Σελ. 102 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.516-1.530 από 3281
  1. #1516
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    ΒΟΥΛΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    Router
    ZTE H267A v1.0
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα το επίπεδο της υποστήριξης πάντως με έχει ξενερώσει.

    Δύο διαδικασίες για τις οποίες σε διαβεβαιώνει ο αρχικός υπάλληλος ότι προχωράνε κανονικά, καταλήγουν να περνάει μήνας και να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σου ζητάνε άδεια για να προχωρήσουν.

    Στην πρώτη περίπτωση δε, με τη χρέωση να τρέχει. Στη δεύτερη, χωρίς να έχω την υπηρεσία που θέλω.

    Στις υγιείς επιχειρήσεις η καθυστέρηση, το λάθος, ο υποβιβασμός υπηρεσιών, εις βάρος του πελάτη είτε από παράλειψη της επιχείρησης είτε από έλλειψη συντονισμού/πληροφόρησης, καταλήγει υπέρ του πελάτη ( προσοχή, του πελάτη, όχι εκμεταλλευτή τζαμπατζή, που το παίζει δήθεν ανήξερος), ενώ στις συγκεκριμένες περιπτώσεις μου, όχι.

    Μου λένε τιμή, "δίνουμε τα χέρια" (προχωράει η διαδικασία) και μετά μου λένε "α, ξέρετε είναι και αυτή η έξτρα χρέωση" μετά από ένα μήνα.....να πώ κι εγώ "α, ξέρετε, δεν διάβασα καλά το ποσό του λογαριασμού, αντί για 120 είδα 20, ε τώρα έγινε, ξεχάστε τα τα 100"...

    @στηκα για τα 36 ευρώ, με ενοχλεί να με γράφουν ώς πελάτη και να με καθυστερούν με ανακρίβειες. Έχω κάτσει στην αναμονή 4-5 φορές για να μου πούν "θα επικοινωνήσουμε μαζί σας σίγουρα μέχρι αύριο και κατόπιν να περιμένω άλλες 4 μέρες μέχρι να πάρω πάλι τηλέφωνο.

    Ένα "μας συγχωρείτε, κάναμε λάθος" έστω...

    Δε νομίζω να περιμένουν να είμαι ευχαριστημένος κιόλας...

  2. #1517
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Ναι εχεις δικιο αλλα αν προκειτε(δεν ξερω απλα υποθετω) οπως στην περιπτωση σου δηλαδη να διακοψεις το vodafone tv και να πας σε vdsl και το συνολικο κοστος του μηνα να μειωνετε τοτε τα κανουν αυτα,οχι μονο η vodafone αλλα και οι αλλες.

  3. #1518
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    ΒΟΥΛΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    Router
    ZTE H267A v1.0
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να το κόψω, βλέπουν οι μικροί της οικογένειας και καμιά φορά και οι μεγάλοι, και σιγά το κόστος, 5€ έξτρα το μήνα.

    Αν μπορούσα να δεσμευτώ ότι με το που θα μπορέσουν να το υποστηρίξουν για τη γραμμή μου να μου το ξαναενεργοποιήσουν αυτόματα, θα το έκανα (τους ρώτησα).

  4. #1519
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από felix_w Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ειπαν οτι ο μονος τροπος να παρω VDSL (στο σημειο που ειμαι) εν πασει περιπτωσει ειναι να μην εχω Vodafone TV γιατι δεν μπορουν να το παρεχουν λογω του H/W. Σε λιγο καιρο ειπαν θα εχουν και δικο τους εξοπλισμο στην περιοχη και θα μπορουν.
    Μπορει να ειναι και το αναποδο οπως λες, δεν γνωριζω.


    Παντως κοντα μου δεν υπαρχει καμια απο τις καμπινες τις καινουριες που ειχα στο Χολαργο/Παπαγο και ειχα ανεβασει στο FTTX.

    Ακριβως να σου πω δεν εχω κατανοησει το προβλημα, αναφερω τα λεγομενα τους, αλλα συνοπτικα δεν μπορουσα να εχω TV μαζι με VDSL.

    Αυτο που σίγουρα ξερω είναι οτι πρωτο τηλεφωνημα που εκανα και το αιτημα μου,ρωτησα και επιβεβαιωσα κατοπιν 3 φορες και ταυτοχρονα τα σημειωνα. Το κοστος που μου ειπαν σε δευτερο-τριτο τηλεφωνημα δεν το ανεφεραν ποτε στο πρώτο και τη σταυρωσα για να μου πει το κοστος αναλυτικα την πρωτη υπαλληλο.
    Στη Βούλα έχει επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ και μπορείς να δεις τις θέσεις των KV στο χάρτη fttxgr.eu (πιθανόν να μου έχει ξεφύγει και κάποια, αλλά δεν νομίζω)

    Σε ότι αφορά στο πρόβλημα της Voda, ναι, είναι σίγουρο ότι αλλάζει πολιτική στο θέμα της χονδρικής από τον ΟΤΕ.

    Θυμάμαι ότι όταν το 2013 είχε επεκταθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ σε περιοχή που με ενδιαφέρει έδινε από KV και από πέρυσι δεν δίνει !!!

  5. #1520
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από felix_w Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα το επίπεδο της υποστήριξης πάντως με έχει ξενερώσει.

    Δύο διαδικασίες για τις οποίες σε διαβεβαιώνει ο αρχικός υπάλληλος ότι προχωράνε κανονικά, καταλήγουν να περνάει μήνας και να σε παίρνουν τηλέφωνο και να σου ζητάνε άδεια για να προχωρήσουν.

    Στην πρώτη περίπτωση δε, με τη χρέωση να τρέχει. Στη δεύτερη, χωρίς να έχω την υπηρεσία που θέλω.

    Στις υγιείς επιχειρήσεις η καθυστέρηση, το λάθος, ο υποβιβασμός υπηρεσιών, εις βάρος του πελάτη είτε από παράλειψη της επιχείρησης είτε από έλλειψη συντονισμού/πληροφόρησης, καταλήγει υπέρ του πελάτη ( προσοχή, του πελάτη, όχι εκμεταλλευτή τζαμπατζή, που το παίζει δήθεν ανήξερος), ενώ στις συγκεκριμένες περιπτώσεις μου, όχι.

    Μου λένε τιμή, "δίνουμε τα χέρια" (προχωράει η διαδικασία) και μετά μου λένε "α, ξέρετε είναι και αυτή η έξτρα χρέωση" μετά από ένα μήνα.....να πώ κι εγώ "α, ξέρετε, δεν διάβασα καλά το ποσό του λογαριασμού, αντί για 120 είδα 20, ε τώρα έγινε, ξεχάστε τα τα 100"...

    @στηκα για τα 36 ευρώ, με ενοχλεί να με γράφουν ώς πελάτη και να με καθυστερούν με ανακρίβειες. Έχω κάτσει στην αναμονή 4-5 φορές για να μου πούν "θα επικοινωνήσουμε μαζί σας σίγουρα μέχρι αύριο και κατόπιν να περιμένω άλλες 4 μέρες μέχρι να πάρω πάλι τηλέφωνο.

    Ένα "μας συγχωρείτε, κάναμε λάθος" έστω...

    Δε νομίζω να περιμένουν να είμαι ευχαριστημένος κιόλας...
    Σ'εμενα ηταν αρκετα ξεκαθαροι.Μου ειπαν οτι VDSL+TV δεν λειτουργουν μαζι,οποτε και οτι η αναβαθμιση γραμμης θα μου κοστισει 20 ευρω εφαπαξ.Διευκρινησαμε οτι μιλαμε για VDSL50 απο KV.Για το κοστος διακοπης της vodafone tv ρωτησα εγω,και μου ειπαν οτι δεν θα ειχα κοστος,γιατι μου την ειχαν δωσει δωρεαν (ειχα οντως πετυχει πολυ καλη προσφορα+δωρεαν tv με το παιχνιδι της φορητοτητας).Το router το παρελαβα και πηρα τηλεφωνο να δω σε τι φαση ειμαστε χτες και ο υπαλληλλος μου ειπε οτι εστειλε αιτημα να με ενημερωσουν,αλλα δεν με εχουν παρει.Θα τους ξαναπαρω ομως.Ουτε η tv εχει διακοπει ακομα.Το πρωτο τηλ για αναβαθμιση το εκανα στις 30/10,αυτοι επικοινωνησαν μαζι μου 8/11 και στο my account φαινεται οτι το αιτημα εγινε 14/11.Παντως μου φαινεται περιεργο οτι ενω ολα τα γυρω νεα KV ειναι του ΟΤΕ,να μην μου δινει διαθεσιμοτητα ο ΟΤΕ και να δινει η Vodafone!

  6. #1521
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drberto Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Παντως μου φαινεται περιεργο οτι ενω ολα τα γυρω νεα KV ειναι του ΟΤΕ,να μην μου δινει διαθεσιμοτητα ο ΟΤΕ και να δινει η Vodafone!
    Μην σου φαινεται περιεργο...εδω οταν ενεργοποιηθηκε νεα καμπινα(του ΟΤΕ) στην οποια ανηκω... ο ΟΤΕ δεν εδινε διαθεσιμοτητα(εγραφε οτι απαιτειται διερευνηση) στο site για διαθεσιμοτητα του ΟΤΕ

    Ο παροχος μου(Nova) εδινε VDSL κανονικα μεσα απο την σελιδα.... μεσα σε 10 ημερολογιακες μερες ενεργοποιηθηκα απο τα 12mbit στα 50 καρφι !!!
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  7. #1522
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    ZTE H267A
    SNR / Attn
    11.4(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα,ονειρο ηταν η VDSL και παει...Με ενημερωσαν οτι μετα απο ενδελεχη ελεγχο στο βρογχο,δεν υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης σε VDSL.

  8. #1523
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    VECTORING Switched
    Απο καμπίνα ΟΤΕ με πάροχο Vodafone
    ZTE modem
    Πριν ήμουν 49999/4998
    Τελικά με το interleaved μάλλον σερφάρω καλύτερα ...
    https://preview.ibb.co/gr93sm/IMG_1068.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cranky : 27-11-17 στις 12:56. Αιτία: Μεγάλα γραφικά.
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  9. #1524
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Μπήκε και η VODAFONE σχετικά αθόρυβα στο παιχνίδι
    (Οι τιμές όπως φαίνονται σε εμένα βάσει της έκπτωσης που έχω, υπολογίστε μείον 7 ευρώ αν πληρώνετε με κάρτα και πόντους Alpha Bank Bonus)



    Και οι τιμές με πακέτα NovaSports

    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  10. #1525
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Τι να το κάνουμε που εδώ στη μικρότερη πρωτεύουσα της Ελλάδος δεν έχουμε καν 50Mbps; Και ο πΟΤΕ δίνει τα 50Mbps στα 42€. Το καλοκαίρι είχα σκεφτεί σοβαρά να φύγω με τη βοήθεια των τελευταίων αυξήσεων. Αλλά τα +15€ το μήνα τα προτιμώ στην τσέπη μου. Μακάρι να έρθει και προς τα δω καθώς με τα ίδια χρήματα του πΟΤΕ θα έχω και το TV.

  11. #1526
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ και οι επίσημες τιμές
    https://statheri.vodafone.gr/service...me-double-play
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  12. #1527
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να το κάνουμε που εδώ στη μικρότερη πρωτεύουσα της Ελλάδος δεν έχουμε καν 50Mbps; Και ο πΟΤΕ δίνει τα 50Mbps στα 42€. Το καλοκαίρι είχα σκεφτεί σοβαρά να φύγω με τη βοήθεια των τελευταίων αυξήσεων. Αλλά τα +15€ το μήνα τα προτιμώ στην τσέπη μου. Μακάρι να έρθει και προς τα δω καθώς με τα ίδια χρήματα του πΟΤΕ θα έχω και το TV.
    αν δίνει ο ΟΤΕ τότε μπορείς να πάρεις την ίδια υπηρεσία από όλους τους παρόχους

  13. #1528
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δίνει ο ΟΤΕ τότε μπορείς να πάρεις την ίδια υπηρεσία από όλους τους παρόχους
    Ούτε η vodafone ούτε και η wind δίνουν. Έχω κάνει δεκάδες ερωτήσεις. Αν ψάξεις πιο πριν θα δεις ότι από το Μάρτιο παιδεύομαι. Τότε μια υπάλληλος μου είπε εσφαλμένα ότι μπορώ να παίξω και άλλαξα. Δεν έγινε κάτι και γύρισα σε ADSL ευτυχώς χωρίς καμία χρέωση καθώς είχα κόψει και το TV. Στις 18/5 σε μια τυπική αναζήτηση μου έβγαλε διαθεσιμότητα. Πήγα στο τοπικό κατάστημα το ίδιο και αμέσως έκανα αίτηση. Φυσικά τίποτα. Πάμε για 7 μήνες αναμονής. Το ψάχνω συνέχεια. Και όχι μόνο με το δικό μου τηλέφωνο αλλά και με γειτόνων και συγγενών. Στο μεταξύ μένω στο κέντρο. Ο ΟΤΕ είναι στα 50 μέτρα και ακριβώς απέναντι του το κέντρο της Vodafone. Πχ αν αύριο ήθελα οπτική ίνα σαν την Inalan το πιο πιθανό θα ήταν να την είχα ήδη πριν καν ανοίξουν τα μαγαζιά. Τόσο κοντά είμαι.

    Βασικά είναι το μικρότερο μας πρόβλημα αυτό. Σκέψου πως μέσα σε 1 μήνα έχουν κλείσει 2 μαγαζιά στο δρόμο της δουλειάς μου. Πλέον από τα 13 μαγαζιά έχουν μείνει ανοιχτά τα 7. Εμείς θα φύγουμε σε λίγο λόγω ενοικίου και ένας άλλος ακούγετε πως την άνοιξη θα βάλει λουκέτο. Επίσης πλέον δεν έχουμε Fast Food. Μόνο μερικά σουβλατζίδικα και 2 πιτσαρίες. Έχω βαρεθεί τα σουβλάκια και οι πίτσες είναι ακριβές για συχνό φαγητό. Άσε που μετά τις 12:30 είναι όλα κλειστά. Βγαίνω Σαββατόβραδο και γυρίζω σπίτι να φτιάξω κάτι να φάω μέσα στα ξημερώματα.

  14. #1529
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπήκε και η VODAFONE σχετικά αθόρυβα στο παιχνίδι
    (Οι τιμές όπως φαίνονται σε εμένα βάσει της έκπτωσης που έχω, υπολογίστε μείον 7 ευρώ αν πληρώνετε με κάρτα και πόντους Alpha Bank Bonus)



    Και οι τιμές με πακέτα NovaSports

    H Vodafone είναι φθηνότερη από τη WIND και έχει Απεριόριστα Διεθνή. Ομολογώ ότι δεν το περίμενα... Αν και η Voda δε φαίνεται να δίνει ακόμα 200 Mbps.

  15. #1530
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Περιοχή
    Πυλαία
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βασικά κανείς δε δίνει ακόμα 200αρι.

Σελ. 102 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 15:41
  5. CISCO 887VA σε γραμμή VDSL της VODAFONE
    Από stinggr στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας