Σελ. 93 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.381-1.395 από 3281
  1. #1381
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yositosi Εμφάνιση μηνυμάτων
    την προηγούμενη εβδομάδα που μιλησα με το τεχνικό τμήμα μου είπαν ότι αν με γυρίσουν σε fastpath θα έχω ένα όφελος σε response time που είναι καλό αν κάνω online gaming, αλλά θα έχω θέματα σε streaming γιατί δεν διορθώνει τα σφάλματα

    σιγα θεματα streaming που θα εχεις. δεν ειναι ολα real time streaming σαν το youtube.

    δεν θα εχεις θεματα


    εγω δεν εχω κανενα θεμα και εχω fastpath χρονια τωρα


  2. #1382
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    αρα ολες οι γραμμες θα ειναι σαν την δικη σου ? Μπορει μια γραμμη να μην εχει σφαλματα. Οποτε δεν θα εχει σφαλματα ειτε ειναι σε fast η interleaved.
    Εαν εχει ομως σφαλματα, θα υπαρχει διαφορά.

    σε χρηση IPTV σε κακη γραμμη, σε πληροφορω εχει τεραστια επιπτωση στην ποιοτητα της υπηρεσιας.

  3. #1383
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Τι προβλήματα να έχει αν πέρνει κατευθείαν απο το DSLAM και απο εκει οπτική ίνα στο κέντρο ;;;
    Εμένα με το interleaved σε speedtests έφτανε 25-31...
    Τωρα με fastpath παει συνέχεια 41+
    Κανένα πρόβλημα με streaming Netflix, iTunes movies & Youtube

    - - - Updated - - -

    Μαλιστα την αλλαγη μου την πρότεινε φίλος ΟΤΕτζης που ειναι χρονια στο δίκτυο DSL ...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  4. #1384
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν είναι όλες οι γραμμές ίδιες και δεν είναι παντού η καμπίνα κοντά στους χρήστες.
    Σε αραιοκατοικημένες περιοχές (ακόμη και στην Αττική), υπάρχουν συνδέσεις πάνω από τα 1000 μέτρα και η καλωδίωση από την καμπίνα μέχρι τα σπίτια τους δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση.
    Φυσικά αν έχεις μέγιστη ταχύτητα πάνω από τον συγχρονισμό, είναι δύσκολο να έχεις θέματα, αλλά υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που δεν είναι καθόλου ίδιες με την δικιά σου.

  5. #1385
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Κουράστηκα και ακύρωσα την αίτηση. Την προηγούμενη Δευτέρα μου ήρθε το μήνυμα ότι άλλαξε πρόγραμμα σε double play. Τους πήρα δύο μέρες μετά και μου είπαν πως ακόμη δε φαίνεται η αλλαγή στο σύστημα ώστε να προχωρήσει το vdsl. Το άφησα προσωρινά και στο μεταξύ δεν είχα ούτε τηλέφωνο ενώ το ίντερνετ είχε πέσει στα 7000/500. Δηλαδή 50% κάτω.

    Χτες βράδυ ξαφνικά διαπίστωσα πως είχα ταχύτητα αέρα. Σήμερα μεσημέρι πήρα τηλέφωνο και ο τεχνικός μου είπε πως μου άλλαξαν θέση στο κέντρο και γι αυτό ανέβηκα. Επίσης έφτιαξε και το τηλέφωνο. Με Σύνδεσε με την εξυπηρέτηση να δούμε και το vdsl και η εκεί υπαλλήλους μου είπε πως ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα ούτε για offline. Τελικά της είπα να το γυρίσω πάλι σε triple play και να δοκιμάσω μετά από λίγους μήνες.

    Το κουφό όμως είναι πως το πρωί πέτυχα ένα παιδί στο δρόμο τεχνικό του ΟΤΕ. Τον ρώτησα σχετικά και μου είπε πως όντως νοικιάζουν. Πιστεύω πως θα μου έλεγε όχι και να πάω κατευθείαν σε αυτούς. Δε νομίζω να ήθελε να με μπερδέψει έτσι. Ότι και καλά νοικιάζει και θα εκτεθεί η hol κτλ. Πιστεύω θα μου το έλεγε χύμα το όχι.

  6. #1386
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά της είπα να το γυρίσω πάλι σε triple play και να δοκιμάσω μετά από λίγους μήνες. .
    Τηλέφωνο + Internet + Vodafone TV ?

  7. #1387
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλέφωνο + Internet + Vodafone TV ?
    Ναι. Αυτό είχα και πριν.

  8. #1388
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Αυτό είχα και πριν.
    Λοιπόν, πριν 1 χρόνο περίπου έκανα το λάθος να βάλω vodafone tv. Μετά από λίγο καιρό στην περιοχή μου διατέθηκε vdsl από καμπίνα. Ενώ στο my account έβγαζε διαθεσιμότητα στην περιοχή, η αίτηση είτε από την εφαρμογή - είτε τηλεφωνικά δεν προχωρούσε. Μου λέγαν διάφορα τρελά, αλλά όχι τον ακριβή λόγο που δεν μπορούσα να έχω vdsl.

    Κάνω αίτηση διακοπής του vodafone tv και στα καπάκια αίτηση για vdsl. Και πάλι όμως αρνήθηκαν να μου δώσουν την υπηρεσία. Μέχρι που έκανα αίτηση φορητότας για vdsl στον οτε. Με καλέσαν και ρωτούσαν τον λόγο που φεύγω. Όταν τους ανέφερα τον λόγο, να δεις τι ωραία μου δώσαν vdsl.

    Μάλιστα σε κουβέντα με την προσωπική σύμβουλο... εκ των υστέρων μου είπε ότι δεν μπορούσα να έχω vdsl λόγω vodafone tv.

    Το νου σου!

  9. #1389
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Μιλάω για απλή ADSL. Αν και ξέρω πως υπάρχουν γενικά θέματα με το VDSL είπα να δοκιμάσω. Δε μου έκατσε η φάση. Το καλοκαίρι πάλι θα δοκιμάσω.

    Ο ΟΤΕ δίνει στην περιοχή μου 50Mbps αλλά είναι πιο ακριβός. Βλέπω στο site 40,5€ χωρίς τηλεόραση και 69,5€ με τηλεόραση. Εγώ τώρα πληρώνω ~27€ για Triple Play με όλα τα τέλη και στην "μεγάλη" VDSL ~37€. Είναι αρκετά πιο κάτω η Vodafone όπως και να το κάνουμε. Δε με συμφέρει να φύγω. Καλύτερα να βάλω και δεύτερη που λέει ο λόγος παρά να φύγω. Η μόνη περίπτωση που θα έφευγα είναι αν είχα σίγουρο Vectoring στα 100/50 σε νορμάλ τιμή. Εκεί ναι το δίνω το 50άρι το μήνα χαλαρά μόνο για Double Play.

    Και το άλλο που με βόλεψε είναι η Ρεζέρβα. Μία εβδομάδα και όλα τα τηλεφωνήματα ήταν με εκτροπή στο κινητό της μάνας μου και απεριόριστες εξερχόμενες δωρεάν. Σημαντικό και δεν ξέρω αν το έχουν οι απέναντι.

  10. #1390
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ δίνει στην περιοχή μου 50Mbps αλλά είναι πιο ακριβός. Βλέπω στο site 40,5€ χωρίς τηλεόραση και 69,5€ με τηλεόραση. Εγώ τώρα πληρώνω ~27€ για Triple Play με όλα τα τέλη και στην "μεγάλη" VDSL ~37€. Είναι αρκετά πιο κάτω η Vodafone όπως και να το κάνουμε. Δε με συμφέρει να φύγω. Καλύτερα να βάλω και δεύτερη που λέει ο λόγος παρά να φύγω. Η μόνη περίπτωση που θα έφευγα είναι αν είχα σίγουρο Vectoring στα 100/50 σε νορμάλ τιμή. Εκεί ναι το δίνω το 50άρι το μήνα χαλαρά μόνο για Double Play.

    Και το άλλο που με βόλεψε είναι η Ρεζέρβα. Μία εβδομάδα και όλα τα τηλεφωνήματα ήταν με εκτροπή στο κινητό της μάνας μου και απεριόριστες εξερχόμενες δωρεάν. Σημαντικό και δεν ξέρω αν το έχουν οι απέναντι.

    Οτι ακριβώς αναφέρεις θα κάνω το καλοκαίρι εγώ που τελειώνει το συμβόλαιο..

    Το καφαο μου είναι στα σχέδια να παρέχει vectoring, αν είναι σε λογική τιμή έφυγα χτες..


    Η ρεζερβα που λες τι είναι?
    Δεν το κατάλαβα..

  11. #1391
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Η ρεζέρβα σου δίνει απεριόριστα τηλεφωνήματα προς όλους και ιντερνέτ από κινητό σε περίπτωση βλάβης του σταθερού τηλεφώνου σου.

  12. #1392
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.132
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάω για απλή ADSL. Αν και ξέρω πως υπάρχουν γενικά θέματα με το VDSL είπα να δοκιμάσω. Δε μου έκατσε η φάση. Το καλοκαίρι πάλι θα δοκιμάσω.

    Ο ΟΤΕ δίνει στην περιοχή μου 50Mbps αλλά είναι πιο ακριβός. Βλέπω στο site 40,5€ χωρίς τηλεόραση και 69,5€ με τηλεόραση. Εγώ τώρα πληρώνω ~27€ για Triple Play με όλα τα τέλη και στην "μεγάλη" VDSL ~37€. Είναι αρκετά πιο κάτω η Vodafone όπως και να το κάνουμε. Δε με συμφέρει να φύγω. Καλύτερα να βάλω και δεύτερη που λέει ο λόγος παρά να φύγω. Η μόνη περίπτωση που θα έφευγα είναι αν είχα σίγουρο Vectoring στα 100/50 σε νορμάλ τιμή. Εκεί ναι το δίνω το 50άρι το μήνα χαλαρά μόνο για Double Play.

    Και το άλλο που με βόλεψε είναι η Ρεζέρβα. Μία εβδομάδα και όλα τα τηλεφωνήματα ήταν με εκτροπή στο κινητό της μάνας μου και απεριόριστες εξερχόμενες δωρεάν. Σημαντικό και δεν ξέρω αν το έχουν οι απέναντι.
    Σε τιμες σίγουρα η VODA ειναι καλύτερη ...
    Αν μαλιστα συνδέσεις και κινητο (καρτο)πρόγραμμα και πιστωτική alpha bank με πόντους φτάνει στα 22-23 το VDSL 50
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  13. #1393
    Εγγραφή
    04-08-2007
    Περιοχή
    πευκη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    838
    Downloads
    73
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    hol
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    2.7(dB) / 9.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα εδω και αρκετους μηνες πηγαινε σφαιρα,eδω και μια βδομαδα εχει φαει σκαλωμα δυσκολα ανοιγει σελιδες και για stream ουτε λογος.Βλεπεται κατι περιεργο http://prnt.sc/f1v495

  14. #1394
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιούς DNS χρησιμοποιείς ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  15. #1395
    Εγγραφή
    04-08-2007
    Περιοχή
    πευκη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    838
    Downloads
    73
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    hol
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    2.7(dB) / 9.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    της hol

Σελ. 93 από 219 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL στην Λήμνο!
    Από ΝΤΑΦΥΣ στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-19, 10:04
  2. VDSL στην Τρίπολη
    Από stickas στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-17, 17:53
  3. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ VDSL στην Καλαμαριά
    Από keranatos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 13:45
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 15:41
  5. CISCO 887VA σε γραμμή VDSL της VODAFONE
    Από stinggr στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας