Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Question
    Καλησπερα παιδια,
    εχω συνδεση wind/tellas .πληρωνω για 24αρα αυτο να σημειωθει
    το προβλημα ειναι οτι πιανω 600maximul kb/s download speed
    και 60maximul kb/s upload speed.
    Το router μου ειναι το thomson tg585 v7.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  98624042.png 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  25,7 KB 
ID: 117683

    Και ενα speedtest:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2411986940.png 
Εμφανίσεις:  102 
Μέγεθος:  31,8 KB 
ID: 117684

    Ερωτηση μπορω να κανω κατι να αυξησω τις ταχυτητες μου? [upload/download]


    EDIT: ξεχασα να αναφερω οτι μενω Ανω Κορυδαλλο,Αττικη.

    EDIT2: χρησιμοποιω καλωδιο,απο το ρουτερ στο pc μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νέφτης Α. : 04-01-13 στις 04:00.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να ζητήσεις από τη Wind να σου κατεβάσει το SNR στο 6, κάτι θα κερδίσεις σε ταχύτητα. Αν μετά είναι σταθερή η γραμμή σου την αφήνεις εκεί, αν όχι ζητάς να στο ξαναανεβάσουν. Αν το modem σου δίνει telnet, μπορείς όλα αυτά να τα κάνεις μόνος σου με το DMT tool.

    πληρωνω για 24αρα αυτο να σημειωθει
    Να σημειωθεί, τί; Δεν πληρώνεις για 24άρα αλλά για μέχρι 24Mbps. Ο βασικός περιοριστικός παράγοντας στην ταχύτητα που πιάνεις είναι το attenuation, το οποίο είναι σχετικά ψηλό, ενδεικτικό του ότι το σπίτι σου είναι μαρκιά από το αστικό κέντρο. Αυτό βέβαια δεν είναι ευθύνη του παρόχου, έτσι;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Τι ειναι το snr και το telnet?

    απλα πιστευα οτι αφου ειναι 24αρα επρεπε να πιανω κατι παραπανω, ο κολλητος μου που μενει 5-6 τετραγωνα πιο χαμηλα πιανει 1-1,2mb/s down speed.
    ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το SNR είναι οπ λόγοσ σήματος προς θόρυβο (στη γραμμή), αυτό που αναφέρεται σαν SN Margin στα στατιστικά του modem σου. Το target SNR καθορίζεται από τον πάροχο, αλλά μπορείς να το αλλάξεις και από το modem σου, εφόσον σου δίνει τη δυνατότητα (telnet). Τώρα είσαι στο 10, αν κατέβεις στο 6 SNR θα έχεις σημαντικό ποσσοστιαίο κέρδος σε ταχύτητα.
    Το telnet είναι ουσιαστικά ένα interface χαμηλού επιπέδου, που σου δίνει πρόσβαση στα ενδότερα του modem. Αυτό χρησιμοποιεί το DMT tool (και οποιοδήποτε ανάλογο εργαλείο) για επεμβάσεις στις ρυθμίσεις.
    ΔΕΝ υπάρχει 24άρα γραμμή, υπάρχει το άνω όριο των 24Mbps που θέτει ο πάροχος. Από εκεί και πέρα, το πόσο μπορείς να πιάσεις πραγματικά εξαρτάται τα μέγιστα από το μήκος και την ποιότητα της γραμμής από το αστικό κέντρο μέχρι το σπίτι σου, και η οποία (γραμμή) ανήκει στον ΟΤΕ, όχι στον πάροχο.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Πως μπορω να καταλαβω αμα εχω προσβαση σε telnet?
    η απλα να παρω και να τους πω να μου το κατεβασουν?

    να χρησιμοποιησω αυτο το guide?

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...BA%CF%81%CE%BF
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νέφτης Α. : 04-01-13 στις 21:36.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νέφτης Α. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορω να καταλαβω αμα εχω προσβαση σε telnet?
    Δες εδώ αν το modem σου περιλαμβάνεται στα υποστηριζόμενα.
    η απλα να παρω και να τους πω να μου το κατεβασουν?
    Μπορείς μια χαρά να το κάνεις.
    να χρησιμοποιησω αυτο το guide?
    Αν υποστηρίζεται το modem σου, ναι, να το χρησιμοποιήσεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υποστηρίζεται το modem σου, ναι, να το χρησιμοποιήσεις.

    DMT v7.35 - Windows2000/XP/Vista - Windows95/98/ME


    Speedtouch 516 536 546 585 608 706 716 780

    Revision History: ChangeLog 31.10.2007


    Anmerkung: DMT Version ist Annex A, B und M kompatibel;
    Bildschirmauflφsung von mindestens 1024 x 768 Pixel empfohlen


    Support/Bugs melden: Forum



    Το εκανα download, τωρα ακολουθω καποιο guide?


    EDIT: Εχω thomson tg585 v7

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  24,4 KB 
ID: 117718

    πρεπει να κανω καποιο upgrate το firmware του router μου?

    EDIT 2 : Τωρα τελευταια εχω συνεχεια αποσυνδεσεις(αμα κανω λαθος το ορισμο,εκει που εχω μια χαρα internet κοβεται για λιγο 2-3 λεπτα και μετα ξανα εχω).


    EDIT 3: Τελικα τα καταφερα να μπω. εκανα Special -> Misc Options and check 'allow untested firmware versions'

    Οριστε και το print screen:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  120,0 KB 
ID: 117719
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νέφτης Α. : 05-01-13 στις 08:29.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συγχαρητήρια, έφτασες πολύ πιο μακρυά απο εμένα (το modem μου δυστυχώς δεν υποστηρίζει telnet).
    Δεν είμαι και expert στην ανάλυση των αποτελεσμάτων, αλλά αυτό που βλέπω εκ πρώτης όψεως είναι ότι η γραμμή σου "πονάει". Πολλά gaps... μπορείς να πειραματιστείς με το SNR για να ανεβάσεις λίγο την ταχύτητα, αλλά τα gaps είναι άλλη ιστορία. Θα σου π΄ροτεινα να κάνεις και έλεγχο της γραμμής σου εσωτερικά στο κτίριο, και να εύχεσαι να εντοπίσεις το πρόβλημα εκεί. Γιατί εκεί μπορείς να επέμβεις, ενώ αν το πρόβλημα είναι στο καλώδιο που έρχεται από το καφάου στο κτίριο, τα πράγματα είναι δύσκολα...
    Α, επίσης, εκτός από τον πειραματισμό με το SNR, μπορείς να κάνεις και μια δοκιμή να γυρίσεις το modulation από ADSL2+ σε απλό ADSL2, μέσα από το interface του modem. Νομίζω ότι σε προβληματικές γραμμές βοηθάει (στο να σου κρατήσει πιο σταθερή τη γραμμή με χαμηλωμένο tο SNR).

  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Ουσιαστικα ανοιγω μια μπριζα τηλεφωνου και περνω τα καλωδια της και τα συνδεω με ενα καλωδιο RJ-11 που απο την μια ειναι γυμνο και απο την αλλη θα μπει στο router μου?
    Και μετα βγαζω ενα print screen το DMT οπως εκανα παραπανω?

    EDIT: το σπιτι μου ειναι μονοκατοικια

  10. #10
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είσαι τυχερός που είναι μονοκατοικία, κάνει τα πράγματα πολύ πιο εύκολα.
    Αν η μονοκατοικία είναι παλιά, είνα πολύ πιθανό το πρόβλημα να έχει να κάνει με την εσωτερική σου καλωδίωση.
    Ναι, ξεκινάς, έτσι όπως λες, αλλά (α) από την κεντρική πρίζα (την πρώτη στην οποία έρχεται το καλώδιο από το κουτί σύνδεσης με το καλώδιο από την κολώνα του ΟΤΕ, έξω από το σπίτι), και (β) φροντίζεις πριν τη δοκιμή να αποσυνδέσεις προσωρινά το καλώδιο ή τα καλώδια που φεύγουν από την κεντρική πρίζα προς τις υπόλοιπες, ώστε να μην επηρρεάζουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    ωραια το επιχειρησα χωρις αποτελεσμα βεβαια λογω οτι δεν εχω πειρα και φοβομουν μην κανω καμια βλαβη..
    Για να σιγουρευτω οτι τα κανω σωστα:
    1)εγδυσα το καλωδιο ετσι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01296.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  373,7 KB 
ID: 117726
    2) ανοιξα την κεντρικη μπριζα και εντοπισα το ζευγος που ερχετε απο το κουτι (ειναι αυτο που ειναι τυλιγμενα σε ασπρη ταινια)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01295.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  378,2 KB 
ID: 117727

    Τωρα αμα δεν κανω λαθος πρεπει να συνδεσω την γυμνη πλευρα με το ζευγος που θα ξεσυνδεσω απο την μπριζα?
    Αν ναι πως πρεπει να το κανω αυτο?
    και μετα η αλλη πλευρα του καλωδιου μπαινει κατευθειαν στο router,το οποιο θα συνδεεται μονο με το pc?

    -Η μπριζα ειναι 20ετων περιπου,και σε αυτην συνδεεται το τηλεφωνο(με φιλτρο)
    -Το router συνδεεται σε αλλη μπριζα,λογω οτι δεν θα εφτανε το καλωδιο στο δωματιο των γονιων μου και της αδερφης μου..εχουμε καταργησει το wi-fi..

    Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις!

  12. #12
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νέφτης Α. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα αμα δεν κανω λαθος πρεπει να συνδεσω την γυμνη πλευρα με το ζευγος που θα ξεσυνδεσω απο την μπριζα?
    Σωστά. Πριν κάνεις οτιδήποτε θα σου έλεγα να σημειώσεις πώς πάνε τα καλώδια στην πρίζα από τη μάνα τους (απαράβατος κανόνας σε οποιαδήποτε επέμβαση), αλλά αφού έχεις τη φωτογραφία δεν χρειάζεται!

    Αν ναι πως πρεπει να το κανω αυτο?
    Απλά αποσυνδέεις από την πρίζα το καλώδιο που έρχεται από έξω, και το συνδέεις με τη γυμνωμένη άκρη του καλωδίου με το RJ-11 στην άλλη άκρη. Ενα καλό στρίψιμο θα σου κάνει επαρκώς τη δουλειά για τη δοκιμή, ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία κλέμα αν έχεις πρόχειρη.

    και μετα η αλλη πλευρα του καλωδιου μπαινει κατευθειαν στο router,το οποιο θα συνδεεται μονο με το pc?
    Σωστά.
    Στη διάρκεια της δοκιμής βέβαια δεν θα έχεις τηλέφωνο, αλλά δεν πειράζει για μερικά λεπτά.
    Ανεξάρτητα αυτής της δοκιμής, αν είναι εύκολα προσβάσιμο το κουτί σύνδεσης έξω από το σπίτι, ρίξε κι εκεί μια ματιά για υγρασία/βρώμα/σκόνη/αράχνες/οξειδωμένες επαφές. Καταλαβαίνω από την ηλικία της πρίζας ότι και το κουτί θα έχει να ανοιχτεί τουλάχιστον είκοσι χρόνια, οπότε πολλά παίζουν.
    Α, και κάτι άλλο: βλέπω στη φωτογραφία ένα κίτρινο καλώδιο, ένα άσπρο και ένα γυμνό χάλκινο. Είναι μέρος της ίδιας πλεξίδας με το μπλε-κόκκινο ζεύγος που φεύγει προς τις άλλες πρίζες; Είναι και το κίτρινο ασύνδετο, όπως το άσπρο; Δεν φαίνεται καλά στη φωτο.

  13. #13
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά αποσυνδέεις από την πρίζα το καλώδιο που έρχεται από έξω, και το συνδέεις με τη γυμνωμένη άκρη του καλωδίου με το RJ-11 στην άλλη άκρη. Ενα καλό στρίψιμο θα σου κάνει επαρκώς τη δουλειά για τη δοκιμή, ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις μία κλέμα αν έχεις πρόχειρη.
    Δεν το πολυ καταλαβα αυτο,υπαρχει καποιο σχετικο video?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά.
    Στη διάρκεια της δοκιμής βέβαια δεν θα έχεις τηλέφωνο, αλλά δεν πειράζει για μερικά λεπτά.
    Ανεξάρτητα αυτής της δοκιμής, αν είναι εύκολα προσβάσιμο το κουτί σύνδεσης έξω από το σπίτι, ρίξε κι εκεί μια ματιά για υγρασία/βρώμα/σκόνη/αράχνες/οξειδωμένες επαφές. Καταλαβαίνω από την ηλικία της πρίζας ότι και το κουτί θα έχει να ανοιχτεί τουλάχιστον είκοσι χρόνια, οπότε πολλά παίζουν.
    Α, και κάτι άλλο: βλέπω στη φωτογραφία ένα κίτρινο καλώδιο, ένα άσπρο και ένα γυμνό χάλκινο. Είναι μέρος της ίδιας πλεξίδας με το μπλε-κόκκινο ζεύγος που φεύγει προς τις άλλες πρίζες; Είναι και το κίτρινο ασύνδετο, όπως το άσπρο; Δεν φαίνεται καλά στη φωτο.
    Aμα δεν κανω λαθος το κουτι βρισκεται μεσα στο σπιτι,στο παταρι, ειναι ενα μεγαλο κουτι με πολλες υποδοχες?
    Πρεπει να ναι ξεσυνδετα..θα σου πω σιγουρα οταν ξανα ανοιξω την μπριζα..παιζει καποιο ρολο?

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νέφτης Α. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το πολυ καταλαβα αυτο,υπαρχει καποιο σχετικο video?
    Με υπερεκτιμάς Οχι, δεν υπάρχει. Εννοε΄ότι το ακλώδιο που έρχεται απ'έξω το αποσυνδέεις τελείως από την πριζα και το καλώδιο που πάει προς τις άλλες πρίζες, και πάνω τιυ συνδέεις μόνο το ακλώδιο που θα πάει με το RJ-11 στο modem.

    Aμα δεν κανω λαθος το κουτι βρισκεται μεσα στο σπιτι,στο παταρι, ειναι ενα μεγαλο κουτι με πολλες υποδοχες?
    Αν φαίνεται απ'έξω εναέριο καλώδιο που έρχεται από την κολώνα του ΟΤΕ, είναι εύκολο να δεις αν πάει σε κουτί ή μπαίνει κατ'ευθείαν. Αν πάλι όχι, τότε μάλλον στο έχει φέρει υπόγεια, οπότε μπορεί και να πηγαίνει κατ'ευθείαν στο κουτί στο πατάρι. Σε κάθε περίπτωση, εξετάζεις και το κουτί στο πατάρι για τα συμπτώματα που προαναφέρθηκαν. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα η διακλάδωση προς τις άλλες πρίζες να γίνεται από εκεί, οπότε θα πρέπει να αποσυνδέσεις από εκεί τις υπόλοιπες. Αν θέλεις ανέβασε φωτο του κουτιού.

    Πρεπει να ναι ξεσυνδετα..θα σου πω σιγουρα οταν ξανα ανοιξω την μπριζα..παιζει καποιο ρολο?
    Εξαρτάται, αν δεν είναι ασύνδετα μπορεί να "ρίχνουν" θόρυβο ατην τηλεφωνική γραμμή.

  15. #15
    Εγγραφή
    04-01-2013
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZXHN H108L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με υπερεκτιμάς Οχι, δεν υπάρχει. Εννοε΄ότι το ακλώδιο που έρχεται απ'έξω το αποσυνδέεις τελείως από την πριζα και το καλώδιο που πάει προς τις άλλες πρίζες, και πάνω τιυ συνδέεις μόνο το ακλώδιο που θα πάει με το RJ-11 στο modem.
    Xαχα, δεν ειμαι ειδικος και πανω σαυτα δεν τα πολυ καταλαβαινω,οτι κανω μαζι με το google ,εμ οκ δλδ βγαζω τα ακυρα καλωδια και συνδεω αυτα π ερχονται απο το κουτι με του RJ-11.

    Αν φαίνεται απ'έξω εναέριο καλώδιο που έρχεται από την κολώνα του ΟΤΕ, είναι εύκολο να δεις αν πάει σε κουτί ή μπαίνει κατ'ευθείαν. Αν πάλι όχι, τότε μάλλον στο έχει φέρει υπόγεια, οπότε μπορεί και να πηγαίνει κατ'ευθείαν στο κουτί στο πατάρι. Σε κάθε περίπτωση, εξετάζεις και το κουτί στο πατάρι για τα συμπτώματα που προαναφέρθηκαν. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα η διακλάδωση προς τις άλλες πρίζες να γίνεται από εκεί, οπότε θα πρέπει να αποσυνδέσεις από εκεί τις υπόλοιπες. Αν θέλεις ανέβασε φωτο του κουτιού.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01299.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  424,7 KB 
ID: 117730
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01300.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  316,8 KB 
ID: 117731
    οτι καλυτερο μπορουσα

    Εξαρτάται, αν δεν είναι ασύνδετα μπορεί να "ρίχνουν" θόρυβο ατην τηλεφωνική γραμμή.
    Δεν ειναι τελικα συνδεδεμενα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01302.jpg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  339,0 KB 
ID: 117732
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC01303.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  277,7 KB 
ID: 117733

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-12, 05:24
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-12, 23:18
  3. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-12, 10:50
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-12, 08:09
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-12, 23:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας