Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Δελτίο Τύπου: Με τη Vodafone παίρνεις μαζί σου στο εξωτερικό το πρόγραμμα σου για να μιλάς και να σερφάρεις ελεύθερα
    Δελτίο Τύπου:

    Πρώτη και μόνο η Vodafone, δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα σου σε περισσότερες από 160 χώρες σε όλο τον κόσμο με μια απλή ημερήσια χρέωση. Με την νέα υπηρεσία Vodafone Πας Παντού όλοι οι συνδρομητές συμβολαίου και καρτοπρογράμματος, ιδιώτες και επαγγελματίες, μπορούν να μιλούν, να δέχονται κλήσεις, να στέλνουν γραπτά μηνύματα αλλά και να σερφάρουν στο Internet ελεύθερα μόνο €3,99/ημέρα, στην Ευρώπη. Η ημερήσια χρέωση για τις χώρες εκτός Ευρώπης είναι €9,99.

    Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας είναι δωρεάν, ενώ η ημερήσια χρέωση ισχύει μόνο για τις ημέρες που γίνεται χρήση στο εξωτερικό.

    Πιο συγκεκριμένα, οι συνδρομητές που θα ενεργοποιήσουν το πρόγραμμα Vodafone Πας Παντού, θα μπορούν, όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό, να:


    • πραγματοποιούν κλήσεις χρησιμοποιώντας το χρόνο ομιλίας του προγράμματός τους
    • δέχονται κλήσεις χωρίς επιπλέον χρέωση με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 500 λεπτά ανά ημέρα
    • χρησιμοποιούν τα ενσωματωμένα sms του προγράμματός τους
    • κάνουν χρήση των ενσωματωμένων ΜΒ του προγράμματός τους για πλοήγηση στο Internet, με όριο πολιτικής ορθής χρήσης 500 ΜΒ ανά ημέρα


    Οι συνδρομητές Vodafone συνεχίζουν να απολαμβάνουν γρήγορο Mobile Internet, με ταχύτητες 3G, στις περισσότερες χώρες του κόσμου, ενώ έχουν πάντα τον έλεγχο του κόστους χρήσης τους, καθώς ενημερώνονται αυτόματα με γραπτό μήνυμα, όταν καταναλώσουν το 80% του ενσωματωμένου όγκου δεδομένων του προγράμματός τους και επίσης, όταν η μηνιαία χρέωση από χρήση Internet στο εξωτερικό φτάσει τα €50.

    Ο κ. Αλμπέρτος Μπουρλάς, Consumer Propositions Senior Manager, δήλωσε σχετικά: «Ειδικά στη σημερινή οικονομική συγκυρία όλοι οι καταναλωτές και εταιρίες έχουν την ανάγκη να μειώσουν τα έξοδα τους και να επικοινωνούν ξέγνοιαστα στα ταξίδια τους. Το νέο Vodafone Πας Παντού, προσφέρει στους συνδρομητές μας τη δυνατότητα να απολαμβάνουν ελεύθερη επικοινωνία και μοναδική εμπειρία Ιnternet και στο εξωτερικό με πολύ μικρό κόστος».

    Οι συνδρομητές που επιθυμούν να ενεργοποιήσουν το Vodafone Πας Παντού μπορούν να στείλουν κενό sms στο 1333, δωρεάν όταν βρίσκονται στην Ελλάδα, να καλέσουν την Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone (13830 για ιδιώτες και 1399 για επαγγελματίες) ή να επισκεφτούν ένα από τα καταστήματα Vodafone.

    Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/roaming


    Πηγή: Vodafone

  2. #2
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath

  3. #3
    Εγγραφή
    28-02-2005
    Μηνύματα
    390
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H168N
    Για CU ισχύει αυτό;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Αν και αρκετά ακριβό, για συγκεκριμένες περιπτώσεις και συνθήκες είναι καλό. Ειδικά αν θες και να μιλάς και να σερφάρεις.

    Πήγα το καλοκαίρι στις ΗΠΑ για 15 μέρες και είχα προπαραγγείλει προπληρωμένη SIM με data μαζί, που στοίχισε περίπου 100 €, και όταν έφτασα δεν έπαιζε διότι οι μ*** δεν την είχαν ενεργοποιήσει, οπότε έφαγα και χρεώσεις σε help desk. Και ήταν και άθλιο γενικά το πακέτο, ποιότητα κλήσεων χάλια, τρόπος κλήσης εντελώς ανώμαλος, οπότε κάποιες απαραίτητες κλήσεις τις έκανα αναγκαστικά με roaming. Αν αυτό το πακετάκι της VF υπήρχε τότε, θα το έβαζα και θα ηρεμούσα.

    (Δεν είναι για να κάνεις την πλάκα σου πάντως, πρέπει να το χρειάζεσαι.)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Μου ζήτησε η γυναίκα μου να την πάω κάπου που δεν έχει ξαναπάει. Την πήγα στην κουζίνα...

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.344
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Καλό.

  6. #6
    Εγγραφή
    16-03-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Οτι βρω
    Καλο προγραμμα για καποιον που θα μεινει λιγες μερες εξωτερικο...Παντως για καποιους σαν και εμενα που ενεργοποιησαν το μηναιο προγραμμα δεδομενων πριν λιγο καιρο ( με ελαχιστη παραμονη 3 μηνων ) την πατησαμε , γιατι αν δεν εχει ληξει το 3 μηνο δεν μπορουμε να εκμεταλευτουμε το καινουργιο προγραμμα που οπως αναφερει ο αγαπητος Κος Αλμπερτος βοηθαει στο να μειωσουμε τα εξοδα μας και να επικοινωνουμε ξέγνοιαστα στο εξωτερικο , μαλλον για τους ηδη πελατες της εταιριας που εργαζεται δεν ισχυει αυτο...

    Ηθελα να 'ξερα οταν σκαρφίζονται αυτα τα νεα προγραμματα και πακετα εχουν υπ'οψιν τους πελατες τους που ηδη ειναι σε αλλα προγραμματα παρομοια ?

    Γενικα ειμαι κατα των υποχρεωτικών παραμονών κτλ ακριβως για τον παραπανω λογο , για να εχω μια ευελιξία , και ως πελατης τους θα ηθελα να την ειχα με την συγκεκριμενη εταιρια.

    ΥΓ. ο Αλμπερτος Μπουρλας εχει καμιά σχεση με τον Ρόμπυ Μπουρλας CEO των Public+Multirama+Getitnow ?

  7. #7
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    καλη κινηση απο βοντα,παντα νομιζω πρωτη εβγαζε τετοιες ανακοινωσεις
    VAMOS ARIS

  8. #8
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλό πρόγραμμα και σε γλυτώνει από δυσάρεστες εκπλήξεις - χρεώσεις.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  9. #9
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    • πραγματοποιούν κλήσεις χρησιμοποιώντας το χρόνο ομιλίας του προγράμματός τους
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11486
    Διευκρινίσεις
    • Μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, οι εξερχόμενες κλήσεις προς Ελλάδα ή προς τη χώρα περιαγωγής στην οποία βρίσκεσαι χρεώνονται σύμφωνα με τις εθνικές χρεώσεις.
    • Οι εξερχόμενες κλήσεις καταναλώνουν από τα ενσωματωμένα λεπτά ομιλίας προς όλους ή προς άλλα δίκτυα, ανάλογα με το πρόγραμμα του συνδρομητή.
    • Οι εξερχόμενες κλήσεις προς δίκτυα άλλης χώρας εκτός της Ελλάδας και εκτός της χώρας περιαγωγής και οι κλήσεις προς δορυφορικά δίκτυα και προς υπηρεσίες αυξημένης χρέωσης δεν εμπίπτουν στην Ημερήσια χρέωση του VodafonePass Παντού, αλλά ακολουθούν τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Όταν ο συνδρομητής βρίσκεται σε χώρα που δεν περιλαμβάνεται στη Ζώνη Α ή Β, τότε οι χρεώσεις ακολουθούν τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων sms, η χρέωση ακολουθεί τις εθνικές χρεώσεις.
    • Μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων ΜΒ, η χρέωση είναι σύμφωνα με το Ημερήσιο πρόγραμμα περιαγωγής δεδομένων (€5/15ΜΒ/ημέρα στην Ευρωπαϊκή ζώνη και στη συνέχεια 0,0097€/10KB ή €15/5ΜΒ/ημέρα στον Υπόλοιπο κόσμο και στη συνέχεια 0,0293€/10KB)
    • Για τη χρήση Internet ισχύει όριο πολιτικής ορθής χρήσης 500ΜΒ/ημέρα και μετά την κατανάλωσή τους εφαρμόζονται οι χρεώσεις του Ημερησίου πακέτου περιαγωγής δεδομένων
    • Για τις εισερχόμενες κλήσεις ισχύει όριο πολιτικής ορθής χρήσης 500 λεπτά/ημέρα και μετά την κατανάλωσή τους η χρέωση ακολουθεί τις βασικές χρεώσεις περιαγωγής.
    • Η Ημερήσια χρέωση Vodafone Πας Παντού εφαρμόζεται μόλις ο συνδρομητής, ο οποίος βρίσκεται στο εξωτερικό σε μία από τις χώρες της Ζώνης Α ή της Ζώνης Β, πραγματοποιήσει μια από τις ακόλουθες κινήσεις προς τους ενδεδειγμένους προορισμούς: α) εξερχόμενη ή εισερχόμενη κλήση φωνής, γ) αποστολή sms, γ) σύνδεση στο internet και ισχύει μέχρι τις 4:00πμ ώρα Ελλάδος.
    • Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.
    Δώστε μεγάλη προσοχή σε αυτό που έκανα bold/κόκκινο, διότι αρκετοί την έχουμε πατήσει παλιότερα με αντίστοιχα roaming προγράμματα της Vodafone.

    Για εξερχόμενες κλήσεις ισχύουν ΜΟΝΟ τα ενσωματωμένα λεπτά (πχ 30', 50', κτλ) και όχι τα 1500' / 1500 SMS προς άλλους Vodafone συνδρομητές (ή και σταθερά ανάλογα το πακέτο), ασχέτως ότι σου δίνεται η εντύπωση ότι είναι ενσωματωμένα όταν σου διαφημίζουν το πρόγραμμα σύνδεσης.

    Περιέργως πάντα η Vodafone αυτό το έχει στα ψιλά γράμματα διευκρινίσεων και το αναφέρει εμμέσα. Ξεκάθαρα στο λένε στην τηλεφωνική υποστήριξη όταν σου έρθει ο λογαριασμός φοΥΣΚΩΜΕΝος με επιπλέον εκατοντάδες ευρώ.

    ΥΓ. Το ίδιο υποθέτω ισχύει και για τις διάφορες προσφορές, bonus, €0.01/λεπτό προς 2 προορισμούς κτλ. Οπότε μόνο χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις-χρεώσεις δεν είναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 14-12-12 στις 16:54.

  10. #10
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κοίτα που νομίζαμε ότι μόνο οι τράπεζες έχουν ψιλά γράμματα !
    Δηλαδή αν δεν το προσέξεις και την πατήσεις, μπορεί να σου στοιχίσει η πληρωμή του φουσκωμένου λογαριασμού όσο και η αγορά ενός καλού smartphone !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  11. #11
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Το θεωρω μεγαλη απατη και μουφα.

    Μεχρι τωρα υπηρχε το passport στο οποιο πχ μπορουσες να χρησιμοποιησεις τα δωρεαν MB σου χωρις χρεωση επιπλεον.
    Εγω ελειψα επαγγελματικο ταξιδι προσφατα και ολη την εβδομαδα ειχα free ολα τα δωρεαν MB του προγραμματος χωρις αλλη χρεωση, τα SMS με χρεωση 12 λεπτα (συν ΦΠΑ) και σε συνεφεραν οι εισερχομενες (μιλας +1 ωρα με χρεωση 1 ευρω με ΦΠΑ) ενω οι εξερχομενες δεν συμφερουν.

    Τωρα με αυτο θα σε χρεωνει καθε μερα 3,99 ευρω, δλδ εγω που ελειψα 7 μερες θα πληρωνα επιπλεον 28 ευρω οταν τωρα δεν θα πληρωσω τιποτα πλην των 4-5 εισερχομενων κλησεων που ειχα και των 10 περιπου sms.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεωρω μεγαλη απατη και μουφα.

    Μεχρι τωρα υπηρχε το passport στο οποιο πχ μπορουσες να χρησιμοποιησεις τα δωρεαν MB σου χωρις χρεωση επιπλεον.
    Εγω ελειψα επαγγελματικο ταξιδι προσφατα και ολη την εβδομαδα ειχα free ολα τα δωρεαν MB του προγραμματος χωρις αλλη χρεωση, τα SMS με χρεωση 12 λεπτα (συν ΦΠΑ) και σε συνεφεραν οι εισερχομενες (μιλας +1 ωρα με χρεωση 1 ευρω με ΦΠΑ) ενω οι εξερχομενες δεν συμφερουν.

    Τωρα με αυτο θα σε χρεωνει καθε μερα 3,99 ευρω, δλδ εγω που ελειψα 7 μερες θα πληρωνα επιπλεον 28 ευρω οταν τωρα δεν θα πληρωσω τιποτα πλην των 4-5 εισερχομενων κλησεων που ειχα και των 10 περιπου sms.
    Μάλλον τα έχεις μπερδέψει ή/και δεν ξέρεις τι πληρώνεις στον λογαριασμό σου.

    Καταρχάς, το VF passport δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το data plan. Το VF Passport αφορά μόνο το σταθερό κόστος ανά εισερχόμενη / εξερχόμενη κλήση και αποστολή μηνύματος όταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό. Το κόστος ειναι €0.83 και €2.60 ανά κλήση για τις ζώνες 1 και 2 αντίστοιχα, άσχετα με τη διάρκειά της εφόσον δεν υπερβαίνει τη μία ώρα (το usage χρεώνεται σαν να ήσουν στην Ελλάδα). Η αποστολή μηνύματος χρεώνεται €0.13. Για περισσότερες λεπτομέρειες, εδώ.

    Όσον αφορά τη χρήση δεδομένων στο εξωτερικό υπάρχει το TYTA (Take Your Tariff Abroad) και προφανώς δεν είναι δωρεάν. Το κόστος είναι €5 το μήνα και περιλαμβάνει ό,τι και το VF Passport + δωρεάν χρήση δεδομένων από την ενσωματωμένη data tariff. Για περισσότερες πληροφορίες, εδώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εξερχόμενες κλήσεις ισχύουν ΜΟΝΟ τα ενσωματωμένα λεπτά (πχ 30', 50', κτλ) και όχι τα 1500' / 1500 SMS προς άλλους Vodafone συνδρομητές (ή και σταθερά ανάλογα το πακέτο), ασχέτως ότι σου δίνεται η εντύπωση ότι είναι ενσωματωμένα όταν σου διαφημίζουν το πρόγραμμα σύνδεσης.
    Δεν ισχύει αυτό.

    Χρησιμοποιείς το πρόγραμμά σου ακριβώς σαν να βρίσκεσαι στην Ελλάδα.

    --------

    Το νέο πρόγραμμα είναι πολύ οικονομικότερο από τα υπάρχοντα roaming προγράμματα, ακόμα και για αυτούς που κάνουν ελάχιστη χρήση του κινητού τους στο εξωτερικό.
    Συγκεκριμένα, συμφέρει όσους έχουν τουλάχιστον 5 κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες) τη μέρα στη ζώνη 1 (5*€0.83 = €4.15 > €3.99) και 4 κλήσεις στη ζώνη 2 (4*€2.60 = €10.40 > €9.99). Αυτά χωρίς φυσικά να έχει υπολογιστεί η δωρεάν χρήση δεδομένων και μηνυμάτων του εκάστοτε προγράμματος.

    Συνολικά, πολύ καλή κίνηση απο VF!

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisscsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον τα έχεις μπερδέψει ή/και δεν ξέρεις τι πληρώνεις στον λογαριασμό σου.

    Καταρχάς, το VF passport δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το data plan. Το VF Passport αφορά μόνο το σταθερό κόστος ανά εισερχόμενη / εξερχόμενη κλήση και αποστολή μηνύματος όταν βρίσκεσαι στο εξωτερικό. Το κόστος ειναι €0.83 και €2.60 ανά κλήση για τις ζώνες 1 και 2 αντίστοιχα, άσχετα με τη διάρκειά της εφόσον δεν υπερβαίνει τη μία ώρα (το usage χρεώνεται σαν να ήσουν στην Ελλάδα). Η αποστολή μηνύματος χρεώνεται €0.13. Για περισσότερες λεπτομέρειες, εδώ.
    Μαλλον εσυ κανεις καποιος λαθος.
    Επειδη το τηλεφωνο ειναι εταιρικο και βλεπω τις χρεωσεις και μιλησα και εγω με το 1399 στη δικη μου περιπτωση τουλαχιστον πλην των χρεωσεων για τις εισερχομενες και τα μηνυματα, δεν υπηρχε χρεωση για τα δωρεαν MB τα οποια χρησιμοποιησα κανονικα. Και ηταν αρκετα γιατι λαμβανα και εστελνα αρκετα emails με attachments και σερφαρα στο ιντερνετ. Τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση δεν υπηρξε ουδεμια επιπλεον χρεωση. Και η κοπελα στο 1399 οταν ειχα καλεσει πριν το ταξιδι ηταν καθετη οτι δεν απαιτειται κατι απο την μερια μου, τα καλυπτει ολα το passport και δεν υπαρχει επιπροσθετει χρεωση για τα MB (οπως και δεν υπηρχε).
    Και δεν πιστευω οτι στο 1399 που ειναι για εταιρικους πελατες βαζουν υπαλληλους που δεν ξερουν τι λενε.

    Οπως λεει και εδω

    http://www.vodafone.gr/portal/client...n?pageId=11166

    Για τους συνδρομητές του νέου Vodafone Unlimited 175 καθώς και του Vodafone Mobile Internet Unlimited η δυνατότητα παρέχεται δωρεάν και αυτόματα με την εγγραφή τους στο πρόγραμμα!
    Επειδη εχω το Unlimited ξερω τι σου λεω, στο εταιρικο δεν μου το χρεωσε επιπλεον 5 ευρω παγιο το μηνα για χρηση στο εξωτερικο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 15-12-12 στις 23:38.

  14. #14
    Εγγραφή
    20-01-2011
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19500/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εσυ κανεις καποιος λαθος.
    Επειδη το τηλεφωνο ειναι εταιρικο και βλεπω τις χρεωσεις και μιλησα και εγω με το 1399 στη δικη μου περιπτωση τουλαχιστον πλην των χρεωσεων για τις εισερχομενες και τα μηνυματα, δεν υπηρχε χρεωση για τα δωρεαν MB τα οποια χρησιμοποιησα κανονικα. Και ηταν αρκετα γιατι λαμβανα και εστελνα αρκετα emails με attachments και σερφαρα στο ιντερνετ. Τουλαχιστον στη δικη μου περιπτωση δεν υπηρξε ουδεμια επιπλεον χρεωση. Και η κοπελα στο 1399 οταν ειχα καλεσει πριν το ταξιδι ηταν καθετη οτι δεν απαιτειται κατι απο την μερια μου, τα καλυπτει ολα το passport και δεν υπαρχει επιπροσθετει χρεωση για τα MB (οπως και δεν υπηρχε).
    Και δεν πιστευω οτι στο 1399 που ειναι για εταιρικους πελατες βαζουν υπαλληλους που δεν ξερουν τι λενε.

    Οπως λεει και εδω

    http://www.vodafone.gr/portal/client...n?pageId=11166



    Επειδη εχω το Unlimited ξερω τι σου λεω, στο εταιρικο δεν μου το χρεωσε επιπλεον 5 ευρω παγιο το μηνα για χρηση στο εξωτερικο.
    Φίλε μου, στα πολύ υψηλά πάγια υπάρχουν όντως αυτές οι εξαιρέσεις, όπως είναι το unlimited 175, MyBusiness 150 κτλ. Προφανώς, αυτό δεν ισχύει για το ~95% των συνδρομητών που δεν έχουν αυτά τα υψηλά συμβόλαια και επωφελούνται σημαντικά από το νέο πρόγραμμα, το οποίο δεν είναι "απάτη και μούφα" όπως το χαρακτήρισες. Το υπόλοιπο ~5% μπορεί να συνεχίζει να απολάμβάνει το TYTA εντελώς δωρέαν. Επίσης, να επαναλάβω ότι το VF Passport δεν έχει να κάνει με τη χρήση data.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλημέρα,

    Η γνωστή χαοτική κατάσταση, κάθε τόσο αλλάζουν κάτι και μπλέκονται οι έννοιες και μας μπλέκουν και εμάς...

    Έχω Ευέλικτο Επαγγελματικό 180, μαζί με Vodafone Passport για τις κλήσεις roaming και Mobile Internet Unlimited το οποίο είναι 3 GB και χρησιμοποιείται στην Ευρώπη. Επειδή ταξιδεύω πολύ συχνά στην Ευρώπη, με καλύπτει απόλυτα.

    Πήρα στο 1399 (εταιρικοί πελάτες) να ρωτήσω τι γίνεται με το "Πας Παντού", δηλαδή με αυτό το καινούριο. Απ'ότι κατάλαβα απευθύνεται σε όσους δεν έχουν κάτι άλλο, δηλαδή αν εγώ δεν είχα passport ή/και unlimited internet και ήθελα να πάω ένα ταξιδάκι, θα έπαιρνα το Πας Παντού για τις ημέρες που θα ήμουν έξω.

    Επίσης, σε ερώτησή μου τι θα κάνω αν ταξιδέψω π.χ. στις ΗΠΑ, τότε λέει "βγάζω προσωρινά το Take Your Time Away (αυτό που έχω τώρα δηλαδή), βάζω το "Πας Παντού", και όταν επιστρέψω ξανακουμπώνω το παλιό. Αυτό φυσικά είναι τεράστιο ρίσκο, αν μπλέξει κάπου στην πορεία έχασες...

    Συμπέρασμα, από προσωπική εμπειρία:
    - αν ταξιδεύεις ψιλοσπάνια και λείπεις λίγες ημέρες, το "Πας Παντού" είναι καλό
    - αν ταξιδεύεις συχνά στην Ευρώπη, βάζεις κάτι άλλο π.χ. τα 5 ευρώ για να έχεις το ενσωματωμένο μαζί σου
    - αν θες να πας ΗΠΑ, με το που φτάνεις αγοράζεις κάτι σαν αυτό το ταϊζεις με το ποσό που σου ταιριάζει και καθαρίζεις
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Μου ζήτησε η γυναίκα μου να την πάω κάπου που δεν έχει ξαναπάει. Την πήγα στην κουζίνα...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-11, 19:27
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-11, 22:27
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-10, 12:08
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-08, 21:03
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-05, 14:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας