Καλησπέρα...

Τις τελευταίες μέρες, μετά από αγορά νέας έξυπνης (τρομάρα της) τηλεόρασης, αλλά και Xbox, είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά στα χρονικά να δουλέψω με τις βιβλιοθήκες του υπολογιστή, ώστε να μοιράσω την μουσική μου, διότι και η τηλεόραση αλλά και το Xbox δεν μπορούν να δουν τον σκληρό του υπολογιστή σαν φυσικό μέσω, παρά μόνο μέσω Media Server (τόσα χρόνια είμαι παραδοσιακός και πάντοτε παίζω μουσική επιλέγοντας τα άλμπουμ που θέλω κατευθείαν μέσω explorer).

Αφού λοιπόν πέρασα κάποια άλμπουμ για δοκιμή, και αφού φρόντισα να είναι όλα σωστά ταγκαρισμένα ώστε να βγαίνουν οι πληροφορίες σωστά, παρατήρησα το εξής παράδοξο.

1) Τα τραγούδια στην βιβλιοθήκη του Windows Media Player εμφανίζονται ολόσωστα.

2) Τα τραγούδια στο Media Center του υπολογιστή εμφανίζονται ολόσωστα.

3) Τα τραγούδια στο Μedia Center του Xbox εμφανίζονται ολόσωστα.

4) Τα τραγούδια στο Media Server της τηλεόρασης εμφανίζονται με ότι νάναι σειρά. Δεν ακολουθούν την σειρά των tags, δεν ακολουθούν την σειρά των File Names και δεν ακολουθούν την αλφαβητική σειρά ούτε του File Name, ούτε του Track Name. Άλλωστε και τα File Names τα έχω σωστά (01, 02, 03 etc) , λόγο του ότι όπως είπα παραπάνω ακολουθώ παραδοσιακό τρόπο αναπαγωγής, με Drag n Drop.

5) Τα τραγούδια στο Media Server του Xbox εμφανίζονται και εκεί με ότι νάναι σειρά, αλλά το εντυπωσιακό είναι ότι ακολουθούν την ίδια ότι νάναι σειρά με την παραπάνω.

Από που λοιπόν προέρχεται αυτή η ότι νάναι σειρά;