Σελ. 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 432
  1. #31
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Προχθές την Πέμπτη 19 του μηνός επισκέφθηκα υποκατάστημα του ΕΟΠΥΥ μετά από ραντεβού που είχα κλείσει σε καρδιολόγο ένα μήνα πριν στο 1554 για την συνταγογράφηση φαρμάκων του πατέρα μου. Ο πατέρας μου δεν μπορεί να επισκεφτεί ο ίδιος τα ιατρεία γιατί δεν μετακινείται εύκολα.

    Διαπιστώνω αφού πάω εκεί ότι ο γιατρός απουσιάζει. Στην γραμματεία που ρωτάω μου λένε ότι έχει άδεια και ότι το ραντεβού το έχω χάσει αλλά ίσως μπορεί να με εξυπηρετήσει κάποιος άλλος διαθέσιμος ιατρός της ίδιας εννοείται ειδικότητας.
    Πήγα στον διαθέσιμο γιατρό και αυτός μου λέει καλά δεν τρέχει και τίποτε πήγαινε αγόρασε τα φάρμακα και έλα την Δευτέρα να στα γράψει ο ίδιος ο γιατρός γιατί εγώ δεν μπορώ να τα γράψω και μεταξύ μας μου λέει δεν έχει άδεια αλλά έχει κάτι δουλειές και λείπει. Θα έρθει από Δευτέρα. Ούτε λόγος βέβαια για τον χρόνο που σπατάλησα και θα σπαταλήσω με το πήγαινε έλα στα ιατρεία, αν έχω χρήματα για τα φάρμακα,κτλ.

    Τέλος πάντων έφυγα και πήγα σήμερα Δευτέρα και βρήκα τον ίδιο τον γιατρό ο οποίος του εξήγησα ότι είχα ένα ραντεβού την Πέμπτη και επειδή απουσιάζατε θέλω να μου γράψετε τα φάρμακα
    Μου λέει δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά αν δεν είσαι μέσα στα σημερινά ονόματα δεν γίνεται τίποτε. Ρωτάω τότε πιο είναι το νόημα των ραντεβού;
    Μου λέει ότι αρχίζω και γίνομαι γελοίος και ότι δεν μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να λείπει όποτε θέλει και ότι πάλι ραντεβού να κλείσω πάλι ίσως λείπει.
    Ο Ενικός που χρησιμοποίησε αλλά και ότι νόμιζε ότι απευθυνόταν σε καθυστερημένο με εξόργισε και του είπα ότι θα απευθυνθώ στον Ιατρικό Σύλλογο για την συμπεριφορά του.
    Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που απουσιάζει και κυρίως υπάρχει μία επιθετικότητα εκ μέρους του τελευταίως. Αναρωτιέμαι πολλές φορές όταν πηγαίνω θα μου γράψει τα φάρμακα τώρα; ή θα έχουμε άλλα! Κάτι σαν ο μπαμπούλας. Αυτό ισχύει και για άλλους γιατρούς Σημειώνω ότι απέξω δεν υπήρχε σε αναμονή κανένας. Απλά δεν ήθελε ως όφειλε να με εξυπηρετήσει. Σου λέει θα λείπω και θα κάνω ότι γουστάρω.
    Μετά από αυτό πήγα στον διευθυντή και εκείνος μου λέει αφού του λέω το πρόβλημα . Κοίταξε ο γιατρός είχε άδεια . Μην με ανακατεύεις με τα πενταψήφια νούμερα που έκλεισες ραντεβού. Αυτοί κάνουν λάθη. Τέλος να περάσει ο επόμενος.
    Άλλα αντί άλλων δηλαδή και να σου ζητούν και τα ρέστα γιατί τους ενοχλείς.

    Εννοείται ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να κλείσεις ραντεβού πλην των πενταψήφιων αριθμών.
    Σκέπτομαι λοιπόν να προβώ σε καταγγελία στον συνήγορο υγείας ή σε κάποια αρμόδια υπηρεσία για το παραπάνω συμβάν όχι ότι θα γίνει και τίποτε άλλα μήπως και ορισμένοι μπουν στην θέση τους.

    Ο ΕΟΠΥΥ στην σελίδα του δεν αναφέρει τίποτε στην στήλη FAQ για το τι γίνεται σε περίπτωση χαθεί το ραντεβού λόγω υπαιτιότητας του γιατρού το οποίο συμβαίνει πάρα πολλές φορές και δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Εκ πείρας διαπιστώνω ότι τα περισσότερα ραντεβού χάνονται κυρίως Παρασκευή και Δευτέρα και αποφεύγω να κλείνω εκείνες τις ημέρες γιατί το επόμενο μπορεί να είναι μετά από έναν ή δύο μήνες. Τώρα βέβαια αρχίζουν και λείπουν και από Πέμπτη.


    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 22-07-13 στις 15:51.

  2. #32
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημειώνω ότι απέξω δεν υπήρχε σε αναμονή κανένας.
    Αυτό δείχνει πολλά
    Οι ασθενείς τις περιοχής τον γνωρίζουν και τον αποφεύγουν πιθανότατα

  3. #33
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πολύ πιθανό. Το σκέφτηκα και αυτό. Απλά ήθελα να μου γράψει τα φάρμακα και μία εξέταση. Τώρα έκλεισα ένα ραντεβού με έναν άλλον αύριο (ναι αύριο). Για να δούμε γιατί και αυτός μπορεί να μου πει. Να πας σε αυτόν που σου τα έγραψε τελευταίως.



  4. #34
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Μάλλον θα χε πολύ κόσμο στο ιατρείο. Που να τρέχεις στο δημόσιο.

    Sent from my Nexus 4 using Forum Runner

  5. #35
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Ενικός που χρησιμοποίησε αλλά και ότι νόμιζε ότι απευθυνόταν σε καθυστερημένο με εξόργισε και του είπα ότι θα απευθυνθώ στον Ιατρικό Σύλλογο για την συμπεριφορά του.
    Υποθέτω ότι εσύ του μίλησες στον πληθυντικό.

    Έχω όμως μια απορία: όταν ο ασθενής ομιλεί στον ιατρό στον ενικό, τι ακριβώς να κάνει ο ιατρός ;
    - να τον πετάξει έξω απ' το ιατρείο ;
    - να του πει "παρ' τα @@ μου αντί για συνταγές φαρμάκων" ;
    - να τον κομπλάρει (άντε στον πρώτο να έχει όρεξη, όταν του απευθύνονται οι 8/10 στον ενικό προφανώς δεν έχει την όρεξη να κάνει κήρυγμα σε όλους) ;

    Το θέμα δεν άπτεται μόνο την σχέση ιατρού-ασθενή, αλλά είναι γενικότερο, και αφορά την αγένεια που μας χαρακτηρίζει γενικά ως λαό, την ίδια ώρα που μας ενοχλεί (και πολύ σωστά) ο ενικός του αστυνομικού στον δρόμο.

  6. #36
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθές την Πέμπτη 19 του μηνός επισκέφθηκα υποκατάστημα του ΕΟΠΥΥ μετά από ραντεβού που είχα κλείσει σε καρδιολόγο ένα μήνα πριν στο 1554 για την συνταγογράφηση φαρμάκων του πατέρα μου. Ο πατέρας μου δεν μπορεί να επισκεφτεί ο ίδιος τα ιατρεία γιατί δεν μετακινείται εύκολα.

    Διαπιστώνω αφού πάω εκεί ότι ο γιατρός απουσιάζει. Στην γραμματεία που ρωτάω μου λένε ότι έχει άδεια και ότι το ραντεβού το έχω χάσει αλλά ίσως μπορεί να με εξυπηρετήσει κάποιος άλλος διαθέσιμος ιατρός της ίδιας εννοείται ειδικότητας.
    Πήγα στον διαθέσιμο γιατρό και αυτός μου λέει καλά δεν τρέχει και τίποτε πήγαινε αγόρασε τα φάρμακα και έλα την Δευτέρα να στα γράψει ο ίδιος ο γιατρός γιατί εγώ δεν μπορώ να τα γράψω και μεταξύ μας μου λέει δεν έχει άδεια αλλά έχει κάτι δουλειές και λείπει. Θα έρθει από Δευτέρα. Ούτε λόγος βέβαια για τον χρόνο που σπατάλησα και θα σπαταλήσω με το πήγαινε έλα στα ιατρεία, αν έχω χρήματα για τα φάρμακα,κτλ.

    Τέλος πάντων έφυγα και πήγα σήμερα Δευτέρα και βρήκα τον ίδιο τον γιατρό ο οποίος του εξήγησα ότι είχα ένα ραντεβού την Πέμπτη και επειδή απουσιάζατε θέλω να μου γράψετε τα φάρμακα
    Μου λέει δεν ξέρω τι λες εσύ αλλά αν δεν είσαι μέσα στα σημερινά ονόματα δεν γίνεται τίποτε. Ρωτάω τότε πιο είναι το νόημα των ραντεβού;
    Μου λέει ότι αρχίζω και γίνομαι γελοίος και ότι δεν μπορώ να καταλάβω ότι μπορεί να λείπει όποτε θέλει και ότι πάλι ραντεβού να κλείσω πάλι ίσως λείπει.
    Ο Ενικός που χρησιμοποίησε αλλά και ότι νόμιζε ότι απευθυνόταν σε καθυστερημένο με εξόργισε και του είπα ότι θα απευθυνθώ στον Ιατρικό Σύλλογο για την συμπεριφορά του.
    Βέβαια δεν είναι η πρώτη φορά που απουσιάζει και κυρίως υπάρχει μία επιθετικότητα εκ μέρους του τελευταίως. Αναρωτιέμαι πολλές φορές όταν πηγαίνω θα μου γράψει τα φάρμακα τώρα; ή θα έχουμε άλλα! Κάτι σαν ο μπαμπούλας. Αυτό ισχύει και για άλλους γιατρούς Σημειώνω ότι απέξω δεν υπήρχε σε αναμονή κανένας. Απλά δεν ήθελε ως όφειλε να με εξυπηρετήσει. Σου λέει θα λείπω και θα κάνω ότι γουστάρω.
    Μετά από αυτό πήγα στον διευθυντή και εκείνος μου λέει αφού του λέω το πρόβλημα . Κοίταξε ο γιατρός είχε άδεια . Μην με ανακατεύεις με τα πενταψήφια νούμερα που έκλεισες ραντεβού. Αυτοί κάνουν λάθη. Τέλος να περάσει ο επόμενος.
    Άλλα αντί άλλων δηλαδή και να σου ζητούν και τα ρέστα γιατί τους ενοχλείς.

    Εννοείται ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος να κλείσεις ραντεβού πλην των πενταψήφιων αριθμών.
    Σκέπτομαι λοιπόν να προβώ σε καταγγελία στον συνήγορο υγείας ή σε κάποια αρμόδια υπηρεσία για το παραπάνω συμβάν όχι ότι θα γίνει και τίποτε άλλα μήπως και ορισμένοι μπουν στην θέση τους.

    Ο ΕΟΠΥΥ στην σελίδα του δεν αναφέρει τίποτε στην στήλη FAQ για το τι γίνεται σε περίπτωση χαθεί το ραντεβού λόγω υπαιτιότητας του γιατρού το οποίο συμβαίνει πάρα πολλές φορές και δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Εκ πείρας διαπιστώνω ότι τα περισσότερα ραντεβού χάνονται κυρίως Παρασκευή και Δευτέρα και αποφεύγω να κλείνω εκείνες τις ημέρες γιατί το επόμενο μπορεί να είναι μετά από έναν ή δύο μήνες. Τώρα βέβαια αρχίζουν και λείπουν και από Πέμπτη.


    Υπάρχει δυνατότητα αξιολόγησης ; οχι.
    Υπάρχει δυνατότητα υποβολής παραπόνων η οποία θα πηγαινει απευθείας σε αρμόδια υπηρεσία στο Υπουργείο Υγείας; Οχι

    Τι συζητάμε ακριβώς;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι εσύ του μίλησες στον πληθυντικό.

    Έχω όμως μια απορία: όταν ο ασθενής ομιλεί στον ιατρό στον ενικό, τι ακριβώς να κάνει ο ιατρός ;
    - να τον πετάξει έξω απ' το ιατρείο ;
    - να του πει "παρ' τα @@ μου αντί για συνταγές φαρμάκων" ;
    - να τον κομπλάρει (άντε στον πρώτο να έχει όρεξη, όταν του απευθύνονται οι 8/10 στον ενικό προφανώς δεν έχει την όρεξη να κάνει κήρυγμα σε όλους) ;

    Το θέμα δεν άπτεται μόνο την σχέση ιατρού-ασθενή, αλλά είναι γενικότερο, και αφορά την αγένεια που μας χαρακτηρίζει γενικά ως λαό, την ίδια ώρα που μας ενοχλεί (και πολύ σωστά) ο ενικός του αστυνομικού στον δρόμο.
    Ειναι δουλειά του γιατρού να κουμαντάρει τον ασθενή.
    Οχι ομως να ειναι αγενής.
    Αν δεν μπορεί, there's the door.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #37
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω ότι εσύ του μίλησες στον πληθυντικό.

    Έχω όμως μια απορία: όταν ο ασθενής ομιλεί στον ιατρό στον ενικό, τι ακριβώς να κάνει ο ιατρός ;
    - να τον πετάξει έξω απ' το ιατρείο ;
    - να του πει "παρ' τα @@ μου αντί για συνταγές φαρμάκων" ;
    - να τον κομπλάρει (άντε στον πρώτο να έχει όρεξη, όταν του απευθύνονται οι 8/10 στον ενικό προφανώς δεν έχει την όρεξη να κάνει κήρυγμα σε όλους) ;

    Το θέμα δεν άπτεται μόνο την σχέση ιατρού-ασθενή, αλλά είναι γενικότερο, και αφορά την αγένεια που μας χαρακτηρίζει γενικά ως λαό, την ίδια ώρα που μας ενοχλεί (και πολύ σωστά) ο ενικός του αστυνομικού στον δρόμο.
    Βεβαίως και του μίλησα στον πληθυντικό αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Η ειρωνική απάντηση ότι γίνομαι γελοίος και ότι δεν μπορώ να καταλάβω ότι έχει το δικαίωμα να λείπει όποτε θέλει και ότι ραντεβού να ξανακλείσω ίσως πάλι να λείπει με εξόργισε.

    Για καταγγελίες υπάρχει ο συνήγορος Υγείας
    Ένα αριθμός Φαξ του ΕΟΠΥΥ
    και ο Ιατρικός Σύλλογος

    Στην ουσία δεν έχω εξασφαλίσει ακόμα τα φάρμακα του ασθενή επειδή στον γιατρό «κάτι έτυχε» και απουσίαζε και μπορεί να ξαναπουσιάζει. Όταν βρίσκεται στην υπηρεσία τηρεί με ευλάβεια την λίστα της ημέρας εκείνης, τον κανονισμό λειτουργίας στα μέτρα του βέβαια, και ας μην έχει κανέναν στην αναμονή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 23-07-13 στις 10:00.

  8. #38
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Να βρεις έναν γιατρό στην γειτονιά σου, που θα τον εμπιστεύεται και θα τον παρακολουθεί κιόλας.

    Στην χειρότερη, θα πέφτει εκτός πλαφόν ΕΟΠΥΥ και θα πληρώνεις μια υποτυπωδη επίσκεψη 10-20 ευρώ κάθε δίμηνο-τρίμηνο ανάλογα την συχνότητα συνταγογραφησης, αλλα και τα νεύρα σου θα γλυτωσεις και κανα τηλεφωνο θα σηκώσει άμα έχεις κάποιο πρόβλημα.

    Οσο για τον βλακα, όπως είπαν παραπάνω όσο μένει ατιμωρητος και αυτός και ο διευθυντής του, αυτά θα γίνονται. Η πλάκα βεβαια ειναι οτι η συμπεριφορά αυτη εχει ξεκάθαρα σκοπό να κανεις αυτο που σου έγραψα παραπάνω ώστε αυτός ο κύριος να καααααααθεται και να συνεχίζει να πληρώνεται.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το θεμα ειναι οτι με τον εοππυ, ειναι σαν να μην εχεις ασφαλιση.
    Γιατρο τον πληρωνεις απο την τσεπη, φαρμακα απο την τσεπη, και ουτω καθεξης.
    Για να μην σου σπανε τα νευρα, γιατι ποιος εχει χρονο για χασιμο, ποιος ανευθυνος γιατρος θα σε κοιταξει, ποιος θα σε παρακολουθει κλπ.

    Δεν ειχαμε ποτε σοβαρη δημοσια υγεια, τωρα δεν εχουμε καθολου.
    Τα εχουν μετακυλισει ολα το κοστη, στις φτωχες πλατες μας.

    Ομως, τις εισφορες για περιθαλψη τις πληρωνουμε κανονικοτατα.
    Για να εχουμε ως παροχες υγειας το απολυτο 0.
    Αυτο ειναι το ελληνικο κρατος, στο οποιο ζουμε.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το τηλέφωνο (2106871773) του ΕΟΠΠΥ αλλά και το ΦΑΞ (2106871789) που αναφέρονται ως αριθμοί που μπορεί να επικοινωνήσει ο πολίτης για διάφορα θέματα και καταγγελίες δεν απαντούν από την Δευτέρα που προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω.. Διεύθυνση e-mail δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα τους όπου μπορεί να απευθυνθεί κάποιος.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τηλέφωνο (2106871773) του ΕΟΠΠΥ αλλά και το ΦΑΞ (2106871789) που αναφέρονται ως αριθμοί που μπορεί να επικοινωνήσει ο πολίτης για διάφορα θέματα και καταγγελίες δεν απαντούν από την Δευτέρα που προσπαθώ να τα χρησιμοποιήσω.. Διεύθυνση e-mail δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα τους όπου μπορεί να απευθυνθεί κάποιος.
    Στην ελλαδα ζουμε ακομη στον αστερισμο του ΦΑΧ(οχι φαξ), και του ΤΕΛΕΦΩΝΟΥ (που θα λεγε κι ο χαρρυ κλυνν).
    Ακομη κι αν ειχαν email ομως, δεν θα απαντουσαν ποτε. Ετσι κανουν οι περισσοτερες-σχεδον ολες ελληνικες δημοσιες υπηρεσιες.
    Ευτυχως που εχουμε κι ειδικο υπουργειο 'ηλεκτρονικης διακυβερνησης' παιδια, φανταστειτε να μην το χαμε κι αυτο!!!!

    Email για ΕΟΠΠΥ, τον επομενο αιωνα. Μεχρι τοτε, αναμεινατε στο ....ακουστικό σας!!!!

  12. #42
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Eopyy1.JPG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  37,9 KB 
ID: 126929
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  eopyy2.JPG 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  32,1 KB 
ID: 126930

    Πολύ σωστά τα λες. Έκανα όμως μια καταγγελία για το θέμα που έχω αναφέρει πάρα πάνω στον Συνήγορο Υγείας. Εκεί υπάρχει η ηλεκτρονική παρακολούθησης της υπόθεσης. Ξέρω ότι δεν θα κερδίσω τίποτε αλλά επειδή του είπα του γιατρού ότι θα τον καταγγείλω για αυτό και το έκανα.
    Πάντως μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Πριν δύο μήνες κατείγγειλα ένα μαγαζί στο Υπουργείο Ανάπτυξης για μαιμούδες που μου πούλησε για Original (ενδύματα). Μου απάντησαν μετά από έλεγχο που έγινε ότι του επέβαλαν πρόστιμο και ότι η κατάσταση στο μαγαζί του είναι όπως τους την περιέγραψα..

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 26-07-13 στις 19:15.

  13. #43
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα μου τηλεφώνησαν για την καταγγελία από τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών και μου είπαν ότι για να προχωρήσουν σε έρευνα, τα αυτονόητα δηλαδή, θέλουν πενήντα Ευρώ παράβολο όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ.
    Με προέτρεψαν να τους στείλω άλλο FAX ότι αποσύρω την καταγγελία. Τους λέω δεν στέλνω άλλο FAX αλλα ούτε και πληρώνω. Να κάνετε ότι θέλετε.
    Οπότε αναμένουμε τον Συνήγορο Υγείας.




  14. #44
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μου τηλεφώνησαν για την καταγγελία από τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών και μου είπαν ότι για να προχωρήσουν σε έρευνα, τα αυτονόητα δηλαδή, θέλουν πενήντα Ευρώ παράβολο όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ.
    Με προέτρεψαν να τους στείλω άλλο FAX ότι αποσύρω την καταγγελία. Τους λέω δεν στέλνω άλλο FAX αλλα ούτε και πληρώνω. Να κάνετε ότι θέλετε.
    Οπότε αναμένουμε τον Συνήγορο Υγείας.
    Κόρακας κοράκου μάτι...
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #45
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μου τηλεφώνησαν για την καταγγελία από τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών και μου είπαν ότι για να προχωρήσουν σε έρευνα, τα αυτονόητα δηλαδή, θέλουν πενήντα Ευρώ παράβολο όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ.
    Με προέτρεψαν να τους στείλω άλλο FAX ότι αποσύρω την καταγγελία. Τους λέω δεν στέλνω άλλο FAX αλλα ούτε και πληρώνω. Να κάνετε ότι θέλετε.
    Οπότε αναμένουμε τον Συνήγορο Υγείας.
    "Ερευνησαμε την καταγγελια σας και βρηκαμε τον/τους υπευθυνους. Για να προχωρησουμε στην τιμωρια τους πρεπει να μας δωσετε αλλα 100 Ευρω όπως προβλέπεται στο ΦΕΚ."

Σελ. 3 από 29 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. To thread του Adobe Flash plugin
    Από zutmazut στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 329
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 20:55
  2. Android Εφαρμογή για τον ΕΟΠΥΥ
    Από akaliptos69 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-15, 13:45
  3. To thread του FreeBSD 9
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 09:52
  4. To thread του Ubuntu - "Oneiric Ocelot" 11.10 - episode XIII
    Από flamelab στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-12, 00:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας