Σελ. 3 από 129 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 1933
  1. #31
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7950
    Path Level
    Fastpath
    Μακάρι το 2006 να έχουμε όλοι..

  2. #32
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    οπως ειπαν οι "υπευθυνοι" μεχρι το 2016 θα εχουμε και νεες καμπινες VDSL και οι περισσοτεροι θα εχουμε 50Mbps αλλα θα υπαρχει και το FFTH (100Mbps) υπομονη...τωρα αν θα ζουμε μεχρι τοτε...δεν το ξερω.

  3. #33
    Εγγραφή
    17-04-2005
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7950
    Path Level
    Fastpath
    Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι γενικότερα στα Δυτικά προάστια δεν υπάρχει κινητικότητα από πλευράς ΟΤΕ για αλλαγή καμπινών..

  4. #34
    Εγγραφή
    07-11-2008
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    mikrotik-ONT nokia
    ειναι απλα tragik

  5. #35
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ειπαν οι "υπευθυνοι" μεχρι το 2016 θα εχουμε και νεες καμπινες VDSL και οι περισσοτεροι θα εχουμε 50Mbps αλλα θα υπαρχει και το FFTH (100Mbps) υπομονη...τωρα αν θα ζουμε μεχρι τοτε...δεν το ξερω.
    Δεν νομιζω να δεις ποτε FTTH στην Ελλαδα λογω υψηλότατου κόστους όπως και παγκοσμίως δεν έχει υλοποιηθεί,υπαρχουν αλλες μεθοδοι πολυ πιο οικονομικές που θα ανεβάσουν τις ταχύτητες στα 100 έως και 200 Mbps συντομα στην Ελλαδα,αυτο εξαρταται απο το ποσό γρήγορα θα τα υλοποιήσει ο ΟΤΕ αυτα τα σχεδια,που πιστευω σχετικα συντομα.(απο το 2016 και μετα).
    http://www.kathimerini.gr/760948/art...te-ews-to-2020
    Να και το αρθρο με τον επιχειρισακο σχδιασμο του ΟΤΕ μεχρι το 2020.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jimlyk2011 : 23-04-14 στις 21:51.

  6. #36
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ειμαι 42 χρονων (2014) αρα εχω ελπιδες να το δω - να το ζησω

    δεν απεχει πολυ το 2016-2020

    τουλαχιστον ως ενας γερος-συνταξιουχος που θα ειμαι

    θα απολαμβανω γρηγορη ταχυτητα συνδεσης με το διαδικτυο

    σε συνδιασμο με το "δωρεαν WiFi" που μας υποσχονται (ας μην εχουμε δουλεια - φαγητο - σπιτι)

  7. #37
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Το 2020 θα χρειάζεσαι 20 χρόνια για να βγείς στη σύνταξη.

  8. #38
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι 42 χρονων (2014) αρα εχω ελπιδες να το δω - να το ζησω

    δεν απεχει πολυ το 2016-2020

    τουλαχιστον ως ενας γερος-συνταξιουχος που θα ειμαι

    θα απολαμβανω γρηγορη ταχυτητα συνδεσης με το διαδικτυο

    σε συνδιασμο με το "δωρεαν WiFi" που μας υποσχονται (ας μην εχουμε δουλεια - φαγητο - σπιτι)
    θελω να πιστευω πως αν κανεις λιγο υπομονη ακομα,ισως σε ενα χρονο απο τωρα ή και λιγοτερο να εχεις γρηγορο ιντερνετ στην περιοχη σου!Τα λοιπα αφορουν σε περαιτερω αυξηση των ονομαστικων ταχυτητων χωρις να χρειαστει να μπουν οπτικες ινες μεχρι τον κτιριο ή το σπιτι,αλλα με συνδυασμο η και τις νεες τεχνικες για ακομα γρηγοροτερο ιντερνετ,αλλα αυτο δεν ειναι κατι το οποιο θα υλοποιηθει αμεσα,φετος δηλαδη ή και νωρις του χρονου αλλα σιγα-σιγα.

  9. #39
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2020 θα χρειάζεσαι 20 χρόνια για να βγείς στη σύνταξη.
    μην εισαι και πολυ σιγουρος (ξερεις στην ηλικια που ειμαι τωρα και ανεργος) τοτε θα ειναι πιο ευκολο να βγω και να παρω την κατωτατη συνταξη (350 ευρω) καθως απο εργασια δεν εχω ελπιδες να βρω στην ελλαδα (απο θεμα ηλικιας-εμπειριας-γνωσεων) δεν συμφερει κανεναν εργοδοτη να προσλαβει εμενα οταν παιρνει εναν νεο στην θεση μου με τα μισα λεφτα.

    για αυτο λεω οτι θα κανω οτι και ενας γερος γειτονας μου (ολη μερα στο διαδικτυο)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimlyk2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να πιστευω πως αν κανεις λιγο υπομονη ακομα,ισως σε ενα χρονο απο τωρα ή και λιγοτερο να εχεις γρηγορο ιντερνετ στην περιοχη σου!Τα λοιπα αφορουν σε περαιτερω αυξηση των ονομαστικων ταχυτητων χωρις να χρειαστει να μπουν οπτικες ινες μεχρι τον κτιριο ή το σπιτι,αλλα με συνδυασμο η και τις νεες τεχνικες για ακομα γρηγοροτερο ιντερνετ,αλλα αυτο δεν ειναι κατι το οποιο θα υλοποιηθει αμεσα,φετος δηλαδη ή και νωρις του χρονου αλλα σιγα-σιγα.
    βασικα μου αρκει να μπουν οι νεες καμπινες στην περιοχη μου (νεα κεντρα εχουμε ηδη στην περιοχη) θεμα αποστασης δεν εχω (ειμαι ηδη στο VDSL 30αρα και ανετα μπαινει και η 50αρα (απλα δεν το κανω λογω οικονομικων λογων))

  10. #40
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην εισαι και πολυ σιγουρος (ξερεις στην ηλικια που ειμαι τωρα και ανεργος) τοτε θα ειναι πιο ευκολο να βγω και να παρω την κατωτατη συνταξη (350 ευρω) καθως απο εργασια δεν εχω ελπιδες να βρω στην ελλαδα (απο θεμα ηλικιας-εμπειριας-γνωσεων) δεν συμφερει κανεναν εργοδοτη να προσλαβει εμενα οταν παιρνει εναν νεο στην θεση μου με τα μισα λεφτα.

    για αυτο λεω οτι θα κανω οτι και ενας γερος γειτονας μου (ολη μερα στο διαδικτυο)

    - - - Updated - - -



    βασικα μου αρκει να μπουν οι νεες καμπινες στην περιοχη μου (νεα κεντρα εχουμε ηδη στην περιοχη) θεμα αποστασης δεν εχω (ειμαι ηδη στο VDSL 30αρα και ανετα μπαινει και η 50αρα (απλα δεν το κανω λογω οικονομικων λογων))
    Δεκτό και κατανοητό αυτο που λες.Μήπως αν έφευγες απο ΟΤΕ και πηγαίνες σε άλλη εταιρία που εχει αρκετά πιο χαμηλά τιμολόγια και μονο 50mbps δε θα σε συνέφερε λες;Π.χ. Με 27 ευρω στη Wind ως νέος συνδρομητής εχεις της Παναγίας τα ματιά που λέει ο λόγος σαν παροχές!

  11. #41
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καποτε θα ελεγα οτι ειναι σωστα αυτα που λες.

    δυστυχως ομως μετα το "παθημα που μου εγινε μαθημα" οταν πηγα σε εναλλακτικο παροχο και διαπιστωσα ποσο "καλα" ειναι

    προτιμω να ειμαι στον ΟΤΕ (VDSL) και ας πληρωνω κατι παραπανω αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο και τα νευρα τους στην θεση τους οπως και ολο το νευρικο μου συστημα αλλωστε για αυτα που την θελω μου κανει μια χαρα καθως εχω 3.5Mb/Sec Download και φυσικα χαμηλο ping για το χομπυ μου το Online Gaming μεσω κονσολας (XBOX Live) με τους φιλους μου (δεν εχω ουτε τηλεοραση πακετο , ουτε δωρεαν κλησεις σε κινητα (καρτοκινητο εχω μια χαρα την δουλεια μου κανω) παρα μονο δωρεαν αστικα/υπεραστικα).

    γιατι αν κρινω τι τραβανε συγγενεις-φιλοι-γνωστοι σε εναλλακτικους παροχους που ειναι (σε διαφορες περιοχες της αθηνας και πειραια)

    μακαρι κατι φιλοι απο πετρουπολη και γυρω περιοχες να ηταν γραμμενοι εδω να σας ελεγαν τις ιστοριες καθημερινης τρελας που αντιμετωπιζουν με FORTHnet - HOL - WIND να δουμε τι θα λεγατε τοτε (ξερω βεβαια οτι εξαρταται απο πολλους παραγοντες η συνδεση καθως πολλα μπορουν να φταινε....)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 27-04-14 στις 20:16.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καποτε θα ελεγα οτι ειναι σωστα αυτα που λες.

    δυστυχως ομως μετα το "παθημα που μου εγινε μαθημα" οταν πηγα σε εναλλακτικο παροχο και διαπιστωσα ποσο "καλα" ειναι

    προτιμω να ειμαι στον ΟΤΕ (VDSL) και ας πληρωνω κατι παραπανω αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο και τα νευρα τους στην θεση τους οπως και ολο το νευρικο μου συστημα αλλωστε για αυτα που την θελω μου κανει μια χαρα καθως εχω 3.5Mb/Sec Download και φυσικα χαμηλο ping για το χομπυ μου το Online Gaming μεσω κονσολας (XBOX Live) με τους φιλους μου (δεν εχω ουτε τηλεοραση πακετο , ουτε δωρεαν κλησεις σε κινητα (καρτοκινητο εχω μια χαρα την δουλεια μου κανω) παρα μονο δωρεαν αστικα/υπεραστικα).

    γιατι αν κρινω τι τραβανε συγγενεις-φιλοι-γνωστοι σε εναλλακτικους παροχους που ειναι (σε διαφορες περιοχες της αθηνας και πειραια)

    μακαρι κατι φιλοι απο πετρουπολη και γυρω περιοχες να ηταν γραμμενοι εδω να σας ελεγαν τις ιστοριες καθημερινης τρελας που αντιμετωπιζουν με FORTHnet - HOL - WIND να δουμε τι θα λεγατε τοτε (ξερω βεβαια οτι εξαρταται απο πολλους παραγοντες η συνδεση καθως πολλα μπορουν να φταινε....)
    Συμφωνώ με ολα όσα λες ειναι πολυ λογικά απλα πρεπει να σταθείς λιγο στο κομμάτι του οτι δεν ειναι απαραίτητο όλοι να εχουν προβλήματα στη Forthnet,τη Cyta,τη Wind κλπ, και δεύτερον οτι υπάρχουν αμετρητοι παράγοντες όσον αφορα το γρήγορο ιντερνετ(ADSL,VDSL) που μπορούν να σου δημιουργήσουν προβληματα

  13. #43
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M@rk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι γενικότερα στα Δυτικά προάστια δεν υπάρχει κινητικότητα από πλευράς ΟΤΕ για αλλαγή καμπινών..

    Μόνο στο Χαϊδάρι νομίζω έχουν σχεδιάσει να βάλουν...

    Τώρα για εμάς εδώ... άστο καλύτερα.

  14. #44
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γενικά το VDSL προχωράει εξαιρετικά αργά, κρίμα γιατί θα μπορούσαν να βασιστούν πολλές παλιές αλλά και νέες επιχειρήσεις σε αυτό και στα οφέλη του και να υπάρξουν και νέες θέσεις εργασίας. Τώρα συγκεκριμένα για την Πετρούπολη, μάλλον θα αργήσει ακόμη περισσότερο λόγω και μικρότερης ζήτησης από τον κόσμο, στους περισσότερους αρκεί το οικονομικότερο ADSL στα φτωχότερα δυτικά προάστια και γενικά μόνο σε ΒΠ και σχετικές περιοχές θα μπει λίγο πιο νωρίς πιστεύω. Εντωμεταξύ στο γνωστό "δαχτυλίδι" στην Κηφισίας και σε σημείο με πολλές εταιρείες που στεγάζονται από τα κτήρια του Βωβού, τα έχουν κάνει μαντάρα με τον σχεδιασμό των γραμμών που έρχονται απευθείας από το κτήριο του ΟΤΕ, με αποτέλεσμα η γραμμή να κάνει ένα κύκλο και να πηγαίνει μέσω των φαναριών του Παράδεισου Αμαρουσίου, οπότε η απόσταση είναι μεγαλύτερη του 1km και έτσι εκεί μπορεί να υπάρξει μόνο μέχρι ADSL!! Τραγικό!!!!!! Μετά πως περιμένουμε να έρθει VDSL Πετρούπολη;!;;;;; Κάντε όνειρα...... Και παραπάνω που λένε για το 2016 ότι θα γίνουν οι περισσότερες υλοποιήσεις και θα μπουν οι νέες καμπίνες κτλ., ρε παιδιά είναι "νωρίς" το 2016; Μιλάμε για σχεδόν 2 χρόνια (και ΑΝ γίνει αυτό που ακούγεται)!! Τι το ήθελαν και το έδωσαν στην αγορά τελικά αυτό το VDSL, είναι μόνο για όσους είναι κοντά σε κτήρια του OTE (κάτω από 1 km), έχει δει κανείς νέα ΚΑΦΑΟ, που όντως να φτάνει οπτική ίνα μέχρι εκεί; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο ΟΤΕ και οι εναλλακτικοί λάνσαραν ένα τόσο "ανέτοιμο" προϊόν...

  15. #45
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    νομιζω η λογικη του οτε ειναι σωστη. σεμια χρεωκοπημενη χωρα δεν κανεις μεγαλα ρισκα ειδικά αν εισαι ο μόνος πουκάνει επενδύσεις.

    το να βαλει vdsl στα ακ ηταν ευκολο και γενικα χωρις πολλά έξοδα σε σχεση με τα νεα καφαο τα οποια θα μπουν εκει που θα γινει πιο γρηγορα απόσβεση...

    - - - Updated - - -

    και καλα έκαναν πουτο λανσαραν. Γιατί αυτοί που είναι κοντά στα ΑΚ να μη βάλουν αν εχουν τη δυνατότητα;;

Σελ. 3 από 129 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL vdsl Νομος Φλωρινας.
    Από bestmania στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 15:33
  2. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  3. Πετρούπολη
    Από emfragmatron στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 11:28
  4. ΟΝ Πετρούπολη
    Από satpit στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-07, 15:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας