η καμπίνα δεν θα αναβαθμιστεί και θα πάρουμε απο μια καινούρια καμπίνα που φτιάχτηκε ήδη :
    https://www.google.gr/maps/place/38%....7277221?hl=el
    πέρασα απο εκεί αλλα δεν έχει νούμερο πάνω της .
    Ξέρει κανείς κάτι ?

  2. #1142
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα..
    Εσύ κανονικά ανήκεις στο A/K Καματερού.. όχι στο Ιλιον..
    που το έχει πάρει για έργα ο OTE..

    Μπορείς να δεις εδώ την περιοχή..
    http://fttxgr.eu/map

    1559-2171559ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ217VDSL-VECTORINGQ4/2019

    Υποτίθεται ότι ο OTE θα βγάλει το παλιό καφαό που έχει στο σημείο αυτό,
    και θα βάλει μία νέα καμπίνα VDSL..

    Μπορεί να υπάρχει μία καθυστέρηση στα έργα..
    οπότε λίγο υπομονή μέχρι να δεις ότι δίνουν διαθεσιμότητα..

    Μπορεί η νέα καμπίνα να μην έχει πάρει ακόμη ρεύμα..
    Πρέπει να κάνει έργα και ο ΔΕΔΔΗΕ..

    Υπάρχει θέμα για την περιοχή σου εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B5%CF%81%CE%BF

    - - - Updated - - -

    Τώρα βλέπω ότι υπάρχει μία καμπίνα του OTE εκεί από το 2014..
    https://www.google.gr/maps/place/38%....7277221?hl=el

    Βάλανε και νέα δίπλα της ??
    Και πάλι ίσως χρειάζονται να γίνουν κάποια έργα..

    - - - Updated - - -

    Κάτι άλλο πάλι..
    Η καμπίνα που μου έδειξες δεν είναι η 1559-217..

    Η 217 βρίσκεται εδώ:
    https://www.google.com/maps/place/38...39!4d23.729139

    Photo:
    https://www.google.com/maps/place/38...39!4d23.729139
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #1143
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    Μετά απο αναμονή 1 έτους απο την ενεργοποίηση του 448 της wind και μετά απο αμέτρητα τηλέφωνα στη NOVA για διαθεσιμότητα VDSL που όλα ήταν αρνητικά (σε ένα μήνα θα έχουμε, πριν το καλοκαίρι, πάρτε μας απο Σεπτ., πριν το νέο έτος κλπ) τους έστειλα χ3στήρι με email και χθες με πήρε ενας ευγενικότατος κυριος να μου πει οτι υπάρχει και 50 και 100MBs!!! Θέλει όμως 24μηνη ανανέωση συμβολαίου +25Ε ενεργοποίηση +20 το router τους [ΖΤΕ ]
    Κατα πρώτον μου φαίνεται παράλογο/παράνομο να αναβαθμίζεις μέρος της ενεργής υπηρεσίας και να σε υποχρεώνει σε ανανέωση.
    Κατα 2ο να με χρεώσει ενεργοποίηση σε κάτι ήδη ενεργό??
    Μπορώ να κάνω bypass και να μη χρησιμοποιήσω το router τους?

  4. #1144
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spi_thas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο αναμονή 1 έτους απο την ενεργοποίηση του 448 της wind και μετά απο αμέτρητα τηλέφωνα στη NOVA για διαθεσιμότητα VDSL που όλα ήταν αρνητικά (σε ένα μήνα θα έχουμε, πριν το καλοκαίρι, πάρτε μας απο Σεπτ., πριν το νέο έτος κλπ) τους έστειλα χ3στήρι με email και χθες με πήρε ενας ευγενικότατος κυριος να μου πει οτι υπάρχει και 50 και 100MBs!!! Θέλει όμως 24μηνη ανανέωση συμβολαίου +25Ε ενεργοποίηση +20 το router τους [ΖΤΕ ]
    Κατα πρώτον μου φαίνεται παράλογο/παράνομο να αναβαθμίζεις μέρος της ενεργής υπηρεσίας και να σε υποχρεώνει σε ανανέωση.
    Κατα 2ο να με χρεώσει ενεργοποίηση σε κάτι ήδη ενεργό??
    Μπορώ να κάνω bypass και να μη χρησιμοποιήσω το router τους?
    Σε οποιαδηποτε ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ και σε ολους τους παροχους .... σταματαει η προηγουμενη δεσμευση και ξεκιναει νεα δεσμευση .
    Αντιθετα σε περιπτωση ΥΠΟ-βαθμισης πακετου ισχυουν ποινες.

    Ενεργοποιηση σε χρεωνει γιατι στην ουσια ειναι καινουρια γραμμη V-dsl πλεον με vectoring δυνατοτητες. Οποτε αυτη οι διαδικασια ειναι κανονικα χρεωσιμη.
    Φευγει ο χαλκος απο την καμπινα μεχρι το Α/Κ και μπαινεις σε ενεργο εξοπλισμο εντος της καμπινας και fiber απο την καμπινα μεχρι το A/K.
    Αν τωρα βαλεις το 50αρι πακετο και θελεις σε 2 μηνες να βαλεις το 100αρι.... εκει ΔΕΝ θα εχει τελη ενεργοποιησης.

    Για μενα καλυτερα το δικο τους για να μην εχεις θελατα με την τηλεφωνια. Εξαλλου για να αγορασεις ενα καλο vdsl2 router θα πρεπει να δωσεις απο 60 € και πανω... και σε 3-4 χρονια θα ειναι ξεπερασμενο.
    Οποτε δινεις τα 20 και εισαι μια χαρα για οικιακη χρηση.

    Υ.Γ. αν θες οντως να βαλεις.. βαλε γρηγορα γιατι μετα θα τελειωσουν οι καρτες στην καμπινα και θα εχουν οι υπολοιποι και εσυ παλι θα παρακαλας χωρις να γινεται τιποτα.
    The gr81 .

  5. #1145
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οποιαδηποτε ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ και σε ολους τους παροχους .... σταματαει η προηγουμενη δεσμευση και ξεκιναει νεα δεσμευση .
    Αντιθετα σε περιπτωση ΥΠΟ-βαθμισης πακετου ισχυουν ποινες.

    Ενεργοποιηση σε χρεωνει γιατι στην ουσια ειναι καινουρια γραμμη V-dsl πλεον με vectoring δυνατοτητες. Οποτε αυτη οι διαδικασια ειναι κανονικα χρεωσιμη.
    Φευγει ο χαλκος απο την καμπινα μεχρι το Α/Κ και μπαινεις σε ενεργο εξοπλισμο εντος της καμπινας και fiber απο την καμπινα μεχρι το A/K.
    Αν τωρα βαλεις το 50αρι πακετο και θελεις σε 2 μηνες να βαλεις το 100αρι.... εκει ΔΕΝ θα εχει τελη ενεργοποιησης.

    Για μενα καλυτερα το δικο τους για να μην εχεις θελατα με την τηλεφωνια. Εξαλλου για να αγορασεις ενα καλο vdsl2 router θα πρεπει να δωσεις απο 60 € και πανω... και σε 3-4 χρονια θα ειναι ξεπερασμενο.
    Οποτε δινεις τα 20 και εισαι μια χαρα για οικιακη χρηση.

    Υ.Γ. αν θες οντως να βαλεις.. βαλε γρηγορα γιατι μετα θα τελειωσουν οι καρτες στην καμπινα και θα εχουν οι υπολοιποι και εσυ παλι θα παρακαλας χωρις να γινεται τιποτα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον θα απαντήσω θετικά. Καμιά ιδέα αναφορικά με την ταχύτητα? Ποιό είναι το ελάχιστο που πρέπει να αποδεχτώ για 50 ή για 100Μbs? Σημειωτέον, πέρνω απο καμπίνα 2 στενά απο το σπίτι (100-130μ)

  6. #1146
    Εγγραφή
    02-08-2012
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    99995/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9(dB) / 6,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spi_thas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον θα απαντήσω θετικά. Καμιά ιδέα αναφορικά με την ταχύτητα? Ποιό είναι το ελάχιστο που πρέπει να αποδεχτώ για 50 ή για 100Μbs? Σημειωτέον, πέρνω απο καμπίνα 2 στενά απο το σπίτι (100-130μ)
    Λογικα θα το τερματισεις ειτε 50 ειτε 100 Mbs , εφοσον και η εσωτερικη καλωδιωση ειναι οπως πρεπει για το VDSL

  7. #1147
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    Για να μη νομίζετε οτι όλα τελειώνουν με μια αίτηση...
    28/1 έκανα την αίτηση αναβάθμισης της adsl μου σε VDSL100. Όλα μια χαρά, και μου λένε στο τηλέφωνο: 24μηνη ανανέωση συμβολαίου, νέο ρούτερ με δική μου χρέωση, και κόστος ενεργοποίησης. Λέω "ναι" σε όλα και προχωράμε. Πότε θα δούμε φώς? ρωτάω. Σε 5 το πολύ 10 ημέρες γιατί έχουν μείνει πίσω οι αιτήσεις λόγω απεργιών του ΟΤΕ (!) κομμάτια να γίνει, συμφώνησα.
    Πέρασαν 5-10-15 μέρες καλώ στην εξυπηρέτηση πελατών (με χρέωση δλδ). Με παραπέμπουν στο Τεχνικό (χωρίς χρέωση)
    Η κοπελίτσα ευγενέστατη δε λέω αλλά..
    -ΑΦΜ?
    -χχχχ
    -Δε σας βρίσκω. ΑΔΤ?
    -ψψψ
    -Ναι οκ. Τί θα θέλατε?
    -Ενημέρωση για το αίτημά μου.
    -Δεν υπάρχει αίτημα σε εκρεμότητα.
    - !
    Της είπα την ιστορία απο την αρχή, με βάζει σε αναμονή. Μετά από 3 λεπτά τη βρήκε...
    -Ναι, θα ενημερωθείτε με SMS.
    -Προτιμώ να μου πείτε εσείς, Για αυτό πήρα τηλ.
    -Ναι, όλα μια χαρά, θα σας έρθει SMS.
    - @@@
    Υποψιάζομαι οτι δεν έχει ιδεα. Τι ρώτησα τι ημερ/νια έχει η αίτηση, πήρα λάθος απάντηση!
    -Δηλαδή, οι αιτήσεις δεν καταχωρούνται τη μέρα που γίνονται αλλά μερικές αργότερα?
    (καμια απάντηση επι του θέματος, επιμένει «θα ενημερωθείτε με SMS».
    -Και τι αίτηση βλέπετε?
    -Για VDSL.
    -Ναι, αλλά τι ταχύτητα?
    -Αυτή που ζητήσατε.
    -@@@@!!!!
    Μετά από 16 λεπτά στο τηλέφωνο..
    -Ευχαριστούμε που καλέσατε, θέλετε κάτι άλλο?
    -Μα δε μου δώσατε ΜΙΑ απάντηση σε ότι σας ρωτάω εδώ και 16 λεπτά, τί άλλο να μάθω?

    Χθές χτύπησε το κινητό. Ούτε λίγο ούτε πολύ, μου είπε ο τύπος ότι λυπάται αλλά η πρώτη συνάδελφος που έκανε την αίτηση δε γνώριζε ότι πλέον (από 1/1/20) απαιτείται 1-1,5 μήνας για αναβάθμιση σε VDSL οποιασδήποτε ταχύτητας…
    Έκανα το μ@λακ@ γιατί έχω κουραστεί και έχει περάσει και σχεδόν ένας μήνας, οπότε (σύμφωνα με τα νεα δεδομένα) σε 15 περίπου μέρες θα αναβαθμιστώ.

    Από φίλο τεχνικό του ΟΤΕ, έμαθα ότι τα καφάο (χαλκός-οπτική) είναι ήδη γεφυρωμένα και απαιτείται μια 5λεπτη επίσκεψη του ΟΤΕ στο καφάο χαλκού για να σε patchαρει στην οπτική. Και οι αιτήσεις των παρόχων προς ΟΤΕ υλοποιούνται εντος 2 εργάσιμων ημερών!
    Με τις υγείες μας. Θέλαμε να φύγουμε από το μονοπώλιο του ΟΤΕ να πάμε σε ιδιώτη που θα μας σέβεται… αμ δε.

  8. #1148
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Όταν οι υπάλληλοι είναι ανειδίκευτοι με 4άωρη εργασία, των 400€ και αλλάζουν κάθε 8 μήνες, αυτά να περιμένεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spi_thas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μη νομίζετε οτι όλα τελειώνουν με μια αίτηση...
    28/1 έκανα την αίτηση αναβάθμισης της adsl μου σε VDSL100. Όλα μια χαρά, και μου λένε στο τηλέφωνο: 24μηνη ανανέωση συμβολαίου, νέο ρούτερ με δική μου χρέωση, και κόστος ενεργοποίησης. Λέω "ναι" σε όλα και προχωράμε. Πότε θα δούμε φώς? ρωτάω. Σε 5 το πολύ 10 ημέρες γιατί έχουν μείνει πίσω οι αιτήσεις λόγω απεργιών του ΟΤΕ (!) κομμάτια να γίνει, συμφώνησα.
    Πέρασαν 5-10-15 μέρες καλώ στην εξυπηρέτηση πελατών (με χρέωση δλδ). Με παραπέμπουν στο Τεχνικό (χωρίς χρέωση)
    Η κοπελίτσα ευγενέστατη δε λέω αλλά..
    -ΑΦΜ?
    -χχχχ
    -Δε σας βρίσκω. ΑΔΤ?
    -ψψψ
    -Ναι οκ. Τί θα θέλατε?
    -Ενημέρωση για το αίτημά μου.
    -Δεν υπάρχει αίτημα σε εκρεμότητα.
    - !
    Της είπα την ιστορία απο την αρχή, με βάζει σε αναμονή. Μετά από 3 λεπτά τη βρήκε...
    -Ναι, θα ενημερωθείτε με SMS.
    -Προτιμώ να μου πείτε εσείς, Για αυτό πήρα τηλ.
    -Ναι, όλα μια χαρά, θα σας έρθει SMS.
    - @@@
    Υποψιάζομαι οτι δεν έχει ιδεα. Τι ρώτησα τι ημερ/νια έχει η αίτηση, πήρα λάθος απάντηση!
    -Δηλαδή, οι αιτήσεις δεν καταχωρούνται τη μέρα που γίνονται αλλά μερικές αργότερα?
    (καμια απάντηση επι του θέματος, επιμένει «θα ενημερωθείτε με SMS».
    -Και τι αίτηση βλέπετε?
    -Για VDSL.
    -Ναι, αλλά τι ταχύτητα?
    -Αυτή που ζητήσατε.
    -@@@@!!!!
    Μετά από 16 λεπτά στο τηλέφωνο..
    -Ευχαριστούμε που καλέσατε, θέλετε κάτι άλλο?
    -Μα δε μου δώσατε ΜΙΑ απάντηση σε ότι σας ρωτάω εδώ και 16 λεπτά, τί άλλο να μάθω?

    Χθές χτύπησε το κινητό. Ούτε λίγο ούτε πολύ, μου είπε ο τύπος ότι λυπάται αλλά η πρώτη συνάδελφος που έκανε την αίτηση δε γνώριζε ότι πλέον (από 1/1/20) απαιτείται 1-1,5 μήνας για αναβάθμιση σε VDSL οποιασδήποτε ταχύτητας…
    Έκανα το μ@λακ@ γιατί έχω κουραστεί και έχει περάσει και σχεδόν ένας μήνας, οπότε (σύμφωνα με τα νεα δεδομένα) σε 15 περίπου μέρες θα αναβαθμιστώ.

    Από φίλο τεχνικό του ΟΤΕ, έμαθα ότι τα καφάο (χαλκός-οπτική) είναι ήδη γεφυρωμένα και απαιτείται μια 5λεπτη επίσκεψη του ΟΤΕ στο καφάο χαλκού για να σε patchαρει στην οπτική. Και οι αιτήσεις των παρόχων προς ΟΤΕ υλοποιούνται εντος 2 εργάσιμων ημερών!
    Με τις υγείες μας. Θέλαμε να φύγουμε από το μονοπώλιο του ΟΤΕ να πάμε σε ιδιώτη που θα μας σέβεται… αμ δε.

  9. #1149
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στην πλειοψηφία των κέντρων εξυπηρέτησης πελατών (call center) καθώς οι υπάλληλοι σε αυτά είναι τρίτων εταιρειών (ενοικιαζόμενοι υπάλληλοι) με τον ανάλογο μισθό.

  10. #1150
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλυτερα ειναι για αλλαγες και καινουρια συμβολαια κτλπ να πηγαινεις σε καταστημα του παροχου.

  11. #1151
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZaNteR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα ειναι για αλλαγες και καινουρια συμβολαια κτλπ να πηγαινεις σε καταστημα του παροχου.
    Απλά θα πρέπει να γνωρίζουν οτι αν πάνε σε κατάστημα δεν ισχύουν οι 14 ημέρες υπαναχώρησης

  12. #1152
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    UPDATE:
    Χθες το μεσημέρι και εντελώς ξαφνικά έμεινα απο τηλέφωνο και internet (οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές, αναβαθμίστηκα). Χωρίς προηγούμενη ενημέρωση, όπως επανειλημμένα μου είχαν πει, έγινε η αναβάθμιση που τόσο καιρό περίμενα. Τελικά μέσα σε μια εβδομάδα απο το χ3σιμο, ανταποκρίθηκαν.
    Συνέδεσα τον εξοπλισμό, και στο καπάκι πήρα το support για το firmware upgrade. Προέκυψε, όμως, ένα θεματάκι... Η 100αρα συγχρονίζει στα 61. Δηλώθηκε βλάβη, και περιμένω εξελίξεις.

  13. #1153
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spi_thas Εμφάνιση μηνυμάτων
    UPDATE:
    Χθες το μεσημέρι και εντελώς ξαφνικά έμεινα απο τηλέφωνο και internet (οι υποψίες μου βγήκαν αληθινές, αναβαθμίστηκα). Χωρίς προηγούμενη ενημέρωση, όπως επανειλημμένα μου είχαν πει, έγινε η αναβάθμιση που τόσο καιρό περίμενα. Τελικά μέσα σε μια εβδομάδα απο το χ3σιμο, ανταποκρίθηκαν.
    Συνέδεσα τον εξοπλισμό, και στο καπάκι πήρα το support για το firmware upgrade. Προέκυψε, όμως, ένα θεματάκι... Η 100αρα συγχρονίζει στα 61. Δηλώθηκε βλάβη, και περιμένω εξελίξεις.
    φαντάζομαι VDSL Vectoring (100Mbps) εννοείς

  14. #1154
    Εγγραφή
    28-07-2014
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    zte
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαντάζομαι VDSL Vectoring (100Mbps) εννοείς
    NAI. Εχω NOVA-Forthnet που πήραν απο τη WIND

  15. #1155
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Καλησπέρα, και καλή Σαρακοστή. Έχουμε κάποια ενημέρωση αν βελτιώθηκαν οι γραμμές από την ενεργοποίηση τους και μετά από τιη Wind; Γιατί με πήραν με προσφορά για την 100άρα και δεν ξέρω αν αξίζει. με την 50άρα πιάνω 40 από ΚΑΦΑΟ WIND στα 400 μέτρα περίπου.

Σελ. 77 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 57677275767778798287 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. ON στο ΙΛΙΟΝ
    Από kenouriosanemos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-10, 15:09
  4. FORTHNET - ΙΛΙΟΝ
    Από evagelos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-09, 11:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας