Σελ. 194 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 174184189192193194195196199204214 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.896-2.910 από 3281
  1. #2896
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    24αρα με 600 προς κινητά που έχω εγώ με 23ε λέει τπτ η μπα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #2897
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθεσινη προταση την οποια αποδεχθηκα. VDSL 50 απεριοριστα/αστικα/υπεραστικα 360 λεπτα κινητα//διεθνη στα 20,63 τελικη τιμη με e-bill. Μεχρι τωρα πληρωνα 19,40 για adsl νομιζω για 1,23 ευρω επιπλεον αξιζει. Παλαιοτερα το ιδιο πακετο μου το δινανε 26,80 και εριχνα ακυρο
    Αφού 22,83 έχει τις nova με τους δύο μήνες δώρο βγαίνει η τιμή του σιγά σιγά βλέπω να καταργείται κι το adsl.
    Πολύ καλή τιμή καλό

  3. #2898
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι adsl οπως μου ειπε μια κυρια απο το 13830 σταδιακα οντως πανε για καταργηση και οι συνδρομητες θα πανε χωρις αυξηση τιμης σε vdsl 50 αν υπαρχει καμπινα. Αν ειναι απο αστικο κεντρο σε vdsl 30 οπου εκει υπαρχει κινδυνος να απολαμβανουν την ταλαιπωρια που τραβαω εγω ενα μηνα τωρα .

    Ταλαιπωρια εντος εισαγωγικων βεβαια .
    Απλα λογω DLM η γραμμη ειναι πλεον απο τις 10 του μηνα κλειδωμενη στα 24/1 και αφου περασε η εβδομαδα προσαρμογης του νεοσυλλεκτου πλεον απο την ΤΥ δεν μπαινουν καν στον κοπο να μου κανουν ρισετ εστω και προσωρινα για να επανελθει κι οσο κρατησει .

    Ολο αυτο το διαστημα με 0 CRC errors , O αποσυνδεσεις . Η γραμμη δουλευει κανονικα αλλα για καποιο αδιευκρινιστο λογο το DLM με κραταει εκει .

    Σε 64 μερες θα αποφασισει αν θα με ξανα ανεβασει και σε περιπτωση που μεχρι τοτε δεν εχει καταγραψει κατι

    εκτος οριων .

    Εχω κανει αιτηση για λυση συμβολαιου λογω του οτι η γραμμη δεν πιανει το ελαχιστο εγγυημενο οριο .
    Μου ειπαν οτι σε τετοια περιπτωση απλα κανουν εκπτωση 10% .
    Αλλη λυση να με κατεβασουν σε 24 adsl πληρωνοντας πεναλτυ και χωρις να μπορουν να μου εγγυηθουν οτι θα αλλαξω dslam ωστε να γυρισω σε voip , οπως ημουν απο εποχες CYTA χωρις το παραμικρο προβλημα σε adsl και vdsl 35/3.5 .

    Τεχνικος οτε που μετρησε μου ειπε οτι ανεβαζει ταση απο την καθετο . Για να μην μπω σε διαδικασια να περασω αλλη καθετο ( χωρις απαραιτητα να βρεθει λυση με αυτο ) μου προτεινε να ζητησω να με αλλαξουν και να με βαλουν σε dslam που ειναι με voip τηλεφωνια .

    Το γραφω κι εδω μηπως εχει καποιος μπαρουτοκαπνισμενος καμια ιδεα πως να κινηθω .

    Θελω να φυγω λογω του οτι με κοροιδευαν οτι το DLM μπορει να απενεργοποιηθει , απλα περιμενω απαντηση απο την vodafone αν εμμενουν σε πεναλτυ αποχωρησης και το υψος αυτου .

  4. #2899
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αν υπάρχει διαθεσιμότητα για vdsl..
    Αν δεν υπάρχει παίζει να παίξει και χειρότερα από adsl..

    Το dlm που λες στη περίπτωση σου δεν είναι απόλυτο, απλά όταν για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κλειδώσει σε vdsl το γυρνάει σε 24/1..
    Είναι το γνωστό failsafe προφίλ..
    Πάλι σε vdsl στο δίνει το 24/1 η σε adsl;
    Αν όντως πάντως είναι λόγω dlm τότε με ρεσετ δεν γίνεται τπτ.. Πρέπει να πάνε από κοντά να κάνουν power cycle τη κάρτα υποθέτω..
    Και πάλι δεν θα κρατήσει πολύ αν το dlm βλέπει ερρορ η αποσυνδέσεις..
    Σε εμένα το dlm έκανε αλλαγές κάθε 10-15 ημέρες πρπ..
    Φαίνεται να προτιμάει τη σταθερότητα έναντι της ταχύτητας, ακόμα αν και τα ερρορ δεν δημιουργούν πρόβλημα στη γραμμή και αποδίδει κανονικά..
    Στη περίπτωση μου το dlm με έριχνε στη κατώτατη ταχύτητα που έγραφε το συμβόλαιο, οπότε δεν μπορούσα να κάνω τπτ, καταγγελία δλδ..
    Αν αιτηθείς 24αρα παίζει να παίξεις και χειρότερα..
    Από αστικό κέντρο παίρνεις ε;
    Τώρα δεν έχεις voip; Έχεις pstn; Η έχεις κάνει επιστροφή σήματος; Δεν κατάλαβα..
    Ζήτα τα γραπτώς όλα αυτά πάντως.. Όχι μόνο προφορικά..
    Στατιστικά πριν κ μετά έχεις;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #2900
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο τοτε που εγινε η αναβαθμιση σε vdsl δεν εχω ουτε 1 CRC error ειτε σε 30/3 , ειτε σε 24/3 που επεσε αρχικα , ειτε σε 24/1 που ειναι κλειδωμενο τωρα .
    Μονο τα φυσιολογικα fec sto download

    Δεν εχω παρατηρησει καμια αποσυνδεση . Μονο οσα ανοιξε κλεισε εχω κανει εγω που αλλαζω ρυθμισεις μπας και γινει κανενα θαυμα .

    Πλεον ειμαι σε τηλεφωνια pots , το γνωστο pstn ενω ολα τα προηγουμενα χρονια ημουν σε voip απο cyta .
    Ακομα και οταν εγινε η εξαγορα και αργοτερα η εννοποιηση απο την vodafone παρεμενα στα ιδια . Ισως ηταν μισθωμενη η γραμμη απο τον ΟΤΕ . Δεν ξερω πως τα ειχε η cyta .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  στατιστικα ρουτερ 19-9-21 .jpg 
Εμφανίσεις:  44 
Μέγεθος:  208,1 KB 
ID: 230846

    Πριν λιγο απενεργοποιησα παλι τα παντα στο modulation και μηδενισε η μετρηση ημερων αλλα δεν αλλαζει κατι . Ακομα και 20+ μερες που το ειχα σερι δεν ειχε εμφανισει ουτε 1 CRC .

  6. #2901
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η γραμμή σου κάνει μπαμ ότι σηκώνει παραπάνω..
    Αν όντως δεν είχες ερρορ η αποσυνδέσεις απορώ γιατί έγινε αυτό..
    Πως και όταν έγινε η μετάβαση δεν σε πήγαν σε voip; Περίεργο.. Συνήθως σε voip το πήγαιναν..
    Στην όλη ιστορία ο οτε μόνο στο χαλκό κολλάει, τα συστήματα της cyta πέρασαν απλά στη βόντα..
    Θα πρότεινα να κάνεις γραπτό παράπονο από τη φόρμα επικοινωνίας.. Κάπου υπάρχει το link, δεν το έχω πρόχειρο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #2902
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο ΑΚ κωσταντινουπολεως πατρα απο οπου παιρνω (λιγοτερο απο 200 μετρα αποσταση ) η vodafone δεν εχει voip εξοπλισμο . Το εμαθα εκ των υστερων απο την τεχνικη υποστηριξη , αν το γνωριζα θα εμενα οπως ημουν να εχω τουλαχιστον 18-2 με anex-m και 6αρι προφιλ .

  8. #2903
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ΑΚ κωσταντινουπολεως πατρα απο οπου παιρνω (λιγοτερο απο 200 μετρα αποσταση ) η vodafone δεν εχει voip εξοπλισμο . Το εμαθα εκ των υστερων απο την τεχνικη υποστηριξη , αν το γνωριζα θα εμενα οπως ημουν να εχω τουλαχιστον 18-2 με anex-m και 6αρι προφιλ .
    Ώστε έτσι με το voip ε; Σπάσιμο.. Το προτιμώ πλέον το voip..
    Από την άλλη.. Το αννεχ-μ και το σνρ6 μας αφήσαν χρόνους που λένε..
    Πάνε αυτά που ξέραμε με τη νέα πολιτική και το dlm..
    Αν διαβάζεις και στα άλλα θέματα που το συζητάμε..
    Οπότε κοίτα να λύσεις το πρόβλημα σου τώρα, και πάλι καλά να λες που μπορείς κ έχεις κ vdsl..
    Στείλε τους μέσω της φόρμας επικοινωνίας αν βρεις τη σελίδα και μακάρι να στο φτιάξουν.. Αν είναι από κάτι άλλο, π.χ κολλημένη πόρτα, που δεν νομίζω..
    Γιατί αν όντως είναι θέμα dlm, δύσκολα θα βγάλεις άκρη.. Έτσι νομίζω δλδ..
    Παίζει αν τους κυνηγήσεις μέσω κ εεττ για τη ταχύτητα που κλειδώνεις να σε αφήσουν να φύγεις αζημίως παρά να βγάλετε άκρη με το dlm..
    Πιο πιθανό είναι αυτό δλδ, το να φύγεις..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-09-21 στις 04:19.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #2904
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κυνήγησε τους όσο δε πάει, η γραμμή σου είναι για τα μέγιστα και σε έχουν κλειδώσει σε προφίλ 24/1
    Κάνε και καταγγελία στην ΕΕΤΤ..
    Έχεις υψηλή ρήτρα αν σηκωθείς και φύγεις;

  10. #2905
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ποσό δεν το ξέρω γιατί το συμβόλαιο που έχουν αναρτημένο στο my Vodafone είναι κενό

    Εκεί που αναγράφει το πέναλτυ ανά μήνα ειναι κενα μιας και δεν έχουν περάσει ούτε την έκπτωση . Στο συμβόλαιο αναγράφεται μηνιαίο πάγιο στα 50 ευρώ και κάτι σεντς .Οι δύο πρώτοι μήνες που έχει εκδωθει λογαριασμός εχουν έρθει στα 93 ευρώ .Περιμένω να έρθει ένας σωστός .

    Βέβαια υπάρχει το πρώτο συμβόλαιο που είχαν στείλει το οποίο στο σύστημα ακυρώθηκε ( λόγια της υπαλλήλου στο τμήμα ανανεώσεων ) αλλά Παρ όλα αυτά μέσω αυτού με αναβάθμισαν τελικα σε τριανταρα όταν αποφάσισαν ότι δεν μπορούν να με πάνε σε πενηντάρα .

    Οπότε τα ποσά τα ίδια είναι , απλά περιμένω. επίσημη απάντηση τι ποσό ζητάνε όντας κλειδωμένος σε 24/1 .

    Μόνο και μόνο τις τηλεφωνικές συνομιλίες να κάτσουν να ακούσουν αρκεί .

    - - - Updated - - -

    Μπηκα στο ρουτερ να δω τι γινεται , στις 6 παρα 5 το πρωι ειχαμε νεα επεμβαση του DLM εκτος αν πηγαν τεχνικοι στο dslam στις 6 το πρωι κυριακης .

    Για αρχη το συμβολαιο απο my vodafone οπου δεν εχει περαστει η εκπτωση .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  συμβολαιο χωρις πεναλτυ απο my vodafone 18-9-21.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  431,8 KB 
ID: 230848

    Θα γινει πιστωση βεβαια , απλα για το μπαχαλο που γινεται η ολη ιστορια εκτος αν θελησει καποιος να παιξει "βρωμικα" ...

    Εδω το modulation στο οποιο ξετικαρα τα παντα . Δοκιμαζω διαφορα ανα καποιες μερες μπας και δουλεψει κατι .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  modulation ρουτερ 19-9-21.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  156,2 KB 
ID: 230849

    Στο τελος το κερασακι : Στις 6 παρα το πρωι λοιπον το DLM για πρωτη φορα ανεβασε απο μονο του την προβληματικη γραμμη μου , κι οχι λιγο λιγο οπως διαβαζουμε στα λινκ που ανεβασε ο GregoirX23 για τον τροπο λειτουργιας του DLM .

    Εδω στις 12:02 το βραδυ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  στατιστικα ρουτερ 19-9-21 .jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  208,1 KB 
ID: 230850

    Εδω στις 11:12 το πρωι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  στατιστικα ρουτερ 19-9-21 πρωινα μετα απο επεμβαση DLM.jpg 
Εμφανίσεις:  40 
Μέγεθος:  208,9 KB 
ID: 230851

    Με εβαλε μαλιστα σε προφιλ με πενταρι upload .
    Θα βαλω διπλα καντηλακι να καιει για τα δαιμονια , δεν το ακουμπαω καθολου και θα βγαζω καθε μερα σκριν σοτ να δω ποτε θα ξαναβγει ο τσακι απο μεσα του για να με παει στο 8/1 μετα .

    Κατα τα αλλα , τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω .

    Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν στησει ενα συστημα DLM στου κασιδη το κεφαλι .

    Σορυ για το σεντονι , αν υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με DLM μου διεφυγε οποτε κακως τα εγραψα εδω .

    - - - Updated - - -

    Μπηκα στο ρουτερ να δω τι γινεται , στις 6 παρα 5 το πρωι ειχαμε νεα επεμβαση του DLM εκτος αν πηγαν τεχνικοι στο dslam στις 6 το πρωι κυριακης .

    Για αρχη το συμβολαιο απο my vodafone οπου δεν εχει περαστει η εκπτωση .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  συμβολαιο χωρις πεναλτυ απο my vodafone 18-9-21.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  431,8 KB 
ID: 230848

    Θα γινει πιστωση βεβαια , απλα για το μπαχαλο που γινεται η ολη ιστορια εκτος αν θελησει καποιος να παιξει "βρωμικα" ...

    Εδω το modulation στο οποιο ξετικαρα τα παντα . Δοκιμαζω διαφορα ανα καποιες μερες μπας και δουλεψει κατι .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  modulation ρουτερ 19-9-21.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  156,2 KB 
ID: 230849

    Στο τελος το κερασακι : Στις 6 παρα το πρωι λοιπον το DLM για πρωτη φορα ανεβασε απο μονο του την προβληματικη γραμμη μου , κι οχι λιγο λιγο οπως διαβαζουμε στα λινκ που ανεβασε ο GregoirX23 για τον τροπο λειτουργιας του DLM .

    Εδω στις 12:02 το βραδυ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  στατιστικα ρουτερ 19-9-21 .jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  208,1 KB 
ID: 230850

    Εδω στις 11:12 το πρωι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  στατιστικα ρουτερ 19-9-21 πρωινα μετα απο επεμβαση DLM.jpg 
Εμφανίσεις:  40 
Μέγεθος:  208,9 KB 
ID: 230851

    Με εβαλε μαλιστα σε προφιλ με πενταρι upload .
    Θα βαλω διπλα καντηλακι να καιει για τα δαιμονια , δεν το ακουμπαω καθολου και θα βγαζω καθε μερα σκριν σοτ να δω ποτε θα ξαναβγει ο τσακι απο μεσα του για να με παει στο 8/1 μετα .

    Κατα τα αλλα , τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω .

    Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν στησει ενα συστημα DLM στου κασιδη το κεφαλι .

    Σορυ για το σεντονι , αν υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με DLM μου διεφυγε οποτε κακως τα εγραψα εδω .

  11. #2906
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Ευχομαι να μεινει εκει συγχρονισμενο με 0 crc!!! ποιο ρουτερ εχεις??

  12. #2907
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ZTE H267N .

    Θα μπορουσε βεβαια να ειναι χαλασμενο και να μην δειχνει σωστα τυχον errors αλλα θα μου το ελεγαν απο την τεχνικη υποστηριξη στις τοσες φορες που μιλησαμε .

    Οποτε ειμαστε στο ελεος του DLM απο αυτα που εχω καταλαβει .

  13. #2908
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ZTE H267N .

    Θα μπορουσε βεβαια να ειναι χαλασμενο και να μην δειχνει σωστα τυχον errors αλλα θα μου το ελεγαν απο την τεχνικη υποστηριξη στις τοσες φορες που μιλησαμε .

    Οποτε ειμαστε στο ελεος του DLM απο αυτα που εχω καταλαβει .
    Και εγω το ιδιο εχω σε adsl γραμμη ομως...Μπορει δλδ να μπει και σε vdsl??γιατι συνηθως δινουν h300s η το 257Α.Δεν εχω ακουσει ποτε να το δινουν σε μη 24αρα adsl.
    Γενικα καλα τα παει το συγκεκριμενο ρουτερ στην γραμμη μου,εσυ τι εντυπωσεις εχεις?

  14. #2909
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Ξύπνησα πρωινιάτικα και αντιλήφθηκα οτι μου είχαν βγάλει το FastPath. Μπαίνω στα stats του ρουτερ και βλέπω μου αύξησαν το Upload στα 5.
    30άρα απο Α/Κ. Έχει γίνει και σε άλλους; Ευχάριστο γεγονός αλλά πρέπει να παίρνω Δευτεριάτικα το 13840 για την fastpath
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2021-09-19 122048.jpg 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  22,4 KB 
ID: 230852
    Scuderia Ferrari

  15. #2910
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω το ιδιο εχω σε adsl γραμμη ομως...Μπορει δλδ να μπει και σε vdsl??γιατι συνηθως δινουν h300s η το 257Α.Δεν εχω ακουσει ποτε να το δινουν σε μη 24αρα adsl.
    Γενικα καλα τα παει το συγκεκριμενο ρουτερ στην γραμμη μου,εσυ τι εντυπωσεις εχεις?
    Επειδη δεν εχω απαιτησεις σε θεματα wifi ( μπαινω κυριως απο σταθερο υπολογιστη μεσω καλωδιου lan ) τα παει
    οκ . Εξαλλου κλειδωμενο στα 30/3 ειναι σαν ανωτερο οριο .

    Μεχρι χθες αυτο , απο οτι φαινεται εκαναν αναβαθμιση μεσα στη νυχτα κα πλεον δινουν πεντε στο upload συν 10% overhead στο download .

    Δεν ειναι οτι ζοριζεται ιδιαιτερα δηλαδη το ρουτερ .
    Το Η267Α και το Η288Α ειναι καλυτερα αλλα απο οτι μου ειπαν τα δινουν στις κατοσταρες κυριως .

Σελ. 194 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 174184189192193194195196199204214 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 15:41
  5. CISCO 887VA σε γραμμή VDSL της VODAFONE
    Από stinggr στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας