Σελ. 195 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 175185190193194195196197200205215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.911-2.925 από 3281
  1. #2911
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.965
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποσό δεν το ξέρω γιατί το συμβόλαιο που έχουν αναρτημένο στο my Vodafone είναι κενό ������

    Εκεί που αναγράφει το πέναλτυ ανά μήνα ειναι κενα μιας και δεν έχουν περάσει ούτε την έκπτωση . Στο συμβόλαιο αναγράφεται μηνιαίο πάγιο στα 50 ευρώ και κάτι σεντς .Οι δύο πρώτοι μήνες που έχει εκδωθει λογαριασμός εχουν έρθει στα 93 ευρώ ������.Περιμένω να έρθει ένας σωστός .

    Βέβαια υπάρχει το πρώτο συμβόλαιο που είχαν στείλει το οποίο στο σύστημα ακυρώθηκε ( λόγια της υπαλλήλου στο τμήμα ανανεώσεων ) αλλά Παρ όλα αυτά μέσω αυτού με αναβάθμισαν τελικα σε τριανταρα όταν αποφάσισαν ότι δεν μπορούν να με πάνε σε πενηντάρα .

    Οπότε τα ποσά τα ίδια είναι , απλά περιμένω. επίσημη απάντηση τι ποσό ζητάνε όντας κλειδωμένος σε 24/1 .

    Μόνο και μόνο τις τηλεφωνικές συνομιλίες να κάτσουν να ακούσουν αρκεί .

    - - - Updated - - -

    Μπηκα στο ρουτερ να δω τι γινεται , στις 6 παρα 5 το πρωι ειχαμε νεα επεμβαση του DLM εκτος αν πηγαν τεχνικοι στο dslam στις 6 το πρωι κυριακης .

    Για αρχη το συμβολαιο απο my vodafone οπου δεν εχει περαστει η εκπτωση .
    Συνημμένο Αρχείο 230848

    Θα γινει πιστωση βεβαια , απλα για το μπαχαλο που γινεται η ολη ιστορια εκτος αν θελησει καποιος να παιξει "βρωμικα" ...

    Εδω το modulation στο οποιο ξετικαρα τα παντα . Δοκιμαζω διαφορα ανα καποιες μερες μπας και δουλεψει κατι .
    Συνημμένο Αρχείο 230849

    Στο τελος το κερασακι : Στις 6 παρα το πρωι λοιπον το DLM για πρωτη φορα ανεβασε απο μονο του την προβληματικη γραμμη μου , κι οχι λιγο λιγο οπως διαβαζουμε στα λινκ που ανεβασε ο GregoirX23 για τον τροπο λειτουργιας του DLM .

    Εδω στις 12:02 το βραδυ
    Συνημμένο Αρχείο 230850

    Εδω στις 11:12 το πρωι
    Συνημμένο Αρχείο 230851

    Με εβαλε μαλιστα σε προφιλ με πενταρι upload .
    Θα βαλω διπλα καντηλακι να καιει για τα δαιμονια , δεν το ακουμπαω καθολου και θα βγαζω καθε μερα σκριν σοτ να δω ποτε θα ξαναβγει ο τσακι απο μεσα του για να με παει στο 8/1 μετα .

    Κατα τα αλλα , τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω .

    Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν στησει ενα συστημα DLM στου κασιδη το κεφαλι .

    Σορυ για το σεντονι , αν υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με DLM μου διεφυγε οποτε κακως τα εγραψα εδω .

    - - - Updated - - -

    Μπηκα στο ρουτερ να δω τι γινεται , στις 6 παρα 5 το πρωι ειχαμε νεα επεμβαση του DLM εκτος αν πηγαν τεχνικοι στο dslam στις 6 το πρωι κυριακης .

    Για αρχη το συμβολαιο απο my vodafone οπου δεν εχει περαστει η εκπτωση .
    Συνημμένο Αρχείο 230848

    Θα γινει πιστωση βεβαια , απλα για το μπαχαλο που γινεται η ολη ιστορια εκτος αν θελησει καποιος να παιξει "βρωμικα" ...

    Εδω το modulation στο οποιο ξετικαρα τα παντα . Δοκιμαζω διαφορα ανα καποιες μερες μπας και δουλεψει κατι .
    Συνημμένο Αρχείο 230849

    Στο τελος το κερασακι : Στις 6 παρα το πρωι λοιπον το DLM για πρωτη φορα ανεβασε απο μονο του την προβληματικη γραμμη μου , κι οχι λιγο λιγο οπως διαβαζουμε στα λινκ που ανεβασε ο GregoirX23 για τον τροπο λειτουργιας του DLM .

    Εδω στις 12:02 το βραδυ
    Συνημμένο Αρχείο 230850

    Εδω στις 11:12 το πρωι
    Συνημμένο Αρχείο 230851

    Με εβαλε μαλιστα σε προφιλ με πενταρι upload .
    Θα βαλω διπλα καντηλακι να καιει για τα δαιμονια , δεν το ακουμπαω καθολου και θα βγαζω καθε μερα σκριν σοτ να δω ποτε θα ξαναβγει ο τσακι απο μεσα του για να με παει στο 8/1 μετα .

    Κατα τα αλλα , τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω .

    Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν στησει ενα συστημα DLM στου κασιδη το κεφαλι .

    Σορυ για το σεντονι , αν υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με DLM μου διεφυγε οποτε κακως τα εγραψα εδω .
    Όντως, συζητάμε το ίδιο πράγμα σε 2-3 μέρη...
    Oι τιμές στο συμβόλαιο είναι χωρίς την έκπτωση..
    Όσο για τη ποινή που είναι κενή ζήτα να το διορθώσουν.. Να γράφει το συμβόλαιο σου και τη σωστή έκπτωση..
    Για το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις παράπονο είναι το up..
    Που ήσουν στο 1..
    Στο down είχες πάνω από 23..
    Αλλά τώρα σου έφτιαξε οπότε..
    Σε εσένα πάντως οι αλλαγές έγιναν πιο γρήγορα, να είναι άραγε λόγω dlm η από κάτι άλλο;
    Πάντως σε ένα πράγμα θα συμφωνήσουμε.. -> τα νευρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω . .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ZTE H267N .

    Θα μπορουσε βεβαια να ειναι χαλασμενο και να μην δειχνει σωστα τυχον errors αλλα θα μου το ελεγαν απο την τεχνικη υποστηριξη στις τοσες φορες που μιλησαμε .

    Οποτε ειμαστε στο ελεος του DLM απο αυτα που εχω καταλαβει .
    Σε όλους τους ψυταίους αυτό έστελναν το 267Ν.. Έτσι νομίζω..
    Είχε fw της ψυτα, αλλά μετά του πέρασαν της βόντα..
    Τα ssid ακόμα cyta λένε πάντως, το ίδιο και οι login κωδικοί..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω το ιδιο εχω σε adsl γραμμη ομως...Μπορει δλδ να μπει και σε vdsl??γιατι συνηθως δινουν h300s η το 257Α.Δεν εχω ακουσει ποτε να το δινουν σε μη 24αρα adsl.
    Γενικα καλα τα παει το συγκεκριμενο ρουτερ στην γραμμη μου,εσυ τι εντυπωσεις εχεις?
    Το 267Ν κάνει και για vdsl..
    Kαλούτσικο είναι αν και πιο παλιά δεν το είχα και πολύ σε εκτίμηση.. Λόγω θεμάτων που διάβαζα κυρίως στα Η267Ν με fw της νοβα..
    Από την άλλη αν υποστήριζε και noip ddns καλά θα ήταν..
    Τουλάχιστον σε αναβάθμιση μελλοντικά δεν θα χρειαστεί να αλλάζουμε εξοπλισμούς..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξύπνησα πρωινιάτικα και αντιλήφθηκα οτι μου είχαν βγάλει το FastPath. Μπαίνω στα stats του ρουτερ και βλέπω μου αύξησαν το Upload στα 5.
    30άρα απο Α/Κ. Έχει γίνει και σε άλλους; Ευχάριστο γεγονός αλλά πρέπει να παίρνω Δευτεριάτικα το 13840 για την fastpath
    Συνημμένο Αρχείο 230852
    Γραμμή από α.κ;
    Το πακέτο τι είναι; 30αρι;
    Αν βγάλεις άκρη με το fastpath πες το μας, έτσι από απορία..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-09-21 στις 00:36.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #2912
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γραμμή από α.κ;
    Το πακέτο τι είναι; 30αρι;
    Αν βγάλεις άκρη με το fastpath πες το μας, έτσι από απορία..
    Ναι, 2 χρόνια απροβλημάτιστα έπαιζε, τι παίχτηκε και μου άλλαξαν προφίλ ένας θεός ξέρει, θα δούμε αύριο για το fastpath..
    Scuderia Ferrari

  3. #2913
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.965
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν εχω απαιτησεις σε θεματα wifi ( μπαινω κυριως απο σταθερο υπολογιστη μεσω καλωδιου lan ) τα παει
    οκ . Εξαλλου κλειδωμενο στα 30/3 ειναι σαν ανωτερο οριο .

    Μεχρι χθες αυτο , απο οτι φαινεται εκαναν αναβαθμιση μεσα στη νυχτα κα πλεον δινουν πεντε στο upload συν 10% overhead στο download .

    Δεν ειναι οτι ζοριζεται ιδιαιτερα δηλαδη το ρουτερ .
    Το Η267Α και το Η288Α ειναι καλυτερα αλλα απο οτι μου ειπαν τα δινουν στις κατοσταρες κυριως .
    Το 10% δεν το έδιναν από πριν οι πάροχοι για να καλύψουν τα overhead; Τώρα τελευταία είχαν αρχίσει να το εφαρμόζουν..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, 2 χρόνια απροβλημάτιστα έπαιζε, τι παίχτηκε και μου άλλαξαν προφίλ ένας θεός ξέρει, θα δούμε αύριο για το fastpath..
    Και ο συμφορουμίτης πάνω με 30αρι πακέτο του πήγε το up στα 5...
    Ξέρεις, οι τεχνικοί είναι εκεί και τώρα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #2914
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    30/3 κι αυτος .

    Η vodafone απο ΑΚ δινει μονο 30 vdsl .

    To ωραιο ειναι οτι στα 30 μετρα ειναι η καμπινα της οπτικης και θα μπορουσαν να δωσουν fttc 50 αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο .

    Ακομα και απο το ΑΚ μια χαρα ειμαι ....χωρις dlm

  5. #2915
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.965
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    30/3 κι αυτος .

    Η vodafone απο ΑΚ δινει μονο 30 vdsl .

    To ωραιο ειναι οτι στα 30 μετρα ειναι η καμπινα της οπτικης και θα μπορουσαν να δωσουν fttc 50 αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο .

    Ακομα και απο το ΑΚ μια χαρα ειμαι ....χωρις dlm
    Αν πας στα 50 μπορεί να σου δώσουν από τη καμπίνα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #2916
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο ζητησα εξ αρχης .

  7. #2917
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, 2 χρόνια απροβλημάτιστα έπαιζε, τι παίχτηκε και μου άλλαξαν προφίλ ένας θεός ξέρει, θα δούμε αύριο για το fastpath..
    Κι εγώ είχα vodafone 50άρα με POTS και μου δώσανε στην ίδια σχεδόν (λίγο χαμηλότερη βασικά) τιμή 100άρα με VOIP
    Αν κατάλαβα καλά παλιά κατέληγα σε dslam του ΟΤΕ που "νοίκιαζαν" πόρτα ενώ πλέον καταλήγω σε δικό τους dslam (εξ'ου και η χαμηλότερη τιμή???)

    Από την αλλαγή και μετά γύρισε η γραμμή σε interleaved.
    Ενώ παλιά είχα ζητήσει και μου ενεργοποίησαν fastpath , αυτή τη φορά που μίλησα με το support μου "ορκίζονται" ότι δεν υπάρχει τεχνικά πλέον δυνατότητα για fastpath.
    Φυσικά όταν μου κάνανε την πρόταση για την νέα ταχύτητα δεν αναφέρθηκε ποτέ αυτή η αλλαγή.....

  8. #2918
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.965
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ζητησα εξ αρχης .
    50αρα;
    Και δεν έδωσαν;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ είχα vodafone 50άρα με POTS και μου δώσανε στην ίδια σχεδόν (λίγο χαμηλότερη βασικά) τιμή 100άρα με VOIP
    Αν κατάλαβα καλά παλιά κατέληγα σε dslam του ΟΤΕ που "νοίκιαζαν" πόρτα ενώ πλέον καταλήγω σε δικό τους dslam (εξ'ου και η χαμηλότερη τιμή???)

    Από την αλλαγή και μετά γύρισε η γραμμή σε interleaved.
    Ενώ παλιά είχα ζητήσει και μου ενεργοποίησαν fastpath , αυτή τη φορά που μίλησα με το support μου "ορκίζονται" ότι δεν υπάρχει τεχνικά πλέον δυνατότητα για fastpath.
    Φυσικά όταν μου κάνανε την πρόταση για την νέα ταχύτητα δεν αναφέρθηκε ποτέ αυτή η αλλαγή.....
    Τα τεχνικά κομμάτια συνήθως δεν μπορείς να τα μπλέξεις με τα συμβόλαια..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #2919
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30713/3071
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=GregoirX23;7126922]50αρα;
    Και δεν έδωσαν;

    - - - Updated - - -

    Αυτο ρωτησε και μια κυρια απο το 13830 οταν καταλαβε οτι εχω καμπινα στα 30 μετρα απο το σπιτι

  10. #2920
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.965
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papayios Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αυτο ρωτησε και μια κυρια απο το 13830 οταν καταλαβε οτι εχω καμπινα στα 30 μετρα απο το σπιτι
    A καλά... Κατάλαβα.. Επικοινωνία μεταξύ τμημάτων αστέρι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #2921
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ είχα vodafone 50άρα με POTS και μου δώσανε στην ίδια σχεδόν (λίγο χαμηλότερη βασικά) τιμή 100άρα με VOIP
    Αν κατάλαβα καλά παλιά κατέληγα σε dslam του ΟΤΕ που "νοίκιαζαν" πόρτα ενώ πλέον καταλήγω σε δικό τους dslam (εξ'ου και η χαμηλότερη τιμή???)

    Από την αλλαγή και μετά γύρισε η γραμμή σε interleaved.
    Ενώ παλιά είχα ζητήσει και μου ενεργοποίησαν fastpath , αυτή τη φορά που μίλησα με το support μου "ορκίζονται" ότι δεν υπάρχει τεχνικά πλέον δυνατότητα για fastpath.
    Φυσικά όταν μου κάνανε την πρόταση για την νέα ταχύτητα δεν αναφέρθηκε ποτέ αυτή η αλλαγή.....
    Υπό κανονικές συνθήκες, όταν μιλάμε για καμπίνες δεν μπορεί καθε πάροχος να έχει το δικό του DSLAM. Η καμπίνα με τον ενεργό εξοπλισμό ανήκει υποχρεωτικά σε έναν και αυτός πουλάει χονδρική πρόσβαση και στους άλλους παρόχους.

  12. #2922
    Εγγραφή
    11-09-2019
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Router
    ZTE H1600
    Εχω εδω και χρονια 50αρι forthnet και ημουν πολυ ικανοποιημενος μιας και εχω και καμπινα στα 20 μετρα απο το σπιτι.
    Το θεμα ειναι οτι δε μου δινουν καλη τιμη χωρις τηλεοραση και κοιταω πλεον τη βοντα για 50αρι +σταθερα+καποιες ωρες κινητα.26,5 λεει στο σαιτ αλλα ειδα οτι μπορω να πετυχω καλυτερη τιμη.
    Το προβλημα μου ειναι,τι μοντεμ δινουν πλεον?Το Η267 μου το χε δωσει και η νοβα και ηταν αθλιο.Εαν εβαζα τορρεντ μπουκωνε και παλι καλα βρηκα ενα παλιο TG788 και ειναι μια χαρα.
    Fastpath δινουν η λενε οτι δεν ειναι τεχνικα δυνατο?Εχω ηδη στη γραμμη που ειμαι και τρεχει απροβληματιστα.

  13. #2923
    Εγγραφή
    15-10-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημερα παιδια,υπαρχει καποιος π εχει αντικαταστησει το Η300 ή το ΖΤΕ της vodafone με Ηuawei AX3 pro;Ολοι με fritzbox παιζετε;Ρωταω γτ περιμενω να γινει αναβαθμιση γραμμης απο adsl των 3mbps σε vdsl 100 .Επισης εχει πεσει αυτο το ρουτερακι στα χερια μου και ψαχνομαι γενικα.

  14. #2924
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To Ηuawei που αναφέρεις είναι σκέτο Router οπότε (θέλεις δεν θέλεις) δεν μπορεί να αντικαταστήσει την συσκευή του παρόχου και θα παίζει πίσω από αυτήν, με τον ίδιο τρόπο που μπορεί να παίξει και οποιοδήποτε άλλο Router.
    Τα Fritz μπορούν να παίξουν είτε ως DSL Router, άρα αντικαθιστούν την συσκευή του παρόχου, είτε ως απλά Router πίσω από αυτήν.

  15. #2925
    Εγγραφή
    15-10-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Ηuawei που αναφέρεις είναι σκέτο Router οπότε (θέλεις δεν θέλεις) δεν μπορεί να αντικαταστήσει την συσκευή του παρόχου και θα παίζει πίσω από αυτήν, με τον ίδιο τρόπο που μπορεί να παίξει και οποιοδήποτε άλλο Router.
    Τα Fritz μπορούν να παίξουν είτε ως DSL Router, άρα αντικαθιστούν την συσκευή του παρόχου, είτε ως απλά Router πίσω από αυτήν.
    Τωρα το καταλαβα ευχαριστω πολυ.Οποτε το μονο θετικο π εχει απο οτι διαβασα ειναι οτι μπορεις να κανεις διαμοιρασμο της ταχυτητας κ να φτιαξεις γκεστ δικτυα με συγκεκριμενη ταχυτητα στον καθενα ετσι να μη τραβανε ολοι μαζι.επισης οτι εχει κ καλο wifi.οπως επισης να περασω κ αλλους dns.αλλα με εξιταρει και το φριτζμποξ .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Takaros7 : 15-10-21 στις 12:39.

Σελ. 195 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 175185190193194195196197200205215 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 15:41
  5. CISCO 887VA σε γραμμή VDSL της VODAFONE
    Από stinggr στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας